ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2018 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #511  
Staro 20.03.2018, 03:16
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Niksovac Prikaz poruke
Jos jedna stvar mi je pala na pamet, paranoja se povecava kako vreme prolazi kako gledaju na to ako dobitnik ima kredite i zaduzenja u srb.. kontam da je bitno samo ako ga niko ne tuzi i ne potrazuje nesto preko suda a ako placa sve redovno, rate, da je to ok.

Hvala
Ja sam 'najsvezija' sto se toga tice,od proslog ponedeljka u 'istoj' smo situaciji Nista me za to nisu pitali za banku. Ne brinite za kredit,nema tih pitanja. Celo iskustvo cu napisati kad preuzmem pasos iz ambasade
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #512  
Staro 21.03.2018, 08:15
freetodecide freetodecide je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.11.2017
US lokacija: Akron, OH
YU lokacija: BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ljubicica87 Prikaz poruke
Pozdrav svima,

Evo da javim da smo i mi pozelenili danas

Sto se tice procedure nema mnogo toga da se pise sto vec nije napisano.

Svi su bili jako ljubazni, malo smo popricali povrsno o tome sta planiramo da radimo tamo, gdje idemo, imamo li koga i sl.

Htjela bi zahvaliti svima na forumu na nesebicnom dijeljenju iskustava, savjeta, podrsku...Svima koji jos uvijek cekaju da dodju na red zelim puno strpljenja i da ne brinete, kada imate sve potrebne dokumente razgovor je zaista samo formalnost
Čestitkeeeee..... Sve najbolje, puno puno sreće u ostalim koracima. Živjeli!
Reply With Quote
  #513  
Staro 21.03.2018, 08:17
freetodecide freetodecide je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.11.2017
US lokacija: Akron, OH
YU lokacija: BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Rufus Prikaz poruke
Pozdrav svima!

Zavrsen ljekarski i intervju. sve isto kao i kod korisnika Ljubicia87 da ne ponavljam posto je ona sve lijepo objasnila.Mi smo I bili danas zajedno u ambasadi....Ceka se pasos da stigne DHL sluzbom.

Srecno svima koji ocekuju intervju!
Pozdrav Rufus! Eto kako je lako kad imaš prevod diplome
Čestitam od srca i sve najbolje vam želim u narednim potezima. Živjeli
Reply With Quote
  #514  
Staro 21.03.2018, 18:25
Tamyyy Tamyyy je offline
Član
 
Datum prijave: 22.11.2017
US lokacija: Florida, North Carolina
YU lokacija: Beograd
Poruke: 2
Nepromenjeno Razgovor u ambasadi

Dragi nasi,
Suprug i ja smo imali razgovor pre 7 dana, sve je proslo kako dobro.Medjutim, suprugu je falio papir iz policije, koji cekamo vec vise od 10 dana(*iako smo se nadali da ce to ici brze).
Popricali smo sa Konzulom, platili i onda su nam rekli da sacekamo taj dokument da stigne i posavetovali su nas da uradimo nove pasose iz razloga sto su vec dosta popunjeni, a i suprugu istice u januaru, pa da ne bi bilo komplikacija oko toga.
Cim skupimo sve da se javimo i zakazemo sastanak za dopunu dokumenata.
Uh, ja se nadam da ce sve biti u redu sa tim, iako sam iskreno uplasena da nas mozda ne odbiju,zbog tog kasnjenja oko dokumenata.
Da li je nekao imao neku slicnu situaciju?

Javljam Vam se kad pozelenimo, nadam se uskoro.
Pozdrav za sve
Reply With Quote
  #515  
Staro 22.03.2018, 16:10
ljubicica87 ljubicica87 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: SARAJEVO
Poruke: 17
Nepromenjeno

Hvala puno svima na cestitkama
I dalje pratimo forum i drzimo fige ostalima koji cekaju poziv na intervju.
Reply With Quote
  #516  
Staro 23.03.2018, 00:14
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Drustvance,evo da se konacno oglasim i na ovu temu (Tekst je maaaalo poooooduzi )
Prvobitan intervju mi je bio zakazan za 7.Februar,medjutiim na sugestiju naseg sluzbenika ( posto sam se razvela u medjuvremenu,a jos uvek sam imala njegovo prezime tj 2 ) morala sam da odlozim intervju da bih promenila pasos i Lk na moje prezime tj vratila moje. Kad sam sve to zavrsila,nas sluzbenik mi je rekao da mu se javim da bi dobila novi datum intervjua.
Intervju mi je bio zakazan za 12.Mart u 10h. Dolazim ispred ambasade 15 minuta ranije,i sacekala sam da im stigne drugi spisak za nas,nakon bezbedonosne provere ulazim u ambasadu i dobijam broj i cekam. Prozvali su me na prvi salter 4 ( mislim da je bio) gde je bio isti taj sluzbenik nas Rekao mi je da je sad 'sve u redu' i da mu je drago sto sam to tako brzo zavrsila ( promenu dokumentacije) On me je pitao koga imam u Usa,Da li ta osoba zna da dolazim. Na salteru 1 se vrsi placanje vize,
nasmejana sluzbenica rece 'kako placate vizu dolarima ili dinarima' ja sam je platila 330$ (33.000 je dinarska protivvrednost tad bila) i opet cekam.
'Broj xxx salter 5' Prilazim kad s one strane jako prijatan covek koji gleda i kucka u kompjuter. Pitanja su bila tj prvo pitanje je bilo 'Do you speak English',odgovorih sa 'Yes' onda mi je postavljao pitanja - 'Da li imate nekog u Usa,kod koga idete u Usa,Da li je adresa koju ste naveli tacna,sta imate od skole zavrseno' a svo vreme kucka na kompjuteru. Na kraju 'Rise your hand ..' Zakletva da je sve istina sto je navedeno u DS obrazcu i 'Okay,this all seems to be fine,and your visa is approved'. Kada mi je rekao 'Welcome to United States' mislim da su mi se svi osecaji pomesali,tj nisam bila svesna da sam razgovarala sa konzulom ( tako smo prijatno pricali) Od dokumenata sam ponela :

