ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv - 2021 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1411  
Staro 31.03.2021, 13:44
caliboy caliboy je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2020
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 64
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik alexjo Prikaz poruke
Hvala puno na odgovoru Marko.
Dokumenta su u redu,to su mi potvrdili jos tada u novembru.Poslao sam im mejl pre vise od dve nedelje i odgovorili su mi posle par dana,potvrdili da je broj current i rekli da ce me obavestiti kada bude zakazan termin i to je to ,posle toga nista. Mozda da sacekam jos par dana ,pa onda opet da im pisem? Da li postoji jos neko na forumu ko ima nizak broj a nije mu zakazan intervju?
Mi smo current sada u aprilu (10xxx) ali jos uvek nam nisu ni potvrdili da su dokumenta ok. Pitali smo ih jednom mejlom i dobili smo automatski odgovor. Poslao sam ponovo dokumenta pre neki dan jer me je Brit simon istripovao za pasos. Meni i cerki je istekao pasos u medjuvremenu ali pre slanja DS-260 smo izvadili nove pa sam sada poslao i stare. Mada svakako supruga je izvucena a ne ja tako da vervoatno nisam ni trebao svoj stari pasos da saljem.

Cudno mi je da nam nisu jos uvek ni potvrdili da su dokumenta ok. Mi bismo trebali vec 2NL da dobijemo. Planiram da im posaljem mejl opet danas a posle toga krecem sa pozivanjem telefonom...
__________________
__________________

selected DV2021
cn: 2021EU00010XXX
10.06.2020. DS260
29.09.2020. documents sent
Reply With Quote
  #1412  
Staro 31.03.2021, 14:03
Balkan Heart Balkan Heart je offline
Član
 
Datum prijave: 26.03.2021
Poruke: 19
Nepromenjeno

Evo kome je mrsko da klikne na link i provjeri za tužbu.

Stejt department će koristiti sljedeći plan prioriteta za ove podnosioce zahtjeva, u skladu sa sudskim nalogom i važećim zakonom:

"Pojedinci koji su imenovani tužiteljima u predmetu Gomez protiv Trumpa i pratećih slučajeva"

"Podnosioci prijava sa kojima je već obavljen razgovor koji traže reizdanje ili prevazilaženje prethodnog odbijanja"

"Podnosioci prijava kojima su zakazani sastanci u martu, aprilu ili maju i čiji su sastanci otkazani zbog pandemije COVID-19 i svetske obustave rutinske obrade viza"

"Za radna mjesta koja imaju dodatni kapacitet za obradu zahtjeva i koja nisu iscrpljena gornjim trima kategorijama, kandidati čiji su slučajevi u radu u Konzularnom centru Odjela u Kentuckyju"
Reply With Quote
  #1413  
Staro 31.03.2021, 14:35
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Exclamation

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Balkan Heart Prikaz poruke
Evo kome je mrsko da klikne na link i provjeri za tužbu.

Stejt department će koristiti sljedeći plan prioriteta za ove podnosioce zahtjeva, u skladu sa sudskim nalogom i važećim zakonom:

"Pojedinci koji su imenovani tužiteljima u predmetu Gomez protiv Trumpa i pratećih slučajeva"

"Podnosioci prijava sa kojima je već obavljen razgovor koji traže reizdanje ili prevazilaženje prethodnog odbijanja"

"Podnosioci prijava kojima su zakazani sastanci u martu, aprilu ili maju i čiji su sastanci otkazani zbog pandemije COVID-19 i svetske obustave rutinske obrade viza"

"Za radna mjesta koja imaju dodatni kapacitet za obradu zahtjeva i koja nisu iscrpljena gornjim trima kategorijama, kandidati čiji su slučajevi u radu u Konzularnom centru Odjela u Kentuckyju"
Ovaj forum je pokazatelj da su ljudi iz tužbi imali prednost u Septembru, stigli su na red čak i visoki brojevi kojima dokumenti nisu bili potvrđeni, itd.
Tužno je vidjeti "zadrte" pojedine forumaše koji misle da su prepametni a nisu uopšte u toku dešavanja.
Ne trebamo tu puno raspravljati, ko je god pratio ovaj forum uvjerio se da je dosta ljudi sa foruma profitovalo tužbom i zakazani su i pozelenili uspješno u Septembru 2020. Jednostavno imali su prioritet, ni ja lično nisam vjerovao da će imati neke beneficije, ali opet kažem ovaj forum je pokazao da je zaista tako bilo...
Da li bi sada učestvovao u nekoj tužbi? Ja lično ne bi, niti sam se pokajao što nisam onda kada su ovi imali prioritet, jer bilo je kako je moralo biti i neću da razbijam glavu
Niko vas ne može savjetovati da li da učestvujete u tužbi ovoj novoj ili ne, to je opet stvar vašeg ličnog izbora, nije svakome lako oprostiti se od par hiljada dolara na sve ove već troškove, itd.
I ja sam mišljenja da bi to bio očajnički potez i zadnja slamka spasa, ali ako imate finansija i mogućnosti, zašto ne pokušati jer ipak ćete znati da ste sve, ama baš sve pokušali... Pa kako bude
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #1414  
Staro 31.03.2021, 18:21
alexjo alexjo je offline
Član
 
