ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #301  
Staro 20.11.2020, 05:52
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Slazem se u potpunosti sa @kdragan77.

Cim je napisao komentar, iskocila mi ova tema. Setio sam se sta sam sve ovde pisao i sta sam citao.

Eh, da li se neko vratio? Jeste. Mislim da sada sedi u kuci/stanu i smislja opravdanja zasto se vratio. Poznavao sam jednog. Dobio je GC na lutriji, otisao sa porodicom... i vratio se. Bio je kod mene u kancelariji dok sam ziveo u Novom Sadu. Kad je rekao da se vratio, izletelo mi je: Jesi ti normalan?
Stvarno, nisam mogao da se suzdrzim. I sada bih pomislio isto, ali ne bih tako reagovao.
Znam, sada ce neki da kazu: nostalgija je jaka, neko voli svoju zemlju, nije to za svakoga, bolje se zivi u Evropi... ili ono vezano popularni emoji "poop"

Posto sam sa ove strane Bare, mogu mirno da kazem: OK. On/ona je odlucio/la.
I stvarno me nije briga.

Vise nemam zelju da ubedjujem ljude koliko je ovde bolje. Mislim da se to vidi iz mojih postova na forumu. Jos vise se vidi na mom profilu na FB-u. Zanimljivo je da tamo malo ljudi pogleda sta sam napisao. Sa druge strane, ni ja bas ne gledam sta su ti ljudi napisali, kad vidim slike i naslove za poznate teme koje se vrte poslednjih 10 godina. Uostalom, otisao sam da to vise ne bih gledao.

Jednom sam postavio Maslovljevu hijerarhiju potreba
Upravo je ta piramida potreba nesto sto nas razdvaja od jucerasnjih komsija i prijatelja sa one strane Bare. Ne zelim da ovo shvatite kao pridiku jednog uobrazenog gastarbajtera, nego kao zelju da vam iskreno prikazem koliko je ovde bolje. Iako se svakodnevno borimo da opstanemo ovde (ne moze gastarbajter da ode kod mame i tate i da trazi da mu pomognu), ipak nam je puno bolje. E sad, nekima je i tamo dobro, ali oni ne posecuju ovaj forum. Mozda ga posecuju, ali se ne cuju toliko.

Mnogi od nas su dosli sa dva kofera (pravila za let preko Bare). Stvorili su nesto. Neki su stvorili puno vise. I dobro im je.

Na kraju: Da li mislim da se vratim?
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #302  
Staro 20.11.2020, 07:24
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Jako dobro napisano @Svenson
Kada sam bio prosle godine u Bosni pokušao sam da malo to sve analiziram,uporedim zivot tamo i ovdje.
Ajde sto su ulice male i semafori izgledaju kao neke igračke nego me je taj primitivizam ili sta vec dokrajčio u analizi.
Samo nekoliko primjera

Sjedim na kafi sa nekim drustvom i oni onako pitaju o životu u USA,ono uobičajena pitanja . Sto do mene sjedi neki par srednjih godina i kada god kažem nešto po njima zanimljivo oni direktno pogledaju u mene I to se desi nekoliko puta. Kontam ljudi me poznaju, jest vraga ,ljudima zanimljivo

Onda odem u banku niti Dobar dan niti Pomoz Bog nego "Sta si ti trebo"
Stojim uredu na kasi u Tropic ( supermarket) , neko stalno uz mene i polako se gura kada radnica postavlja one zvake i one grickalice. Kaze ona meni samo malo da ovo postavim
A najgore sto me je i dokrajčilo kada sam vidio policajca , onaj pravi "baja" izlazi iz vozila ,hoda po sredini ulice i zaustavlja onako redom vozila onako " rutinska kontrola" ... Kako se on samo naduvao kao pijetao ,prava vlast
Ovakve stvari se ovdje u USA ne mogu i nece desiti. Ovdje imaju povišenu svijest o tome što je ispravno, sta je to opste prihvaceno .
Moje misljenje i kada bi sve ovo uništili ( moralno i ekonomski ,tolika je svijest o tome sta je dobro i ispravno da bi opet sve ponovo izgradili.

