ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 16.11.2010, 14:31
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Exclamation US ekonomija i kuda zaista ide-hocemo li sa njom?

I, evo, kako mi se blizi odlazak (ja ko da sam vec dobio GC? Pa, cvrsto verujem...), razmisljam o svemu pa i o ovome o cemu se sve vise prica po ekonomsko-politickim emisijama u i izvan US - da li US ekonomija srlja u ekonomsku propast zbog svoje neopisane prezaduzenosti (koju nema sanse da vrati - ikad, navodno), i da li zaista u roku od 1-2 godine moze doci u tako losu situaciju koja ce zaseniti i "Great depression time", a mi se ubismo da odemo tamo, ukljucujuci i mene?

Pogledajte ovaj video pa mi recite sta mislite. Iako ocekujem od vas (bio bih vam zahvalan!) da me ubedite da su to sve samo gluposti, teorije zavere, nekako mi izgleda da, gde ima dima, mora biti i vatre...Damn!

http://www.youtube.com/watch?v=eb1n1...layer_embedded
__________________
Score
Reply With Quote
  #2  
Staro 16.11.2010, 15:19
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Kada se desio The Great Depression, čak i u tom vremenu gde narod nije nešto bio pretežno povezan u ekonomsku celinu, ekonomski udar se osetio u čitavom svetu (i u tada poraženoj Nemačkoj). Mnogi analitičari tvrde da je velika depresija bila jedan od uzročnika drugog svetskog rata, jer je Nemačka toliko bankrotirala da je došla do toga da bira Hitlera na vlast. Ovih dana se tako nešto ne može desiti jer je svaka država na svetu batalila hard-core kapitalizam, te interveniše na tržištu po potrebi, i to zarad interesa svih građana. Naravno da ima štete, ali ni približno onoj iz 1930. god.

Danas, kada je svaki dinar, dolar, evro i jen povezan: Ako prsne USA, prsnuće i Kina, Rusija, Velika Britanija, Kanada, Meksiko, Japan, Tajvan... pa i Srbija. Pogledaj trenutnu ekonomsku krizu u USA i uporedi je sa ekonomskom krizom u Srbiji. Treba li još nešto reći?

A što se tiče YouTube klipova, uvek ih uzimaj "with a grain of salt", jer propast Sjedinjenih Američkih Država je propagirao svako... od imperijalističkog Japana u drugom svetskom ratu, Nemačke i Italije, preko SSSR-a i ostalih komunističkih družina, pa sve do Severne Koreje, Irana i određenih "kafanskih analitičara" u Srbiji. Totalna propast jedne nacije se u današnjem svetu ne dešava tako lako...

Usput, svi koji propagiraju da će Kina da osvoji svet i da ćemo svi uskoro da učimo Kineski jezik, upitajte ih zašto se ne preseli u Kinu kada je toliko uveren u to što priča. Put your money where your mouth is.

Da sumiram: Ima da odem u USA čak iako budem imao istu platu i standard življenja kao i ovde, jer mentalitet i okruženje me više privlači tamo nego bilo šta. A taj dan gde Srbija bude imala veći standard života nego USA će biti dan kada čvarci budu reklamirani kao zdrava hrana.

Da se nadogradim... Često ćeš čuti priče starih emigranata o tome kako je pre bilo bolje... to je efekat nostalgije. Ja kao dete devedesetih osetim nostalgiju za period od 1990 do 2000, iako je to bio najgori period mog života, iz tog razloga što zdrava ljudska psiha se seća onoga što je bilo dobro, a zaboravlja ono što je bilo loše.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #3  
Staro 16.11.2010, 15:38
VonTuzni VonTuzni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.07.2010
US lokacija: Minneapolis, MN
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 68
Nepromenjeno

Hahahaha... Score, bas si kralj, ali nazalost nisi razmisljao u drugom smjeru. Zar mislis i da US ekonomija pukne, sto je gotovo nemoguce, bilo gore nego sto je ovdje??? Sam vidis na ovom forumu koliko ljudi u Srbiji readi na crno, u nekoj struci za koju nisu kvalificirani,... U hrvatskoj takloder nije puno bolja situacija, vecina takoder ne rade u struci, stare guzonje drze svoju stolicu i poziciju kao da ce zivjeti 200 godina,.. O BiH ne bih nista ni pisao.. Tu sam naveo neke povrsne argumente, a mislim da sam te s njima uvjerio da nemas brige sto se tice USA... Nek ti je sa srecom!!! I jos nesto.. Od svih poznanika koji su bili u USA, nitko se nije zalio da nema posla i da je izrabljivanje ljudi kao npr. ovdje..
Reply With Quote
  #4  
Staro 16.11.2010, 16:02
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Hvala vam prijatelji na ovome, valjda ste u pravu...
__________________
Score
Reply With Quote
  #5  
Staro 17.11.2010, 14:43
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Vrlo dobra tema. Ljudi jesu uplašeni šta će biti tamo, a opet ni ovdje nemaju puno šta da ostave i da izgube.
Da se nadovežem na prethodnu poruku. Život u BiH je gori i bezvredniji u odnosu na SRB i HRV. Ljudski život je toliko postao bezvrijedan, da se i ne razmišlja "kako će biti tamo". Ljudi oko mene bi sjeli u avion i krenuli u USA pa makar bili svjesni da su šanse 50-50 da se taj avion sruši.
Takođe mislim da ako propadne Amerika i ako tamo bude toliko loše, ovde će biti toliko loše da će ljudi u BiH da pasu travu kao ovce!
Reply With Quote
  #6  
Staro 18.11.2010, 07:13
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TheNenad Prikaz poruke
Kada se desio The Great Depression, čak i u tom vremenu gde narod nije nešto bio pretežno povezan u ekonomsku celinu, ekonomski udar se osetio u čitavom svetu (i u tada poraženoj Nemačkoj). Mnogi analitičari tvrde da je velika depresija bila jedan od uzročnika drugog svetskog rata, jer je Nemačka toliko bankrotirala da je došla do toga da bira Hitlera na vlast. Ovih dana se tako nešto ne može desiti jer je svaka država na svetu batalila hard-core kapitalizam, te interveniše na tržištu po potrebi, i to zarad interesa svih građana. Naravno da ima štete, ali ni približno onoj iz 1930. god.

