ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #491  
Staro 18.04.2018, 07:59
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vector Prikaz poruke
Dokumenta se predaju na salteru kod srpskog sluzbenika koji postavi eventualno par procedualnih pitanja (ili vise ako nesto od dokumentacije fali / nije potpuno).

Drugi razgovor, 10ak minuta kasnije, je sa americkim sluzbenikom sa kojim se prica iskljucivo na engleskom. On i donosi odluku o vizi.
Kao sto je vec napisano, za turisticke vize apsolutno nije obavezno biti na engleskom. Za studentske vize f i j normalno da je da se prica na engleskom, jer je logicno da moras da ga znas kada ces raditi/studirati na tom jeziku.
Reply With Quote
  #492  
Staro 18.04.2018, 14:58
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 74
Nepromenjeno

Nažalost turistička viza naročito za mlađe ljude je bukvalno lutrija, a taj trend se od ove godine primenjuje i za J1 Work and Travel vizu gde odbijaju mnogo više nego prethodnih godina.

Što se tiče turističke, ja lično znam mnogo više ljudi koji su odbijeni nego onih koji su dobili, a ti što su dobili nisu imali čvršće razloge za ostanak u zemlji od nekih koji su odbijeni. Za neke koji su odbijeni znam da ne bi ostali na crno a neki koji su dobili su otišli sa tom namerom, tako da je sistem po kojem selektiraju kome će da daju vizu daleko od efikasnog.

Ja ću možda u septembru aplicirati za turističku, ali misilm da male šanse imam imajući u vidu da neki ljudi koje poznajem nisu dobili, iako sam već 3 puta bio u Americi na različitim programima razmene i uredno se vraćao, ne verujem da će mi to baš uzeti kao neki plus. Nemam nameru da ostajem na crno, kao što nisam ni do sad, ali imam dovoljno novca za put, imam i prijatelje u Americi sa programa na kojima sam učestvovao, meni je san da proputujem svaki state u Americi, nadam se i da će se jednog dana ostvariti, ali realno nemam čvrste dokaze sa Srbijom koje oni zahtevaju i zato mislim da neću dobiti.

Po mom mišljenju jako je licemerna ta procena vezano za čvrste dokaze sa zemljom, jer ko realno zaista ima takve neraskidive veze sa našom državom, u svačijoj priči se može naći neki minus kad te tretiraju kao potencijalnog imigranta.

Srećno svima koji apliciraju, ali nažalost naša zemlja ima jedan od najgorih statusa u Evropi po pitanju dobijanja viza, samo Moldavija i Ukrajina imaju gori status ako ne grešim, mislim da je za to odgovorna i politika prema nama ali i gomila naših sunarodnika koji su prekoračili vizu koju su dobili.
__________________
DV2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024 - Izvučen 318XX

Last edited by sanchez; 18.04.2018 at 15:00. Razlog: par gresaka
Reply With Quote
  #493  
Staro 28.05.2018, 08:10
sunjalo sunjalo je offline
Član
 
Datum prijave: 04.09.2014
Poruke: 7
Nepromenjeno

Jedno pitanje oko B2 vize .. u pitanju je lekarski pregled i operacija za dete od 3 godine ... prilikom podnosenja vize jel mora DS160 da se ispunjava i za majku i za dete ili ne ?
Reply With Quote
  #494  
Staro 28.05.2018, 09:59
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Obrazac se popunjava za sve koji namjeravaju ici.
Tj. za svakog posebno i za svakog po 160 dolara uplata.
Reply With Quote
  #495  
Staro 19.06.2018, 15:11
mina123 mina123 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.06.2018
Poruke: 4
Nepromenjeno

Zdravo svima,

Danas sam imala razgovor za turisticku vizu i nazalost odbijena sam.smatram da imam cvrste veze sa mojom zemljom, imam dobar posao policijski sluzbenik sam,(mlada sam imam 25 godina, pitao me je sta sam prije toga radila, rekla sam da sam studirala i uspjesno zavrsila fakultet) ali mislim da je problem sto ne radim dugo, mislim da sam zbog toga odbijena. Imam u planu ponovo da apliciram, ali stanje se nece promijeniti, sta mislite koliko je pametno ponovo pokusati, i prije sam bila u Americi i vratitala sam se na vrijeme, ovog puta sam trebala ici kod tetke na tri sedmice i ona bi sve finansirala. Danas je bila jako malo prolaznost, odnosno niko nije prosao ko je aplicirao za turisticku vizu. nadam se da ce neko odgovoriti i bar me uputiti sta i kako dalje, jako sam razocarana

Lijep pozdrav
Reply With Quote
  #496  
Staro 19.06.2018, 18:29
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mina123 Prikaz poruke
Zdravo svima,

Danas sam imala razgovor za turisticku vizu i nazalost odbijena sam.smatram da imam cvrste veze sa mojom zemljom, imam dobar posao policijski sluzbenik sam,(mlada sam imam 25 godina, pitao me je sta sam prije toga radila, rekla sam da sam studirala i uspjesno zavrsila fakultet) ali mislim da je problem sto ne radim dugo, mislim da sam zbog toga odbijena. Imam u planu ponovo da apliciram, ali stanje se nece promijeniti, sta mislite koliko je pametno ponovo pokusati, i prije sam bila u Americi i vratitala sam se na vrijeme, ovog puta sam trebala ici kod tetke na tri sedmice i ona bi sve finansirala. Danas je bila jako malo prolaznost, odnosno niko nije prosao ko je aplicirao za turisticku vizu. nadam se da ce neko odgovoriti i bar me uputiti sta i kako dalje, jako sam razocarana

