ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv - 2021 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1361  
Staro 26.03.2021, 11:12
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Čekaj, tebi je zakazan intervju? Ako jeste, nadam se da si svesna da je to potencijalno veliki rizik i da ćeš morati da dokazuješ da je brak bona fide tj. da je brak pravi i da nije sklopljen iz interesa, u ovom slučaju dobijanja zelene karte. Iz prakse to bi trebalo da znači da će ti verovatno tražiti dokaze veze pre zaključivanja braka, slike sa putovanja, istoriju zajedničkih putovanja, onda dokaz da li ste živeli i da li sada živite zajedno, email i ostale prepiske i sl. Nije isključeno ni da vas razdvoje na intervjuu i da vam postavljaju pitanja i da onda upoređuju odgovore. Inače, neka generalna preporuka za sve je da se venčanje odradi pre slanja DS260, zato što je tako manje sumnjivo i samim tim povlači manje pitanja. Takođe pitanje je da li ćeš moći sada da otključaš DS260, jer ako ti je zakazan intervju, taj obrazac je sada već u ambasadi. U svakom slučaju, šta je, tu je. Vidi da dodaš supruga što pre, pa se posle pripremite dobro za intervju. U principu sve zavisi od konzula i njegove procene.
Reply With Quote
  #1362  
Staro 26.03.2021, 17:58
Boki2505 Boki2505 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.03.2021
US lokacija: Naples Fl
Poruke: 7
Nepromenjeno

Zdravo moja prijatelica je cn oko 12000 a jos nije dobila 2 mail .Da li ima neko sa slicnim situaciju?
I dali da salje dokumente iako nisu poslali taj mail?
Reply With Quote
  #1363  
Staro 26.03.2021, 19:00
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mikalica Prikaz poruke
Da li neko ima iskustvo sa ovim sto sam pitala?
Da li mogu da potvrdim interviju prije nego supruga stavim u ds?
Na tu potvrdu intervijua ne moze da se zakasni,npr 15 dana prije potvrdim?
Mislim da moze ako sam dobro razumeo pitanje. Ubacio sam suprugu pocetkom meseca kada je bio intervju. U tom momentu su dokumenta vec bila poslata iz KCC, pa je datum intervjua ostao isti. Ako je procedura ista kao pre 4 godine, potrebno je samo da javite da ste se vencali i oni ce vam otkljucati formular. Najbolje da pitate telefonom ili email-om da budete sigurni. Ne bojte se da pitate, niko nije eliminisan zbog pitanja, koliko znam.
Reply With Quote
  #1364  
Staro 27.03.2021, 01:32
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mikalica Prikaz poruke
Da li neko ima iskustvo sa ovim sto sam pitala?
Da li mogu da potvrdim interviju prije nego supruga stavim u ds?
Na tu potvrdu intervijua ne moze da se zakasni,npr 15 dana prije potvrdim?
Mi smo se 2012. vencali 15-og marta, a intervju smo imali 13-og aprila, DS se tada jos uvek slao fizicki (u papirnom formatu). Suprug je zvao ambasadu (sarajevsku) i rekli su da je sve ok, da ih samo obavesti kad se venca (verovatno da bi ostavili duzi time slot za intervju), da odradimo oboje pregled i ponesemo dokumenta za mene. Tako je i bilo, meni osim osnovnog nista nisu ni trazili, iako sam imala sve diplome pripreljemene isto kao i suprug. Pogledao je malo nase slike, pitao za mog brata ko je, pitao sto smo se vencali tek pred intervju, pa je sam odgovorio na to, nesto se u stilu " ako je sad ne povedes nece biti tu kad se vratis " nasmejao se pozeleo srecu i to je to. Nikakvo cimanje, sve je opusteno bilo.
Mislim da vas nece odvajati na intervjuu, to je retko inace, a posebno sad nece da gube vreme na takve stvari.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #1365  
Staro 27.03.2021, 02:09
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Manrika Prikaz poruke
U dv2020 oni koji su ucestvovali u tuzbi kada je doneta presuda su imali prednost u odnosu na ostale,jer je sudija njima dao prednost.Slazem se da se razlikuju onda i sada situacije,nema zabrana kao onda,ali ako puste sve regione current kao sto su najavili i nastane zastoj u KCC-u,postoji velika sansa da dokumentacija ostane negde zaglavljena.Ova tuzba hoce da spreci to,da oni kojima je zaglavljena dokumentacija da sudija kaze te i te procesuirajte i zakazite im intervjue po presudi.Dal ce uspeti,ne znam.Za mene je 1500 dolara mnogo jer sam sebe izdrzavam od svoje 20-e godine.Sam sebi placam stan sa ovom srpskom platom i jos sam uspeo da stvorim kakav takav fond za Ameriku iz koga cu dati tih 1500 dolars.To mi je par meseci stednje,nije ni meni svejedno.
Imali su prednost da im se viza ponovo izda, meni nije poznato da je neki veci broj dobio prednost u odnosu na manji zato sto je bio imenovan u tuzbi.