A tako mi se fino činilo prvih nekoliko dana u Bosni,sve usporeno, toplo ( moj narod ) bio sam se tako reci zapitao sto odoh ali odgovor dodje kroz gornje navedene primjere.
Tacno sam mogao vidjeti te razlike, tacno sam znao zašto sam otišao. Ne kazem sa se necu vratiti ali sve vise mislim da tamo vise ne pripadamo .
Reply With Quote
  #303  
Staro 22.11.2020, 10:17
Master Yoda's Avatar
Master Yoda Master Yoda je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2019
US lokacija: Hopefully somewhere in the West
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Jednom sam postavio Maslovljevu hijerarhiju potreba
Upravo je ta piramida potreba nesto sto nas razdvaja od jucerasnjih komsija i prijatelja sa one strane Bare.
Moram priznati da mi ovaj pojam nije bio poznat od pre, deluje zaista interesantno, mada kao sto u clanku pise ipak je to najvise prilagodjeno Americi jer neke druge kulture imaju drugacije prioritete.
Ono sto mene buni kod ove piramide jeste da najveca nesigurnost (po mom misljenju) se nalazi vec na drugom levelu koji se zove Potrebe za sigurnoscu.
Kopiracu sa stranice
Citat:
potrebe za sigurnošću: neugroženost života, stalan posao, sigurnost porodice, zdravlja, imovine;
Najizrazeniji kriminal je u SAD, u svim vecim gradovima tako da je neugrozenos zivota upitna.
Posto je u USA surovi kapitalizam posao veoma lako gubis, znaci nema finansijske sigurnosti.
Zdravstvno nije najbolje (da ne kazem lose) i odrace vas kad god mogu, ovo je direktno povezano sa imovinom.
Bukvalno jedan teska bolest i neadekvatno osiguranje ce vas kostati svega i baciti na ulicu.
Nikad pre nisam razmisljao o ovome, ali ovo mi trenutno unosi toliko neizvesnosti i straha da ne vidim kako uopste mozete da se opustite ikad.
Kako uopste preci na ostale nivoe piramide kad si zaglavljen na ovom nivou?
Ispada da nikad nisi siguran, mozes raditi, zaraditi, srediti se i jedna bolest ce te istresti iz gaca i vratiti na nulu.

Naravno ovo je samo teoretisanje, ja nisam u USA, ali me zato jako zanima vase gledanje na sve ovo, vas koji ste tamo.
Reply With Quote
  #304  
Staro 22.11.2020, 15:09
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Master Yoda Prikaz poruke
Moram priznati da mi ovaj pojam nije bio poznat od pre, deluje zaista interesantno, mada kao sto u clanku pise ipak je to najvise prilagodjeno Americi jer neke druge kulture imaju drugacije prioritete.
Ono sto mene buni kod ove piramide jeste da najveca nesigurnost (po mom misljenju) se nalazi vec na drugom levelu koji se zove Potrebe za sigurnoscu.
Kopiracu sa stranice

Najizrazeniji kriminal je u SAD, u svim vecim gradovima tako da je neugrozenos zivota upitna.
Posto je u USA surovi kapitalizam posao veoma lako gubis, znaci nema finansijske sigurnosti.
Zdravstvno nije najbolje (da ne kazem lose) i odrace vas kad god mogu, ovo je direktno povezano sa imovinom.
Bukvalno jedan teska bolest i neadekvatno osiguranje ce vas kostati svega i baciti na ulicu.
Nikad pre nisam razmisljao o ovome, ali ovo mi trenutno unosi toliko neizvesnosti i straha da ne vidim kako uopste mozete da se opustite ikad.
Kako uopste preci na ostale nivoe piramide kad si zaglavljen na ovom nivou?
Ispada da nikad nisi siguran, mozes raditi, zaraditi, srediti se i jedna bolest ce te istresti iz gaca i vratiti na nulu.

