ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 07.01.2010, 21:41
alined alined je offline
Član
 
Datum prijave: 04.01.2010
US lokacija: NE ZNAM JOŠ
YU lokacija: TUZLA
Poruke: 5
Nepromenjeno Uslovi za prijavu DV-2012

Javljam se iz BiH i molila bih Vas odgovor na par pitanja. Mozda te odgovore imam na ovom forumu a da ih jos nisam pronasla. Naime, mi planiramo da se prijavimo za zelenu kartu i koliko vidim to je tek u oktobru 2010. Moj suprug je zavrsio za automehanicara i za vozaca i ima jako dobro radno iskustvo od nekih 10 godina. Kakav dokaz za radno iskustvo je potreban s obzirom da je dosta vremena proveo radeci neprijavljeno? Engleski govori odlicno cak je i radio 6 mjeseci na cruiseru na Floridi. Ja imam rodbine u Americi i da li mi to nesto znaci? Sta mislite da li ispunjavamo uslove za zelenu kartu. Imamo sina od 7 godina. Hvala na pomoci.
  #2  
Staro 09.01.2010, 11:35
alined alined je offline
Član
 
Datum prijave: 04.01.2010
US lokacija: NE ZNAM JOŠ
YU lokacija: TUZLA
Poruke: 5
Nepromenjeno

Pa zar niko nema nikakav odgovor za mene
  #3  
Staro 09.01.2010, 11:56
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Na dosta tema je već obrađeno to pitanje.

- prijavite se, ne gubite ništa, osim jednog odštampanog papira, a mnogo možete da dobijete, naravno ako budete znali da iskoristite.
- Možda je bolje da nosilac prijave bude neko od vas dvoje ko ima završenu četvorogodišnju srednju školu. Nekako je sigurnije nego podnositi dokaz o iskustvu na nekim poslovima.
- Rodbina Vam znači samo toliko da vam pošalju pozivno (garantno) pismo, što ambasadi garantuje da vi nećete svojim ulaskom u USA početi da prosite već na aerodromu. Dakle, pod uslovom da rodbina hoće da Vam pomogne.
- Deca do 19 godina automatski sa roditeljem dobijaju GC (naravno, ako su navedena u aplikaciji i ako se plati sve).

U suštini, to je to.

Najbitnije:
1. 12 godina školovanja (High school degree) ili najmanje 2 godine radnog iskustva na poslovima (ne znam kojima, taj deo me ne interesuje, ali skinite bulletin pa poledajte detalje)
2. Da niste osuđivani, krivično gonjeni
3. Da ste na listi zemalja koje mogu da igraju lutriju (a jeste ;))
4. Da vas izvuku.

Ostalo je lako :)
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
  #4  
Staro 09.01.2010, 13:17
alined alined je offline
Član
 
Datum prijave: 04.01.2010
US lokacija: NE ZNAM JOŠ
YU lokacija: TUZLA
Poruke: 5
Nepromenjeno

Hvala Vam velika vec sam mislila da mi niko nece da odgovori. Malo je specificno kod mene zato sto moj suprug govori engleski a ja ne a koliko sam vidjela njegovo zanimanje je na demand listi, a sa druge strane rodbina je moja a ne njegova. znam da je prerano za ovakva razmisljanja ali voljela bih sve imati spremno za oktobar 2010.
u svakom slucaju hvala Vam i ako jos neko ima neki savjet bila bih zahvalna
  #5  
Staro 09.01.2010, 14:50
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

[QUOTE=alined;13556]Hvala Vam velika vec sam mislila da mi niko nece da odgovori. Malo je specificno kod mene zato sto moj suprug govori engleski a ja ne a koliko sam vidjela njegovo zanimanje je na demand listi, a sa druge strane rodbina je moja a ne njegova. znam da je prerano za ovakva razmisljanja ali voljela bih sve imati spremno za oktobar 2010.
u svakom slucaju hvala Vam i ako jos neko ima neki savjet bila bih zahvalna[/QUOTE]
Ovo je lutrija i dobijanje vize nema veze sa znanjem engleskog, zanimanjem na demand listi itd. Nije ovo bodovanje za Kanadu. Kakva demand lista!
Ovo je lutrija. Kompjuter ne zna koji je tvoj nivo znanja engleskog i radno iskustvo.
[B]Uslov za učešće je završena četvorogodišnja srednja škola ili 2 godine radnog iskustva.[/B] AKo to imate prijavite se i ako vas izvuku idete. Ako te ne izvuku dzaba da si ekspert za engleski.
To da li ti nešto znaš engleski, šta znaš da radiš i tome slično to trebaš dokazati sebi kad tamo stigneš da bi postigli uspjeh u USA.
I nije da niko neće da odgovori, nego na svakom koraku piše koji je uslov za učešće da je besmisleno ponavljati. Malo pročitajte forum pa onda pitajte.
I ja sam odgovor poslao da bih probio stotku :D :D :D

