ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Boston, Massachusetts » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 19.01.2016, 10:55
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Generalno gledano, od 2010. kada sam prvi put bio u Bostonu, do 2015. mnogo toga se promenilo. Grad je te 2010. bio jedno napušteno gradilište, kapiram zbog krize i sl., međutim, stvarno se sada stiče utisak da se Boston pretvara u jedan prelepi biser Istočne obale.

South End je poprimio moderan izgled sa svim pratećim sadržajima koji mogu da vam padnu na pamet (a da to nije cirkuski slon) - puno barova, restorana, šetališta uz obalu.

Eastie, koji je preko puta, postaje sve popularniji. Studenti počinju polako da migriraju na ovu stranu, posebno oko Maverick metro stanice, jer tu ima finih sadržaja - pekarica, kafea, poslastičarnica, čak i džez barova. Tu su i lokalni frizeri, saloni i sl. Pirs park je mesto odakle se pruža najlepši pogled na Bostonski skajlajn i često kada su neki državni praznici, ovaj park bude dubke pun jer se ljudi raduju vatrometima i sl.

Nedaleko odatle, ima jedno staro brodogradilište koje sada izgleda kao mini verzija Beogradske Sava male - nekoliko zanimljivih murala, nekih interesantnih umetničkih postavki i jedan kul bar koji se zove Ko Paj. Imaju nešto kao miks pire krompira, sosa od mesa i pite - uz australijsko pivo, prste da poližeš
Samo, fino to i košta... Ali, moram da priznam, nigde se u Bostonu nisam osećao opuštenije do tu.

Ponovo, nedaleko odatle, imaju dva velika placa na kojima će izgleda u dve, tri godine da niknu dve rezidencijalne zgrade sa fensi stanovima. Tu nema greške, sa pogledom na grad i blizine metroa, biće to jedan papreni doživljaj budućim stanarima i mislim da će značajno uticati na demografsku strukturu u tom delu grada.

Ima jedna priča u vezi Čarlstauna, koji je dijagonalno od Istija, da kada su 80-ih gradske vlasti htele da dovedu irsku mafiju u red, započeli su proces džentrifikacije velikih brodogradilišta pretvorivši ih u fensi stambena naselja, što je dovelo do migracije velikog broja tkz. blue colar stanovništa, više srednje klase i to je izazvalo nagli rast cena svega da je mnogima koji su tu ranije živeli postalo nepodnošljivo za život pa su oni krenuli da migriraju na druga mesta.

Do 2015. godine, pogled na Bostonski skajlajn odatle mi je bio najlepši.
Pogled iz Pirs parka je sada na prvom mestu.

Što se tiče džentrifikacije Istija, očekujem sličan scenario oko Maverik stanice vrlo brzo. U daljoj budućnosti, Čelzi će da bude sledeći.

Još jedna stvar koja mi se dopada u vezi Istočnog Bostona je to što aktivno rade na razvijanju zelenih površina. Čitao sam da se dosta uložilo u tkz. green line (nadam se da ne grešim), i počev od Pirs parka pa sve do Konstitušn plaže iza aerodroma, ima veliki broj parkova koji su lepi, moderni, sa klupicama, igralištima za decu itd.

Renovirana biblioteka je jedna od najlepših u gradu.

U Bostonu postoje delovi grada bliži gradskom jezgru koji se smatraju nebezbednim za život. To su delovi Dorčestera (južni ako se ne varam), delovi oko bolnice koja je nedaleko odatle, gde na žalost mogu da se vidi zavisnici kako leže ili se gegaju po ulici. Sam centar Bostona, iza Čajna tauna nije ništa bolji što se tiče skitnica i sl.

