ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2022 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #151  
Staro 24.10.2020, 16:25
djpgiovany djpgiovany je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.03.2018
US lokacija: California (nadam se)
YU lokacija: Banatski Karlovac
Poruke: 69
Nepromenjeno

Koliko ja znam ne sme da se edituje fotografija...
Ne znam sto vam je mrsko da odeto u neku foto radnju i platite da vas slikaju...to je do 500 dinara...
__________________
DV2020 - has not been selected x2
DV2021 - SELECTED x1
Case #: 2021EU00025XXX

DV2022 - has not been selected x2
DV2023 - has not been selected x2
DV2024 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #152  
Staro 24.10.2020, 16:30
Димитрије Димитрије je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik djpgiovany Prikaz poruke
koliko ja znam ne sme da se edituje fotografija...
Ne znam sto vam je mrsko da odeto u neku foto radnju i platite da vas slikaju...to je do 500 dinara...
фотограф ми је радио слику. у питању су ситне линијице од позадине чаршава...
Reply With Quote
  #153  
Staro 24.10.2020, 17:21
Vladimir95 Vladimir95 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.07.2019
US lokacija: Chicago, Illinois(Ilinoji).
YU lokacija: KG
Poruke: 17
Nepromenjeno

Cak ni Profi Fotograf nije garant vama da ce slika biti 100% kako treba, citao sam o tome na ovom Forumu vise puta, jeste bolje otici u Studio i tamo uraditi fotografiju ali neki su govorili o tome ovde kako im je Fotograf skoro sve pogresno odradio iako su trazili sliku za USA vizu i nakon toga su se slikali sami i aplicirali uspesno, naravno vredi pokusati i baciti tih 500 dinara ali je pre svega stvar izgubljenog vremena a ne para, smatram da je uvek skuplje protraceno vreme umesto uraditi nesto bolje.

Sto bi rekli Ameri, vreme je novac, sigurno su mislili bas upravo na to da se ne baca vreme jer izgubljeno vreme je i izgubljeni novac

Izvinite sto sada ovde prosipam neke mudrosti, znam da mi je tek treca poruka ali svakako ih ne planiram puno za u buduce
Reply With Quote
  #154  
Staro 24.10.2020, 20:35
ivo333 ivo333 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.03.2019
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: BiH, Croatia
Poruke: 37
Nepromenjeno

I ja sam prošle godine pogriješio, prvo se slikao sa naočalama , platio 5 maraka, a ove godine je zbog trenutne situacije sa virusom sve poskupilo, košta 7 maraka.

IInače, sve isto kao na početnoj stranici za sliku....
Reply With Quote
  #155  
Staro 25.10.2020, 07:45
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno pitanje 13.

Lice koje je upisalo master strukovne studije i sada ih studira (znaci nije zavrsilo te studije), a ima zavrsene osnovne strukovne i specijalisticke strukovne studije u Srbiji, sta mu je najispravnije da zaokruzi u pitanju 13.?
Reply With Quote
  #156  
Staro 25.10.2020, 10:25
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Xander Prikaz poruke
Pozdrav raja prijavljujemo se iz Bosne supruga i ja.Imam jedan problem ja se prijavljujem sa Bosanskim pasosom a supruga sa Hrvatskim pa neznam dali ce biti problema posto u poljima iz koje se zemlje prijavljujem popunim da je Bosna i da na osnovu Bosne imamo pravo da ucestvujemo na lutriji.
Nisi baš najtačnije postavio stvari.

za tebe:
4. City Where You Were Born
Sarajevo (primer)
5. Country Where You Were Born
BiH
6. Country of Eligibility for the DV Program
YES
10. Country Where You Live Today
BiH

za ženu:
4. City Where You Were Born
Zagreb (primer)
5. Country Where You Were Born
Hrvatska
6. Country of Eligibility for the DV Program
YES
10. Country Where You Live Today
BiH


Dakle ključno pitanje je broj 6 odnosno da li vas vaša zemlja rođenja kvalifikuje ili ne za lutriju !
Potpuno je irelevantno da li živite na Marsu, Jupiteru ili BiH !
Ako bude izvučena gospođa supruga, onda se kvalifikujete preko Hrvatske, a ako budeš izvučen ti, onda se kvalifikujete preko tvoje zemlje rođenja odnosno BiH !