Naravno ovo je samo teoretisanje, ja nisam u USA, ali me zato jako zanima vase gledanje na sve ovo, vas koji ste tamo.
Ovo je istina. Imam health insurance za dzabe preko kompanije za cijelu porodicu i to ne neko bezveze osiguranje nego mozda u top5% u USA. Desila se iznenadna operacija i troskovi su 29k mi smo platili samo 10$ copay.
Skontao sam da je to nacin da te sistem ovdje vrati na fabricka podesavanja
Mozes imati kucu,auta,savings ali tako nesto se desi i mozes se pozdraviti sa kreditnom istorijom ako nemaš da platis. Zato je jako bitno da se ovdje ima to osiguranje.
Najbolje
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #305  
Staro 23.11.2020, 04:44
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Master Yoda Prikaz poruke
Moram priznati da mi ovaj pojam nije bio poznat od pre, deluje zaista interesantno, mada kao sto u clanku pise ipak je to najvise prilagodjeno Americi jer neke druge kulture imaju drugacije prioritete.
Ono sto mene buni kod ove piramide jeste da najveca nesigurnost (po mom misljenju) se nalazi vec na drugom levelu koji se zove Potrebe za sigurnoscu.
Kopiracu sa stranice

Najizrazeniji kriminal je u SAD, u svim vecim gradovima tako da je neugrozenos zivota upitna.
Posto je u USA surovi kapitalizam posao veoma lako gubis, znaci nema finansijske sigurnosti.
Zdravstvno nije najbolje (da ne kazem lose) i odrace vas kad god mogu, ovo je direktno povezano sa imovinom.
Bukvalno jedan teska bolest i neadekvatno osiguranje ce vas kostati svega i baciti na ulicu.
Nikad pre nisam razmisljao o ovome, ali ovo mi trenutno unosi toliko neizvesnosti i straha da ne vidim kako uopste mozete da se opustite ikad.
Kako uopste preci na ostale nivoe piramide kad si zaglavljen na ovom nivou?
Ispada da nikad nisi siguran, mozes raditi, zaraditi, srediti se i jedna bolest ce te istresti iz gaca i vratiti na nulu.

Naravno ovo je samo teoretisanje, ja nisam u USA, ali me zato jako zanima vase gledanje na sve ovo, vas koji ste tamo.
To nije teoretisanje, to je surova realnost. Bolje osiguranje, vise sigurnosti, ali ni to nije nikakav garant. I najbolje osiguranje moze da odbije neki tretman, intervenciju, proceduru, ukoliko oni smatraju da to nije neophodno.

Cak i ako ne dovodimo u pitanje osiguranje, ako se covek ozbiljno razboli, dozivi nesrecu ili bilo sta slicno sto ga spreci da radi neko vreme, gubi posao i samim tim gubi osiguranje (za celu porodicu) i tu pocinje nocna mora. Krecu da se gomilaju bolnicki racuni, koji mogu biti par desetina ili stotina hiljada, (nailazila sam i na cifre od milion i cise dolara). Ovde bolovanje takoreci ne postoji, posao je u tim uslovima nemoguce zadrzati, ne moze se platiti rata za stan/kucu, itd. i bukvalno preko noci covek moze da ostane bez icega, tj. ne samo bez icega nego jos i dugovima. Za Medicaid (koje je da takoreci drzavno osiguranje) je potrebno biti socijalni slucaj, doduse ima i onih koji oko toga muvaju.
Dve trecine ili 66% bankrota su bankroti zbog medicinskih racuna ili medicinskih problema.
https://www.cnbc.com/2019/02/11/this...ankruptcy.html
https://www.thebalance.com/medical-b...istics-4154729

Ne moze se ici ni kod bilo kog lekara, mora da bude in-netwrok, jer uglavnom sva osiguranja pa i najbolja imaju in i out of network, sto znaci da ako je dr out of network osiguranje pokriva samo jedan deo. Uglavnom sva veca i dobra osiguranja prima vecina lekara i bolnica (tako je bar u vecim gradovima), ali ima slucajeva gde napr radi se operacija hitno, anesteziolog nije in-network, stigne racun par hiljada dolara samo za njega jer je bio out-of network.
Sa tim u vezi je komplikovanije i kad se zivi u manjim mestima, izbor lekara u mrezi je sveden na minimum da ne kazem da ne postoji (primer rodjaka nije imala babicu za porodjaj in - netwrok u gradicu gde zivi, pa je morala da je "dovede" iz drugog grada). Drugarica (u NYC-u) je morala da trazi posebno odobrenje od osiguranja za carski rez, jer su joj rekli da ce je mozda na taj nacin poroditi, dakle da bi bila sigurna da ce joj osiguranje pokriti morala je prvo da to dobije napismeno (doduse nisam sigurna kakvo osiguranje ima.)