Datum prijave: 28.03.2021
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik caliboy Prikaz poruke
Mi smo current sada u aprilu (10xxx) ali jos uvek nam nisu ni potvrdili da su dokumenta ok. Pitali smo ih jednom mejlom i dobili smo automatski odgovor. Poslao sam ponovo dokumenta pre neki dan jer me je Brit simon istripovao za pasos. Meni i cerki je istekao pasos u medjuvremenu ali pre slanja DS-260 smo izvadili nove pa sam sada poslao i stare. Mada svakako supruga je izvucena a ne ja tako da vervoatno nisam ni trebao svoj stari pasos da saljem.

Cudno mi je da nam nisu jos uvek ni potvrdili da su dokumenta ok. Mi bismo trebali vec 2NL da dobijemo. Planiram da im posaljem mejl opet danas a posle toga krecem sa pozivanjem telefonom...
Ja sam im poslao mejl opet pre dva dana i juče mi je stiglo obaveštenje da mi je zakazan intervju! Tako da, bez brige, javiće se,ali pisite im jos neki put slobodno. Kad sam im prvi put pisao odgovorili su posle nedelju dana tek.
Ja imam pitanje za pasoš, ističe mi u septembru, za manje od 6 meseci, da li da pre intervjua vadim novi pa da nosim i jedan i drugi i da mi u novi stave potencijalnu vizu ili da idem samo sa starim pa posle da vadim novi? I ako nosim i drugi da li da im javim to pre intervjua ili ne? Ako neko znaaa Hvala!
Reply With Quote
  #1415  
Staro 31.03.2021, 18:49
PavleSa PavleSa je offline
Član
 
Datum prijave: 31.03.2021
Poruke: 6
Nepromenjeno

Pozdrav ljudi, CN 1*** zakazani za 20. maj..jezivo

Cerka ce age-outovati 12. maja..da li je neko imao iskustva sa pomeranjem intervjua u ovakvim situacijama?

Takodje me zanima, da li ovu registraciju appointmenta registrujem samo ja kao applicant ili za svakog clana porodice?
Reply With Quote
  #1416  
Staro 31.03.2021, 18:55
ssssss ssssss je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.03.2021
Poruke: 40
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik alexjo Prikaz poruke
Ja sam im poslao mejl opet pre dva dana i juče mi je stiglo obaveštenje da mi je zakazan intervju! Tako da, bez brige, javiće se,ali pisite im jos neki put slobodno. Kad sam im prvi put pisao odgovorili su posle nedelju dana tek.
Ja imam pitanje za pasoš, ističe mi u septembru, za manje od 6 meseci, da li da pre intervjua vadim novi pa da nosim i jedan i drugi i da mi u novi stave potencijalnu vizu ili da idem samo sa starim pa posle da vadim novi? I ako nosim i drugi da li da im javim to pre intervjua ili ne? Ako neko znaaa Hvala!
Moje mišljenje je da ako ti intervju nije ubrzo, ako imaš vremena da izvadiš novi pasoš i otključaš DS svakako to treba da uradiš. Verovatno za KCC samo treba da pošalješ i taj novi pasoš i stari sa objašnjenjem, tako sam ja uradila samo prošle godine, pre popunjavanja DS obrasca. Takođe ne verujem da će ti i hteti dati vizu u tom pasošu zbog isticanja istog, ali opet proveri.. Najbolje nazovi ambasadu i pitaj.

Last edited by ssssss; 31.03.2021 at 19:02.
Reply With Quote
  #1417  
Staro 31.03.2021, 19:01
ssssss ssssss je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.03.2021
Poruke: 40
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik PavleSa Prikaz poruke
Pozdrav ljudi, CN 1*** zakazani za 20. maj..jezivo

Cerka ce age-outovati 12. maja..da li je neko imao iskustva sa pomeranjem intervjua u ovakvim situacijama?