NASTAVAK SLEDI
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #72  
Staro 19.01.2016, 11:47
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Budući čitaoče, ako se nisi umorio, sada sledi najlepši deo - omiljeni delovi grada i klopa

North End ili Little Italy Bostona - ako niste probali kanole od gospodina Majka (mikes pastry), kao da niste ni bili u Bostonu. Moji omiljeni su sa ukusom espresa, pistaća i florentino što ustvari nije neki poseban ukus, već je štos u sastavu kanolija koji je hrskaviji i ukusniji nego kod svih ostalih. Kod njega je uvek gužva, a u North Endu je inače vikendom ludnica i ljudi stoje u redu za restorane. Mikes Pastry postoji i u Kembridžu, pa možete i tamo da potvrdite da ste u Bostonu. Iako je Kembridž ustvari drugi grad
Generalno, sve je u Hanover ulici, ali su i druge ulice lepe za izgubiti se.

Santarpio's Pizza u Istočnom Bostonu je veoma popularno mesto i vikendom se i ovde stoji u redu. Tamo kao da je vreme stalo negde oko 70ih. Domaćini umeju da budu grubi, nekad i neprijatni, mada ja to nisam osetio. Da se naslutiti takav karakter, a pojedini kritičari na Yelpu ih nisu mazili Nekada, kada gledam stare filmove sa Ben Aflekom, a gde je radnja smeštena u Bostonu (recimo Dobri Vil Hanting) ili ovaj poslednji sa Džoni Depom (Black Mass) - e, takvi su likovi unutra. Mi smo ovde probali čuvenu picu sa njihovim crvenim sosom i italijanskim kobasicama i belim lukom i to će definitivno da vam probudi sva čula, a mirisi će vas pratiti ceo dan Izbegavajte da idete u goste posle toga

Šetalište uz vodu, South Boston. Lepo je. Ako niste skloni trošenju, to mesto zaobiđite.

Kembridž - park kod Muzeja nauke i deo oko Harvarda, i naravno Harvard.

Boston Komon - parkovi i glavne gradske ulice koje idu odatle, pa tako sve do Promenade. Ako na putu naletite na Malboro ulicu, prošetajte i njom. Ona je neobično lepa i meni je to oduvek bila asocijacija na Boston.

Promenada je posebno mesto u gradu gde bih voleo da šetam svaki dan. Znam da bih uživao, posebno vikendom. Za 4. juli, tu je centralni događaj i vatromet, pa ume da bude haos. Inače je jako lepo, posebno predveče kada mladi ponesu cirku, gitaru, zasednu na jedan od drvenih dokova i druže se, a na vodi je desetina belih jedrilica koje uz modro ljubičasto nebo daju neku melanoličnu draž gradu. Ne znam da li bih pre voleo da slušam laganu rok muziku ili džez. Džez kao da pre stoji Njujorku... ne znam, ne znam...

Sa druge strane reke, šetalište je takođe lepo, i na sve ovo iz prethodnog pasusa treba dodati još jedan pogled na Bostonski skajlajn, u kojem dominira zgrada Prudenšl, iz koje je jedini vidikovac nalik onima u Njujorku (one world center, rockfeler, top of the rock).

Od popularnijih lanaca kafeterija, najbolji espreso se pije u Thinking Cup-u, a dobar je i u jednom lancu koji nosi naziv najvećeg spamera pošte kada su banke u pitanju - Capital One coffee. Sedeli smo u jednom takvom u blizini Boston Comon, i kada sam uradio recenziju na Yelpu, menadžer kafića me je pozvao na gratis kafu

Bunker Hil i ceo taj deo okolo u Čarlstaunu, posebno predveče, takođe omiljeno mesto. Tu nam je bio najbliži Whole Foods (devojka je odlepila za nekim čokoladicama koje imaju ukus bajadere, mislim da sam do kraja sezone ostavio minimum 200 dolara na to), i nakon šopinga smo šetali okolo i jeli sladoled

Deo Somervila koji se zove Assembly Square - izlazi na vodu, izgleda kao da je juče napravljeno i opremljeno i podseća na neki ogroman koncept store, kako se popularno sada kod nas kaže. Samo na otvorenom... Tu ima radnji većih brendova i nekih manjih restorana i kafića. Tu sam jednom posle posla došao sa kolegom da pokupimo naše devojke i svratili smo na burgere koji su odlični, a priloga sa strane (tj. preliva) možete da dodajete koliko hoćete.

