ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 14.03.2009, 14:02
malasestra's Avatar
malasestra malasestra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.02.2009
YU lokacija: Slovenija
Poruke: 51
Nepromenjeno 20,000,000 gladnih u Americi and counting

Bogami o'ladio sam malo od te Amerike, sve više gladnih, sve više beskućnika, crno vam se piše. Ameriku je ova kriza najviše pogodila a kažu da je to tek početak, ona prava kriza će da počne tek sredinom 2009.godine. Za vas koji ste tamo imam jedan savet. Nakupujte oružja koliko imate para jer će vam trebati, neće proći dugo kad će te se početi ubijati za tehničku robu a izgleda i za hranu.

Čuvajte novac gasterbajteri, trebaće vam! Vi što se otišli tamo bar imate (većina vas) gde da se vratite, nije nešto ali opet bolje od toga šta vas tamo čeka.
Reply With Quote
  #2  
Staro 14.03.2009, 16:56
bibi's Avatar
bibi bibi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 104
Pošalji Skype™ poruku korisniku bibi
Nepromenjeno

uuuuu, malasestra, bas si o'ladio....
ne kazem da nije kriza u americi (kako bih i mogla, kad je tamo izvor krize) ali ipak mi se odavde cini da je USA daleko, daleko, daleko od Srbije 90tih...
da je tesko - tesko je...
da nije ko u filmovima - nije...
ali ne daj da te to pokoleba. Tebi je, koliko se secam, zivotni san da odes u Njujork, pa ako se oladis od njega, moras da nadjes drugi... Jer je u prirodi ljudskog bica da tezi necem boljem. Treba samo biti hrabar i uporan, i nadasve iskren prema sebi...
Pa i ako se predomislis, boze moj, i to je ljudski...
__________________
aplicirala (peti put) za DV2012
Reply With Quote
  #3  
Staro 14.03.2009, 16:56
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Halo?! Kakav je ovo post? Nemoj biti zajedljiv i nemoj da se brines za druge, pogotovo da dajes idioske savjete. Svako ide svojim putem i snalazi se, ako nemas kakav pametan savjet, keep it for yourself!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #4  
Staro 14.03.2009, 17:15
malasestra's Avatar
malasestra malasestra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.02.2009
YU lokacija: Slovenija
Poruke: 51
Nepromenjeno

Pa dobro ako je moj post antihrišćanski onda se izvinjavam ali ne mogu da povučem to što sam napisao jer SAD tone u sve veću krizu i pitanje je vremena kad će da se uguši u vlastitom, da izvinete, govnu.

I ja bih volio da odem tamo da živim ali ne treba glavom kroz zid, ako misliš bibi da je bolje nego što je bilo u Srbiji 90', pa normalno da jeste ali neće biti baš toliko daleko od naših 90', tamo su veće razlike izmedju bogatih i siromašnih nego što su kod nas i veliki je psihički pritisak na ljude tamo jer nisu naučili da žive u bedi kao mi u Evropi.

steficacvek, kakav god da je savet ako ti se ne svidja ti ga ne primi, imaš vlastitu volju da činiš šta hoćeš. Ti se odmah ljutiš kao da sam ti nešto uzeo. Nedaj bože da sam ikome zavidan.

Ja zaista ne želim ništa loše američkom narodu ali mislim da je propast amerike kao što je znamo neizbežna. Ja sam za sad odlučio da se prebacim na posećivanje New York-a, a selidba kad prodje sva ta kriza. Želim vam svima puno uspeha i da premostite sve teškoće i sve što vas još čeka. Nadam se da će te izdržati ovo sranje što nas udesilo.
Reply With Quote
  #5  
Staro 14.03.2009, 18:13
bibi's Avatar
bibi bibi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 104
Pošalji Skype™ poruku korisniku bibi
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik malasestra Prikaz poruke
...a selidba kad prodje sva ta kriza...
jos imas nadu da ce sve da se resi i da ce kriza da prodje.

dobro je to...
daje ti snage i volje da tu gde jesi stvaras sebi uslove koji ce ti vise odgovarati...
__________________
aplicirala (peti put) za DV2012
Reply With Quote
  #6  
Staro 14.03.2009, 22:56
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Ok mozda sam i ja malo prenaglila. Ali bas sam osjetila zajedljivost u tvom postu. Nisam rekla zavidan.
Nisi slagao u vezi krize, gadno je. Kriza je i kod nas, samo sto se mi pravimo da nije. Moras igrati pametno i razmisljati i o kratkorocnim i o dugorocnim posljedicama kada donosis odluke, kako ovdje tako i tamo. Ovo je jako lose vrijeme zapocetak u Americi, slazem se. Imas ljude koji na zivot gledaju pozitivno i negativno. Koji ce jednostavnu neutralnu situaciju gledati kroz pozitivnu ili negativnu prizmu. Daleko od toga da treba zivjeti u iluzijama, ali gdje smo tu smo, idemo naprijed i pokusavamo se izvuci. Opet, jebes ga, pa nije apokalipsa ni tamo. Vidjecemo sta i kako ce biti, to u biti niko ne zna!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #7  
Staro 14.03.2009, 23:58
moni's Avatar
moni moni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.07.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 189
Nepromenjeno

