ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.04.2009, 16:36
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno Mobilni, celularni i ostali telefoni u USA

Pricali smo dosta o ovome ali po razlicitim temama pa sam zapoceo novu gde mozemo pustiti razne informacije koje ce mozda nekome koristiti.

Poneli smo jedan telefon sa nasom karticom koji nam je sluzio dok smo putovali a i sada ga koristimo jer je jeftinije da nam nasi salju poruke na taj broj nego na nase nove americke. Za njega smo poneli USB kabl koji moze da sluzi i za punjenje tako da ga punimo preko laptopa ali nije problem naci punjace i ovde ili samo adapter za prikljucak jer punjaci mobilnih rade od 100 - 230V, znaci samo ih treba nekako prikljuciti.

Telefone smo resili drugi dan po dolasku u USA, izuzetno jednostavno i jeftino resenje ali znam da nije moguce u svakom gradu. Otisli smo u [URL="http://www.metropcs.com/"]Metro PCS[/URL] koga ima trenutno u oko 300 USA gradova i videli o cemu se radi (moze se kod njih pogledati sta pokrivaju). Nije vam potreban nikakav ID ili bilo sta drugo, telefoni su celularni tj. nema kartice vec se broj programira u telefonu tako da je obavezno kupovanje telefona kod njih.
Ne potpisuje se nikakav ugovor vec se bira broj i plan koji zelite i uplacuje se za mesec unapred. Ako ne platite za sledeci mesec iskljucice vas i to je to. Ako hocete aktivirate ponovo i terate dalje.

Mi smo odabrali plan u kome su besplatne sve poruke i USA i medjunarodne i besplatni su nam pozivi sirom USA non-stop na sve americke mreze. To zadovoljstvo kosta $50 i jako je isplativo, nasima saljemo poruke koliko hocemo i zovemo po States koga god i koliko hocemo. Bitno nam je da smo nas dvoje stalno u kontaktu jer sam ja uglavnom na poslu a moja draga se setka. Imamo i internet u tom paketu na telefonima, njega ja koristim za mail, mape i sl.

Mi smo trazili najjeftinije modele telefona i uzeli neke koji su bili na SALE $49 a uz njih su nam dali mesec dana pretplate gratis tako da su nam samim tim telefoni izasli free. Oba telefona i broja smo uzeli na moje ime tako da smo i tu dobili popust od $10 mesecno pa nas sada to kosta mesecno $45 + $35 + tax za 2 broja sa planovima koje sam gore naveo.
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
  #2  
Staro 19.04.2009, 19:05
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE=xeg;9542]Pricali smo dosta o ovome ali po razlicitim temama pa sam zapoceo novu gde mozemo pustiti razne informacije koje ce mozda nekome koristiti.

Poneli smo jedan telefon sa nasom karticom koji nam je sluzio dok smo putovali a i sada ga koristimo jer je jeftinije da nam nasi salju poruke na taj broj nego na nase nove americke. Za njega smo poneli USB kabl koji moze da sluzi i za punjenje tako da ga punimo preko laptopa ali nije problem naci punjace i ovde ili samo adapter za prikljucak jer punjaci mobilnih rade od 100 - 230V, znaci samo ih treba nekako prikljuciti.

Telefone smo resili drugi dan po dolasku u USA, izuzetno jednostavno i jeftino resenje ali znam da nije moguce u svakom gradu. Otisli smo u [URL="http://www.metropcs.com/"]Metro PCS[/URL] koga ima trenutno u oko 300 USA gradova i videli o cemu se radi (moze se kod njih pogledati sta pokrivaju). Nije vam potreban nikakav ID ili bilo sta drugo, telefoni su celularni tj. nema kartice vec se broj programira u telefonu tako da je obavezno kupovanje telefona kod njih.
Ne potpisuje se nikakav ugovor vec se bira broj i plan koji zelite i uplacuje se za mesec unapred. Ako ne platite za sledeci mesec iskljucice vas i to je to. Ako hocete aktivirate ponovo i terate dalje.

Mi smo odabrali plan u kome su besplatne sve poruke i USA i medjunarodne i besplatni su nam pozivi sirom USA non-stop na sve americke mreze. To zadovoljstvo kosta $50 i jako je isplativo, nasima saljemo poruke koliko hocemo i zovemo po States koga god i koliko hocemo. Bitno nam je da smo nas dvoje stalno u kontaktu jer sam ja uglavnom na poslu a moja draga se setka. Imamo i internet u tom paketu na telefonima, njega ja koristim za mail, mape i sl.

Mi smo trazili najjeftinije modele telefona i uzeli neke koji su bili na SALE $49 a uz njih su nam dali mesec dana pretplate gratis tako da su nam samim tim telefoni izasli free. Oba telefona i broja smo uzeli na moje ime tako da smo i tu dobili popust od $10 mesecno pa nas sada to kosta mesecno $45 + $35 + tax za 2 broja sa planovima koje sam gore naveo.[/QUOTE]

Lepo sam ja rekao ovde da je METROPCS najbolji za početak :)

Helooo Helooo Helooo // Njihov čingl ... mnogo iritirajuć :D
  #3  
Staro 19.04.2009, 19:18
Macedonia Ohrid's Avatar
Macedonia Ohrid Macedonia Ohrid je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.08.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Ohrid
Poruke: 101
Nepromenjeno