Prvo to sto oni najavljuju da ce svi biti current je neizvesno, sto bi meni bilo izuzetno drago, pre svega iz licnih razloga.

Drugo cak i da je tako, tesko da sudija moze da zaobidje vec postojeca pravila i da kaze izadajte vize ovima koji su imenovani, a manji brojevi koji su vec uveliko na redu da cekaju. To bi bio presedan, prvenstveno zbog vec uspostavljenih pravila (doduse ovo jeste nepredvidjena situacija), a onda i zbog toga sto su svi izvuceni u istoj situaciji. Onda manji brojevi treba da tuze i sta onda?
Po kom osnovu ce on da presudi da nekom treba da se izda viza pre nego nekom drugom, ko btw uveliko ceka na intervju? Na osnovu toga sto je platio $1500 advokatu?
Obicno kad je ovakva vrsta tuzbe u pitanju profitiraju svi, a ne samo oni imenovani u tuzbi, svi koji su istoj situaciji.
Ja mislim da advokati debelo koriste ovu situaciju da zgrnu novac, to sto oni obecavaju je tesko izvodljivo, nista doduse nije nemoguce, ali meni deluje da je mala sansa.
Na kraju, cak i da se to desi, to moze biti samo na papiru, a u praksi drugacija situacija, nisam sigurna da tom sudskom odlukom moze da se naredi amabasadi koje ce slucajeve da procesuira, na kraju ne izdaju se vize samo za dv lottery, cekaju mnogi i spajanje porodica, i slicno.

Ta presuda za dv2020 je koliko sam shvatila pomogla onima koji su trazili reizdavanje viza ili eventualno bili zakazani za intervju pa otkazani. Mislim da su od iste profitirali i imenovani i neimenovani koji su bili u istoj situaciji. Obicno je to slucaj kod takvih tuzbi.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #1366  
Staro 27.03.2021, 11:40
pablo pablo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.08.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Imali su prednost da im se viza ponovo izda, meni nije poznato da je neki veci broj dobio prednost u odnosu na manji zato sto je bio imenovan u tuzbi.

Prvo to sto oni najavljuju da ce svi biti current je neizvesno, sto bi meni bilo izuzetno drago, pre svega iz licnih razloga.

Drugo cak i da je tako, tesko da sudija moze da zaobidje vec postojeca pravila i da kaze izadajte vize ovima koji su imenovani, a manji brojevi koji su vec uveliko na redu da cekaju. To bi bio presedan, prvenstveno zbog vec uspostavljenih pravila (doduse ovo jeste nepredvidjena situacija), a onda i zbog toga sto su svi izvuceni u istoj situaciji. Onda manji brojevi treba da tuze i sta onda?
Po kom osnovu ce on da presudi da nekom treba da se izda viza pre nego nekom drugom, ko btw uveliko ceka na intervju? Na osnovu toga sto je platio $1500 advokatu?
Obicno kad je ovakva vrsta tuzbe u pitanju profitiraju svi, a ne samo oni imenovani u tuzbi, svi koji su istoj situaciji.
Ja mislim da advokati debelo koriste ovu situaciju da zgrnu novac, to sto oni obecavaju je tesko izvodljivo, nista doduse nije nemoguce, ali meni deluje da je mala sansa.
Na kraju, cak i da se to desi, to moze biti samo na papiru, a u praksi drugacija situacija, nisam sigurna da tom sudskom odlukom moze da se naredi amabasadi koje ce slucajeve da procesuira, na kraju ne izdaju se vize samo za dv lottery, cekaju mnogi i spajanje porodica, i slicno.

Ta presuda za dv2020 je koliko sam shvatila pomogla onima koji su trazili reizdavanje viza ili eventualno bili zakazani za intervju pa otkazani. Mislim da su od iste profitirali i imenovani i neimenovani koji su bili u istoj situaciji. Obicno je to slucaj kod takvih tuzbi.