1. 2 slike
2. Comfirmation page DS 260
3. Izvod iz maticne knjige rodjenih ( kopija uzeta)
4. Sud i Mup ( uzeti originali)
5. Diploma i svedocanstva ( uzete kopije)

Zbog procedure mi je rekao da viza nece biti izdata istog dana,vec cu morati da sacekam,pa ce me nas sluzbenik pozvati da preuzmem pasos. Mozete da pratite status vize na CEAC sajtu ( ja sam tako uradila )

https://ceac.state.gov/CEACStatTrack...KjMWCuebHqOw==

Samo je potrebno da ubacite svoj CN ali bez onih nula,znaci ne 2018EU00001234 vec 2018EU1234 i onaj kod i otvara vam status vize. Meni je vec u petak 16.3. bila 'Issued' kad sam proverila. U Petak me je nas sluzbenik pozvao i rekao mi je da mi je 'Imigraciona viza zavrsena' i rekao mii je da dodjem u Utorak po pasos sa vizom. Otisla sam u Utorak i dao mi je zapecaceni koverat koji NIPOSTO ne otvaramo,i Uputstva 3 papira. Na prvom je Uputstvo za placanje GC Fee online,na drugom je upozorenje da se koverat ne otvara,i na trecem uputstvo za Ssn broj i na kraju 'Srecno u Usa'
Htela bih da se zahvalim svim clanovima koji su podelili info sa nama i na taj nacin nas uveli u Ceo proces!
POSEBNO HVALA : BetterFuture,Mrnice,Svenson,Magelan na SVEMU! - I love you
Ceo intervjuu je FORMALNOST,nema potrebe za brigom uopste,tako je atmosfera prijatna da uopste nemate utisak da je konzul pred vama,svi su prijatni i nasmejani.
I na kraju da dodam : My green day was 20.March Kad sam preuzela pasos sa vizom
Srecno Svima koji jos uvek cekaju intervjuu.

Podaci za tabelicu i buduce Generacije
Case Number : 2018EU91xx,Intervjuu ( privobitan) zakazan za 7 Februar
( pa odlozen za Mart )
Us Lokacija : Boston,Massachusetts,
Date of travel : June 2018
Srecno svima i bez brige
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #517  
Staro 23.03.2018, 00:20
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tamyyy Prikaz poruke
Dragi nasi,
Suprug i ja smo imali razgovor pre 7 dana, sve je proslo kako dobro.Medjutim, suprugu je falio papir iz policije, koji cekamo vec vise od 10 dana(*iako smo se nadali da ce to ici brze).
Popricali smo sa Konzulom, platili i onda su nam rekli da sacekamo taj dokument da stigne i posavetovali su nas da uradimo nove pasose iz razloga sto su vec dosta popunjeni, a i suprugu istice u januaru, pa da ne bi bilo komplikacija oko toga.
Cim skupimo sve da se javimo i zakazemo sastanak za dopunu dokumenata.
Uh, ja se nadam da ce sve biti u redu sa tim, iako sam iskreno uplasena da nas mozda ne odbiju,zbog tog kasnjenja oko dokumenata.
Da li je nekao imao neku slicnu situaciju?

Javljam Vam se kad pozelenimo, nadam se uskoro.
Pozdrav za sve
Ja ! Ja sam morala da odlozim intervjuu na sugestiju naseg sluzbenika Tako sam i uradila,nemate potrebe za brigom cim zavrsite dokumentaciju pozovite ambasadu i dobicete novi datum intervjua Kada sam promenila dokumentaciju ( Pasos i LK) Pozvala sam ambasadu,i dobila sam novi datum intervjua
Ne brinite nista,bice sve u redu Pozdrav vama i Srecno
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #518  
Staro 23.03.2018, 12:26
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Čestitke Makica@, a i svima ostalima kojima nisam čestitao!

Vidim da si nosila i potvrdu iz suda i da su je uzeli. Čini mi se da su ljudi pre pisali da ta potvrda nije potrebna i da je dovoljna tj. da traže samo ovu iz MUP-a.
Reply With Quote
  #519  
Staro 23.03.2018, 12:42
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Cestitam @Makice zelim Vam puno uspjeha i srece u daljem zivotu

Takodje, zelim da cestitam svim ostalim forumasima koji su uspjesno pozelenjeli, a ostalima da Visa Bilten rapidno "skoci"
Reply With Quote
  #520  
Staro 23.03.2018, 13:18
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Čestitam @Makica. Drago mi je da si dobila vizu.

Hvala ti na divnim savetima i druženju na forumu. Nadam se da će uskoro doći na red i moj CN, pa da se pridružim vama koji odlazite u Ameriku.


Želim ti puno uspeha u Americi.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Pomoc oko DS-260 DV-2018 simbad Uputstva za dobitnike 210 22.07.2018 12:47
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.