ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > ZelenaLutrija.com - O sajtu

ZelenaLutrija.com - O sajtu Predlozi, sugestije, pitanja o sajtu

ZelenaLutrija.com - O sajtu » O pravičnosti, a i licemerju :) » Bitni linkovi
Donacije Partneri Novosti Bilten (newsletter) Zelena Lutrija

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 24.02.2010, 20:40
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

OK, stvarno sam otišao da proverim, volim da naučim ako pogrešim...

Međutim, sve što sam našao, bila je hrvatska definicija na http://hr.wikipedia.org/wiki/Crtica_%28pravopis%29. Pretpostavljam da je kod nas u najmanju ruku slično...

Nažalost, ne vidim na prvu loptu gde sam pogrešio. Da li bi bio problem da dobijem pojašnjenje?
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #32  
Staro 24.02.2010, 21:05
dragance dragance je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2009
Poruke: 139
Nepromenjeno

Srdjevicu, ne reče li da si banovao ovog cenjenog člana?
  #33  
Staro 24.02.2010, 21:06
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Itmatrna Prikaz poruke
Ok, u pravu ste--Ste se zaista ne započinje velikim slovom kada se nekome persira. Što se pomenute reči "jeste" tiče, Vi ste to naveli u pokušaju da budete posebno duhoviti, iako bi toj duhovitosti bilo mesta jedino da sam ja konkretno upotrebio taj oblik, koji se prevashodno upotrebljava u upitnoj rečenici a moja rečenica nije bila upitna.

Kao što već rekoh neću se baviti ukazivanjem na elementarne greške u Vašem pravopisu, ali kad Vam već "basta" da pronalazite kvalitetne reference, pogledajte uzgred i pravila o upotrebi crtica koje vi toliko često koritite (kao npr. ovde: ).
Izvinite, ali ako bih mogao da Vas priupitam. Imate li Vi neki drugi cilj bivstvovanja na ovom forumu, osim da zajebavate administratore i trosite im vreme na gluposti ?
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #34  
Staro 24.02.2010, 21:30
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Itmatrna Prikaz poruke
Ok, u pravu ste--Ste se zaista ne započinje velikim slovom kada se nekome persira. Što se pomenute reči "jeste" tiče, Vi ste to naveli u pokušaju da budete posebno duhoviti, iako bi toj duhovitosti bilo mesta jedino da sam ja konkretno upotrebio taj oblik, koji se prevashodno upotrebljava u upitnoj rečenici a moja rečenica nije bila upitna.

Kao što već rekoh neću se baviti ukazivanjem na elementarne greške u Vašem pravopisu, ali kad Vam već "basta" da pronalazite kvalitetne reference, pogledajte uzgred i pravila o upotrebi crtica koje vi toliko često koritite (kao npr. ovde: ).
ti si moj idol
Jel to spremas gramatiku za kontrolni? Ajde prelistaj jos jednom, da se ne sramotis pred uciteljicom
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
  #35  
Staro 24.02.2010, 21:36
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Itmatrna Prikaz poruke
Što se pomenute reči "jeste" tiče, Vi ste to naveli u pokušaju da budete posebno duhoviti, iako bi toj duhovitosti bilo mesta jedino da sam ja konkretno upotrebio taj oblik, koji se prevashodno upotrebljava u upitnoj rečenici a moja rečenica nije bila upitna.
Cutanje mi nije jaca strana.
Kako zamisljas da se vidi da li se persira sa recju "jeste" u upitnoj recenici, kad je ona tad na pocetku, a kod nas u pravopisu se reci na pocetku recenice pisu obicno velikim slovom, ne znam kod tebe?

"jeste" = "ste" i ti si to pisao velikim slovom hahaha
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
  #36  
Staro 24.02.2010, 21:54
Itmatrna Itmatrna je offline
Član
 
Datum prijave: 22.02.2010
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
OK, stvarno sam otišao da proverim, volim da naučim ako pogrešim...

Međutim, sve što sam našao, bila je hrvatska definicija na http://hr.wikipedia.org/wiki/Crtica_%28pravopis%29. Pretpostavljam da je kod nas u najmanju ruku slično...

Nažalost, ne vidim na prvu loptu gde sam pogrešio. Da li bi bio problem da dobijem pojašnjenje?
Hajde kada smo već dovde došli da Vam odgovorim mada je ovo već dosta komplikovana tema koja će predstavljati ogromno opterećenje za mozak potomaka Rhesus Monkey-a koji su i na ovom forumu u ogromnoj većini.

O tome koliko je Wikipedia kvalitetan izvor referenci možete pitati Vašu dragu Žanu.

Na stranici za koju ste dali link se navode primeri upotrebe crte a u naslovu stoji crtica, pa me i ne čudi što ste baš ovaj primer pronašli jer se očigledno autor teksta na pomenutoj stranici zapleo u slične kučine kao i Vi.