Dobra osiguranja najcesce ne pokrivaju ni psihoterpije, fizioterapeuta i slicno. Zdravstveno osiguranje u Americi ne podrazumeva, dental i vision osiguranja, koja se placaju posebno, doduse vision izadje jako malo, dental manje od zdravstvenog, ali opet ne bas malo, a najcesce pokriva deo, i uvek ima doplata, osim za ciscenje (dva puta godisnje) i snimak zuba, popravka ili slicno se uvek doplati, o estetskim stvarima da ne pricamo, proteze, implanti ni u snovima nece biti pokriveni. To je uglavnom slucaj sa svim malo boljim osiguranjima.

Jos jedan los segment je i pre-existing condition- to znaci da recimo osoba ima neku hronicnu bolest, tegobu, nema osiguranje, dobije osiguranje, ode kod lekara, odradi preglede dobije terapiju, osiguranje moze da odbije da plati ukoliko je osoba pre uzimanja polise bila bolesna i moze da kaze da prvih godinu dana nece pokrivati troskove tih tretmana.

Problem je i sto osiguranje i plan zavise od poslodavca. Tako da najveci broj ljudi ima osiguranja koja jako malo pokrivaju, pa ispada kao i da nemaju jer lekare izbegavaju.
Osim boljih poslova, velikih korporacija i firmi, i naravno union workers, zdravstveno osiguranje je najcesce lose.

Sve ovo navodim kao neko ko ima odlicno osiguranje (koje placamo malo), jer suprug radi na fakultetu (fakulteti generalno imaju jako dobre benefite) koji placa pozamasnu svotu za to. Iako zdrava, prilicno sam koristila osiguranje (cat scan, magnetna, snimanja, ultrazvuk vise puta) redovni pregledi i provere, i srecom nismo placali nista, osim jednom kad su trazili da doplatim ultrazvuk par stotina. Jednom nisu hteli da pokriju proveru vitamina D na sistematskom jer po njima nije bilo "medically necesary", za to mi doduse nisu trazili da doplatim.

Uglavnom i sa odlicnim osiguranjem covek nikad nije nacisto, da li ce biti nesto sto oni smatraju da nije neophodno, da li ce lekar ili bolnica pokusati da naplate neke gluposti, osiguranje to odbije pa ovi pokusavaju da naplate direktno od korisnika.

Stres je veliki oko svega toga i kad je covek zdrav, a kamoli kad je neko bolestan. Zdrav covek moze i da pokusa da se sa svima njima ubedjuje i da ih zivka (mislim na doktore, osiguranje, laboratorije...) ili da ceka da odobre nesto, ali bolestan nema ni snage ni vremena da ceka.
Ljudi se generalno slabo bave zdravstvenim sistemom dok ih nesto ozbiljno ne zadesi, pa nemaju ni dovoljno informacija da ne kazem da ne znaju ni kakvo osiguranje imaju. Verujem da dobar deo ljudi na forumu ne zna kakvo osiguranje ima i sta im je pokriveno...

Ceo taj zdravstveni sistem je katastrofa u Americi, a posebno uloga osiguranja u celoj prici. To je ovde biznis kao i sve ostalo, i u tom kontekstu Amerika kaska uveliko za ostatkom razvijenog sveta.

Amerika je 37. na svetu po zdravstvenom sistemu (i skolstvu) i pritom ima par godina nizi life expectancy u odnosu na Evropske zemlje, Australiju, Kanadu, najveci broj samoubistava (opet kao posledicu nedostatka medicinske nege- psihijatra, terapija...).
https://worldpopulationreview.com/co...e-in-the-world
https://www.commonwealthfund.org/pub...rspective-2019

Suma sumarum, ni najbolje osiguranje vam nekad ne znaci nista osim ako niste mnogo bogati...

Danijela
__________________
u NYC od 2012.

Last edited by milosx; 23.11.2020 at 04:59.
Reply With Quote
  #306  
Staro 23.11.2020, 18:24
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Slazem se sa svim sto je Danijela napisala.