Da ti je žena npr. rođena u Iraku, a Irak NIJE Country of Eligibility for the DV Program, onda bi ona morala da odgovori NO i da izabere BiH kao Country of eligibility jer je njen suprug(ti) tamo rođen(podobna zemlja) i onda bi se na taj način kvalifikovala. I sad ovo je jedno širenje teme koje je nepotrebno jer nema uticaj za sada na: Srbe, Hrvate i Bošnjake ! Svi mi smo Eligibility za DV Program

Detaljnije je objasnio Brit u ovom videu.
https://www.youtube.com/watch?v=OfXk...nnel=BritSimon

ps. prošle godine se prijavio moj prijatelj koji je SAMO rođen u Severnoj Makedoniji, onda je živeo na Kosovu pa nakon toga u Srbiji !
Njega Kvalifikuje Severna Makedonija iako on od svog trećeg dana života živi u Srbiji. Poenta je da te kvalifikuje zemlja rođenja, opet da Severna Makedonija nije eligibility za DV program. On bi mogao da izabere Kosovo jer su njegovi roditelji rođeni tamo, a bili su poslom u Sev. Makedoniji kada je on rođen i onda on mora da to dokazuje ali postoji i to pravilo/izuzetak...

opet. širim priču nepotrebno. Prijavite se slobodno, nemate problem

Pozdrav
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #157  
Staro 25.10.2020, 10:28
Димитрије Димитрије je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

да ли неко зна да ли је проблем ко се слика иза белог чаршава, а виде се мало неиспеглане линије чаршава? да ли одбијају такву слику?
Reply With Quote
  #158  
Staro 25.10.2020, 10:30
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NiklasMaklas Prikaz poruke
Pozdrav svima,

istekao mi je pasos u junu, bila korona pa nisam nesto ni zagledao kad istice, da li mogu sa starim da se prijavim, pa da u medjuvremenu izvadim novi?

Hvala i pozdrav.
ne. Moraš imati važeći pasoš u momentu prijave ! Čak je legitimno da ti ističe sutra, a ti se danas prijaviš! Bitno je da bude važeći u momentu prijave.
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #159  
Staro 25.10.2020, 10:32
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Димитрије Prikaz poruke
да ли ће систем одбити пријаву у старту ако слика не ваља? или ће ипак проћи, а особа ће бити свакако диксвалификована а да то и не зна?
такође, минималне димензије слике су 600х600 пиксела. а колико су највеће дозвољене?
Neće odbiti. Diskvalifikovaće te softver kasnije.
600x600 do 1.200 x 1.200

Imaš njihov alat preko kojeg lako isečeš svoju fotografiju na 600x600.
https://travel.state.gov/content/tra...es/photos.html

ja ga pokrećem preko GOM Playera za gledanje filmova. Prosto kao pasulj.
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #160  
Staro 25.10.2020, 10:55
Димитрије Димитрије je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lazar90 Prikaz poruke
neće odbiti. Diskvalifikovaće te softver kasnije.
600x600 do 1.200 x 1.200

imaš njihov alat preko kojeg lako isečeš svoju fotografiju na 600x600.
https://travel.state.gov/content/tra...es/photos.html

ja ga pokrećem preko gom playera za gledanje filmova. Prosto kao pasulj.
мени није проблем резолуција, све ми је профи фотограф одрадио, међутим сликао сам се иза белог чаршава и виде се неке неиспеглане линиције. међутим, слика не сме да се едитује осим да се среди величина пиксела и килобајта у фотошопу или било ком другом програму, и не знам да ли ће бити проблем ако се мало виде линијице чаршава.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:24.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.