Nije tacno da je tuzba dala samo prednost ljudima da se ponovo izdaju vize. Da ste malo vise pratili, a ocigledno da niste, i ostale forume konkretno strani forum gde se oglasavaju BritSimon, Sm1smom itd. videli bi da su brojevi preko 30000 dobijali vize bas na konto toga sto su imenom i prezimenom tuzili. U Americi bas postoji ta praksa da se , ko je imenom tuzio i dobio presudu, da prednost u odnosu na ostale jer su jelte IMENOM I PREZIMENOM tuzili, dali novac itd. Tacno oni znaju i imaju spisak ljudi koji je tuzio imenom i prezimenom. Dostavlja se ambasadi i oni to moraju da odrade. Federalni sud nije igracka i oni moraju da slusaju. Nije im to Srbija.
__________________
DV2018 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00030XXX
Reply With Quote
  #1367  
Staro 27.03.2021, 13:33
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Tako je. U septembru su zakazani intervjui samo osobama koje su tužile tj. imali su prednost u odnosu na ostale. Dakle prvi intervjui za izdavanje vize da tako kažem, ne za reizdavanje. Imamo i na forumu ljude koji su tužili i kojima je izdata viza u septembru.
Reply With Quote
  #1368  
Staro 27.03.2021, 13:37
Manrika Manrika je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.11.2019
Poruke: 54
Nepromenjeno

Ja sam jutros uplatio(treba cetiri dana da im stignu pare) 1500 dolara pa sta bude.Opristio sam se od tih para.Ja cu vas obavestiti vremenom kako se odvija situacija.Sa srecom svima!
Reply With Quote
  #1369  
Staro 27.03.2021, 13:49
PeckoPivoNew PeckoPivoNew je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.09.2020
US lokacija: FL
YU lokacija: Zemun
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Manrika Prikaz poruke
Ja sam jutros uplatio(treba cetiri dana da im stignu pare) 1500 dolara pa sta bude.Opristio sam se od tih para.Ja cu vas obavestiti vremenom kako se odvija situacija.Sa srecom svima!
I ja ću danas, pa nek' ide život
Ješće deca obrok manje narednih nekoliko meseci, koristiće se dvoslojni umesto troslojnog guz papira, ali Bajden se utužiti mora!
Reply With Quote
  #1370  
Staro 27.03.2021, 18:07
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pablo Prikaz poruke
Nije tacno da je tuzba dala samo prednost ljudima da se ponovo izdaju vize. Da ste malo vise pratili, a ocigledno da niste, i ostale forume konkretno strani forum gde se oglasavaju BritSimon, Sm1smom itd. videli bi da su brojevi preko 30000 dobijali vize bas na konto toga sto su imenom i prezimenom tuzili. U Americi bas postoji ta praksa da se , ko je imenom tuzio i dobio presudu, da prednost u odnosu na ostale jer su jelte IMENOM I PREZIMENOM tuzili, dali novac itd. Tacno oni znaju i imaju spisak ljudi koji je tuzio imenom i prezimenom. Dostavlja se ambasadi i oni to moraju da odrade. Federalni sud nije igracka i oni moraju da slusaju. Nije im to Srbija.
Ja i rekoh da me slobodno ispravi neko ako nisam u pravu. Tacno je da nisam pomno pratila ceo proces, prosto nisam naisla na konkretan slucaj gde je neko dobio zbog toga.
Da bi pricali da u Americi postoji takva praksa morali bismo da poznajemo do tancina Americko pravo. Jedno su filmovi, a drugo je realnost Koliko ja razumem to je kolektivna tuzba i kao takva trebalo bi da se odnosi na sve koji su time pogodjeni bez razlike, a to sto je neko tuzio imenom i prezimenom i dao novac privatnom advokatu nema nikakve veze
Juce sam radila na jednom slucaju koji ima veze sa kolektivnom tuzbom, u pitanju je slucaj Azila. Uglavnom od presude koja je donesena u korist onog koji je tuzio, sad svi slucajevi koji su istoj poziciji profitiraju i pozivaju se na to. Kompleksnije je nego sto mi ovde mozemo da skontamo.

Da li su svi ljudi, koji su na ovom forumu i koju su dobili vize u septembru ucestvovali imenom i prezimenom u tuzbi vezano za DV2020?
Uostalom DV2020 i DV2021 nisu bas iste situacije.

I na kraju, nemam ja nista protiv da neko ima koristi od tuzbe, naprotiv.
Sad bi trebalo da tuze drugi koji nisu imali isti tretman u situaciji koja je podjenako pogodila sve

Nemam protiv ni da me prozovete ovde, ako bude sretan ishod. Srecno svima.
Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2021 moja prica uran Prijava na Lutriju 27 30.07.2020 09:28
Novi uslovi za apliciranje 2021.. Sasha983 Prijava na Lutriju 11 15.07.2019 06:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.