ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2020 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #421  
Staro 23.02.2021, 11:49
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Wink

Citat:
Prvobitno poslao korisnik caliboy Prikaz poruke
Pa BRAVO!!! Svaka ti ka' u Njegosa!

Stvarno svaka cast svima koji su u ovome ucestvovali i koji su se izborili za ovo. Sve ovo daje nadu i za nas iz 2021. generacije dobitnika.
Interesantno da su mnogi advokati ovo odradili "besplatno" tj. nisu naplaćivali, dok je npr sveti Curtis Morrison uzeo milione i milione A realno Kuck je doktor za njega

Ali dobro se kaže kod nas "Dok jednom ne smrkne, drugome ne svane ".
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #422  
Staro 23.02.2021, 15:42
Aleksandar381 Aleksandar381 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2019
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Interesantno da su mnogi advokati ovo odradili "besplatno" tj. nisu naplaćivali, dok je npr sveti Curtis Morrison uzeo milione i milione A realno Kuck je doktor za njega

Ali dobro se kaže kod nas "Dok jednom ne smrkne, drugome ne svane ".
Mislim da gresis i pokusacu da objasnim zasto, ne znam da li si pratio sudjenja (slusao live svako sudjenje od pocetka) i citao svu dokumentaciju od pocetka, ali ne bi rekao da jesi.

Prvo: Svako od grupe advokata je imao svoj deo. Zahvaljujuci Kurtisu i Rafaelu tacnije njihovim argumentima je otkriveno i dokazano zasto je blokiran ceo proces i opet zahvaljujuci njihovim argumentima a ne Kuk-ovim i Ailinim je nastavljan proces u septembru. A to ti pise i u presudi od septembra.
Opet Kurtis i Rafa su radili za pare i stite interese svojih klijenata.( sto se i ocekuje od njih)

Drugo: Zahvaljujuci Kuk-u je sertifikovana klasa i drugi su dobili priliku da im se izda viza (i treba, podrzavam u potpunosti), ali tek kasnije posto nije Mehta to hteo u pocetku.

Trece: AILIN deo je ODBACEN u prvoj presudi! i jos je na apelacionom na pauzi.

Cetvrto: Opet zahvaljujuci Rafaelovoj i Kurtisovoj ideji i argumentima koji su dati na samom kraju sudjenja od pre nekih tri nedelje imamo ovakvu presudu za rezervaciju validnosti viza, ko je slusao sudjenje(live a ne skraceno izdanje na twiteru ili kod simona) zna o cemu pricam. Posle tog sudjenja su svi su ih napali zbog te ideje, samo sto ih nisu obesili. A sad svi skacu od srece zbog toga.

Peto: Ako si ispratio sudjenja za druge vrste viza video bi da je Kuk dosta para uzeo tamo, a sve je nekako povezivao sa DV.
Sve u svemu nista ovo nije dzabe. Kuk je i sam rekao mene nemoj da zovete kad se zavrsi sudjenje ako imate neki problem, ja vas NE zastupam, ako imate problem zovite me i naplaticu vam po cenovniku i onda mozemo da pricamo.

Sesto: Kuk je izuzetan advokat i profesor i to ce se videti vrlo brzo u Anunciato slučaju, gde je uradio mnogo bolji posao od Kurtisa u odnosu na Yang slucaj.

Sedmo: SVI SU IZUZETNI ADVOKATI, I DA NISU RADILI ZAJEDNO TESKO DA BI USPELI

Treba biti nepristrasan, to sto je neko naplatio a neko radio "dzabe" ne znaci nista.

I na kraju da ja sam jedna od tih "budala" koja je ucestvala u ovome od pocetka, unajmio Kurtisa i Rafu, dao 9 meseci zivota, posvetio 100% svog vremena ovome, slusao svako Bozije sudjenje uzivo, procitao svaku stranicu sudske dokumentacije, a za cuveno sudjenje i dostavio jedan od sitan "izvestaj" za koje me je Kurtis pitao i potom ga je prosledio Kuk-u jer je takav bio njihov dogovor, ko koji deo radi, i koji je Kuk kasnije izneo na sudu.

To septembarsko sudjenje je bila prava TIMSKA IGRA SVIH advokata. Zato je i bila takva presuda.

I sa punim pravom mogu da kazem da su svi doktori, nema boljeg ili losijeg.
Reply With Quote
  #423  
Staro 23.02.2021, 15:48
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Exclamation

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aleksandar381 Prikaz poruke
Mislim da gresis i pokusacu da objasnim zasto, ne znam da li si pratio sudjenja (slusao live svako sudjenje od pocetka) i citao svu dokumentaciju od pocetka, ali ne bi rekao da jesi.

Prvo: Svako od grupe advokata je imao svoj deo. Zahvaljujuci Kurtisu i Rafaelu tacnije njihovim argumentima je otkriveno i dokazano zasto je blokiran ceo proces i opet zahvaljujuci njihovim argumentima a ne Kuk-ovim i Ailinim je nastavljan proces u septembru. A to ti pise i u presudi od septembra.
Opet Kurtis i Rafa su radili za pare i stite interese svojih klijenata.( sto se i ocekuje od njih)

Drugo: Zahvaljujuci Kuk-u je sertifikovana klasa i drugi su dobili priliku da im se izda viza (i treba, podrzavam u potpunosti), ali tek kasnije posto nije Mehta to hteo u pocetku.

