ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Colorado Springs, Colorado - početak života u USA » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 24.01.2009, 02:38
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Evo, neki su mi pisali gdje sam opet i da ostavim koji novi komentar o nasem zivotu u Americi. ovih dana stvarno nisam imala sta novo reci, ali ipak evo ima nekih novih stvari koje su se dogodile.

Muz je opet isao u SS office i tamo su mu provjerili da li mu je dodan broj i iz nekog razloga jos nije bio. Skoro su ga opet zeznuli i poslali kuci bez broja koji ce navodno stici za jos dva tjednan (vec smo cekali vise od mjesec dana). Objasnio je da mu treba broj za apliciranje za posao i pristali su da dode za dva dana i da mu ga kazu. I tako je i on nakon sest tjedana dobio svoj SSN. Kartica jos nije stigla.

Prvo, nakon sto su nam u Wells Fargu dali bez problema da apliciramo za secured credit card i sve je izgledalo ok, javila nam se nasa bankar i rekla da nemozemo ipak dobiti kreditnu jer nismo zaposleni. Morat cemo ih pitati jer ce to utjecati na nas credit score s obzirom da smo aplicirali, ali smo odbijeni.

Nismo ni pokusavali onda na drugim mjestima jer ne zelimo izgledati preocajni kreditnim biroima i na taj nacin si rusiti kreditnu povijest, koja jos nije pravo ni pocela. S prvim poslom idemo ponovo u Fargo i tad ce nam dati bez problema.

Danas je muz otisao da se prijavi u DMV za pismeni test i nakon nekoliko sati doma se vratio s privremenom vozackom!!!!! Eto kako je to bilo: Dosao je u prvi DMV (ovdje se u jednom uzima vozacka, u drugom placa registracija) i odma dosao na red da se naruci za test i voznju. Pitali su ga dali ima vozacku iz druge zemlje, on je rekao da ima ali nije ju ni pogledala. dao je svoj SSN i Residence card i dala mu test. Sva sreca on je citao malo knjizicu koju je uzeo prije nekoliko dana iz DMV/a. I odlucio odma uzeti test. Imao je pet netocnih iako je mislio da ce garant pasti jer uopce nije ucio. Pet je granica za prolazak. Druga zena mu je isprintala privremenu vozacku koja vrijedi 30 dana, napravili su mu pregled vida, platio 14 dolara na drugom salteru i otisao se slikati. Potpisao je privremenu vozacku i rekli su mu da ce za najvise mjesec dana dobiti postom pravu vozacku. Ocekivali smo da ce ga naruciti za voznju, medutim nitko to niej spomenuo. Pitao ih je Jel to sve na kraju, i navodno je to bilo sve To sto je dobio je Adult Instruction Permit. Nadam se da mu slucajno nisu zaboravili ugovorit voznju. Ali ako dobije postom vozacku, sigurno nece ici pitat jel su mu zabunom dali ili ne. On nije morao ni znati vozit, jako cudno!!!

Onda je otisao u drugi DMV da vidi sta treba sa rezervacijom. Ova nasa koja vrijedi tri mjeseca koju smo dobili nakon kupovine polovnog auta, ali smo htjeli znati sto trebamo kad dode vrijeme za godisnju registraciju. Tamo je cekao oko dva sata na red. Za registraciju je trebao dokumente koje je pripremio Dealer koji mu je prodao auto. Hrpetina dokumenata koje nismo ni znale sto znace. Oni su uzeli sve i vratili su mu samo fotokopiju internacionalne vozacke i green card. (to su kopije koje je dealer napravio kad je prodavao auto). Trazili su ga osiguranje za auto i photo ID. Dala mu je Title i tablice. Zeznula se prvo i htjela mu naplatit 236 dolara, i onda na kraju kaze: A, da platio si porez. Tako da je na kraju platio samo 30 i nesto dolara u kesu. Bitno je da imas kes ili cek kad placas u DMV/u, ne prihvacaju kreditne kartice.

