ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > ZelenaLutrija.com - O sajtu

ZelenaLutrija.com - O sajtu Predlozi, sugestije, pitanja o sajtu

ZelenaLutrija.com - O sajtu » O pravičnosti, a i licemerju :) » Bitni linkovi
Donacije Partneri Novosti Bilten (newsletter) Zelena Lutrija

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 24.02.2010, 01:03
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Eto tako, ja bih samo nekoliko konstatacija i svako je slobodan da ih tumaci kako hoce i zeli Mozda nemaju veze ni sa cim, a mozda i sa svacim

Malo sam prelistala ranije postove i izgleda da je Lala musko i akademski obrazovan gradjanin, te je Tamacharly napravila materijalnu gresku - bar tako mislim, sudeci prema navodima na Forumu.

U USA onako demokratski svako moze da sali, prica uglavnom sve sto zeli - dok se prica ne odnosi na ugrozavanje tudjeg zivota (ne odnosi se neminovno samo na ljudski zivot).

Definition for abnormal: not typical or usual or regular or conforming to a norm. Mnoge stvari koje ja licno radim nisu tipicne odnosno normalne za USA (ne jedem hleb sa medom i orasima, na primer niti sarmu sa suvim grozdjem ). S' tim u vezi, izgleda da sam nenormalna! Normalno, kao i vecina - volim zivotinje i postujem njihova prava.

Pa onda:

Cruelty to animals is the infliction of suffering or harm upon animals, other than humans, for purposes other than self-defense. More narrowly, it can be harm for specific gain, such as killing animals for food or fur use. In one recent California case, a felony conviction for animal cruelty could theoretically net a 25 year to life sentence due to their three-strikes law, which increases sentences based on prior felony convictions.

I dalje,

Michael Dwayne Vick is a professional American football quarterback for the Philadelphia Eagles of the National Football League. In April 2007, Vick was implicated in an illegal interstate dog fighting ring that had operated over five years. In August 2007, he pleaded guilty to federal felony charges and served 21 months in prison, followed by two months in home confinement.

Da ne zaboravim...

Sad sam pomalo i zbunjena sa "gornjom" polemikom na temu licemerstva - jer ne znam da li je moj poznanik koji zivi u Srbiji licemeran (vec je dve godine besposlen, nece da radi bilo kakav posao jer je bolje da kao gospodin covek ne zaradi nista nego da mu se svi smeju da na primer konobarise, i smeje se nekim drugim poznanicama na sta su spali samo zbog toga sto osecaju obavezu da izdrzavaju svoju porodicu) ili ja, koja mu je jednog dana rekla da bi mene bilo sramota na njegovom mestu? Upadoh u rebus, nicim izazvana...

I na kraju, da se vratim na temu: posledice ilegalne imigracije se tumace na razne nacine i slika je totalno drugacija zavisno sa koje se strane analizira. Cak ni finansijska analiza nije tako crno-bela, jer iako je drzavna kasa jedna - razliciti fondovi (skolstvo, zdravstvo, poreska sluzba, itd) razlicito "trpe" zbog ilegalne imigracije. Radila sam istrazivanje za Social Science assignment 2008. godine i rezultati su vrlo interesantni. Medjutim, pre nego ih objavim ovde, provericu nove izvestaje jer je moguce da se situacija promenila - pa se onda javljam

Eto, samo par konstatacija... nista licno, ja lepo pazim da ne budem "proterana"
  #12  
Staro 24.02.2010, 01:41
Itmatrna Itmatrna je offline
Član
 
Datum prijave: 22.02.2010
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Da ne zaboravim...

Sad sam pomalo i zbunjena sa "gornjom" polemikom na temu licemerstva - jer ne znam da li je moj poznanik koji zivi u Srbiji licemeran (vec je dve godine besposlen, nece da radi bilo kakav posao jer je bolje da kao gospodin covek ne zaradi nista nego da mu se svi smeju da na primer konobarise, i smeje se nekim drugim poznanicama na sta su spali samo zbog toga sto osecaju obavezu da izdrzavaju svoju porodicu) ili ja, koja mu je jednog dana rekla da bi mene bilo sramota na njegovom mestu? Upadoh u rebus, nicim izazvana...
Verujem Vam da ste jako zbunjeni!

Pre nego padnete u nedoumicu po pitanju pripadnosti odredjenog epiteta odredjenim osobama, najpre naučite šta konkretni epitet označava, što Vam siguran sam neće teško pasti jer se "ubiste" citirajući raznorazne rečnike, rezultate ispitivanja i sl.

Na osnovu toga što navodite u konkretnom slučaju nije licemeran ni Vaš poznanik a ni Vi jer osoba koja je licemerna kritikuje ponašanje ili postupke koje zapravo i sama čini ili se u javnosti ponaša obrnuto od onoga kako se ponaša u privatnom životu.

Da Vam bude još jasnije, Vaš poznanik bi u konkretnom primeru bio licemeran samo u slučaju kada bi mu kako kažete bilo ispod ponosa da radi poslove kao što je konobarisanje, a recimo nekada ranije je radio kao konobar ili sada radi kao konobar a npr. na forumu piše kako to nikada ne bi radio.

Vi bi u konkretnom slučaju bili licemerni kada bi njemu govorili da bi Vas bilo sramota na njegovom mestu a da se tamo u USA gde vas on ne vidi ponašate upravo tako.
  #13  
Staro 24.02.2010, 02:17
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Da znas da sam zbunjena i to tek sad!

U pravu si - nemam pojma sta epitet licemeran znaci.