Meni je jako fascinantno da Ameri tako srcano brane ovaj sistem iako im deru kozu. Samo li pomenes universal healthcare i education odmah si komunista.
I da - oruzje im ne diraj. Mislim da se to nikad nece ukinuti, videh u drugoj temi oko 2nd amendment.
Reply With Quote
  #307  
Staro 25.11.2020, 10:45
edo edoni edo edoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2019
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
ne boj se, kad imas 2000evra neces se druziti sa onima koji su utuceni a takvih ima uvek i svugde... Ni u Americi se advokat ne druzi sa magacionerom iz Walmarta !

ok ja sam davno otisao i naravno da ti bolje znas situaciju, mada je to samo tvoje misljenje. Meni se isto gadi to sto radi Vucic, a onda cujem da pobedjuje kao niko ko do sada.
Ma to su zablude u Njemackoj kad nisi ozenjen i kad si u najgoroj klasi 2000 eura je bingo uglavnom rade za manje para,tu nisam racunao nocni rad,prekovremene itd ili neben job
Reply With Quote
  #308  
Staro 25.11.2020, 10:49
edo edoni edo edoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2019
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Moram da dodam svoje zapazanje.
Slazem se sa @botexag. Ne treba prenagliti. Nikom nije lako ovde.

Mislio sam da sam na sve spreman, ali iznenadio sam se. Sve je drugacije. Upozoravali su me da je Teksas drugaciji od Njujorka (na primer).
Jos uvek ne mogu da verujem da cu se prilagoditi, ali znam da nemam izbora. Ustvari, imam... Da se vratim.

Are you kidding?

Naravno da nemam nameru da se vratim. Mislim, sta mi fali ovde? Domovina? Uostalom, davno pre mene, neki pametni evropljani rekose: "Domovina je tamo gde ti je dobro."
Ma sve zavisi od covjeka do covjeka,ja sam u Njemackoj evo 7 godina i nikad se necu moci navici na njihov mentalitet,sistem dok nekima je Njemacka raj i pricaju o njoj kao nekom cudu
Reply With Quote
  #309  
Staro 25.11.2020, 12:37
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Naravno da nemam nameru da se vratim. Mislim, sta mi fali ovde? Domovina? Uostalom, davno pre mene, neki pametni evropljani rekose: "Domovina je tamo gde ti je dobro."
Ma domovina je tamo gde ti je g*zica. Nemo' se lazemo.
Reply With Quote
  #310  
Staro 26.11.2020, 07:10
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Master Yoda Prikaz poruke
...Naravno ovo je samo teoretisanje, ja nisam u USA, ali me zato jako zanima vase gledanje na sve ovo, vas koji ste tamo.
Nesigurnost posla: Ako ovde izgubis posao, mozes privremeni posao pronaci brzo. Makar u prodavnici, radis za $10-12. Bitno je preziveti.
Nesigurnost kredita: Meni to nije strasna stvar. Treba biti oprezan, ali ako je zemlja u krizi, nece pomoci da se nerviram.
Opsta nesigurnost: Kao sto rekose u temi 2. amandman: Kupi pistolj i cuvaj se.
Nesigurnost u sebe: I za to ima resenje: Psihijatar. Sada su pojeftinili, posto svi misle da su normalni (i najpametniji). Naravno, ni ja nisam izuzetak

Generalno: Bitno je ustati kad padnes. Ako ostanes da lezis, onda ti nema spasa. Ko to shvati, presao je na nivo 3. Znaci, nema vise nesigurnosti.
A nikoga od nasih ovde nisam video da se plasi ili je nesiguran. Dakle, predjes na nivo 3 cim ti lupe pecat u pasos.

Ako cu da udjem u kupatilo kad cujem uzbunu za tornado ili da iznajmljujem kamionce i evakuisem se svaki put kad najave uragan, onda bolje da se vratim nazad i da spustam roletne kad je pomracenje sunca.
Ako cu da se plasim da ne izgubim posao ili da se ne razbolim... Mislim da niko ovde nema vremena da misli o tome. Dosli smo ovde da bi nam bilo bolje. Cutimo i radimo. Zbog toga nemamo vremena za vracanje na nivo 2.

Ivo Andric je napisao: "Boj se ovna, boj se govna. A kad cu ziveti?" (kako kazu na Fejsbuku)

Mozda nas je Amerika naucila da se ne treba bojati. Mozda nas je i to sto smo otisli nateralo da budemo hrabri i da budemo optimisti.

Da li sam nesiguran?
Da li mislim da se vratim?

Da li sam glasao? Ne, ali cu glasati na sledecim izborima.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.