Sad moram i ja da se ukljucim u raspravu. Malasestra brzo se pali i brzo gasi. Neke zajedljivosti u postu sam i ja osetila. Da nam je upalilo pre nekoliko godina sigurno bih bilo lakse, ali ovo je jedinstvena prilika koju ni u kom slucaju ne smemo propustiti.Tebi ce se mozda posreciti u neko bolje vreme, ako apliciras. Mozda se i razocaramo, potrosimo tu malu ustedjevinu koju imamo, ali ako ne probamo nikad necemo znati da li smo pogresili ili ne.mozda se neko i vrati ko zna. Eto 2009. nam se posrecila, mozda smo "generacija" koja treba da ocvrsne.Ko misli da vredi nesto ,taj ce da pokusa.
U svakom slucaju svi smo tu da pomognemo jedni drugima, a ne da trujemo druge. Na kraju i ti si dobio reci utehe ne tako davno,zar ne?
__________________
Case Number: 21xxy
Prva koverta: 14.05.2008.
Poslati obrasci i slike:26.05.2008.
U KCC stigla nasa koverta: 29.05.2008.
Zakazan interviju: 15.05.2009.
Druga koverta:26.03.2009.
Viza u pasosu: 22.05.2009.
U Americi od 20.08.2009.
Reply With Quote
  #8  
Staro 15.03.2009, 00:05
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik malasestra Prikaz poruke
P

tamo su veće razlike izmedju bogatih i siromašnih nego što su kod nas i veliki je psihički pritisak na ljude tamo jer nisu naučili da žive u bedi kao mi u Evropi.
Ne znas ti o cemu pricas. Navikli da zive u bedi...? Pa ti kao mislis da u Srbiji nema razlika u zaradama??
Pa ovde ljudi NE RADE evo jos malo pa uopste, a sa TV- a pricaju kako ce se u mom Kg-u proizvesti 60 000 Punta ove godine a ni onaj prvi nije u planu...

Ne mislim ja da je sjajno u usa ali nije da ne moze da se nadje posao. O tome sam vec jednom pisao, zavisi samo kakvi su pogledi na svet svakog od nas. Ima neko ko nikad ne bi radio neki posao i ovde i tamo...

Kazes glavom kroz zid! U svakom slucaju u USA su zidovi meksi nego kod nas tako da ni to nije problem...
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #9  
Staro 15.03.2009, 01:50
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sloba_Kg Prikaz poruke
Ne mislim ja da je sjajno u usa ali nije da ne moze da se nadje posao. O tome sam vec jednom pisao, zavisi samo kakvi su pogledi na svet svakog od nas. Ima neko ko nikad ne bi radio neki posao i ovde i tamo...
Ja se sa ovim ne bih slozio, ali ajde...vec sam hiljadu puta izrazio svoje misljenje. Generalno, u proseku se posao trazi 2-4 meseca ako si srecan. E sada, ima nekog ko ce ga mozda naci sutradan, a neko nakon godinu dana. Moja zena je htela da radi i kao spremacica itd....nikada se nije "gadila" poslova i trazila je sve i svast...i mrka kapa. Moj savet je da se ljudi batale poslova "baba sera" i da traze ono sto stvarno misle da ce da rade. Trebace isto vremena da nadjes posao koji znas i koji si radio, nego "baba sera" bez iskustva. jer...stavi se u poziciju onog ko zaposljava....trazi se radnik za "baba seru"....javi ti se 100 ljudi, od toga neko ko je to radio 10 godina...pre ces njega primiti. E sada, pre 6 meseci bi se javilo 2-3, i onda bi imao sanse....sada je sve drugacije....veruj mi, ako nisi bio u zadnjih 4 meseca u USA, nemoj se oslanjati na ranije iskustvo u trazenju poslova, jer je sada 20x teze...


Sto se sam krize tice, imali su oni i mnogo gore krize, pa su se izvukli.... Gadno je bilo i 1983 (cak kazu i gore nego sada), pa onda 1991, pa 2001 za programere kada je pukao dot com itd.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #10  
Staro 15.03.2009, 02:11
malasestra's Avatar
malasestra malasestra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.02.2009
YU lokacija: Slovenija
Poruke: 51
Nepromenjeno

Većina vas misli da pošto nisam dobio GC da želim ostale da vredjam, da sam im zavidan, da želim svima nesreću itd... vidim da ne podnosite loše vesti sportski pa bolje da sam mišljenje ostavio za sebe nego da ste skočili svi zajedno braneći SAD kao svetinju, pa nemam ja ništa protiv vas lično ljudi, vi ste ovo totalno pogrešno skontali. Ja ću i dalje da apliciram.

Napisao sam čitav esej objašnjavajuči svoj stav ali sam ga obrisao, nema smisla igrati tenis sam sa sobom. Izvinjavam se još jednom ako sam nekoga povredio sa ovim postom, povlačim reč. U SAD je vrlo lepo, nema beskućnika i svi imajo posao od 100k a u naredih godina biće još i lepše i nadam se da ću se i ja naći sa vama tamo za neko vreme. New York, New York!

Ako ima neki mod da učini uslugu i obriše ovaj čitav thread bio bih vrlo zahvalan, plaćam pivo kad stignem preko bare , da sam znao da će biti flejmovanja ne bih ništa ni započinjao, .

U buduće paziću šta pišem, I promise .
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Banke, kreditne kartice, računi u Americi stizeljeto Vodič za emigrante 888 25.02.2024 12:48
Pronalaženje prvog posla u Americi stizeljeto Vodič za emigrante 492 25.03.2019 13:34
svetska kriza u americi bibi Stare teme 15 18.06.2010 11:19
Zene u Americi ex-usa Vaša strana 11 24.02.2009 23:31
Kupnja auta u Americi stizeljeto Stare teme 22 22.10.2008 18:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.