Hingam, već sam ga pominjao, deo pre same luke, svratili smo u jedan od restorana koji je imao negativne kritike i odatle izašli nikad bolje najedeni i raspoloženi. Tu sam probao neko tamno pivo, mislim da se zove Texas mug, koje mi je ostalo u sećanju kao najbolje popijeno pivo u Americi. Odatle smo produžili u bioskop, već napisah da izgleda old school i mnogo je lep. U blizini se nalazi i Wahlburger, čiji su vlasnici braća Volberg, glumci i videh još u aprilu da daju franšize i da su već otvorili restorane u Njujorku. Naselje koje pripada grupaciji Avalon i koje je u blizini, je nešto najbliže onome kako vidim mirniju budućnost sa porodicom u blizini nekog grada - tu je obala, tu je i bazen, grilovi na sve strane, blizina grada, blizina drugih gradića, posebno dole prema Kejp Kodu.

Kad sam već pomenuo burgere, nijedan od ovih mi nije najbolji. Jeli smo na jako puno mesta. Prvo mesto ubedljivo drži neki burger restoran u Kembridžu za koji jedino znam da je super jeftin i da se studenti tamo često hrane. Oni imaju i neku popularnu kolu, koja je kao koka kola sa ukusom trešnje. Blizu je Harvard Skvera, tako da nema greške, samo pratite gde klinci klopaju

Restoran Sarma u Somervilu drži mesto broj jedan po pitanju nadražaja svih mogućih čula koje naš organizam poseduje, barem kada je reč o mom iskustvu. Često sam slušao kako je hrana afrodizijak, ali sam se ovde nakon klope tako opijeno i nadraženo osećao da je taj izraz dobio posebno značenje. Imaju male porcije, ali pripremljene tako lepo i sa merom, da iako niste gladni, želite da probate druge stvari samo da im osetite ukus, tj. tu neverovatnu kombinaciju slatkih i slanih stvari koje su spojili. Meni nije raznovrstan - ono što je drugačije od ostalih to je jedna fora koju primenjuju: konobari idu od stola do stola i nude jela koja su van menija. Takvih jela nema puno, i obično se brzo razgrabe, a nakon 15 ili 20 minuta ide nova tura, sa potpuno novim jelom. Ja sam tako probao stejk od sabljarke, sa avokadom, nekom ukusnom pečurkom i prelivom od trešanja.

Bilo je mnogo toga, ali sada ne mogu da se setim jer sam ogladneo

NASTAVIĆE SE...
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #73  
Staro 19.01.2016, 12:19
Mariquita's Avatar
Mariquita Mariquita je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2016
US lokacija: Hawaii
YU lokacija: Beograd
Poruke: 113
Nepromenjeno

Elefteros, jedva čekam nastavak Sve zvuči sjajno!
__________________
DV2015 -
DV2017 -
DV2018 -
DV2019 -
Reply With Quote
  #74  
Staro 19.01.2016, 12:24
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Boston je super baza za vikend izlete - na sat/dva vremena vožnje tu je mnogo lepih gradića za obići i prošetati i provesti fino popodne. Moj omiljeni gradić je Portsmaut na severu, a na putu do njega, svaki je lep i može relativno brzo da se obiđe. Njuberiport na primer, ili Rokport, pa čak i Salem.

Salem je šta više mnogo kul grad, i ima puno ulične umetnosti i murala sa lokalnim motivima, a najlokalnije su veštice Iz Salema je familija gospodina Patnama, koji je imao zapaženu ulogu za vreme borbe za nezavisnost, a njegova porodica je postavila temelje građanskom pravu zbog uloge koju su odigrali kao oponenti čuvenom suđenju vešticama. Njega pominjem jer nam se tako zvala ulica u kojoj smo živeli.