Dakle, Vi koristite crticu u formi crte. Crtica je duplo kraća od crte i nikada se ne piše sa razmacima i kao takva se gotovo isključivo koristi u polusloženicama. Crta se koristi u svrhe navedene na onoj stranici, ali se ona piše sa dve crtice ukoliko na tastaturi ne postoji crta. U engleskom jeziku je ovo monogo jednostavnije za predstaviti, gde bi crticu nazivali hyphen i koristili u ovim slučajevima:

A hyphen is a short, single-character line which connects word parts.

The hyphen serves two primary functions:

1. to divide words that split at the end of a line
2. to join word parts into a single word.

a crtu bi nazivali dash i koristili:

A dash is a longer line—double the length of a hyphen—which indicates a break or an interruption in the thought.
  #37  
Staro 24.02.2010, 22:08
Itmatrna Itmatrna je offline
Član
 
Datum prijave: 22.02.2010
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zabica Prikaz poruke
Cutanje mi nije jaca strana.
Kako zamisljas da se vidi da li se persira sa recju "jeste" u upitnoj recenici, kad je ona tad na pocetku, a kod nas u pravopisu se reci na pocetku recenice pisu obicno velikim slovom, ne znam kod tebe?

"jeste" = "ste" i ti si to pisao velikim slovom hahaha
Pa to bolje da pitate srdevic-a koji je na silu pokušao da bude duhovit. To što Vi zaključite iz moje rečenice jer rezultat vašeg nedostatka moždanih vijuga a drago mi je ako je to pomoglo da se malo nasmejete.

Iz reference koju je srdevic naveo se može videti da je JESTE prenaglašeni oblik od STE, dakle može se koristiti umesto STE i ja sam rekao da bi toj duhovitosti bilo mesta jedino u slučaju da sam ja u toj rečenici koristio taj prenaglašeni oblik koji se kako navedoh prvenstveno koristi u upitnoj rečenici kakva moja nije bila, što samo takve primerke primata kao što ste Vi može dovesti do zaključka da sam sam ja time mislio na persiranje u upitnoj rečenici.
  #38  
Staro 24.02.2010, 22:24
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Itmatrna Prikaz poruke
samo takve primerke primata kao što ste Vi
persiras i primatima ahahahaa
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
  #39  
Staro 24.02.2010, 22:27
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Lightbulb

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Itmatrna Prikaz poruke
Kao što već rekoh neću se baviti ukazivanjem na elementarne greške u Vašem pravopisu, ali kad Vam već "basta" da pronalazite kvalitetne reference, pogledajte uzgred i pravila o upotrebi crtica koje vi toliko često koritite (kao npr. ovde: ).

Uh, dobro je... Ja mislio mi o nečem drugom... Kad ono - ti o dužini moje crt(ic)e pričaš....

OK, nebitno. Ja gotov; naučio sam sve što mi je trebalo - iz ove teme.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #40  
Staro 26.02.2010, 10:07
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

ne znam da li si namerno, sale radi, ubacio crticu u poslednju recenicu, ali joj stvarno nije tu mesto, nije prekid misli...
No, zezanje je zezanje, a ozbiljno je ozbiljno. Ono o cemu smo pricali pre svih ovih traktata o gramatici je ODNOS prema drugim clanovima. Ako neko uzme sebi za pravo da ostale (ili vecinu) ucesnike foruma naziva primatima i potomcima Rhesus Macaque (Macaca mulatta), poznatog i kao Rhesus Monkey, onda to nije namenjeno deljenju informacija vec direktnom vredjanju. Argumentum batulinum (argument batine), odnosno primena sile, a u ovom slucaju napada i vredjanja nije nacin da se dokazu sopstveni stavovi i vise govori o onome ko ga koristi nego o onima protiv kojih ga koristi.
Ovaj forum, koliko je meni poznato, u potpunosti je posvecen DV lutriji, dobijanju zelene karte, preseljenju u USA i srodnim temama. Nigde jos nisam video jezicku/gramaticku sekciju, a imajuci u vidu da pojedini kucaju brzo, sa tipografskim greskama, cesto ne pazeci na pravila gramatike, ali sve u zelji da saopste nesto za sta smatraju da je vazno i da moze da bude od koristi drugim clanovima foruma, nije mi ni jednom palo na pamet da komentarisem bilo ciju pismenost. Po meni je vazna sustina posta, a kome je toliko stalo do forme neka pronadje neki jezikoljubivi forum posvecen pravopisu, pa nek se cenjka oko crte i crtice i njihove pravilne upotrebe do mile volje. LjupkaB se potrudila da postavi pitanje na srpskom jer ga vecina koristi, ja to vidim kao izraz postovanja prema vecini i zelje da bude shvacena i da joj se da odgovor, pa ma kako da rogobatno izgleda. Cestitram Zani, preduhitrila me je i napisala ono sto bih i ja - pisi na makedonskom i ne brini, jos uvek nas je dosta koji mozemo da ga razumemo i da ti odgovorimo.
Sto se tice demokratije na forumu ili demokratije uopste - tri idiota mogu da nadglasaju dva mudraca. Po meni, ovde treba da vazi samo jedno pravilo - gazda foruma (uzimajuci u obzir neke ustaljene norme) postavio je uslove ponasanja. Ko ih ne postuje - hvala lepo, do vidjenja u nekom drugom zivotu.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.