Trece: AILIN deo je ODBACEN u prvoj presudi! i jos je na apelacionom na pauzi.

Cetvrto: Opet zahvaljujuci Rafaelovoj i Kurtisovoj ideji i argumentima koji su dati na samom kraju sudjenja od pre nekih tri nedelje imamo ovakvu presudu za rezervaciju validnosti viza, ko je slusao sudjenje(live a ne skraceno izdanje na twiteru ili kod simona) zna o cemu pricam. Posle tog sudjenja su svi su ih napali zbog te ideje, samo sto ih nisu obesili. A sad svi skacu od srece zbog toga.

Peto: Ako si ispratio sudjenja za druge vrste viza video bi da je Kuk dosta para uzeo tamo, a sve je nekako povezivao sa DV.
Sve u svemu nista ovo nije dzabe. Kuk je i sam rekao mene nemoj da zovete kad se zavrsi sudjenje ako imate neki problem, ja vas NE zastupam, ako imate problem zovite me i naplaticu vam po cenovniku i onda mozemo da pricamo.

Sesto: Kuk je izuzetan advokat i profesor i to ce se videti vrlo brzo u Anunciato slučaju, gde je uradio mnogo bolji posao od Kurtisa u odnosu na Yang slucaj.

Sedmo: SVI SU IZUZETNI ADVOKATI, I DA NISU RADILI ZAJEDNO TESKO DA BI USPELI

Treba biti nepristrasan, to sto je neko naplatio a neko radio "dzabe" ne znaci nista.

I na kraju da ja sam jedna od tih "budala" koja je ucestvala u ovome od pocetka, unajmio Kurtisa i Rafu, dao 9 meseci zivota, posvetio 100% svog vremena ovome, slusao svako Bozije sudjenje uzivo, procitao svaku stranicu sudske dokumentacije, a za cuveno sudjenje i dostavio jedan od sitan "izvestaj" za koje me je Kurtis pitao i potom ga je prosledio Kuk-u jer je takav bio njihov dogovor, ko koji deo radi, i koji je Kuk kasnije izneo na sudu.

To septembarsko sudjenje je bila prava TIMSKA IGRA SVIH advokata. Zato je i bila takva presuda.

I sa punim pravom mogu da kazem da su svi doktori, nema boljeg ili losijeg.
Nisam stvarno pratio, eventualno prelistam neki post novi od Brit Simona kad objavi pa ukratko opiše šta se izdogađalo, ovo je više šala moja bila nego što sam ozbiljno mislio, neko ko ide godinama u školu i usavršava se i treba da naplati svoju uslugu kada nekoga zastupa, itd. Vrijeme je novac i to je danas svakome jasno, svaka čast stvarno svima, da bilo ko uspije otići od njihovog truda to je veliki uspjeh... Tebi isto želim puno sreće i da uspješno odes za SAD kad si se već toliko potrudio i kada imaš želju pa da čitamo još neko lijepo iskustvo iz SAD-a
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #424  
Staro 23.02.2021, 21:00
Aleksandar381 Aleksandar381 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2019
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Nisam stvarno pratio, eventualno prelistam neki post novi od Brit Simona kad objavi pa ukratko opiše šta se izdogađalo, ovo je više šala moja bila nego što sam ozbiljno mislio, neko ko ide godinama u školu i usavršava se i treba da naplati svoju uslugu kada nekoga zastupa, itd. Vrijeme je novac i to je danas svakome jasno, svaka čast stvarno svima, da bilo ko uspije otići od njihovog truda to je veliki uspjeh... Tebi isto želim puno sreće i da uspješno odes za SAD kad si se već toliko potrudio i kada imaš želju pa da čitamo još neko lijepo iskustvo iz SAD-a
Nisam nista lose mislio sa prethodnim postom samo sam hteo da malo pojasnim sta se desavalo u ovom celom ludom procesu koji jos traje

Ja sam samo jedan on puno stotina ljudi, da ne kazem hiljada, koji je ako nista vise bar pokusao, mora da se pokusa, jer iskreno ovo je velika nepravda, sve smo uradili sto je trazeno od nas i na kraju šipak, nemoze. Takve stvari jednostavno nisu OK. Neki su vec ove nedelje ( kojima su vize isticale od 18 do 28 feb) usli u US, oni su uspeli, mi ostali cekamo odgovor do kraja nedelje ..... tek kad budemo svi tamo onda mozemo da kazemo da smo uspeli.

Prateci sve ovo tek tada sam "otkrio" i da wait and see (BritSimon) ume da nekad da pogresan info, ali ne namerno, ali kad mu ukazes na to nece da slusa ali se posle ispravi.
Desava se i Kuk-u da napravi propust recimo kad ima saslusanje pa nas sve ubedjuje da nismo u pravu i to sve u live-u pa posle skonta.

