ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 21.10.2009, 22:23
Teda Teda je offline
Član
 
Datum prijave: 21.10.2009
US lokacija: Boston
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 1
Nepromenjeno Ušteđevina za US

Prijavila sam se na lutriju - DANAS. Išla bih sa suprugom i trogodišnjim sinom.
U Americi bih možda uspjela naći nekoga za malu pomoć (ali to bih samo ako je baš neophodno). Mene sad zanima koliko košta cijela procedura do odlaska u US (vize i sl ...) - bez avio karte. Koje su cijene stanova (manjih, skromnijih - za prvu ruku)? Koliko bih novca trebali ponijeti sa sobom ???

Hvala
  #2  
Staro 21.10.2009, 22:54
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Tesko da ti iko moze odgovoriti bas na to. Viza te kosta 775$, ljekarsko 110$, ne znam koliko je za djecu. Pored toga racunaj na troskove prikupljanja dokumenata, i tu najmanje 200 $ odvoji. Cijene stanova zavise od mjesta. Mislim da niko sa foruma nije u Bostonu, tako da ti je najbolje da proguglas to malo. Ovdje u Phoenixu se mogu naci pristojni stanovi za 300-400$, sad kako je frka dosta kompleksa nudi mjesec ili dva free ako potpises ugovor,bla bla ... Tu onda imas neke depozite, asocijacije, jos dodatnih troskova... Velika je stavka hocete li traziti posao vec odatle ili ne. Kao i u svemu, sto vise novca imate to je bolje. Ali mislim da je neki minimum 5-6 hiljada $. Vjerujem da ce se uskoro javiti i neko ko ti moze iz licnog iskustva reci kako su se oni snasli.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #3  
Staro 21.10.2009, 23:29
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Za cijene stanova u Bostonu si pogledaj na stranice poput [url]www.rent.com[/url] i drugih na kojima se istrazuju stanovi. Naravno ako si sa djetetom gledat ces da je dio grada bolji, a to ces moci prepoznati i po Skolskom distriktu. Ako ti je dijete 3 godine vec sljedece ce mozda krenuti u Preeschool, znaci odluka ce pasti na najbolji ili medu boljima Distrikt u gradu i prema tome ces traziti i stan. Americke skole su podijeljene u distrikte i htjet ces se preseliti u Distrikt koji je sto bolji. po vlastitiom iskustvu i iskustvu novodoslih imigranata preporucila bi najmanje 10 000 dolara za pocetak a i najbolje je da ne dolazite u grad u kojem nemate nikoga. Ali o tom potom, kad te izvuku :) Sretno!
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
  #4  
Staro 22.10.2009, 00:24
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

U Chicago su cene stanova od 900$ pa nadalje (u normalnim krajevima). U nekim predgradjima se mogu naci jeftiniji (oko 750$). Koliko znam Boston je dosta skup, ali pogledaj na craiglist.com
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #5  
Staro 22.10.2009, 03:19
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Iz ove perspektive jako je tesko reci koliko vam treba: sada moze da se desi da su vam potrebni meseci da pronadjete posao ali ako budete izvuceni - vi cete se seliti 2011. Do tada svasta moze da se promeni. Ekonomska situacija se u USA popravlja ali unemployment uvek ima delay - glavni udar se ocekuje u decembru i moze da uzme par meseci dok ne pocnu da se otvaraju nova radna mesta. Moze da se desi da u to vreme bude bolja situacija pa da vam ne uzme vise od dve nedelje da pronadjete posao, a moze da bude i totalno suprotno.

Prema nekim statistikama, cost of living u Bostonu je nekih 6 odsto nizi nego u LA ali ja cu da recimo stavim da je podjednak jer vi za razliku od mene imate dete. Recimo da treba da prezivite 3 meseca bez posla:[LIST][*]3 rente i security deposit - $4,000[*]3 meseca osnovnih racuna (gas, struja, voda, cells,internet, tv) - $1,200[*]3 meseca troskovi za hranu, kozmetiku i ostale potrepstine (kuvanje kod kuce, $10 po osobi na dan za jedan mesec to je 30x30= $900 i dodatnih $100 mesecno za hemikalije i ostalo) = $3,000[/LIST]Dodaj $1,000 za potrebe za dete koje bas i ne mogu da se izracunaju, i $500 nepredvidjenih troskova - dodjemo do sume $9,700.

