ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak u SAD » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 21.01.2018, 00:47
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik misternice Prikaz poruke
Svenson je skroz u pravu, nema potrebe da se bude toliko dugo na aerodromu, jedna noc u gradu nije skupa a pritom se obidje malo i grad

Inace, za samu GC se slike predaju vec na intervjuu u ambasadi
Ja sam čuo da se tamo slika za GC. Izvinjavam se za pogrešnu informaciju. Moguće da mi je drug pogrešno preneo informaciju ili sam ja nešto pomešao.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #202  
Staro 21.01.2018, 09:24
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Ja sam čuo da se tamo slika za GC. Izvinjavam se za pogrešnu informaciju. Moguće da mi je drug pogrešno preneo informaciju ili sam ja nešto pomešao.
Ja sam tu informaciju dobio od drugarice koja je otisla tako prosle godine... ko ce ga znati, videcemo
Reply With Quote
  #203  
Staro 21.01.2018, 11:54
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik misternice Prikaz poruke
Ja sam tu informaciju dobio od drugarice koja je otisla tako prosle godine... ko ce ga znati, videcemo
Eh, to će biti dan za pamćenje.
Jedva čekam.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #204  
Staro 21.01.2018, 17:52
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Zanima me i sta je kazna za nekoga ko ne prijavi prihod van US, (jer koliko sam shvatio, svaku i najmanju zaradu van US smo duzni da prijavimo, pa tek tada trazimo exclusion... ) a u trenutku kada je to trebalo da uradi, nije ni bio u Americi fizicki prisutan?

Da li neprijavljivanje prihoda moze da dovede u pitanje status Permanent Resident-a ( tj. dal moze da izazove oduzimanje zelene karte)?

ili samo novcane kazne mogu biti izrecene i nakon koliko vremena mogu biti novcane kazne?
Rekoh da citiram sam sebe, obzirom da na ovoj temi poruke idu prilicno ovih dana, a nisam nasao odgovor na ovo postavljeno pitanje

Dobro, znaci ispod 10.350$ zaradjenih u US tokom 2016. godine, samac koji nije prijavio ovu zaradu ni nije u nikakvom prekrsaju, tj. nema da brine sto tu zaradu nije prijavio.

A pretpostavljam na osnovu iscitanog da jeste u prekrsaju ako nije prijavio zaradu van USA za 2016 fiskalnu godinu ma koliko mala ona bila, iako je ta zarada manja od 10.000$ i to cak zajedno sa zaradom u USA manja od 10.000. Koja je kazna za ovo, ako neko bude razotkriven, iako i da je prijavio zaradu, ne bi morao da placa porez, jer je ta zarada van US ispod 101.000$ bila (bila je cak i ispod 10.000$)?
Reply With Quote
  #205  
Staro 21.01.2018, 21:32
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

@kuki Mislim da je to pitanje za nekog ko poznaje američki pravni sistem. Malo je nezgodno pitati IRS direktno
Možda da neko ko je već u USA pita knjigovođu.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #206  
Staro 22.01.2018, 00:27
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Interesantno je da je velikom broju korisnika lakse da provede vreme istrazujuci kolika je kazna za nepostovanje propisa i regulative, kao i kako da se ista izbegne na sve moguce nacine osim na onaj koji je najbrzi i najlaksi: POSTOVANJEM PROPISA. Zivot u Americi nije samo bolja zarada, bolje mogucnosti i kvalitetniji zivot: treba da se promeni i mentalitet koji je u nekoliko navrata gotovo bankrotirao drzavu iz koje se doslo u Ameriku.

Dole je link ka interesantnom artiklu na CNN koji analizira neprijavljivanje imovine i prihoda iz inostranstva, kao i posledice istog. Detalje mozete pronaci na sajtu IRS ukoliko jednostavno ukucate kljucne reci kao sto su, na primer, foreign income reporting, foreign assets...

CNN, 2015: You've never seen IRS penalties like these

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #207  
Staro 23.01.2018, 13:53
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Interesantno je da je velikom broju korisnika lakse da provede vreme istrazujuci kolika je kazna za nepostovanje propisa i regulative, kao i kako da se ista izbegne na sve moguce nacine osim na onaj koji je najbrzi i najlaksi: POSTOVANJEM PROPISA. Zivot u Americi nije samo bolja zarada, bolje mogucnosti i kvalitetniji zivot: treba da se promeni i mentalitet koji je u nekoliko navrata gotovo bankrotirao drzavu iz koje se doslo u Ameriku.

Dole je link ka interesantnom artiklu na CNN koji analizira neprijavljivanje imovine i prihoda iz inostranstva, kao i posledice istog. Detalje mozete pronaci na sajtu IRS ukoliko jednostavno ukucate kljucne reci kao sto su, na primer, foreign income reporting, foreign assets...

