ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 06.03.2009, 15:12
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Koliko ja znam ti placas razgovor+vizu....ne mogu ti naplatiti vizu, ako ti je ne daju. E sada, koliko se ja secam cela ta transakcija ide pred kraj...kada si vec dostavio sve papire i kada trebas da razgovaras sa konzulom. Manje-vise ti je tu vec stvar sigurna, on je to vec sve pogledao...taj razgovor je ljudi cista formalnost. Ako nesto ne valja i ako postoje sanse da ne dobijes vizu, sluzbenik ce ti to odmah reci....pre svog tog placanja. Svi smo mi nesto nabavili kada smo isli tamo (neko novce, neko posao, neko garanciju)...ali to ne znaci da te ne bi priimili i ako to sve nemas.
Sto se novaca tice, slazem se da je 1000$ mnogo za balkan, ali sama karta za USA je veca od toga. Generalno, kada se covek zaposli, sve te troskove moze ovde da nadoknadi za 1-2 meseca.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #32  
Staro 06.03.2009, 15:30
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

tri stvari su u igri:
1) AoS ili
2) Bank Statment ili
3) Obezbjedjen posao

Takodjer se moze koristiti potvrda o posjedovanju nekretnine.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #33  
Staro 06.03.2009, 15:59
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Nigdje u papirima ne pise da trebaju te stvari, i u ambasadi su rekli da nije neophodno. To je samo zakljucak na osnovu iskustava ljudi koji su prosli.
A sto se tice cijene vize, na svim papirima pise da je non-refundable, znaci da i time ostavljaju mogucnost da ako ne dobijes vizu, moras platiti svakako ...
Nadam se da su dreamer i kanelopa upravu :grin:
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #34  
Staro 06.03.2009, 16:11
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Da, koliko sam i ja upratila placa se pred sami razgovor sa konzulom znaci tih 775$, dodjes sutra po vizu i to je to (correct me if I'm wrong)

Al eto, ako dobijem kovertu u maju, onda cu da kontam sta i kako.
Nekretnina nemam sa 20 godina vala:grin: para jos manje:grin:
ja sve u sali kontam ako bi me odbili to bi bilo zbog godina:grin: lol
  #35  
Staro 06.03.2009, 16:56
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

[QUOTE=Leona;8103]Da, koliko sam i ja upratila placa se pred sami razgovor sa konzulom znaci tih 775$, dodjes sutra po vizu i to je to (correct me if I'm wrong)

Al eto, ako dobijem kovertu u maju, onda cu da kontam sta i kako.
Nekretnina nemam sa 20 godina vala:grin: para jos manje:grin:
ja sve u sali kontam ako bi me odbili to bi bilo zbog godina:grin: lol[/QUOTE]

Pa ti sa 20 godina mozes da vodis svoju mamu i tatu sa sobom :D. Bilo je slucajeva da sa 19 god. dobiju zelenu kartu i vode roditelje... znaci dok ne napunis 21. mogu i tvoji da idu sa tobom :D a onda je to njihova briga da se oni staraju o finansijama
  #36  
Staro 06.03.2009, 16:58
Dida Dida je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.01.2009
US lokacija: New York
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 33
Nepromenjeno

Nama su prvo naplatili cijenu za 1 osobu - to jest mog muža koji je bio principal, prije razgovora sa konzulicom, kao da ne plaćamo za oboje ako on ne prođe... e, kada je on prošao to sve, onda su meni rekli da platim i da pristupim intervjuu.
Nisu tražili nikakve potvrde o nekretninama, nisu nas pitali za sredstva (iako smo mi spremili izvod sa banke), ništa slično.
__________________
registrovali se - nekad u oktobru 2007
prva koverta - 21.5.2008., 12xxxxx
druga koverta - 4.12.2008.
intervju prošli - 12.01.2009.
usli u junu
GC stigla 20.07.2009.
  #37  
Staro 06.03.2009, 17:05
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Pozdrav Dida! Drago mi je da cujem da vam nisu trazili novac, jer ja razmisljam da li da nosim tu potvrdu. Pegla mi je jer novac nije na banci, a i nije sad neki iznos koji ce da mi garantovano rjesi sve probleme. Jeste li imali AoS ili pozivno pismo?
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #38  
Staro 06.03.2009, 19:32
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

[QUOTE=Leona;8094]eto ovoga se ja bojim:smrc:
zbog cega bi nekome odbili da daju vizu? koliko ja znam odbija se osudjenicima, teroristima, ljudima koji su zavrsili IV stepen vanredno.
Jel ima slucajeva da su odbili nekoga zbog nedostatka aos-a, koji mi je btw velika glupost, jer emigriramo ne idemo u posjetu nekome,
ili zbog male kolicine novce na racunu?