Ako se stegnete, moze i manje od ovoga (a moze i vise). Dakle ovo je neka moja gruba racunica za slucaj da tri meseca nemate prihoda a da hocete da zivite u Bostonu.

Ako imate kod koga bar na mesec, dva - tu ustedite oko $2,500 minimum. Racunajte i da vam treba namestaj i ponesto za stan ali to moze i na garage sales da se nadje. Auto nekako da se strpite na pocetku da nemate troskove i oko toga (osiguranje i ostalo). Opet kazem, moze da se desi i da odmah nadjete posao ali ja bih savetovala da budete bolje spremni za losiju varijantu pa ako ispadne bolje onda super.

Znaci, sa 10k bi trebalo da budete ok.
  #6  
Staro 25.10.2009, 17:23
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Nemoras ti doci u dvosoban stan ,staro pravilo je da je svaki pocetak tezak znaci u prvo vreme mozete i u studio a toga u Chicagu ima za 500$ moze se naci i jednosoban stan za 600$ pricam ti za lokaciju koja je north side konkretno 60640 zip pa pogledaj.Sto se para tice to ponesi sve sto imas i zna se sto vise to bolje. Znam ljude koji su dosli sa 100$ nigde nista a danas ti isti ljudi imaju 2 auta jedan nov i jedan malo stariji i sve je leglo na svom mestu.Desavalo se da ljudi kad dodju nemaju maltene za hranu i za 3-4 godine voze mecedes, nije neki mercedes najnovijeg tipa ali je mercedes.
Ma cudo je ova Amerika samo treba proci krizu jer je to najgore a ovde ima s dve krize u isto vreme finansijsku i onu nostalgicnu i mogu ti reci da se one slazu kao cigareta i kafa. Kad se udruze zaedno bogami sve ti prolazi kroz glavu.Tako da se treba spremiti za sve.
  #7  
Staro 26.10.2009, 15:44
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ma da...u pravu si. Znam ja i za slucajeve, dosli sa 25 centi, morali su gace da prodaju da bi leba kupili....a za 2 meseca postali milijarderi. Inace, u chicago imas i za 100$ petosoban stan da iznajmis u centru, ali treba znati....ovi svi ostali su debili.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #8  
Staro 26.10.2009, 18:29
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Joooj daj da re-rentiramo te stanove od 100$ za 500$ pa da postanemo milioneri! Pravi naski fazon, bez znoja :;D: :grin:
  #9  
Staro 26.10.2009, 21:02
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;12154] Inace, u chicago imas i za 100$ petosoban stan da iznajmis u centru.[/QUOTE]

[QUOTE=Žana;12062]

Prema nekim statistikama, cost of living u Bostonu je nekih 6 odsto nizi nego u LA [*]3 rente i security deposit - $4,000

[/QUOTE]

Vidis ti koja je to razlika od drzave do drzave... :D
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #10  
Staro 27.10.2009, 03:50
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;12154]Ma da...u pravu si. Znam ja i za slucajeve, dosli sa 25 centi, morali su gace da prodaju da bi leba kupili....a za 2 meseca postali milijarderi. Inace, u chicago imas i za 100$ petosoban stan da iznajmis u centru, ali treba znati....ovi svi ostali su debili.[/QUOTE]

ja za sve sto napisem stojim iza toga ,ako hoces stan za 500$ slobodno mozes meni da se javis na private..... a ako si ti poneo 30000$ neznam sta trazis onda u Americi,ili verovatno neznas sta je muka ,ne vidim gde sam ja pogresio misam pominjao milijarde nigde,ali NISAM OD ONIH "NIJE NI OVAMO KAO STO JE BILO I OVDE JE PROPAST"

I NARAVNO DREAMERS
moras se pomiriti sa cinjenicom da ima ovde ljudi koju su pre tebe dosli u Americi i s toga su malo vise upuceni :)
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.