ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #221  
Staro 29.01.2021, 11:41
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Od kada sam se vratio na moju full rutu imam posla preko glave , lova je dobra ali se bas udara momacki .
Kod nas u Koloradu je pao snijeg pa je to jos dodatno usporilo. Imali smo tri povrede zbog leda a i tri incident ove sedmice. Ovi novi vozaci nisu najbolji po snijegu, dvojica su se zapucala u parkirana vozila ( nema kocenja pogotovo pri naglom okreta ju) . Stalno nam govore da moramo biti ispod 9.5 ali to je nemoguće po ovom vremenu i u ovom volume koje sada imamo. Mi smo ipak profesionalci moramo pratiti procedure i pravila .

Vec se prica da ce se desiti mnoge promjene u novom ugovoru 2023-2028 , valjda nece biti tako lose kako se priča medju vozacima. Prosli ugovor smo glasali sa NE ali nije bilo dovoljno da idemo u strajk posto je bilo potrebno 2/3 da glasa NE da ne prodje taj ugovor.
Vidjet cemo sta ce biti , mozda je jos rano za to.
Reply With Quote
  #222  
Staro 30.01.2021, 16:45
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Prije neki dan sam imao ribanje od supervizora ostao sam over 2h od planiranog posla. Donijela mi je detaljan izvjestaj telematric koliko gdje sam trosio vremena bla bla. Morao sam joj reci da mi pokaze jedan dan ( da vozi I dostavlja) posto kaze da ne radim kako valja. Ona se sva uzjapurila ( nema pojma o ruti a i jedna je od najtezih ruta) . Na kraju sam joj rekao to je sam bio jedan moj los dan i to je to .
Kada sam preuzimao rutu supervizor ( koji je penzionisan) je bio na godisnjem pa su me pustili samog na rutu da mi niko nista nije pokazao. Fakticki niko mi nije pomogao iako je to njihova obaveza i sada mi nesto prigovaraju.
Taj dan sam imao 125 biznis stopova I 70 rezidential. Problem je sto moji pick ups krecu u 16h a biznise moram dostaviti do 17h to znaci fakticki sve biznise moram dostaviti do 4h ili sa zakasnio sa dostavom .
To stvara stresnu situaciju za mene posto moram da idem full speed cijelo vrijeme a pick ups ne mogu cekati posto zatvaraju u 5h ( ne mogu biti na dva mjesta u isto vrijeme) .
To se desava dva, tri puta mjesecno da imam toliki ili priblizan obim posla . Biznisi su zeznuti posto imaju vise kutija po jednoj zgradi I vise kutija po dostavi. Isto tako moram iste kutije prebaciti vise puta posto moram natovariti kolica i ista istovariti kako dostavljam a sa ne pricam cekanje na lift itd. Moje je pravilo da kutije ne smijem vratiti nazad posto ne znam sta me čeka sutra tako da ostavim u susjedni biznis .
Od 12 do 13h ne smijem nista zatvoriti ( ne mozes ostaviti kutije za naredni dan) posto je pauza za rucak.
Sve se ovi izdesavalo zato sto sam imao slobodan dan I lik je vozio moju rutu I zatvorio neke biznise ( nije ga briga posto moramo imati tri pokusaja dostave) I to je napravilo malu oluju kutija naredni dan.
Pouka svega ovoga ne uzimati slobodan dan kada bas ne moram ili provjeriti plan za naredne dane.
Mozda je i to pravi razlog sto su mi dodjelili ovu rutu posto je niko nece I ne moze da vozi.
Ova je ruta tri puta bila na bid listi i niko je nije htio i onda oni mogu dodijeliti rutu vozacu sa manjim radnim stazom ( mozda je to pravi razlog sto sam brzo dobio rutu).
Meni je najbitnije da se čuvam povreda ( pripaziti na mehaniku tijela)i da pronadjem najbolje nacine za ustedom vremena ( bolji nacini dostave, bolje slozene kutije, manje pricanje sa customers itd.).

Meni je svaki dan izazov ali sigurno imam taj jedan dan u sedmici kada trebam dostavljati full speed .
Reply With Quote
  #223  
Staro 31.01.2021, 01:13
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Menadzment je bas rude, ali mislim da je u skoro svakom hubu tako...
Napinju koga i koliko mogu...

Ali opet mislim da je sve do toga ko se kako postavi.

Mozda sam vec pisao ne znam da li se ponavljam, ali jedne subote tokom peak season sam pomagao drugim vozacima, i supervizor me zove i kaze uzmi od njega 50 stops. Nadjemo se mi kazem reko mi da uzmem 50, ovaj se samo nasmeje i kaze "Oh man i aint giving you 50 today"...

Long story short, lik je bio nezadovoljan ( po meni sasvim opravdano ) jer mu je cela radna nedelja od ponedeljka do petka bila sasvim ok, a u subotu su ga napezili bas, i samo mi je dao 10 stops i reko "I ll take my time today"

Sta je sa njim bilo kasnije tog dana ne znam

Takodje kod mene je ovaj Union guy dobar ali cudan lik, svi ga postuju i management i vozaci, i svako cim je nezadovoljan odmah se poziva na njega.