Koji GSM radi u USA, GSM 900 / 1800 / 1900 ?
J abih da uzmmem svoj mobilni tamo.
__________________
2009EU00021xxx
19.05.2008- dobio prvu kovertu
23.05.2008- uzvratio sam svojom kovertom
29.05.2008- dobili su moju kovertu
16.03.2009- poslata druga koverta
15.05.2009- zakazan lekarski
26.05.2009- zakazan intervju
VISA U PASOSU
  #4  
Staro 19.04.2009, 20:39
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

[QUOTE=Macedonia Ohrid;9546]Koji GSM radi u USA, GSM 900 / 1800 / 1900 ?
J abih da uzmmem svoj mobilni tamo.[/QUOTE]

Rade sva tri navedena plus 850 takodje
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #5  
Staro 14.05.2009, 19:54
mariags's Avatar
mariags mariags je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.05.2008
US lokacija: Miami Beach
YU lokacija: Loznica, Srbija
Poruke: 43
Pošalji Skype™ poruku korisniku mariags
Nepromenjeno

U zivotu nista losije nisam koristila od Metro PCS-a... Kakav uzas od mreze! :wacko: Isto kad sam tek dosla ovde kupila sam kod njih najjeftiniji telefon uz najjeftiniji paket koji kosta (bar ovde na Floridi) 56 dol, ali uvek dodaju neke subcharges iako platim na vreme racun izadje oko 60 dol mesecno... Ovo sam uzela pre svega zbog internacionalnih poruka sa Srbijom jos pri kupovini sam se raspitala i rekli su mi da za Srbiju podrzava mreze Mts i Telenor. Medjutim, Metro pcs, mi je stvorio takvu zbrku... Poruke iz Srbije mi nekad stignu nekad ne isto moje poruke njima nekad stignu nekad ne, nikad ne znam na cemu sam... pri tom me uvek obavesti izvestaj da je poruka delivered kad je posaljem... ?!?! U Americi pozivi i poruke funkcionisu ok, ali ja sam uzela njihov tel i paket pre svega zbog njihove ponude za internacionalne poruke koje vise ne rade nego sto rade. Otkazala bih telefon ali cu ga zadrzati samo zato sto sam aplicirala za poslove sa tim brojem pa cekam pozive inace bih ga davno otkazala....
  #6  
Staro 14.05.2009, 22:28
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja za taj METRO PCS nisam u zivotu cuo...kanda je to neka juznjacka kompanija. Nazalost, ovde nema kompanije gde za 50$ dobijes da pricas sa kim i koliko hoces i jos net....nijedna to ne podrzava. Imas Verizon koji podrzava 5 korisnika sa kojima mozes dzabe na bilo kojoj mrezi....svi ostali imaju jedino opciju dzabe sa istom mrezom.
U svakom slucaju, problem sa tim lokalnim kompanijama je da kad odes u neki drugi deo USA, koristis roaming....a onda....cepaj po usima brale.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #7  
Staro 15.05.2009, 04:57
mariags's Avatar
mariags mariags je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.05.2008
US lokacija: Miami Beach
YU lokacija: Loznica, Srbija
Poruke: 43
Pošalji Skype™ poruku korisniku mariags
Nepromenjeno

koliko para toliko muzike uvek bilo i bice gde god da si.. :)
  #8  
Staro 15.05.2009, 15:51
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

MetroPCS je dobar za one stvari koje sam naveo ja i xeg, niko nije rekao da je to najbolja opcija inače ...

Ja koliko sam gledao skoro svaki veći grad ima neku svoju mrežu, ne računajući ove velike igrače ... čak i MetroPCS pokriva veći deo SAD, doduše ne i Čikago i malo iznad njega.
  #9  
Staro 15.05.2009, 16:02
mariags's Avatar
mariags mariags je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.05.2008
US lokacija: Miami Beach
YU lokacija: Loznica, Srbija
Poruke: 43
Pošalji Skype™ poruku korisniku mariags
Nepromenjeno

metro pcs je ok onom kome je potrebno samo za pozive i poruke unutar amerike ako su vam potrebne internacionalne poruke onda ovu mrezu zaobidjite
  #10  
Staro 15.05.2009, 16:20
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE=mariags;10001]metro pcs je ok onom kome je potrebno samo za pozive i poruke unutar amerike ako su vam potrebne internacionalne poruke onda ovu mrezu zaobidjite[/QUOTE]

Pa jedan od osnovnih razloga što sam ja uzeo njih jeste što sam imao neograničen broj sms poruka ka svim zemljama sveta u okviru pretplate (Doduše nije tada radilo za Telekom, ali moji su većinom bili na Telenoru/Mobtelu).

Kvalitet mreže u Atlanti i okolini je bio dobar, ali tipa kada sam išao do Alabame tu je pukao ...

Poenta je da je super jer ne potpisuješ ugovor, plaćaš unapred, kada rešiš da nećeš više, jednostavno ne platiš i to je to. Definitivno nije mreža za ljude koji putuju po USA, mada sobzirom da odokativno pokrivaju 70% zemlje, trebalo bi ispitati ...

Za ljude koji tek stignu u SAD mislim da je idelan ... sigurno tada neće putovati, trebaće im za kontakt sa Srbijom i imaš neograničen broj poziva u lokalu, zavisi od paketa da li je grad ili cela država ...
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.