ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2022 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #501  
Staro 27.02.2022, 18:18
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

@Mileeena
Vas zivot i niko ne moze da vam kaze sta da uradite ali razmislite dobro. Prilika koju ste dobili je jednom u zivotu. E sad, nije amerika za svakog al sagledajte sta dobijate i sta gubite pa vidite
Ako ne odete, mozda zazalite sto niste posle nekoliko godina. Makar probate na pola godine, vidite kako je.
Ako imate pristojno znanje engleskog i volju, nema problema
Reply With Quote
  #502  
Staro 27.02.2022, 20:47
mileeena mileeena je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2010
US lokacija: Austin, Texas
Poruke: 25
Nepromenjeno

Ja govorim engleski odlično, ali suprug i ne baš. Činjenica je da u početku ne bismo mogli oboje da radimo jer imamo bebu i to je ono što me najviše brine. Jedna plata za četvoročlanu porodicu mi zvuči zastrašujuće, posebno što u početku sigurno ne bih imala bogznakakav posao. Pritom mi ovde ne oskudevamo ni u čemu, finansije nisu razlog zbog kog bismo otišli već druge stvari. Odložili smo intervju do leta, pa ćemo videti. I ja ne bih da kasnije zažalim što nismo makar probali.

Šta je sa ostalim dobitnicima? Je l' još nekom zakazan intervju?
Reply With Quote
  #503  
Staro 27.02.2022, 23:12
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ako imate nesto para u steku mozete da izgurate pocetak, nema veze sto imate bebu, jedno radi prvu smenu drugo radi drugu smenu, snadjete se, na pocetku je svima tesko.
Reply With Quote
  #504  
Staro 28.02.2022, 11:20
MatijaX's Avatar
MatijaX MatijaX je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.09.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 75
Nepromenjeno

@mileeena

Eh, nisam...iako igram već koji 5 godina. Bit' će....
Reply With Quote
  #505  
Staro 28.02.2022, 11:48
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Samo bi dodao pitanje za mileeenu
Dal se osecate bezbedno ovde na Balkanu? Ja kako godine prolaze sve manje a trebalo bi da je suprotno. Osecam da zavisimo od donacija sa zapada i njihove dobre volje i diktata. Previse je nestabilno ovde. Slicno mislim i za celu evropu.
Plus ako se izgubi posao na primer, teze i sporije se dolazi do sledeceg nego u americi (osim ako nemate jaku vezu)

Last edited by Andrew Wiggins; 28.02.2022 at 11:53.
Reply With Quote
  #506  
Staro 28.02.2022, 13:16
mileeena mileeena je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2010
US lokacija: Austin, Texas
Poruke: 25
Nepromenjeno

@MatijaX Ja sam izvučena iz desetog puta, ne gubi nadu 🙂

@Andrew Wiggins Slažem se da je tako u Srbiji i mnogim evropskim zemljama, ali ipak ne u svim. I slažem se da je u Americi mnogo lakše naći ili promeniti posao. Nije ni tamo ipak sve sjajno, da jeste sigurno se ne bih dvoumila(da ne razglabam sad o zdravstvenom osiguranju, cenama fakulteta, svi ovde verovatno znaju dosta o tome). Sad će me verovatno neko pitati zašto sam se uopšte i prijavljivala na lutriju 😁 Hoću samo da kažem da nije ni ovde sve tako loše, a nije ni tamo sve divno. I obrnuto-Srbija ima mnogo loših strana kojih smo svi svesni i o kojima u Americi ne bismo uopšte razmišljali.
Reply With Quote
  #507  
Staro 01.03.2022, 11:43
Atg Atg je offline
Član
 
Datum prijave: 22.05.2021
Poruke: 14
Nepromenjeno

Milena ne treba nikome da se pravdas zasto si igrala lutriju a da nisi sigurna da li ces uopste ici. Imam prijatelje koji su izvuceni i koji su otisli, prijatelje koji su otisli i kasnije se vratili i prijatelje koji su ostali i nisu ni otisli na interview. Zacudjujuce je da su svi zadovoljni svojom odlukom i da nisu zazalili. Najbitnije je da su svi porodicno prelomili i stali iza svoje odluke i vise nikada nisu preispitivali svoje odluke i igrali se "sta bi bilo kad bi bilo", nego guraju napred

Srecno sta god da odlucis, i ne gledaj nazad
Reply With Quote
  #508  
Staro 01.03.2022, 13:44
mileeena mileeena je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2010
US lokacija: Austin, Texas
Poruke: 25
Nepromenjeno

@ Atg Hvala ti na lepim rečima! Donećemo i mi odluku u naredna 2-3 meseca i baš tako - posle toga nema gledanja nazad.
Reply With Quote
  #509  
Staro 02.03.2022, 09:52
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Arrow

Ja sam bio baš zagrejan za SAD one 2020/21 kad sam izvučen, ali sve se nekako poklopilo oko COVIDa tako da nismo nikada ni stigli do intervjua.

Realno, tada bi otišao bez ikakvog razmišljanja, a sada kad pogledam par godina kasnije jako mi je drago što nismo otišli i puno se lijepih i uspješnih stvari izdešavalo tako da sa ove trenutne tačke gledišta nema teoretskih šansi da bi se uputio za SAD i kretao život iz početka...

Mislim da je to jednostavno do momenta kada ti se to sve izdešava a ima tu malo i sudbine

Bilo kako bilo vi najbolje znate kako vam je sad i dobro razmislite nije mala stvar
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #510  
Staro 03.03.2022, 08:52
flafisa's Avatar
flafisa flafisa je offline
Član
 
Datum prijave: 06.09.2013
US lokacija: NYC
YU lokacija: Croatia
Poruke: 14
Nepromenjeno

Moze se uvijek i viza uzet sto bi vam dalo extra godinu+ dana da razmislite.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.