I tako smo sad registrirani i sa skoro svim potrebnim ispravama. I da, muzic ima intervju za posao u utorak, nadamo se najboljemu, a ako ne upali ovaj put ne gubimo nadu da ce se uskoro naci nesto.

Pozz svima
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #32  
Staro 24.01.2009, 04:08
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Da se odmah ogradim jer nismo u istoj drzavi je li, ali izgleda da je neki misunderstanding Ta permit je da moze da vozi u pratnji nekog sa vozackom, ili sto bi se reklo da "uci" voznju. Ovde se izlazi na test iz voznje bez obzira da li imas dozvolu iz druge zemlje ili ne. California cak trazi i da residents iz drugih state polazu written test ovde ali daju rok od 6 meseci od preseljenja (koliko mi je poznato, tu su ukebali i Brittney Spears ), tako da - proveri ti to jos jednom. Opet da se ogradim, polagala sam davno pa ne mogu do detalja ali evo sa naseg DMV u California:

You will then be issued a permit if you have never been licensed before. When you practice, you must have an accompanying adult who is 18 years of age or older, with a valid California license. This person must be close enough to you to take control of the vehicle if necessary. It is illegal for you to drive alone.
If you have a license from another country, you will be required to take a driving test. If you have a license from another state, the driving test can be waived.

Evo sta DMV kaze kod vas u Colorado:
Adult Age Group- 21 years of age and over
Instruction Permit: expires 3 years after issuance. Adults do not have to hold an instruction permit for any required amount of time but do have to first purchase an instruction permit before taking a drive test. Instruction permits are issued once you pass the written and vision tests and pay the fee.

Eto, proveri ti to jos jednom... a opet ako neko ima vise detalja neka se javi. Ja se stvarno vise ne secam kako sve to ide, a i verovatno se dosta toga promenilo u medjuvremenu...
Reply With Quote
  #33  
Staro 24.01.2009, 22:26
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Zana, vjerojatno si u pravu i hvala sto si potvrdila nase sumnje svojih komentarom. I nama je bilo cudno, kako su ga pustili bez driving testa, i sad kad bolje citam i meni sve izgleda da je taj temporary instruction permin dobio dok ne zakaze driving test, polozi i onda si kupi DL koji ne kosta 14 kao instruction permit nego 21 dolar. Ponekad treba dvaput provjerit, jer nekad ovi u uredima ne kazu neke stvari dovoljno jasno za nas koji nismo upoznati sa njihovim procedurama. Nekad oni ni neznaju koja je procedura za ''zelenog'', tako da nas mogu zeznut ako se sami ne raspitamo i provjerimo. Uglavno nista nije izbubljeno, prema ovoj temporary on mora imat pratnju, tako da on to nece ni pokazivat, nego ce pokazat svoju medunarodnu vozacku, dok ne dobije pravi DL.

Ovdje pise da instruction permit ne treba drzati nijedno odredeno vrijeme, vec izgleda moze odma zakazati driving test, poloziti i dobiti DL.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #34  
Staro 08.02.2009, 10:24
ex-usa
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

nista ne pises sta ste jos kupili?
Reply With Quote
  #35  
Staro 08.02.2009, 17:05
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile Vozacka dozvola!

Cao Stizeljeto,

ja sam o ovome sto pitas vec pisala u okviru teme - Vozacka dozvola.....http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=29 ...samo da napomenem da u Indiani u BMW moze da se koriste kartice za placanje bez problema...

Pozdrav!
Reply With Quote
  #36  
Staro 08.02.2009, 17:49
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik V777 Prikaz poruke
Cao Stizeljeto,

ja sam o ovome sto pitas vec pisala u okviru teme - Vozacka dozvola.....http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=29 ...samo da napomenem da u Indiani u BMW moze da se koriste kartice za placanje bez problema...

