ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 21.10.2008, 22:11
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno Loan for establishing credit history!

[COLOR="Blue"]Obzirom da ja kao I svi od nas kad dodju odmah na pocetku u US, nisam imala nikakav credit history, a trebao mi je apsolutno za sve, po savetu mog bankara u banci gde imam checking account (u Indiani moja banka je National city bank), uzela sam tzv. LOAN FOR ESTABLISHING CREDIT HISTORY.

Veoma prakticna stvar koja mnogo pomaze nama koji nemamo credit history da nakon nekog vremena imamo dobar credit history I mozemo nesmetano da uzimamo loanove bez problema za sve sto nam treba. Evo o cemu se radi.

Banka vam daje loan koji ide na vas poseban stedni racun, koji je zatvoren (vi imate novac na racunu, ali ne mozete da ga koristite, dok ga u potpunosti ne isplatite). Ja sam po savetu mog bankara, uzela loan na $1050, (iznos nije vazan, vazno je da se automatski otplacuje s vasec checking racuna svakog meseca I da uvek imate dovoljno novca na tom racunu), od cega sam morala da platim na pocetku $50, to je sve stavljeno na moj poseban stedni racun, u koji ja imam uvid online, ali ne mogu da ga koristim. Mesecno ga otplacujem oko $41, sto se skida automatski s mog checking racuna svakog 1. U mesecu (sada je svakog 24. Jer mi je tako lakse). Loan je zakljucen da se placa na cini mi se 29 meseci (sto nije ni bitno), jer ja imam u planu da ga isplatim u celosti vec nakon 13 meseci (ovde moram da napomenem dve stvari: 1. Loan ne moze da se isplati RANIJE nego kad prodje minimum godina dana, neovisno od ovih prethodnih 29 meseci; nakon godine dana, tj. tih 13 meseci – prvi mesec dok se uzme loan I zatim onih 12 meseci automatskog odbijanja s checking racuna. Nakon proteka tog vremena, vi mozete da I dalje placate svakog meseca po $41 ili da isplatite ceo dug I da otkljucate svoj stedni ulog, koji je u medjuvremenu I narastao za neki dollar, jer se radi o stednom racunu. 2. U toku godine, vi mozete I sami, kad koliko mozete I koliko mozete, da neovisno od automatskog skidanja para s racuna svakog meseca u odredjeno vreme, I sami uplatite neki iznos, - npr. Svaki peti dan po $1 ili kako god vam se svidja, ovo je samo primer, - ali morate da gledate da ne isplatite ceo iznos pre isteka godine dana). Kad isplatite ceo iznos, novac mozete slobodno da koristite svrsishodno za sta vam treba, kao I da ga prebacujete online ili u banci direktno na neki drugi racun etc…

Valja napomenuti da se svaka vasa uplata, pogotovo automatska, sto se tice ovog loana, evidentira u svim creditnim biroima I vas se credit history polako ali sigurno pravi…Vec nakon nekoliko meseci, postoji mogucnost da se uzmu od banke loanovi za kupovinu sitnijih stvari (tipa novog laptopa etc), dok nakon godinu dana (neovisno da li ste isplatili ili ne ceo iznos loana), mozete uzeti loan za kupovinu novog automobila, bez cosignera ili downpainmenta, u zavisnosti naravno I od vase platezne sposobnosti, recimo na nekih $30.000 manje ili vise. Naravno da je ovde vazno da uvek imate novac na raspolaganju kad banka uzima automatski novac s vaseg checking racuna.

Mislim da je institucija ovakve vrste loana veoma vazna, jer na pocetku, apsolutno niko vam nece dati loan, kad nemate credit history, a ukoliko nemate kesh, moze a bude veoma tesko za kupovinu bilo cega…

Ovo je primer iz Indiane, banka National city bank. Ukoliko neko zeli dodatne informacije ili da proveri da li u njegovom statu postoje ovakve mogucnosti, pitacu svog bankara za dozvolu objavljivanja njegovih kontakt detalja I postovacu ovde. Meni je inace ovo od ogromne koristi, nadam se da ce I vama biti. Ja licno za ovo nisam znala dok nisam otisla da trazim loan za kupovinu auta u mojoj banci, te nisam mogla da dobijem, bas zbog nepostojanja credit history. Zao mi je sto ranije nisam znala za ovaj loan, te ovim putem savetujem sve vas koji dodjete ovde , da odmah po dolasku uzmete jedan ovakav loan, jer vec nakon nekoliko meseci stacete na svoje noge bez problema, imacete mogucnost kupovine svega, bez ikakvih cosignera etc.


Ako nesto nije jasno najbolje, slobodno pitajte.


Puno pozdrava I srecno!:pozz::pozz::pozz:
[/COLOR]
  #2  
Staro 21.10.2008, 22:34
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Fala puno, super informacija. Dosta me zanimaju te financijske cake i vrlo mi je bitno da sto prije ukapiram o cemu se radi.