bas me interesuje[/QUOTE]

Ajmo opet - IV STEPEN VANREDNO ZAVRSEN SE PRIZNAJE I NIJE OSNOV ZA ODBIJANJE APLIKACIJE ukoliko je zavrsen PRE PODNOSENJA APLIKACIJE. Njih nije briga da li je zavrsen vanredno ili redovno ali ih je briga ako je osnov za apliciranje srednja skola (ne postoji radno iskustvo) a nije sve zavrseno pre apliciranja. Znaci, i sve drugo sto je netacno - kao sto je na primer stavi se da ste married a niste se vencali pre aplikacije nego par dana kasnije (i obrnuto) sluzi kao osnov za odbijanje. Sama cinjenica da je nesto zavrseno "vanredno" ne moze da bude osnov za odbijanje, po tom rezonovanju u Americi ne bi bilo akreditovano online skolovanje... Uostalom, lepo se kaze 12-godisnje skolovanje ILI dve godine radnog iskustva na poziciji na kojoj je bilo potrebno zavrsiti trening (sto je iznad V levela na njihov listi, sto opet moze da se nadje na sajtu njihovog Department of Labor)....

Druga stvar koja treba da se objasni nasim zatupljenim izdavacima potvrda o zaposlenju je: njih ne interesuje da li je neko bio u po nasim definicijama stalnom radnom odnosu, ili preko zadruge, ili po ugovoru o delu ili sije mi ga Djura.... oni samo treba da izdaju potvrdu da STE OBAVLJALI ODREDJENE POSLOVE U PERIODU OD-DO... znaci, da imate praksu u necemu. Moju potvrdu iz televizije kad su videli kad se nisu uslogirali: moj pametni direktor pravnik je ispisao dve strane nabrajajuci srpske clanove i periode u kojima sam ja bila zaposlena - ono bezobrazno namestanje tipa prijavljivanje na tri meseca pa 3 dana placeni odmor pa dva neradna dana, pa ajmo Jovo nanovo... e dzabe ja njemu tupih - upisi covece koliko godina sam radila na televiziji mani pravni odnos i datume... ali ne vredi...ovi u ambasadi se posteno ismejali citajuci potvrdu... Sacuvaj me Boze. Znaci - ako ste radili u na primer trgovini, pa i neprijavljeni - nek napisu potvrdu da ste radili, nece nikome dlaka sa glave da fali... nece da ih amerikanci prijavljuju poreskoj upravi sto vam nisu placali doprinose jer u ovim drzavama je to vasa/nasa obaveza - tako da ih iskreno boli uvo...
  #39  
Staro 06.03.2009, 21:07
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Ja mislim Zana da su to promenili pre neku godinu, izvuceni aplikant ne sme da ima vanredno zavrsenu srednju ako nema visu ili fakultet posle toga, novembra 2007. je Miodrag odbijen zbog vanredne srednje, [URL="http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=792&highlight=vanredno#post792"]evo linka[/URL] a user [URL="http://www.zelenalutrija.com/forum/member.php?u=334"]tanik[/URL] sa kojim sam bio zajedno na lekarskom mi je rekao da je ove godine njegov drug odbijen iz istog razloga a mislim da je najsigurnije pozvati ambasadu ako nekoga to muci.
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
  #40  
Staro 06.03.2009, 21:45
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Nemaju nikakav razlog da to promene - kod njih "vanredno skolovanje" i te kako postoji, ono sto ovde ne postoji to su raznorazne kuvarske srednje skole i slicno. E to moze da bude razlog za odbijanje jer program zavrsen ne zadovoljava requirements za 12-godisnje skolovanje, nacin na koji je skolovanje zavrseno ne moze da bude razlog Americi koja praktikuje home schooling, online classes i ne znam sta jos. Ako sam u nesto sigurna, u to jesam.... Ja ne znam zasto su cijeg druga odbili - ali samo zbog cinjenice da je skola zavrsena vanredno sigurno nisu. E sad ako je pre toga bio neki nama svojsten automehanicarski ili bravarski zanat, pa nesto zavrseno naknadno po radnickim univerzitetima i slicno - e to Amerika ne priznaje kao High School. Eto to je jedino sto mi pada na pamet da moze da bude razlog, a vanredno zavrsavanje kao nacin polaganja ispita i dobijanje diplome nije sigurno razlog.
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Lista pitanja koje namjeravam da pitam na intervjuu za posao emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 31.01.2008 16:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.