Danas, kada je svaki dinar, dolar, evro i jen povezan: Ako prsne USA, prsnuće i Kina, Rusija, Velika Britanija, Kanada, Meksiko, Japan, Tajvan... pa i Srbija. Pogledaj trenutnu ekonomsku krizu u USA i uporedi je sa ekonomskom krizom u Srbiji. Treba li još nešto reći?

A što se tiče YouTube klipova, uvek ih uzimaj "with a grain of salt", jer propast Sjedinjenih Američkih Država je propagirao svako... od imperijalističkog Japana u drugom svetskom ratu, Nemačke i Italije, preko SSSR-a i ostalih komunističkih družina, pa sve do Severne Koreje, Irana i određenih "kafanskih analitičara" u Srbiji. Totalna propast jedne nacije se u današnjem svetu ne dešava tako lako...

Usput, svi koji propagiraju da će Kina da osvoji svet i da ćemo svi uskoro da učimo Kineski jezik, upitajte ih zašto se ne preseli u Kinu kada je toliko uveren u to što priča. Put your money where your mouth is.

Da sumiram: Ima da odem u USA čak iako budem imao istu platu i standard življenja kao i ovde, jer mentalitet i okruženje me više privlači tamo nego bilo šta. A taj dan gde Srbija bude imala veći standard života nego USA će biti dan kada čvarci budu reklamirani kao zdrava hrana.

Da se nadogradim... Često ćeš čuti priče starih emigranata o tome kako je pre bilo bolje... to je efekat nostalgije. Ja kao dete devedesetih osetim nostalgiju za period od 1990 do 2000, iako je to bio najgori period mog života, iz tog razloga što zdrava ljudska psiha se seća onoga što je bilo dobro, a zaboravlja ono što je bilo loše.

Svaka ti cast TheNenad na ovom postu ...
Reply With Quote
  #7  
Staro 18.11.2010, 18:04
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@TheNenad: Stvarno svaka cast

@Score: Mani se teorija zavere, budi malo pozitivniji i razmisljaj o lepsim stvarima. Ne moze ovamo preko bare nikako da ti bude losije nego u Srbiji ili gde vec
Reply With Quote
  #8  
Staro 18.11.2010, 22:20
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
@TheNenad: Stvarno svaka cast

@Score: Mani se teorija zavere, budi malo pozitivniji i razmisljaj o lepsim stvarima. Ne moze ovamo preko bare nikako da ti bude losije nego u Srbiji ili gde vec
Ma u pravu si, tako ce i da bude! Interview u ponedeljak a onda - punom parom napred!
__________________
Score
Reply With Quote
  #9  
Staro 23.11.2010, 23:14
nataly's Avatar
nataly nataly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.06.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
I, evo, kako mi se blizi odlazak (ja ko da sam vec dobio GC? Pa, cvrsto verujem...), razmisljam o svemu pa i o ovome o cemu se sve vise prica po ekonomsko-politickim emisijama u i izvan US - da li US ekonomija srlja u ekonomsku propast zbog svoje neopisane prezaduzenosti (koju nema sanse da vrati - ikad, navodno), i da li zaista u roku od 1-2 godine moze doci u tako losu situaciju koja ce zaseniti i "Great depression time", a mi se ubismo da odemo tamo, ukljucujuci i mene?

Pogledajte ovaj video pa mi recite sta mislite. Iako ocekujem od vas (bio bih vam zahvalan!) da me ubedite da su to sve samo gluposti, teorije zavere, nekako mi izgleda da, gde ima dima, mora biti i vatre...Damn!

http://www.youtube.com/watch?v=eb1n1...layer_embedded
Ma opusteno, gledaj samo pozitivno, licno verujem da ces se snaci u SAD , ma koliko bila teska situacija tamo! pozzz i druze PAKUJ KOFERE I PUT POD NOGE
Reply With Quote
  #10  
Staro 24.11.2010, 13:57
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Nisam znao gde je prikladno da napisem ovu poruku pa sam pisao ovde.
Moj poznanik ima sestru koja je pre 6 godina bila dobitnik na lutriji, i sa suprugom je zivela do proslog meseca u US a onda su odlucili da se vrate u Srbiju. Inace jedno od njih je i fakultetski obrazovano. Video sam ih i ja pre par dana mada nisam verovao da su se vratili, i kada sam ih pitao za razloge rekli su da jednostavno nema posla i da je stanje lose a i tamo gde pronadjes posao daleko je. Sta su mislili pod tim daleko je, ne znam. Mislim da su bili negde na jugu US.
Nemojte samo sad na mene da skocite jer sam samo hteo reci da eto ima i primera da se neko vratio, a da li su pravi razlozi nedostatak posla, ne znam tako oni kazu.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.