Severo-zapadno se nalazi Lowell, grad u kojem je rođen gospodin Keruak, najpoznatiji po kultnoj knjizi Na putu (eng. On the road). Drugi poznati žitelj je Miki Ward, glavni junak filma The Fighter u kojem glume Mark Volberg i Kristijan Bejl. Grad je pomalo apokaliptičan, i žao mi je što ga nisam posetio tokom dana. Uvek je to bilo nešto predveče i uvek nakon neke oluje. Lowell je posle Kembridža drugi grad po broju školaraca zbog velikog UMASS-a koji je u gradu. Centralni deo grada lep, prema pisanjima medija i blogova tu se dešava kao neka renesansa sa džentrifikovanim i renoviranim fabrikama koje su sada pretvorene relativno luksuzne stanove i dr. ali ja to nisam osetio uživo. Komjuting prema Bostonu je železnicom oko sat vremena. Posetio sam i Keruakov grob i zatekao nekoliko simboličnih ostavština njegovih poštovalaca poput olovaka i sl. i sada mi je žao što nisam uzeo jednu od njih i napisao knjigu... Stanimire, proklet bio što mi dade takvu ideju...

Ispod Džamejka Plejna se nalazi Harvardov Arboretum - otvoren je i mesto je prelepo. Podseća na Botaničku baštu, što Arboretum i jeste, samo po nekim definicijama ipak postoji razlika.

Dole južnije, uz obalu prema Kejp Kodu, Plimut, Denis, Orleans i plaže duž Nacionalnog parka skoro sve do Provinstauna su fenomenalni za posetiti. Izuzev Provinstauna - ne znam šta sam ustvari očekivao da vidim, ali sam otišao iz grada razočaran. Možda me je smorilo tri sata vožnje do tamo, ne znam.

Čatam je fenomenalan takođe! Plaže su predivne i sve o čemu treba voditi računa je parking Ima puno slobodnih mesta gde se ne naplaćuje, ali tamo gde se naplaćuje, treba povesti računa o vremenskim ograničenjima.

Marta je bila super iskustvo, ali možda malo skupo za moj ukus. Nismo uspeli da odemo autom jer je feri rezervisan prilično unapred, a bolje da ne pričam o cenama. Nisam siguran ni da bi vreme pogodili za feri zbog gužvi na 95ici, a tek o 495 i drugim lokalnim putevima da ne pričam. Neobjašnjivo. Ima parkinga u okolini Falmuta i odatle voze autobusi prema feriju. Ako vas put odvede tamo i na feri stanici upoznate naše momke i devojke koji rade u šopovima, dajte im neki bakšiš To važi i za druge gradiće po Kejpu, Marti i td.

I fejvorits za kraj - Njuton i Providens. U Njutonu sam bio 2010., a 2015. sam provalio da onda nisam video ni 10% grada. Nisam imao pojma o silnim, hajd da ih nazovem, zamkovima i o istoriji koja je super zanimljiva. Mada, sigurno nije bila ondašnjim stanarima istorije s obzirom da je Njuton bio deo čuvenog trougla robovima.

Providens ima kul festival koji se zove Water Fire i održava se dva puta mesečno. Sam grad je jako lep, a šetalište uz vodu sa brojnim restoranima i vatrenim ukrasima u vodi mu daje poseban šmek.
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #75  
Staro 19.01.2016, 12:56
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Šta čovek da radi u Bostonu?

To se nikada nisam ozbiljno zapitao, i ponovo sam ušao u kolotečinu propuštenih prilika. Moj favorit za pokušaj je ostao Trip advajzer za koji sam bio ubeđen da sam imao prođu na polju internet sadržaja zbog prethodnih iskustava i zbog toga što su u novoj centrali zapošljavali ko blesavi!

Jedan menadžer naselja koji živi nedaleko od zgrade reče "imaju besplatan ručak i pivo, šta čovek više da poželi!". Sjajan pojedinac.