Takodje me zanima, da li ovu registraciju appointmenta registrujem samo ja kao applicant ili za svakog clana porodice?
Msm da je za svakog člana porodice, jer postavlja se pitanje da li ima još neki applicant kada popuniš sve za sebe, bar sam ja navela.
Reply With Quote
  #1418  
Staro 31.03.2021, 19:50
alexjo alexjo je offline
Član
 
Datum prijave: 28.03.2021
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ssssss Prikaz poruke
Moje mišljenje je da ako ti intervju nije ubrzo, ako imaš vremena da izvadiš novi pasoš i otključaš DS svakako to treba da uradiš. Verovatno za KCC samo treba da pošalješ i taj novi pasoš i stari sa objašnjenjem, tako sam ja uradila samo prošle godine, pre popunjavanja DS obrasca. Takođe ne verujem da će ti i hteti dati vizu u tom pasošu zbog isticanja istog, ali opet proveri.. Najbolje nazovi ambasadu i pitaj.
Imam dovoljno vremena da izvadim novi svakako,ali ne mogu sada da otkljucam DS da promenim to. Pozvacu ih da vidim sta kazu. Hvala u svakom slucaju!
Reply With Quote
  #1419  
Staro 01.04.2021, 01:15
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pablo Prikaz poruke
Za pismene isto pise:

"2. Applicants who had already been interviewed who seek reissuance or to overcome a prior refusal;

3. Applicants who were scheduled for appointments in March, April, or May and whose appointments were cancelled due to the COVID-19 pandemic and worldwide suspension of routine visa processing"

Dakle, obuhvacene su sve navedene grupacije, I oni koji nisu ucestvovali u tuzbi.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #1420  
Staro 01.04.2021, 02:12
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Ovaj forum je pokazatelj da su ljudi iz tužbi imali prednost u Septembru, stigli su na red čak i visoki brojevi kojima dokumenti nisu bili potvrđeni, itd.
Tužno je vidjeti "zadrte" pojedine forumaše koji misle da su prepametni a nisu uopšte u toku dešavanja.
Ne trebamo tu puno raspravljati, ko je god pratio ovaj forum uvjerio se da je dosta ljudi sa foruma profitovalo tužbom i zakazani su i pozelenili uspješno u Septembru 2020. Jednostavno imali su prioritet, ni ja lično nisam vjerovao da će imati neke beneficije, ali opet kažem ovaj forum je pokazao da je zaista tako bilo...
Da li bi sada učestvovao u nekoj tužbi? Ja lično ne bi, niti sam se pokajao što nisam onda kada su ovi imali prioritet, jer bilo je kako je moralo biti i neću da razbijam glavu
Niko vas ne može savjetovati da li da učestvujete u tužbi ovoj novoj ili ne, to je opet stvar vašeg ličnog izbora, nije svakome lako oprostiti se od par hiljada dolara na sve ove već troškove, itd.
I ja sam mišljenja da bi to bio očajnički potez i zadnja slamka spasa, ali ako imate finansija i mogućnosti, zašto ne pokušati jer ipak ćete znati da ste sve, ama baš sve pokušali... Pa kako bude
Ako se ovo odnosi na mene (a odnosi se), mozes mi se obratiti i licno

Cemu tuga Zadrta nisam, niti najpametnija, a najmanje delim savete za tako delikatna pitanja, samo podelih svoje misljenje, kao i svi ostali na forumu. Lepo sam i ostavila prostor da me neko ispravi, potvrdi ili demantuje, kao sto je i bilo, korisnica se javila i rekla da nije ucestvovala u tuzbi, a dobila je vizu.

Forum pratim poslednjih meseci pazljivo, ne zbog sebe nego zbog brata (inace mi nije palo na pamet prvih 8 godina), upravo iz razloga sto se moze doci do aktuelnih informacija. Cini mi se da se par osoba ovde javilo sa vizama izdatim u septembru i secam se da je jedan korisnik ucestvovao u tuzbi, a mozda sam nesto i propustila.

Umesto ovolikog ubedjivanja i piskaranja mogao je neko da postavi neki link do tih informacija, ali sto bi kad je bolje ubedjivati se sa "zadrtim" nepoznatim ljudima

Sta se desilo sa konstruktivnom i korisnom diskusijom? Cemu odmah napadanje i prozivanje? Na pitanje "sta mislite o tuzbi" ja sam samo dala svoje misljenje, sta ste se svi zadrto obrusili na moje misljenje?

Ako je moje misljenje nekog zaista pogodilo, evo ja cu da se izvinim

Btw, slazem se sa drugim delom komentara, niko nikog ne moze savetovati sta je najbolje u toj situaciji, niti iko treba da donese takvu odluku na osnovu necega sto je procitano na forumu.

Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2021 moja prica uran Prijava na Lutriju 27 30.07.2020 09:28
Novi uslovi za apliciranje 2021.. Sasha983 Prijava na Lutriju 11 15.07.2019 06:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.