ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 05.11.2011, 09:22
mari mari je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 20
Nepromenjeno Slovo đ u imenu

Dragi drugari,

Tek danas sam se setila da treba da apliciram i otrcala do fotografa po sveye slike. Sad sam sela i rekoh ajde da procitam instrukcije jos jednom. Pise da ime i prezime treba da bude idto kao u pasosu. Ja u prezimenu imam slova đ i ć, a u dosadasnjim prijavama sam ih pisala kao dj i c. Kako je ispravno napisati?
__________________
27.10.2010. - prijava
  #2  
Staro 05.11.2011, 10:24
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

[QUOTE=mari;25981]Dragi drugari,

Tek danas sam se setila da treba da apliciram i otrcala do fotografa po sveye slike. Sad sam sela i rekoh ajde da procitam instrukcije jos jednom. Pise da ime i prezime treba da bude idto kao u pasosu. Ja u prezimenu imam slova đ i ć, a u dosadasnjim prijavama sam ih pisala kao dj i c. Kako je ispravno napisati?[/QUOTE]

Pises kao i do sada, nista se nije promenilo. To se odnosi da ne pises muzevljevo, a u pasosu je devojacko,.... Sve je normalno, bez kvacica...
  #3  
Staro 10.10.2012, 18:11
lafayette's Avatar
lafayette lafayette je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.10.2012
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Beograd
Poruke: 39
Nepromenjeno

Najkritičnije je slovo "Đ", jer ostalima se samo skine kvačica, a u našem jeziku ga menja Dj.
U novom pasošu ispod slike slovo "D" menja slovo "Đ". Da li neko ima iskustva sa slovom "Đ" tj. da li formu treba popuniti "D" ili "Dj"?
  #4  
Staro 12.10.2012, 13:12
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

[QUOTE=lafayette;32377]Najkritičnije je slovo "Đ", jer ostalima se samo skine kvačica, a u našem jeziku ga menja Dj.
U novom pasošu ispod slike slovo "D" menja slovo "Đ". Da li neko ima iskustva sa slovom "Đ" tj. da li formu treba popuniti "D" ili "Dj"?[/QUOTE]

Ja bih uvek popunio kao [B][SIZE="3"]DJ[/SIZE][/B] i mislim da nikakvih problema neces imati, samo opusteno :papa:
  #5  
Staro 12.10.2012, 13:21
NinaPetra:) NinaPetra:) je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2012
US lokacija: LA, NY, MI
YU lokacija: Jedna varosica, pa Bg, pa Pariz...
Poruke: 22
Nepromenjeno

[QUOTE=lafayette;32377]Najkritičnije je slovo "Đ", jer ostalima se samo skine kvačica, a u našem jeziku ga menja Dj.
U novom pasošu ispod slike slovo "D" menja slovo "Đ". Da li neko ima iskustva sa slovom "Đ" tj. da li formu treba popuniti "D" ili "Dj"?[/QUOTE]

Iz iskustva sa francuskom administracijom mislim da se nase dj sa crticom pise d, odnosno kako ti stoji u pasosu: ako je dj onda pises dj, ako je slovo sa crticom onda d, uh! Ja sam recimo Sladana, jer njima crtica nista ne znaci, a kad sam pisala Sladjana uvek je bilo nesporazuma. dakle, kako je u pasosu, tako pisi
  #6  
Staro 12.10.2012, 13:25
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Jedan moj drug je imao problema jer u pasosu nije imao DJ a na SSN je stavio DJ pa je naisao na jednu Micu Salterusu koja je brojala slova u pasosu i slova na SSN kartici i rekla ne poklapa se ovo i kvit. Onda je pokusao u Srbiji da napravi pasos sa Dj i nakon dugo dugo svadjanja i probavanja je uspeo.
  #7  
Staro 12.10.2012, 21:47
lafayette's Avatar
lafayette lafayette je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.10.2012
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Beograd
Poruke: 39
Nepromenjeno

Ipak sam se odlučio za "D" jer pored slike piše "Đ", a
ispod slike gde je praktično internacionalni naziv stoji "D"!
  #8  
Staro 12.10.2012, 22:23
NinaPetra:) NinaPetra:) je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2012
US lokacija: LA, NY, MI
YU lokacija: Jedna varosica, pa Bg, pa Pariz...
Poruke: 22
Nepromenjeno

[QUOTE=lafayette;32561]Ipak sam se odlučio za "D" jer pored slike piše "Đ", a
ispod slike gde je praktično internacionalni naziv stoji "D"![/QUOTE]

Upravo tako, nisi pogresio. Srecno na izvlacenju i da se 2014. odmaras na travi Central Parka:grin:
  #9  
Staro 13.10.2012, 09:20
lafayette's Avatar
lafayette lafayette je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.10.2012
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Beograd
Poruke: 39
Nepromenjeno

Hvala [B]NinaPetra:)[/B] takođe Ti želim puno sreće na izvlačenju :1081:
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.