Lijep pozdrav
Nisu te odbili zbog toga sto ne radis dugo, nego je problem sto si navela da ti tetka placa sve. To ti u sistemu upali automatski sve alarme. Ovo znam pouzdano jer mi je pricao prijatelj, amerikanac, koji radi kao konzul u americkoj ambasadi.
Naime, tvoj zadatak je da njima dokazes i uvjeris ih da ces se vratiti a ne da planiras ostati u americi. Ako ti sada kazes da ides u posjetu tetki, imas obezbjedjen besplatan smjestaj kod tetke, tetka ce platiti za cijeli put, onda oni kontaju ova bi mogla ostati, jer ima tamo nekoga ko ce joj pomoci oko svega.
Nemoj zuriti opet predavati za vizu. sacekaj malo, skupi para, pa opet predaj ali reci da ces ti finansirati cijeli put. Planiraj npr. da odes posjetiti neki grad, New York ili slicno i to navedi kao glavni razlog puta, a ne posjetu tetke. Nju posjeti onako usput.
Reply With Quote
  #497  
Staro 19.06.2018, 18:48
mina123 mina123 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.06.2018
Poruke: 4
Nepromenjeno

Hvala ti puno na odgovoru Ja sam svakako planirala putovanje u novembru jer mi je tad godisnji odmor, ali sam htjela ranije da predam za vizu koju nazalost nisam dobila danas, ali nema predaje imam jos vremena dosta i za sljedecu cu se najvjerovatnije prijaviti u septembru. Znas li odprilike koliko bih trebala imati para na racunu za tri sedmice boravka u Americi, i da li ce biti problem ako kazem da idem kod nje, a da sama sebi placam put?
Reply With Quote
  #498  
Staro 19.06.2018, 22:05
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mina123 Prikaz poruke
Hvala ti puno na odgovoru Ja sam svakako planirala putovanje u novembru jer mi je tad godisnji odmor, ali sam htjela ranije da predam za vizu koju nazalost nisam dobila danas, ali nema predaje imam jos vremena dosta i za sljedecu cu se najvjerovatnije prijaviti u septembru. Znas li odprilike koliko bih trebala imati para na racunu za tri sedmice boravka u Americi, i da li ce biti problem ako kazem da idem kod nje, a da sama sebi placam put?
oni kazu ako ti je jednom obijen zahtjev za vizu, predaj opet novi zahtjev nakon sto dodje do znatnih promjena u tvom zivotu. postavlja se pitanje, ako mislis predati u septembru opet, kako ces argumentovati do kakvih je to znacajnih promjena doslo u tvom zivotu u roku od tri mjeseca? Nije problem da kazes da hoces ici njoj, ali isto tako mozes reci da prvenstveno ides u SAD da posjetis neki grad i vidis kako to izgleda.
Bitno je ne zuriti sa ponovnim zahtjevom za vizu JER ako pozuris i opet kroz par mjeseci predas za vizu, oni ce pomisliti da ocajnicki zelis da odes u ameriku i opet ce pomisliti ova zeli samo da se dokopa amerike i da tamo ostane, i opet cete odbiti. najbolje je da ovu godinu pauziras i predas zahjev ponovo sljedece godine. nece Amerika pobjeci.

Ne znam koliko bi trebalo imati para na racunu. to ti je sve od konzula do konzula drugacije. Dva prijatelja su od mene prije par sedmica predali za vizu u Sarajevu, i dobili su vizu bez problema. od papira su ponijeli samo potvrde da su zaposleni (na odredjeno) i nista vise. ni te im papire nije niko trazio ni da pogleda. pitali su ih gdje cete, kad mislite ici, i to je to. razgovor trajao minutu. to je bio prvi put da su predali za vizu i dobili. nije ih niko pitao ni imate li para ni koliko ce ponijeti.

Vazno je napomenuti da oni nemaju nikoga u americi, ni rodbine ni prijatelja. jedino sto cu ja ici sa njima, ali to nisu ni spominjali jer nije ni bitno.
Reply With Quote
  #499  
Staro 20.06.2018, 06:21
mina123 mina123 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.06.2018
Poruke: 4
Nepromenjeno

Prvi put kad sam isla bio mi je put placen, drugi put sam bila na Au pair programu, sad sam htjela da idem jer imam malo godisnjeg odmora i sve sam bila isplanirala, nisam se nesto pretjerano nadala da cu dobiti vizu, ali sa obzirom da imam dobar posao nisam mislila da ce biti problem. Vidjet cu mozda da jos jednom pokusam, al ovaj bih put rekla da sama sebe finansiram, pa ako bude bilo srece mozda i prodjem, jer se kod mene stanje nece promijeniti ni sljedece godine sve ce biti isto, osim sto necu govotiti da mi drugi placaju put, jer svi koji su juce predali za turisticku vizu dok sam ja cekala moj red za razgovor su odbijeni, sad ne znam da li to kod njih zavisi od njihovog raspolozenja ili ima svega, uglavnom hvala ti pa ako bude bilo srece i otici cu ako imas jos neki savjet mozes mi reci
Reply With Quote
  #500  
Staro 20.06.2018, 08:06
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Mina, je li to u Sarajevu bio razgovoe?
Na koliko si dobila prvu vizu?

Cudi me da ti nisu odobrili, ipak imas dobar posao.
Mozda je jedina greska to sto ti placaju put, odnosno sto si napomenula.
Kad smi mi bili na razgovoru, sestero prije nas je dobilo vizu a samo jedan konzul je radio.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.