ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv - 2021 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1511  
Staro 21.04.2021, 10:54
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Na ovom sajtu imate statistiku koja se mislim svaki dan updateuje.
https://savediversityvisa.org/daily-visa-statistics/

Ono što je zabrinjavajuće je da je u Evropi samo 35 kejsova imalo intervju, a da je broj izdatih viza je samo 29, 6 ljudi je AP, a 18 je odbijeno. Ono što još više zabrinjava je broj kejsova koji su ready, a taj broj je samo 318. Obično u EU regionu broj kejsova koji su ready bude oko 4000.

Videćemo za 10ak dana posle novog slanja 2NL kakva je situacija, ali ono što je u ovom trenutku sigurno je to da KCC ima ogroman backlog i da isti reklo bi se uopšte ne smanjuju.
Iskreno ne bi me iznenadilo da posle mesec, dva vrate cutoff brojeve, kao što su uradili u Africi 2018. Tada je isto ovako u junu/julu bilo current da bi posle vratili cutoff brojeve.
Reply With Quote
  #1512  
Staro 21.04.2021, 12:43
Dome Dome je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.04.2012
US lokacija: NY akobogda
YU lokacija: Prijepolje, Srbija
Poruke: 104
Nepromenjeno

Kad moze da se prijavi za zelenu lutriju,nisam bio na forumu 4-5godina pa sam zaboravio?
Reply With Quote
  #1513  
Staro 21.04.2021, 12:44
tw33tyl1na's Avatar
tw33tyl1na tw33tyl1na je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2019
US lokacija: wish-Austin, TX
YU lokacija: Belgrade, SRB
Poruke: 36
Nepromenjeno

Sledece prijavljivanje ti je u oktobru ove godine.
__________________
2x DV2021 - has not been selected
2x DV2022 - has not been selected
Reply With Quote
  #1514  
Staro 21.04.2021, 14:03
Milica.BG Milica.BG je offline
Član
 
Datum prijave: 21.04.2021
Poruke: 5
Nepromenjeno

Zdravo svima,

Da li se KCC-u od dokumenata salje samo izvod iz maticne knjige rodjenih, uverenje da se trenutno ne vodi postupak, uverenje o nekaznjavanju i slika prve strane pasosa? To je ono sto sam videla na zvanicnom sajtu, nisam jos uvek dobila nikakav mail, br je veci 2021EU30xxxx.
I da li postoje neka tehnicka pravila oko slanja dokumentacije, u smislu formata i slicno?

Hvala unapred,
Srecno svima 😊
Reply With Quote
  #1515  
Staro 21.04.2021, 14:58
PearCookie PearCookie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.05.2019
US lokacija: NYC
YU lokacija: SP
Poruke: 57
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milica.BG Prikaz poruke
Zdravo svima,

Da li se KCC-u od dokumenata salje samo izvod iz maticne knjige rodjenih, uverenje da se trenutno ne vodi postupak, uverenje o nekaznjavanju i slika prve strane pasosa? To je ono sto sam videla na zvanicnom sajtu, nisam jos uvek dobila nikakav mail, br je veci 2021EU30xxxx.
I da li postoje neka tehnicka pravila oko slanja dokumentacije, u smislu formata i slicno?

Hvala unapred,
Srecno svima 😊
Iz KCC pisma za dokumenta za 2020tu:

All documents should be submitted as attachments to your email to ensure they are properly received. We ask that you use the following method to name and attach your files:

- Your DV case number;
- The full name of the applicant whose document you scanned; and
- The document name or form number.

For example:
2020AF00938653_John_Doe_Passport.pdf
2020AF00938653_Jane_Doe_Birth_Certificate.pdf


Use your case number as the subject of the email. The maximum email size is 30MB. If the total size of your attachments is larger than 30MB, send multiple emails using your case number as the subject of each email. Please send your documents for KCC review only after you have collected all of the required documents for yourself and all accompanying family members. Send documents only to the kccdvdocuments@state.gov email address.
Documents photographed or scanned with a mobile phone are acceptable, but every document must be fully legible. Illegible or incomplete documents must be re-submitted and will delay processing of your case.
All documents not in English, or in the official language of the country in which the application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations.The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.
__________________
DV 2020
Reply With Quote
  #1516  
Staro 22.04.2021, 02:58
Manrika Manrika je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.11.2019
Poruke: 54
Nepromenjeno

Zasto bi uopste vracali cutoff brojeve a nisu izdali ni 1 posto viza za Evropu niti ce dostici 50 posto do kraja godine?Na ovaj nacin je data sansa svima.Ja mislim da je malo ljudi sabmitovalo ds260 pa su na osnovu toga doneli ovakvu odluku.Takodje,Amerika je izbacila ruske diplomate na sta ce Rusija odgovoriti i izbaciti dosta americkih diplomata iz ambasada i nece imati ko da obradjuje kejsove u Rusiji a Rusija ima preko 5000 selectees.To je rekao Charles Kuck pre neki dan u lajvu.Mislim da ce nasa ambasada odraditi vecinu nas.
Reply With Quote
  #1517  
Staro 22.04.2021, 09:36
Milica.BG Milica.BG je offline
Član
 
Datum prijave: 21.04.2021
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik PearCookie Prikaz poruke
Iz KCC pisma za dokumenta za 2020tu:

All documents should be submitted as attachments to your email to ensure they are properly received. We ask that you use the following method to name and attach your files:

- Your DV case number;
- The full name of the applicant whose document you scanned; and
- The document name or form number.