Ti si dugo tamo, ne bi trebalo da su takvi prema tebi, mozes se isto pozivati na union guy, mada misllim da su i oni u nekom dilu sa management
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #224  
Staro 31.01.2021, 01:21
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Moja je ruta teska i nekada bas imam tezak dan sa puno kutija, dosta dock stops.
Nekada me boli da radim na takvoj ruti a cim usporis zbog obima posla eto ih da te ribaju ( formalno prolazimo kroz brojeve i klimam glavom) .
Union guy su sa njima u dilu sigurno ali ja se pozivam na mog BA pa mao ohlade.
Reply With Quote
  #225  
Staro 31.01.2021, 03:14
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Moja je ruta teska i nekada bas imam tezak dan sa puno kutija, dosta dock stops.
Nekada me boli da radim na takvoj ruti a cim usporis zbog obima posla eto ih da te ribaju ( formalno prolazimo kroz brojeve i klimam glavom) .
Union guy su sa njima u dilu sigurno ali ja se pozivam na mog BA pa mao ohlade.
Ja vidim na putevima da je prilicno extremno kod vozaca semitrucks, neki voze bas kolko je speedlimit, neki jurcaju preko limita poprilicno da bi ocito stigli na vreme. Secam se jednog azijata, maltene je kljucao jedva gledao na oci glava mu padala dok je vozio
Reply With Quote
  #226  
Staro 31.01.2021, 03:25
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Jednostavno oni zele da izvuku od svakog maksimalno, i to je nama svima jasno, jer ako ne zavrse obim posla ostaju bez bonusa ...

A to sto se tice postovanja pravila i ostalog, oni zele da budes brz i da ispostujes sva pravila, ako mene pitas, sa obimom posla koji ti natovare, bukvalno nemoguce...

Kod nas je tokom peak season svakog jutra neko na raskrsnici i gleda da li svi stanu na stop znak i da li gledaju levo desno levo, da li se postuje pravilo da ispred sebe ostavis prostora duzine svog kamiona i slicno ... verujem da je tako svaki dan bez obzira da li je peak ili ne...

Dobra lova iskreno, dobri benefiti

Losi radni uslovi, losi ljudi...

Fora u poslu je da ti prevazidjes taj mentalni i psihicki deo, nakon toga si dobar...


Secam se na obuci kada me supervizor pitao u fazonu sto sam doso u ameriku, kako sam smeo sam da dodjem i slicno...

Na kraju rekao bicu ti ja i prijatelj i supervizor ( najjace je bilo kada sam ovo isto rekao coveku koji drzi rookie meetings, iskidao se od smeha i samo pricao BS BS BS )

Nije bio ni jedno ni drugo, jos me zajebali sa tom satnicom, i da sam se odlucio da UPS opasno bi se zajebao
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #227  
Staro 31.01.2021, 04:07
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Vec sam 5 godinu sa kompanijom znam te mentalne igrice managmenta ali nekada bas imam los dan . Očekujem pomoc a ne dobijam je i onda moram da usporim to je jedini nacin. Tako i taj lik kome si htio pomoci,subota mu je sva overtime i zeli da ih pokopa taj dan u overtime. Sto je opravdano ako nikako ne moze neka bar zaradi.
Vec sam rekao moja ruta ima oko 220 do 250 biznisa i 30% do 50% ( 70 do 120 dostava) dobijam dnevno. Residential je nista imam jedne apt koji imaju locker room pa sve tu ubacim a ostatak mi su mi domacinstva.
Iskreno se nisam zeznuo sa poslom i jednostavno se treba proci ta progresija sto se tice plate pa onda ide lakse .
Rizici postoje uvijek zato vozim sporije i manja je mogucnost udesa. Kamion mi je tip top slozen poslije 12h i ne gubim vrijeme na trazenje paketa.
Razumijem tvoje razloge sto nisi ostao sa UPS ali opet mislim da si se zeznuo dugorocno. Tesko je naci posao sa takvim benefitma i tom platom. Mlad si jos imas sanse da se promjenis misljenje ali ne znam njihova pravila za rehiring znam da su strogi po tom pitanju.
Meni su 43 godine i nemam vise vremena a i volje da gradim karijeru u nekom drugom poslu iako me ima pomalo u stocks marketu i online prodaji ( nesto sa strane$$$$).
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY

Last edited by kdragan77; 31.01.2021 at 04:12.
Reply With Quote
  #228  
Staro 31.01.2021, 04:19
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Ja vidim na putevima da je prilicno extremno kod vozaca semitrucks, neki voze bas kolko je speedlimit, neki jurcaju preko limita poprilicno da bi ocito stigli na vreme. Secam se jednog azijata, maltene je kljucao jedva gledao na oci glava mu padala dok je vozio
Oni vjerovatno voze u timu sa drugim vozacem,tu je dobra lova ali tu je samo vožnja I spavanje . Pricao sam sa jednim likom kaze da zaradjuje godisnje 200k ali samo je u kamionu . Vjerovatno su ti likovi koje si vidio
Reply With Quote
  #229  
Staro 31.01.2021, 06:12
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Oni vjerovatno voze u timu sa drugim vozacem,tu je dobra lova ali tu je samo vožnja I spavanje . Pricao sam sa jednim likom kaze da zaradjuje godisnje 200k ali samo je u kamionu . Vjerovatno su ti likovi koje si vidio
Ne, ovo su daycab kamioni, nemaju sliper pozadi sto znaci da voze tu local regional
Reply With Quote
  #230  
Staro 31.01.2021, 15:46
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Ne, ovo su daycab kamioni, nemaju sliper pozadi sto znaci da voze tu local regional
Onda su feeder driveri oni idu lokal . Ma nema easy money sa ovom kompanijom.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.