Posao koji sam obezbedio još iz Beograda je posao supervizora na bazenima. Pisao sam o tome već. To je relativno okej posao ako se uklapate u sledeće:
- singl ste
- živite u deljenom smeštaju
- došli ste na h2b vizu
- imate pravo na povraćaj poreza i plaćene troškove puta od/do Amerike

Pošto se ni u šta nisam uklapao, mene je ova priča izašla ko kajgana kod gospodina Sv. Petra. Ili palačinka u Finskoj, što bi rekao moj najbolji drug Stanimir.

Početna plata supervizora je uvek oko 700 dolara nedeljno i beneficije su auto, kartica za gorivo i relativna sloboda kada je kreiranje radnog vremena u pitanju.

U mom slučaju, to je bilo nešto komplikovanije i mislim da je generalno sezona 2015. bila jedno ludilo, iako svi kažu da je bila dobra. Ja sam radio na poslovima pripreme bazena pred sezonu, što uključuje fizičke poslove i jako jako prljave stvari. Koga zanima, u potpisu se nalazi sajt čiji sam urednik i pisac većine tekstova na njemu, pa čitajte o čemu se tu radi.

Fizička tortura se početkom sezone pretvorila u psihičku, i dok se sezona nije stabilizovala, obuke i dugotrajne vožnje po ogromnim gužvama u Masačusetskom saobraćaju su bile neizdržive. Dolazilo je do čestih konflikata između nas i nadređenih, a mene do gubitka potencijalnog prijateljstva sa jednim našim dečkom.

Kada su se klinci navikli na mene i ja na njih, jul i avgust su došli kao luk u lepinji sa sarajevskim ćevapima i hladnim pivom uz to. Imao sam fantastične spasioce, a neki od njih su kao osobe bili neverovatni. Posebno Slovaci i Bugari. Širina u njihovim vidicima na svet, dostignuća u obrazovanju, putovanja, a opet predanost poslu je za svaku pohvalu.

Od naših ljudi (tu ubrajam i Srbe i Crnogorce i Makedonce) nisam osećao tu posvećenost, a kod nekih ni širinu u vidicima, jer su naši ipak bili vođeni drugačijim motivima kada su dolazili na program. Mnogi Srbi su zapalili već po dolasku da bi išli da voze kamione. Koliko sam se kamiondžiskih priča inače naslušao van posla, mislim da bi mi samo naši ljudi koji žive u Americi verovali.

Dakle, lud posao koji je ispao okej na kraju, vrste poslova koje sam radio, 700 dolara nedeljno (od čega realno 500), radno vreme skoro pa nepostojeće, besmisleni pritisci na poslu i troškovi daleko iznad mogućnosti su me odvratili od toga da razmišljam o nastavku karijere u pool biznisu.

To je i neka opšta preporuka budućim došljacima. Ja sam na posao iz Beograda gledao kao na prečicu do nekih drugih stvari u Americi, takoreći lakši put, ali se ispostavilo drugačije i sada moram da pravim drugačiji plan. Često sam drugarima objašnjavao da da sam bilo koji drugi posao radio sa tom energijom i vremenom koje sam provodio na poslu, imao bih 3x više nego što sam zarađivao.

Sa druge strane, možda ne bih iz prve ruke naučio kako funkcioniše viši menadžement u nekim biznisima, prodaja, kako zaista izgleda raditi i funkcionisati kao tim, kako izgleda raditi pod pritiskom i najvažnije - da u svemu ovome ne postoji problem koji nije rešiv.

Koga put ipak navede da radi kao supervizor na bazenima u MA, treba da zna i da očekuje dosta vožnje i naporan rad. Isplativ je samo u gore pomenutom kontekstu, a iskustvo je zanemarljivo ako se planira ostanak na duže.