CNN, 2015: You've never seen IRS penalties like these

Sup.Mod.
Hvala SEEUSAIC na odgovoru.

Popunjavajuci u vezi provere da li je bilo neophodno prijaviti zaradjene prihode za 2016. na zvanicnoj stranici https://www.irs.gov/help/ita/do-i-ne...e-a-tax-return u pitanju koliko sam gross zaradio, trazi se cifra koja ukljucije objedinjene zarade iz USA i iz ostalih drzava sabrane i izrazene jednom jedinstvenom cifrom (tj. bez razdvajanja zarade iz Amerike od zarada iz drugih drzava)

Moj je zakljucak iz ovoga da samac koji je zaradio manje od 10.350 $ gross plate tokom 2016. godine, nije bio u obavezi da uopste to ni prijavljuje, bez obzira sto je deo od te ukupne zarade zaradjen van Amerike.

Npr tokom 2016-te covek koji je u Srbiji zaradio 5000$ gross (bruto) plate, a u USA je takodje 2016. zaradio recimo 2000$ gross plate, u zbiru je 5000+2000=7000$ i samim tim, posto je to u zbiru manje od 10.350$, on ni nije imao obavezu da tu zaradu uopste prijavljuje, iako je deo te zarade zaradjen van Amerike, a dobio je i w2 za zaradu u USA za tu godinu.

Da li je moj zakljucak ispravan?
Reply With Quote
  #208  
Staro 23.01.2018, 14:10
R_KuC R_KuC je offline
Član
 
Datum prijave: 08.04.2017
US lokacija: Austin, Texas
YU lokacija: Kragujevac, Srbija
Poruke: 7
Nepromenjeno Plata USA/Serbia, blesava poređenja...

Veoma mi je zanimljiva diskusija koja se vodi da li treba prijaviti platu iz Srbije ili ne.
Naročito mi je zanimljiv podatak da je plata u Srbiji (npr) 5000$ (i da istu neko prima čak i kad ne radi, kada je u USA, a ne na radnom mestu), a da je plata u USA 2000$ (naišao sam na forumu x ljudi koji imaju odlične plate, prema njihovim rečima, i odlaze (ili o tome razmišljaju) u USA da se pate).
Pa bre što napustiste Srbiju ako imate tako dobru platu?!?
Da to niste uradili ne biste ni morali u USA da prijavljujete tolike plate i da pronalazite način (razlog) da istu ne prijavite.

Last edited by R_KuC; 23.01.2018 at 14:21.
Reply With Quote
  #209  
Staro 23.01.2018, 16:24
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik R_KuC Prikaz poruke
Veoma mi je zanimljiva diskusija koja se vodi da li treba prijaviti platu iz Srbije ili ne.
Naročito mi je zanimljiv podatak da je plata u Srbiji (npr) 5000$ (i da istu neko prima čak i kad ne radi, kada je u USA, a ne na radnom mestu), a da je plata u USA 2000$ (naišao sam na forumu x ljudi koji imaju odlične plate, prema njihovim rečima, i odlaze (ili o tome razmišljaju) u USA da se pate).
Pa bre što napustiste Srbiju ako imate tako dobru platu?!?
Da to niste uradili ne biste ni morali u USA da prijavljujete tolike plate i da pronalazite način (razlog) da istu ne prijavite.
Pre bih rekao da ljudi lazu
Mada, iskreno, verujem da novac nije jedini motiv za odlazak.
Reply With Quote
  #210  
Staro 23.01.2018, 18:43
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik misternice Prikaz poruke
Pre bih rekao da ljudi lazu
Mada, iskreno, verujem da novac nije jedini motiv za odlazak.
I meni to prvo pada na pamet.

Kad malo bolje razmislim, mislim da ljudi beže odavde glavom bez obzira. Da ja imam toliku platu i da redovno gledam TV i čitam novine (što ne radim ), zabrinuo bih se i pitao: Koliko dugo ću imati toliku platu? Da li opet mogu da nađem ovakav posao? Ako se čovek izborio za toliku platu, a radi ko konj 10+ sati dnevno, mora da radi vikendom, stalno je pod pritiskom, zašto ne bi radio isto tako u USA i zarađivao, recimo 4-5 puta više? Ako izgubi posao, naći će sigurno isti takav za par dana. Kod nas bi morao da ga traži svećom.

Mada, kad pogledam svoje prijatelje (i prijatelje prijatelja) na Fejsu, kako postavljaju slike i kad odu u susedni grad, ipak mislim da je @misternice u pravu.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.