For example:
2020AF00938653_John_Doe_Passport.pdf
2020AF00938653_Jane_Doe_Birth_Certificate.pdf



Use your case number as the subject of the email. The maximum email size is 30MB. If the total size of your attachments is larger than 30MB, send multiple emails using your case number as the subject of each email. Please send your documents for KCC review only after you have collected all of the required documents for yourself and all accompanying family members. Send documents only to the kccdvdocuments@state.gov email address.
Documents photographed or scanned with a mobile phone are acceptable, but every document must be fully legible. Illegible or incomplete documents must be re-submitted and will delay processing of your case.
All documents not in English, or in the official language of the country in which the application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations.The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.

Hvala na odgovoru! 🙂
Na osnovu njihovog uputstva, dokumenta ne moram da prevodim vec je u redu da saljem na srpskom sve?
Iscitala sam celu temu vezanu za slanje dokumentacije, buni me sto su neki slali internacionalne izvode, prevodili uverenja...a neki su sve slali u oroginalu tj na srpskom.
Reply With Quote
  #1518  
Staro 22.04.2021, 10:51
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Manrika Prikaz poruke
Zasto bi uopste vracali cutoff brojeve a nisu izdali ni 1 posto viza za Evropu niti ce dostici 50 posto do kraja godine?Na ovaj nacin je data sansa svima.Ja mislim da je malo ljudi sabmitovalo ds260 pa su na osnovu toga doneli ovakvu odluku.Takodje,Amerika je izbacila ruske diplomate na sta ce Rusija odgovoriti i izbaciti dosta americkih diplomata iz ambasada i nece imati ko da obradjuje kejsove u Rusiji a Rusija ima preko 5000 selectees.To je rekao Charles Kuck pre neki dan u lajvu.Mislim da ce nasa ambasada odraditi vecinu nas.
To su uradili u Africi 2018., pogledaj bulletin za avgust 2018. Ne bih rekao da je malo ljudi sabmitovalo DS260, već da KCC ozbiljno kasni sa obradom, posebno dokumenata (što može da se vidi i na forumu, a i u statistici) i ukoliko bi počeli ozbiljnije da rade, možda bi uvideli da nema dovoljno viza za sve i vratili cutoff broj. Inače to sa diplomatama i sl. u tim situacijama se proteruju diplomate vezane za vojsku, obaveštajnu agenciju i sl. tj. diplomate malog višeg ranga, ne proteruju se sigurno zaposleni u konzularnom odeljenju za vize, a i veći deo obrade se vrši u KCC-u.

A što se tiče naše ambasade to koliko će ljudi intervijuisati zavisi najmanje od ambasade, jer ukoliko je KCC ne "hrani" sa dovoljno kejsova to znači da će kapacitet ambasade biti neiskorišćen. Ambasada ništa ne može da uradi dok joj KCC ne pošalje obrađen kejs.
Reply With Quote
  #1519  
Staro 22.04.2021, 11:33
PearCookie PearCookie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.05.2019
US lokacija: NYC
YU lokacija: SP
Poruke: 57
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milica.BG Prikaz poruke
Hvala na odgovoru! 🙂
Na osnovu njihovog uputstva, dokumenta ne moram da prevodim vec je u redu da saljem na srpskom sve?
Iscitala sam celu temu vezanu za slanje dokumentacije, buni me sto su neki slali internacionalne izvode, prevodili uverenja...a neki su sve slali u oroginalu tj na srpskom.

Moje iskustvo: uradila kako je napisano u uputstvu, dokumenta nisam prevodila, jer su izdata u Srbiji i Americi.
(Ako imaš dokument koji nije na srpskom/engleskom, onda mora prevod.) Moj zahtev je obradila ambasada u Beoradu.
__________________
DV 2020
Reply With Quote
  #1520  
Staro 22.04.2021, 13:31
Manrika Manrika je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.11.2019
Poruke: 54
Nepromenjeno

Ako sam dobro video tada je za Afriku bilo izdato do tada skoro 80 posto viza,pa su pustili current,pa su vratili.Tada i sada ni po cemu nihe isto.Sada je sve drugacije,tu je Sengen ban,mnogi ljudi su digli ruke od lutrije misleci da je Tramp ugasio,samo hardkor ljudi i dalje ne odustaju,mnoge ambasade ne rade,izdavanje viza generalno ispod 1-og posto do sada i kao dan je jasno da nema sanse da izdaju ni 50 posto,zato svi current pa ko uhvati voz,uhvatio.A za Rusiju je Charles Kuck rekao da su male sanse da sve ide glatko jer sada su rusi na potezu i proteruju ljude iz ambasade ukljucujuci i konzula zato odustaje od tuzbe protiv ambasade u Moskvi.Ovo je za advokate sada zlatno doba.U nasem Goh vs Blinken ima preko 700 porodica puta 1500 dolara,preko milion plus su jos napravili waiting list ko hoce jos da se pridruzi.Plus van toga imaju jos tuzbi,tuze Rio ambasadu u Brazilu i jos van dv viza.Bas ih briga.Ja se nadam da ce ta tuzba da mi pomogne plus su nam dodelili Mehtu,pa cemo videti sta ce biti...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2021 moja prica uran Prijava na Lutriju 27 30.07.2020 09:28
Novi uslovi za apliciranje 2021.. Sasha983 Prijava na Lutriju 11 15.07.2019 06:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.