Da ne mračim mnogo, sam biznis možda i nije loš ako ga vi vodite, ali je upitan jer se radi o 3 do 4 meseca rada u sezoni + 2 meseca gore dole pripreme pred otvaranje i zatvaranje. Ugovori se sklapaju na neverovatne iznose, a jedan omanji bazen može da donese barem 10k prihoda. Rashodi su ti koji mogu značajno da pojedu budžet ako je bazen loše otvoren, ima problema sa filterima ili nekim drugim stvarima i td., a vi ne uspete da prodate dodatne usluge. Čisto kada već pominjem cifre koje sam čuo da se vrte, zamena pumpe je od 300 dolara (košta min 150) do npr 1500 (koiiko smo jednom prodali); zamena filtera ili peska u filterima je oko $1500, što je dan posla za ovo drugo. Oblaganje dna bazena i zidova sa posebnom masom ide i do nekoliko hiljada u zavisnost od veličine. Itd itd. Sve što vidite u i oko bazena je predmet prodaje.

Toliko o tome.
Ta stranica u životu je za mene zatvorena.
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo

Last edited by elefteros; 19.01.2016 at 13:09.
Reply With Quote
  #76  
Staro 05.03.2016, 08:25
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

U jednom od gore ranije pisanih postova sam pomenuo Wahlburger, restoran brze hrane i takođe sam napisao da daju franšize.

Pazite sad - najnovija vest je da se šire na 30 novih lokacija u SAD!!!

Eto šta čine moć brenda i malo novca
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #77  
Staro 22.07.2016, 16:13
B&V B&V je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.05.2015
US lokacija: New York :)
YU lokacija: Bgd
Poruke: 55
Nepromenjeno

Ima li nekog od "aktivnih" clanova u Bostonu? Mislim da je trenutno tamo?
Reply With Quote
  #78  
Staro 17.05.2017, 08:16
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Koliko vidiš B&V - nema.

Možda ova poruka nekome skrene pažnju.

Vraćam se iz dva razloga na ovu temu na forumu.

Prvi. General Electric je izabrao lokaciju za početak radova na centrali gde se premeštaju. Biće u onom delu gde je Boston Tea Party Museum i Children Museum. Mrzi me da sada pravim i lepim printscr.

To je skoro pa tačno preko puta East Boston-a, a ko je pažljivo čitao šta sam pisao ranije, očekuje se dolazak oko 4000 inženjera što bi trebao da bude priličan udar na tržište nekretnina i oni koji budu dolazili istovremeno, obrali su bostan.

Vrlo često pominjem Eastie, ne samo iz razloga što sam tu živeo, već i iz razloga što mislim da je to novo top mesto u Bostonu i polako se neke stvari menjaju. Pored novoizgrađenih fensi zgrada koje gledaju na Skajlajn, otvaraju se novi restorani i mesta za izlaske i parkovi se jako lepo održavaju i ima ta neka linija parkova koja se proteže sve do posle aerodroma.

Za sada su cene nekretnina stabilne u Istočnom Bostonu (gledao skoro), ali onog trenutka kada budu počeli da pristižu inženjeri, biće veselo.

Druga. Čitao sam pripremajući neke tekstove za moj sajt, nešto u vezi Lowell-a, pa je iskočila zanimljivost kako je Masačusets imao bum u ekonomiji 80-ih, sa svega nešto malo ispod 3% nezaposlenosti na nivou države i da je ruta 128 nešto najsličnije onome što se danas zna kao Silicijumska dolina.

Eto
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #79  
Staro 28.06.2017, 06:52
aca.aca.aca aca.aca.aca je offline
Član
 
Datum prijave: 26.05.2015
US lokacija: Chicago IL
YU lokacija: beograd
Poruke: 12
Nepromenjeno

Da li ima nekog u Bostonu ima okolini trebala bi mi mala pomoc
Reply With Quote
  #80  
Staro 31.10.2017, 19:05
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Pozdrav Takodje bih da pitam ima li starijih clanova na Forumu,koji se nalaze u Bostonu? Svaki 'Update' je dragocen
Hvala i Pozdrav
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.