ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Obrazovanje - Odgovarajuca Opcija » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 29.10.2015, 13:14
Miki011 Miki011 je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pozdrav svima...
Treba da diplomiram sledeceg meseca. Da li u prijavi mogu da navedem da vec imam University deegree i ako cu ga formalno dobiti tek za mesec dana? Ovo pitam posto sam cuo da su vece sanse da me ''izvuku'' ukoliko imam diplomu.

Prosto mi je glupo da stavljam neku nizu kategoriju kada me od toga deli samo mesec dana. S druge strane ako je to nesto zbog cega bi me mogli diskvalifikovati, to svakako ne bih radio...
Reply With Quote
  #112  
Staro 29.10.2015, 13:31
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Miki011 Prikaz poruke
Pozdrav svima...
Treba da diplomiram sledeceg meseca. Da li u prijavi mogu da navedem da vec imam University deegree i ako cu ga formalno dobiti tek za mesec dana? Ovo pitam posto sam cuo da su vece sanse da me ''izvuku'' ukoliko imam diplomu.

Prosto mi je glupo da stavljam neku nizu kategoriju kada me od toga deli samo mesec dana. S druge strane ako je to nesto zbog cega bi me mogli diskvalifikovati, to svakako ne bih radio...
MIki011,
moras staviti koju diplomu imas u trenutku prijave. Obzirom da trenutno nemas University degree, ne mozes to staviti. Stavi some university courses opciju.

Glupo ili ne, pravila su takva.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #113  
Staro 29.10.2015, 13:43
Miki011 Miki011 je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Ok, hvala na odgovoru.

Imam jos jedno pitanje. Mozda ne postavljam na pravoj temi, al verovatno i ovde ima neko ko ume da odgovori.

Ukoliko se prijavim za Green Card i odbiju me, da li posle mogu imati probleme pri aplikaciji za turisticku vizu? Mislim samim tim sto sam se prijavio za Green Card oni imaju osnovanu sumnju da bih mogao da iskoristim turisticku vizu i ilegalno ostanem da zivim i radim tamo?

Koliko sam video na netu, zvanicni stav ambasade je da ove kategorije ne uticu jedna na drugu, ali me interesuje da li je u praksi to zaista tako?
Reply With Quote
  #114  
Staro 29.10.2015, 17:03
JelenaMarko JelenaMarko je offline
Član
 
Datum prijave: 28.10.2015
Poruke: 9
Nepromenjeno

Zavrsena visoka skola strukovnih studija, naziv strukovni ekonomista, sta obeleziti?
Reply With Quote
  #115  
Staro 29.10.2015, 17:19
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Miki011 Prikaz poruke
Ok, hvala na odgovoru.

Imam jos jedno pitanje. Mozda ne postavljam na pravoj temi, al verovatno i ovde ima neko ko ume da odgovori.

Ukoliko se prijavim za Green Card i odbiju me, da li posle mogu imati probleme pri aplikaciji za turisticku vizu? Mislim samim tim sto sam se prijavio za Green Card oni imaju osnovanu sumnju da bih mogao da iskoristim turisticku vizu i ilegalno ostanem da zivim i radim tamo?

Koliko sam video na netu, zvanicni stav ambasade je da ove kategorije ne uticu jedna na drugu, ali me interesuje da li je u praksi to zaista tako?
Evo ti ovde odgovor pod stavkom broj 3.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #116  
Staro 30.10.2015, 03:06
nemanja93 nemanja93 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.10.2015
Poruke: 2
Nepromenjeno

Postovanje drugari,

Zanima me koje sve opcije ja imam kada zavrsim fakultet ovdje, ja sam iz Crne Gore i interesujem se da zavrsim Master u USA? Zanima me koju vizu mogu traziti i preduslovi.

Hvala unaprijed na svim odgovorima
Reply With Quote
  #117  
Staro 30.10.2015, 04:00
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemanja93 Prikaz poruke
Postovanje drugari,

Zanima me koje sve opcije ja imam kada zavrsim fakultet ovdje, ja sam iz Crne Gore i interesujem se da zavrsim Master u USA? Zanima me koju vizu mogu traziti i preduslovi.

Hvala unaprijed na svim odgovorima
Ako dodjes kao student koji zeli posle da ostane ovde najbolja opcija ti je F1. Ako dodjes preko Crnogorske vlade na studentsku razmenu onda ti je najbolja opcija J1 ali imas obavezu da se vratis u Crnu Goru nakon zavrsavanja, ima neki minimum koliko moras da budes (da li je 2 ili 4 godine ili zaboravila sam)
Reply With Quote
  #118  
Staro 30.10.2015, 10:29
nemanja93 nemanja93 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.10.2015
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ako dodjes kao student koji zeli posle da ostane ovde najbolja opcija ti je F1. Ako dodjes preko Crnogorske vlade na studentsku razmenu onda ti je najbolja opcija J1 ali imas obavezu da se vratis u Crnu Goru nakon zavrsavanja, ima neki minimum koliko moras da budes (da li je 2 ili 4 godine ili zaboravila sam)
Ja sam se ljetos vratio sa J1 4 mjeseca je maksimalno. To je ono kao 3 mjeseca radna i mjesec turisticka. A sta mi treba od uslova da ispunim za ovu F1? Zelio bih da ostanem naravno. Ima li ko da se odlucio na taj potez? I zanima me je li zenidba jedini nacin da dodjem do zelene karte zenidbim?
Reply With Quote
  #119  
Staro 31.10.2015, 05:37
anarh anarh je offline
Član
 
Datum prijave: 13.10.2015
Poruke: 5
Nepromenjeno

aaaaaaaaaaaaaaaatzgv uhba zuhbauzasihbuqsbxzhub qsuzx
nesto sam pogresio,admine brisi ovo

Last edited by anarh; 31.10.2015 at 05:45.
Reply With Quote
  #120  
Staro 01.11.2015, 14:16
luja82 luja82 je offline
Član
 
Datum prijave: 01.11.2015
Poruke: 1
Nepromenjeno Pitanje

Pozdrav

Moze mala pomoc, kako da upisem slova poput slova „đ” kojeg imam u prezimenu da li da ostavim ovako ili da pisem kao „dj”...
Reply With Quote
Odgovori

Tags
strukovne studije, visa skola, visoka skola


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najeftinija opcija školovanja u US? valocean Vaša strana 1 28.04.2015 11:12
obrazovanje natebeba89 Prijava na Lutriju 8 25.10.2014 20:43
I obrazovanje, i radno iskustvo!? Milos Zajecar Prva koverta 6 23.10.2012 13:34

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.