Last edited by lenhi; 09.01.2010 at 14:59.
  #6  
Staro 09.01.2010, 17:21
alined alined je offline
Član
 
Datum prijave: 04.01.2010
US lokacija: NE ZNAM JOŠ
YU lokacija: TUZLA
Poruke: 5
Nepromenjeno

Pa dobro lenhi eto cestitam ti probio si stotku, ja nisam razumjela pa sam pitala a ko pita zlo ne misli
  #7  
Staro 09.01.2010, 22:02
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

prvo :najbitnije je da se dobije na toj lutriji
drugo:sve sto ti je muz radio u nasoj drzavi tipa vozac, bravar,moler itd....
to ovi ovde ne vide .Ja sam slao dnevno 5 resumea za poslove tipa maintenance ili janitor nije me niko pozvao 5 meseci ni jedan telefonski poziv nisam dobio nikad,osim sto sam navuko spamove za neka skolovanja i za kreditne katre.
Znaci ovde trenutno situacija da u firmi moze da stignu 500 resumea ,a tebe da predlozi neka cistacica tvoja prijateljica svih 500 odpadaju i ti prolazis

znaci samo VEZA

e kad kad upadnes jednom na bilo koji posao onda za drugi je mnogo lakse

i moram da kazem da od sve moje rodbine a imam ih 5 domacinstva ovde niko mi nije nasao posao niti nesto pomogao ,pomogla mi je zena islamske vere sa kojima smo ratovali 90-ih
  #8  
Staro 10.01.2010, 09:03
alined alined je offline
Član
 
Datum prijave: 04.01.2010
US lokacija: NE ZNAM JOŠ
YU lokacija: TUZLA
Poruke: 5
Nepromenjeno

hvala ti puno i pretpostavila sam da to tako nekako ide medjutim ona pitanja sto sam ih postavila vezana za muzev posao i znanje engleskog prvenstveno se odnose na taj intervju jer njegova skola je trogodisnja a ja imam cetverogodisnju ali zato on govori engleski a ja ne znaci pitala sam zbog toga da znam kako predati za zelenu kartu da li da on bude nosilac ili ja. rodbina koja bi nam bila garant je moja rodbina. znaci cisto zbog prijave a daje nama dobiti snaci cemo se mi kad krocimo na tlo amerike samo da je uci...
  #9  
Staro 10.01.2010, 18:10
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=alined;13568]hvala ti puno i pretpostavila sam da to tako nekako ide medjutim ona pitanja sto sam ih postavila vezana za muzev posao i znanje engleskog prvenstveno se odnose na taj intervju jer njegova skola je trogodisnja a ja imam cetverogodisnju ali zato on govori engleski a ja ne znaci pitala sam zbog toga da znam kako predati za zelenu kartu da li da on bude nosilac ili ja. rodbina koja bi nam bila garant je moja rodbina. znaci cisto zbog prijave a daje nama dobiti snaci cemo se mi kad krocimo na tlo amerike samo da je uci...[/QUOTE]

Intervju je na maternjem jeziku, malo na kraju konzul krene nesto na engleskom, cisto radi reda. Igrati lutriju je jedna stvar, dobiti je nesto drugo. Oko svih ovih stvari o kojima ti brines, nema stvarno potrebe da brines dok ne dobijes. Ako se prijavis ti kao nosilac, to vam je jedna sansa....ako napravite drugu prijavu, gde je muz nosilac, to vam je dupla sansa. Sto vise sansi, to bolje. Tacno je da je tesko dokazivanje iskustva itd ako imas trogodisnju skolu, ali nije nemoguce i postoje ljudi koji su i tako dobili zelenu kartu. Ko sto rekoh....brini o ovome kad i ako dobijes (znaci za min 4-5 meseci ako si igrala ove godine, ako ne....za godinu i po dana minimum).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #10  
Staro 10.01.2010, 18:31
imarkovic's Avatar
imarkovic imarkovic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.06.2009
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Prijavite se na tvoje ime. Ako nema cetvorogodisnju skolu nije dovoljno iskustvo, vec je vazno da zanimanje bude u Job Zone 4 ili 5. Koliko ja vidim na sajtu [url]http://online.onetcenter.org[/url], automehanicar spada u zonu 3. Moze da se desi da zbog toga budete odbijeni. Neka i tvoj suprug to proveri na sajtu, ako zna engleski snacice se.
Prijavi se ti kao nosilac, muz i dete, naravno, idu s tobom, njih ces navesti u prijavi.Engleski jezik nije uslov. Upisi neki tecaj da pokazes dobru volju da naucis, nije steta znati jezik iako vas ne izvuku. Sto se tice rodbine, takodje nije bitno, pozivno pismo moze da posalje bilo ko. Uostalom, tvoja rodbina je sad i njegova rodbina.:obrva:
__________________
2010EU00020xxx
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Neophodni uslovi za dobijanje H1B vize jasmanac Ne-imigrantske vize 5 27.12.2011 17:43

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.