Znam da pridev licemeran izgleda moze da se primeni na mog poznanika kojeg je sramota da radi bilo koji posao, ali ga nije sramota da kao skolarac od mame trazi dzeparac...gle, poceh da "stihujem" k'o Dejancic I znam da jedan lik koji neke imigrante ovde naziva "cobanima" sto rade bilo kakav posao za male pare, ne smatra sebe "cobaninom" sto za malo vece pare u "trecoj" zemlji isto tako radi bilo kakav posao... a u svojoj valjda odmara jer ne zeli da radi "cobanske" poslove. Mozda i tu moze taj pridev da se umetne... Ali necu dalje da se zbunjujem, posto to vec ima veze sa legalnom, a ne ilegalnom imigracijom...

Ipak, hvala na pojasnjenju, covek se uci dok je ziv
  #14  
Staro 24.02.2010, 02:21
Itmatrna Itmatrna je offline
Član
 
Datum prijave: 22.02.2010
Poruke: 12
Nepromenjeno

Sada mi Vas je zaista žao draga Žana!

Mogu li samo još da Vas pitam koja ste krvna grupa ili samo da li ste RH + ili -?
  #15  
Staro 24.02.2010, 02:31
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Itmatrna Prikaz poruke
Sada mi Vas je zaista žao draga Žana!

Mogu li samo još da Vas pitam koja ste krvna grupa ili samo da li ste RH + ili -?
Mozes ali zakon o privatnosti koci odgovaranje

Nema veze, samo ti mene zali, nije na odmet...a u medjuvremenu citaj ove nove postove i brani coveka... ni to nije na odmet, ja odo' da vidim jel' se ove tvrdnje o ilegalnoj imigraciji baziraju na cinjenicama ili ne... kad dosad nisi shvatio na sta se odnosila vecina komentara, nije ni bitno.
  #16  
Staro 24.02.2010, 02:40
Itmatrna Itmatrna je offline
Član
 
Datum prijave: 22.02.2010
Poruke: 12
Nepromenjeno

Draga Žana,

Kada budete gledali u rečniku značenje prideva licemeran pogledajte i u gramatici šta je to zapravo epitet (ukrasni PRIDEV).

Mogu vam samo reći da Ste zaista vešti i da se na sve načine pokušavate održati ispravnim u svojim nebuloznim tvrdnjama, tako da Ste u Vašem pretposlednjem postu vrlo lukavo pokušali da "prislonite" ispravnom primeru vašu nebulozu o licemerstvu tako što Ste na početku još jednom naveli primer Vašeg poznanika koji nema nikakve veze sa licemerstvom ali ste zato u nastavku naveli primer koji zaista može biti primer licemerstva, u nameri da sve to zajedno prodje kao ispravno što bi vašu prethodnu nebulozu takođe učinilo ispravnom.

Dakle jako Ste lukavi i pokvareni to Vam zaista moram priznati, zbog čega ste Vi jako srećni jer je upravo to ono što se smatra sposobnošću u današnjem društvu.
  #17  
Staro 24.02.2010, 03:19
steelers's Avatar
steelers steelers je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 30.01.2010
YU lokacija: Nis
Poruke: 103
Pošalji MSN poruku korisniku steelers
Nepromenjeno

Dok citam sve ove (da znam, da nisam normalan) pitam se, kakve sve ovo veze ima sa ilegalnim emigrantima.
  #18  
Staro 24.02.2010, 03:51
milena_ns milena_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Oh Boze, pa zar Vam je toliko zanimljivo da dodjete na forum i da pljujete po ljudima (sa svoja 2-3 posta do sada), umesto da ga koristite u svrhe u koje je i namenjen?
Pa daj pokazite malo kulture i postovanja prema onim forumasima koji su stvorili ovaj forum i koji ovde dolaze svojom dobrom voljom da pomognu drugima.
Ovo stvarno prelazi granicu lepog ponasanja... Ili je vec preslo?
  #19  
Staro 24.02.2010, 09:26
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

malo se odstupilo od teme, pa da se vratimo...
ako neko sve svoje postove posveti svadji sa drugim clanovima kao sto je to slucaj sa Itmatrnom, a da pri tome nicim ne doprinese poenti ovog foruma i razlogu njegovog postojanja, onda ga svakako treba banovati. I korov je zivo bice, moze da ima lep cvet, pa ga ipak plevimo da ne bi pogusio korisne biljke. Ako je iza ovog nicka zaista konislav, a po stavu (mada ne i recniku) bi se dalo zakljuciti, onda se ja pitam zasto mu je toliko stalo da bude prisutan na mestu s kojim se sustinski ne slaze i na koje ima niz primedbi. Veliki je Net, ima za svakoga po nesto, pa nek svako potrazi kutak koji mu odgovara...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #20  
Staro 24.02.2010, 09:58
Maximus's Avatar
Maximus Maximus je offline
Član
 
Datum prijave: 11.01.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 6
Nepromenjeno

Potpuno se slazem sa dreadnotom i svima onima koji slicno razmisljaju, zna se kakve stavove imaju ljudi okupljeni oko ovog forumai i cemu teze, verujem da svi oni koji zele da odu u USA imaju dosta neistomisljenika i u svom najblizem okruzenju, mozda pocev i od svoje porodice,a prisustvo istih na ovom mestu je vise nego i suvisno. Clanovi ovog foruma mogu da ti budu u nekim stvarima, barem za pocetak, kao pravi prijatelji, iako ih ne znas i mozda ih nikad neces ni upoznati, ali to je smisao svega ovoga, da ti pomognu kao sto ces i ti nekome sutradan kada za to dodje vreme.
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.