ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > ZelenaLutrija.com - O sajtu

ZelenaLutrija.com - O sajtu Predlozi, sugestije, pitanja o sajtu

ZelenaLutrija.com - O sajtu » Spam » Bitni linkovi
Donacije Partneri Novosti Bilten (newsletter) Zelena Lutrija

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 17.02.2010, 21:04
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno Spam

Je li jos neko dobio ovakvu PP:

Evo sad vidim da je banovan.

15.02.2010, 12:58
Cliffinzz
Proteran Datum prijave: 14.02.2010
Poruke: 0

Pay attention to..

--------------------------------------------------------------------------------

Dear, milimelo!

There are viruses' activities from your computer! Highly recommend you to scan your computer for malicious and potentially unwanted software. If you do not follow this, I will have to make a complaint to your Internet Service Provider with attached log file (your IP address, etc.). If you want to find a report about your computer's security and solve every problem with it, please click here:

http://www.total-scan.com/detected/milimelo

This is an online service that you can use for free spyware removal. Use it to scan your computer to help protect, clean, and keep your computer running at its best. Use the free scan to check for and remove viruses, spyware, and other potentially malicious software and to find vulnerabilities or shortcomings in your Internet security.

Thank you. Yours truly, Cliff Edwards.
Reply With Quote
  #2  
Staro 17.02.2010, 21:12
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

I ja sam danas video identicnu poruku, procitao je i ignorisao. Nasao je starog paranoika da muva.
Reply With Quote
  #3  
Staro 17.02.2010, 21:35
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

Da, pre dan-dva, isto. Poslala sam poruku Srdjevicu, cisto da vidim da li je moj paranojometar dobro nastelovan i da - ko sat je
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
Reply With Quote
  #4  
Staro 17.02.2010, 21:46
steelers's Avatar
steelers steelers je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 30.01.2010
YU lokacija: Nis
Poruke: 103
Pošalji MSN poruku korisniku steelers
Nepromenjeno

Evo i ja cisto da se prijavim, da sam i ja dobio. Mada sam ja siguran da sam kliconosa
Reply With Quote
  #5  
Staro 18.02.2010, 00:58
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Znam da prenosenje ovog clanka nece doprineti mom clanstvu na ovom forumu i da ce cak dovesti do dozivotnog banovanja, ali smatram da je moja obaveza da prenesem istinu i ukazem forumasima ko stoji iza spam poruka koje im pune inbox-e:

Najpoznatiji haker: Miloš Srđević


Kasnih devedesetih, u vreme kada se industrija PC-a razvijala neverovatnom brzinom Miloš je bio još samo jedan od mladića iz predgrađa Novog Sada. Underground kultura telefonskih frikera (phreaker) se u to doba razvijala već skoro deceniju, ali je upravo tada došlo do prelaska sa analognog na digitalne telefonske sisteme. Bilo je moguće komandovati sa velike udaljenosti glavnoj digitalnoj centrali telefonske kompanije korišćenjem običnog PC-a i modema. Na ovaj način moglo je ne samo da se besplatno telefonira, već i da se prisluškuju razgovori drugih ljudi, naročito onih bogatih i moćnih, ali i njihovih neprijatelja. Miloš se ubrzo našao u društvu jedne Beogradske frikerske grupe. Jedna struja unutar te grupe se uglavnom duhovito poigravala ljudima koji su telefonirali, dok je druga bila opasna po kompanije koje bi im se našle na putu.
Godine 1991. Srđević i dvojica njegovih drugova fizički su upali u PTT telefonski centar u Beogradu, koji su koristile skoro sve srpske telefonske kompanije. Grupa je prošla pored obezbeđenja i uspela da se probije do glavnog sistema, sa kog su pokupili sve lozinke, uključujuči i šifre za ulazak u devet glavnih kancelarija, a došli su i do priručnika neophodnih za rad sa tim centralama. Njihova akcija ipak nije bila savršena: devojka jednog od članova grupe ih je prijavila policiji. U to vreme Miloš je imao 17 godina tako da je dobio samo tri meseca u popravnom domu i godinu dana uslovno. Susret sa policijom bi ubedio većinu pametne dece da se manu ćoravog posla i da svoje kompjuterske veštine koriste za nešto kreativnije i produktivnije. Miloš, međutim, nastavlja seriju hakerskih akcija tokom devedesetih. Nakon što je odgledao film «Tri kondorova dana» sa Robertom Redfordom u glavnoj ulozi, usvojio je za sebe «radno ime» Sređević. Motivisan filmom Miloš je sebe video kao hrabrog i veštog čoveka koji beži od nepravednog zakona...
Ostatak teksta možete naći na nekoliko internet stranica i domaćih i stranih. Samostalnom istragom sam saznao da se pomenuti haker krije i pod nadimcima: Administrator, Zelena lutrija, Sredjevic itd. O njegovom licnom zivotu se jako malo zna, izuzev da se od organa gonjenja trenutno uspesno krije u Chicago-u i da obozava caj zbog cega je pre izvesnog vremena pokusao da ucenjuje jednog istaknutog clana ovog foruma pretnjama da ce mu svaki dan brisati po jedan post ukoliko mu ne bude donosio po kutiju caja.

PS: Žana, sad sam stvarno prolupao
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #6  
Staro 18.02.2010, 01:09
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
PS: Žana, sad sam stvarno prolupao
Skroz!!!! Ili ti Farma najzad dosla glave, ili se slihtas velikom boss-u za platu, pa si poceo da pises i scenarija!
Reply With Quote
  #7  
Staro 18.02.2010, 07:04
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milimelo Prikaz poruke
Je li jos neko dobio ovakvu PP:

Evo sad vidim da je banovan.

15.02.2010, 12:58
Cliffinzz
Proteran Datum prijave: 14.02.2010
Poruke: 0

Pay attention to..

--------------------------------------------------------------------------------

Dear, milimelo!

There are viruses' activities from your computer! Highly recommend you to scan your computer for malicious and potentially unwanted software. If you do not follow this, I will have to make a complaint to your Internet Service Provider with attached log file (your IP address, etc.). If you want to find a report about your computer's security and solve every problem with it, please click here:

http://www.total-scan.com/detected/milimelo

This is an online service that you can use for free spyware removal. Use it to scan your computer to help protect, clean, and keep your computer running at its best. Use the free scan to check for and remove viruses, spyware, and other potentially malicious software and to find vulnerabilities or shortcomings in your Internet security.

Thank you. Yours truly, Cliff Edwards.
stigla i meni
identicne sadrzine
i ja sam paranoik pa sam je odmah brisala
Reply With Quote
  #8  
Staro 18.02.2010, 09:08
cile cile je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.08.2009
US lokacija: Minneapolis,MN
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Pošalji Skype™ poruku korisniku cile
Nepromenjeno

I mani je stigla ista poruka...........sta da radim sa ovim?
Reply With Quote
  #9  
Staro 18.02.2010, 09:42
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Stikliras je, pa u padajucem meniju ispod izaberes opciju "OBRISI".
Reply With Quote
  #10  
Staro 18.02.2010, 22:04
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Exclamation

Ništa, samo brišite i ne obazirite se, i ne klikćite na link. Spameri...

Inače, napravio sam par izmena:
- novi članovi su oni koji nemaju još 10 postova
- posle 10 postova se prelazi u redovan status
- novi članovi ne mogu da šalju privatne poruke
- redovni članovi imaju max 100 poruka, ne 500 kao nekad

ima još izmena, ali ove su mi sad na umu...

@dejancic:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.