Pozdrav!!
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
  #3  
Staro 21.10.2008, 23:13
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

Ovo je naravno odlicna informacija.Evo sta mene interesuje.
1.Mozemo li mi odmah kada dodjemo da otvorimo taj checking account(znaci bez posla smo)?
2.Koliko kosta odrzavanje takvog racuna?
3.Da li mozemo na taj racun sami da uplatimo recimo 1500$,a onda ako dobijemo taj kredit od 1000$ da se skida sa njega svakog meseca automatski onoliko kolika je rata kredita?
4.Da li je taj kredit od (primer 1000$)gotovinski ili iskljucivo namenski za neku robu?
Eto par pitanja smoje strane pa mozda budu interasantna i ostalima,hvala
  #4  
Staro 21.10.2008, 23:20
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Koliko sam razumeo to je "zakljucavanje" $1.000 na checking ili saving account koji samo otplacuju taj fiktivni loan, right?
Kolika je kamata ako se sve vrati recimo nakon 13 meseci i koliko FICO poena on donosi?
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
  #5  
Staro 21.10.2008, 23:45
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

Da procitao sam jos jednom lova je na posebnom racunu ,,zakljucana,,tako da pitanje br.4 otpada.
  #6  
Staro 22.10.2008, 19:31
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

[QUOTE=Seekimo;4829]Ovo je naravno odlicna informacija.Evo sta mene interesuje.
1.Mozemo li mi odmah kada dodjemo da otvorimo taj checking account(znaci bez posla smo)?
2.Koliko kosta odrzavanje takvog racuna?
3.Da li mozemo na taj racun sami da uplatimo recimo 1500$,a onda ako dobijemo taj kredit od 1000$ da se skida sa njega svakog meseca automatski onoliko kolika je rata kredita?
4.Da li je taj kredit od (primer 1000$)gotovinski ili iskljucivo namenski za neku robu?
Eto par pitanja smoje strane pa mozda budu interasantna i ostalima,hvala[/QUOTE]



[COLOR="Teal"]Evo ovako:

1. Ja mogu da pricam sto se tice moje banke, National city koja je iz Indiane. Za druge banke ne znam za sigurno, ali je verovatno manje-vise isto...Kad se odmah dodje trebalo bi da moze da se otvori checking account. To nije vezano za posao. I ja cim sam dosla u Indianu, otvorila sam racun, nisam tada radila. Ali sam imala GC i SSN, koji se trazi pri otvaranju racuna. Znaci, mozda prvo da se saceka dok se ne dobije GC i SSN. U svakom slucaju, pitajte banku.
2. Meni je odrzavanje svih racuna besplatno. Za sada imam checking - tj. to mi je racun na koji primam platu, zatim savings - koji se obicno otvara u isto vreme kad i checking, i ovaj jedan savings zamrznuti s loanom.
3. Da moze i to da se uradi. Vi na checking ili na savings treba da stavite nesto od novca koji imate (zato i otvarate racun)...kad otvorite i savings racun za loan, vi kazite odakle zelite da vam se vuce novac, s kog na koji racun (checking, savings etc)...i to je to...
4.Taj kredit kad se otplati (npr. $1000), otkljucace se i bice dostupan za raspolaganje...posto se svi bankovski racuni mogu pregledavati on line, vi mozete da prebacujete sredstva i on line (i naravno uzivo kad odete u banku), s racuna na racun...tako da taj novac mozete da prebacite na savings drugi, na checking, da uzmete kesh na ruke, da placate robu, sta god vam se svidja...

Savet: kad dodjete ovde, ako vec nemate, otvorite i barem jedan paypal account za placanje preko neta. (negde je paypal i jedina mogucnost placanja). Paypal cete povezati s jednim od vasih racuna (npr. checking); kad se vrsi transfer sredstava s checking racuna na paypal racun obicno treba 3-5 radnih dana; ako nemate novca na racunu, ili imate nedovoljno, mozete vrsiti placanja, jer ce paypal automatski da vam povuce novac s racuna koji je povezan s paypalom (naravno podrazumeva se da imate novac na racunu koji je povezan s paypalom).

Pozdrav!:pozz::pozz::pozz:[/COLOR]
  #7  
Staro 22.10.2008, 19:56
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Da, vidis - ta ti je dobra za pay pal, ja to isto radim ali mostly kad nisam sigurna za gas station ili radnju, jer pay pal ima mnogo bolji protection nego ostale banke. U svakom slucaju brze ponistavaju transakcije nego banke... I koristim pay pal za internet subscriptions...
  #8  
Staro 22.10.2008, 20:38
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Kolika je kamata tog kredita i koliko FICO poena on donosi za otplatu za npr. 13 meseci?
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
  #9  
Staro 22.10.2008, 20:49
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

[QUOTE=xeg;4859]Kolika je kamata tog kredita i koliko FICO poena on donosi za otplatu za npr. 13 meseci?[/QUOTE]

[COLOR="Blue"]Pogledacu ugovor sutra kad imam day off i zvacu bankara da ga pitam, 'el moze tako? Sam moram da idem da spavam, stvarno ne znam napamet ovaj deo, a ne bih da pricam odokativno, ok?

Pozdrav!:pozz:[/COLOR]
  #10  
Staro 22.10.2008, 21:16
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Ma ja to pitam tek onako... da nesto pitam:grin:
Stvarno me interesuje. Primetio sam da vi Ameri bas ne vodite racuna o kreditnim kamatama, bar ih nesto ne spominjete. Ja nesto ne volim te kredite, to mi dodje kao omca oko vrata. Nekako sam navikao da bolje neko vreme trpim i skupljam pa za kes pare da se cenkam:==D:
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako poboljšati kreditni rejting (”FICO credit score”) emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 17.07.2007 21:43

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.