Pozdrav!
Hvala V777, sve je vec sredeno. I ja sam u meduvremenu dobila student permit, znaci procitala brosuru, polozila ispit (jako lagano osim sto su neka pitanja zeznuta u smislu da je sve tocno i moras pogodit sto tocno zele da odgovoris) i sad mogu vozit uz muza sto i radim. Muz je isto nakon sto je saznao da ovo nije prava vozacka otisao i polozio voznju i vec je dobio pravu vozacku.

U meduvremenu je dobio i posao, jeeeeeejjjjj!!! Radi u organizaciji koja se brine za odrziv ekonomski i socijalni razvoj u siromasnim zemljama. Zaposlio se u struci tako da smo jako sretni zbog toga, to smo cekali i evo ko ceka taj doceka. Inace osjecamo se sretni jer usred ove krize koja se dosta osjeca u Springsu ipak imamo kakav takav posao. Kazem kakav takav jer benefits bas nisu nesto jer jer to neprofitna organizacija, osiguranje mu pocinje tek nakon sest mjeseci, tako da cemo probat nesto sa Medicaid ako imamo pravo. Nismo to jos provjerili jer ih je nemoguce dobit na telefon, a u kancelariji se ceka satima pa smo jedan dan dosli i odustali.

Pozdrav svima!
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #37  
Staro 08.02.2009, 19:41
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Bravo Coloradovci!!!
Stvarno mi je drago, cestitam vam
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #38  
Staro 08.02.2009, 19:56
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Takodjer, od sveg srca cestitam za posao u struci.
Kako kazu ko ne rizikuje taj i ne dobije posao u struci..

Ja na zalost nisam toliko hrabar.. pa cu vjerovatno.. malo drugiacijim putem krenuti..

sretno jos jednom
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #39  
Staro 08.02.2009, 20:35
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Takodjer, od sveg srca cestitam za posao u struci.
Kako kazu ko ne rizikuje taj i ne dobije posao u struci..

Ja na zalost nisam toliko hrabar.. pa cu vjerovatno.. malo drugiacijim putem krenuti..

sretno jos jednom
Muz jje isto aplicirao izvan struke kad je vidio da nakon mjesec dana nema nijedan poziv za intervju. Medutim, tako se pogodilo da je prvi intervju koji je imao prosao i to je bas bio posao koji mu je vrlo zanimljiv kao prvi posao, jest u struci, ali vise administrativan, znaci entry level, no sa velikom fleksibilnoscu i mogucnosti za napredak. Bitno je sto je to prvi ''americki posao'' i bit ce odlicna odskocna daska za dalje. Isto tako taj posao nije bio oglasivan na internetu, vec je nakon sto je pozvan na intervju saznao da jedna osoba seli i da ce se to jedno mjesto otvoriti za njega.

Znaci treba aplicirati i na mjesta gdje nema javnog oglasa za posao, bas kao sto je mislim V777 rekla, ici u human resources i pitati dali ima nesto, ostavljati rezime, jer na sto vise mjesta vas ima, vece su i sanse da nesto bude.
Ovo je tek pocetak, kazem nije najbolje placen posao sa najboljim benefits ali jer dobar pocetak i nama veliko ohrabrenje. Nastavljamo biti pozitivni u svemu i nadamo se da ce biti bolje kako prolazi vrijeme.
Sretno svima, glavu gore i hrabro u nove avanture!
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #40  
Staro 08.02.2009, 21:07
moni's Avatar
moni moni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.07.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 189
Nepromenjeno

za Stizeljeto i njenu porodicu.
Znaci krenulo , bas super.
__________________
Case Number: 21xxy
Prva koverta: 14.05.2008.
Poslati obrasci i slike:26.05.2008.
U KCC stigla nasa koverta: 29.05.2008.
Zakazan interviju: 15.05.2009.
Druga koverta:26.03.2009.
Viza u pasosu: 22.05.2009.
U Americi od 20.08.2009.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Denver, Colorado stizeljeto Lokacije u USA 43 13.06.2023 07:38
Hot Springs, Arkansas flops Lokacije u USA 4 18.03.2014 23:06
Chicago i početak života u njemu D$D Lokacije u USA 53 31.01.2011 17:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.