Ima svacega, i sve informacije treba uzimati sa malom rezervom dok ne bude zvanicno. (a to obicno bude brzo).

Jos ovde ima borbe, potrajace sve ovo jos ovu godinu ipak je tu i DV2021 koja nije jos ni krenula a izgubljeno vec 5 meseci.

Tebi kao i svim ostalim dobitnicima zelim da upadnes u onih 90xx viza koje su rezervisane, a ako sve bude ok, taj broj ce se povecati na sve vize, pa da se jednog dana sretnemo u US i da zalijemo to nekom domacom

Last edited by Aleksandar381; 23.02.2021 at 21:08.
Reply With Quote
  #425  
Staro 24.02.2021, 19:44
Greta Greta je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.09.2020
Poruke: 44
Nepromenjeno

Dali mislite ako nam dozvole ulaz u martu da iako nam na vizi piše 15.marta možemo ući i do kraja 3 mjeseca. Ne znam kako je to bilo s ovima u veljači. Ili će nam reizdati nove vize i produžiti ih 6 mjeseci.
Reply With Quote
  #426  
Staro 24.02.2021, 20:57
Aleksandar381 Aleksandar381 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2019
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Greta Prikaz poruke
Dali mislite ako nam dozvole ulaz u martu da iako nam na vizi piše 15.marta možemo ući i do kraja 3 mjeseca. Ne znam kako je to bilo s ovima u veljači. Ili će nam reizdati nove vize i produžiti ih 6 mjeseci.
Zavisi na koji nacin dozvole ulazak. Ako daju NIE mora odmah da se ide do datuma isteka vize ili da se posle isteka vize ceka da se ispune neki od 3 uslova koje je sudija naredio a vize ce poceti da vaze od ispunjenja bilo kog od tih uslova.
Preporucujem da procitate naredbu sudije Mehte od proslog petka.

Sve u svemu nema izdavanja novih viza, nema lekarskih, nema placanja ( tako kazu advokati ) sve vize su vazeće DO ko zna kad i OD ko zna kad ako prodje datum isteka koji je upisan na samoj vizi.

Datum isteka ce se gledati samo u slucaju da se izda NIE a da se jos ne ispune neki od tri sulova. ( tako je za sada).

U prevodu ako do nedelje nema izdatog NIE onda ce vize poceti da vaze kad se ispune neki od 3 uslova. Ako se izda NIE do nedelje imate dve sanse pa birajte:
1. ulazak u US do datuma isteka koji je upisan na vizi.
2. cekanje da se ispune neka od 3 uslova ( koji mogu da budu i sredinom marta i u aprilu i u maju ..... i u septembru, to zavisi od "vise sile") i od onda imate 6 meseci za ulazak u US.

Last edited by Aleksandar381; 24.02.2021 at 21:06.
Reply With Quote
  #427  
Staro 24.02.2021, 21:01
Greta Greta je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.09.2020
Poruke: 44
Nepromenjeno

Ako na vizi piše 15. mart to znači 15. mart je zadnji datum ulaska ili treba ući dan prije...Koliko sam čitala presudu može se viza produžit 6 mjeseci od datuma isteka
Reply With Quote
  #428  
Staro 24.02.2021, 21:14
Aleksandar381 Aleksandar381 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2019
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Greta Prikaz poruke
Ako na vizi piše 15. mart to znači 15. mart je zadnji datum ulaska ili treba ući dan prije...Koliko sam čitala presudu može se viza produžit 6 mjeseci od datuma isteka
mora dan ranije. NIJE OD DATUMA ISTEKA, lepo sam objasnio u prethodnom (izmenjenom) postu,
Reply With Quote
  #429  
Staro 24.02.2021, 21:20
Greta Greta je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.09.2020
Poruke: 44
Nepromenjeno

Znači treba ući 14.3 jer piše da je do 15.3...Znači opet sve hitno kao u 9 mjesecu.
Reply With Quote
  #430  
Staro 24.02.2021, 21:31
Aleksandar381 Aleksandar381 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2019
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Greta Prikaz poruke
Znači treba ući 14.3 jer piše da je do 15.3...Znači opet sve hitno kao u 9 mjesecu.
Da pod uslovom da se izda NIE, ili ko ne uspe da stigne uvek ima opciju 2. da ceka neki od 3 uslova da se ispune pa onda ima 6 meseci da se spremi, ali to nikome ne bi savetovao....... ko zna sta sve moze da se dogodi.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2020 Selected Winners - DV-2020 Izvuceni Dobitnici SEEUSAIC Prijava na Lutriju 95 25.02.2021 01:28
Ds260 - 2020 neus Uputstva za dobitnike 244 04.02.2020 20:47
Dv 2020 nemanja markovic Prijava na Lutriju 791 08.10.2019 09:21
DV 2020-ne prihvatanje broja sdtksd@gmail.com Uputstva za dobitnike 4 12.05.2019 11:09
Informacije za lutriju 2020 Katarina95 Prijava na Lutriju 3 30.08.2018 12:03

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.