ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #371  
Staro 04.04.2015, 11:12
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Srećko Prikaz poruke
Da li je realno da ova dopuna zakona dovede do porasta plate vozača u neko dogledno vreme?
Ko ce ga znati. Nije samo ovo otezavajuci faktor. Elektronski logbook ce biti koska... E sad, ove promene nece pogoditi vece americke firme jer oni uveliko rade po E-logu i zaposljavaju samo ljude sa papirima, a vozace po milji placaju bedno - u proseku nekih 20 centi...

Problem ce nastati po ovim manjim firmama u vlasnistvu imigranata iz Istocne Evrope. Moje neko misljenje je da ce vecina tih firmi ili morati da drasticno povecaju naknadu po milji ili ce se polako gasiti jedna po jedna... Vreme ce pokazati
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #372  
Staro 05.04.2015, 12:37
Just.Chele's Avatar
Just.Chele Just.Chele je offline
Član
 
Datum prijave: 25.03.2012
US lokacija: jos cekam, bice uskoro :D
YU lokacija: "....tamna strana, Belog grada" BEOGRAD, SRBIJA
Poruke: 15
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Zakon je na Federalnom nivou. Drzava IL nije federacija nego drzava koja je deo federacije. Ukoliko sve drzave krenu da se pridrzavaju tog zakona 01.07.2015. onda ni WA state nece biti izuzetak.

Kakva ce biti situacija u praksi - ne znamo dok ne prodje 1. Jul.

Ni trenutno nije tako lagano doci do dokumenata sa non-immigrant vizama (kao sto je J1 ili F1). Pripremi se na cimatanje i obilazenje vise DMV-jeva ne bi li dosao do onogo sto si zacrtao... Nigde nije kao sto ljudi misle "Bez problema" onako na "Dobar Dan".
...nestigoh' ranije da odgovorim..
Nisam ja bas mislio bez problema, verujem da ne cekaju oni tamo bas nas da dodjemo i trazimo dozvolu ali cuo sam sa vise strana, i citao da su ljudi uspeli da tamo zavrse CDL.
Sta bi se desilo ako bi ja na primer upisao skolu, a ne zavrsim je do 1. Jula, jel ce da me hvatao taj zakon?
Inace moj prijatelj kod koga idem ovo leto u, je proslog leta u Cikagu ili negde u ILL, dobio dozvolu i evo sad vozi...a dosao je isto sa J1
Negde ovde sam isto citao da je samo problem da se izvadi ID, a da ostalo sve lakse (sto se tice dozvole za kola, pa za kamion) ??
Reply With Quote
  #373  
Staro 05.04.2015, 13:02
Sasa 70 Sasa 70 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.06.2014
Poruke: 46
Nepromenjeno Dispecer i otvaranje svoje firme

Cao drustvo koji ste vec u Americi,

Mi se spremamo za Ameriku ( zelena karta) pa razmisljamo kojim poslom da se bavimo, moja supruga je veterinar a ja Agronom i planiramo da zivimo u Chicago, zbog toga sto tamo imamo prijatelje.

Moj prijatelj vozi kamion i kaze mi da je dobar posao da radis kao dispecer i kasnije da otvoris svoju dispecersku firmu. Po tome sro sam procitao u postovima koje ste napisali kazete da dolazi do neke promene u celom sistemu prevoza kamionima.

Molim vas da mi pomognete tako sto cete mi kazete sto vise informacija oko polsa dipecera i otvaranje svoju firmu za dispcere.

1/ Koliko je taj posao profitabilan
2/ Koliki je porez koji firma koja se bavi dispacerstvom placa drzavi
3/ Koji oblik registracije firme je najbolji LLC ili nesto bolje i jednostavnije
4/ Koliko se moze zaraditi ako opsluzijete 10 kamiona

Molim vas da svi koji imate bilo kakvo iskustvu o ovom poslu vezano za dispecere mi pomognete da razumem taj posao. Znam da nije lako ali sta je lako u danasnje vreme.

1/ Na sta treba da najvise obratim paznju
2/ Dali je to papiroloski komplikovan posao
3/ Gde se moze nauciti taj zanat ( dispecer)

Vidim na u jednom postu ( Magelan) spominje da ce male firme koje drze isotcnoevropranji ce se naci u problemu i morati da ugase firme, bog cega ?

Magelan, ti si ocigledno dosta upucen u USA zivotu i poslu trucking, pa te molim da mi deteljnije objasnis ceo proces, unapred hvala.

Hvala svima koji cete pisati na ovu temu da lakse shvatim ceo proces.
Reply With Quote
  #374  
Staro 05.04.2015, 15:38
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Just.Chele Prikaz poruke
...nestigoh' ranije da odgovorim..
Nisam ja bas mislio bez problema, verujem da ne cekaju oni tamo bas nas da dodjemo i trazimo dozvolu ali cuo sam sa vise strana, i citao da su ljudi uspeli da tamo zavrse CDL.
Sta bi se desilo ako bi ja na primer upisao skolu, a ne zavrsim je do 1. Jula, jel ce da me hvatao taj zakon?
Inace moj prijatelj kod koga idem ovo leto u, je proslog leta u Cikagu ili negde u ILL, dobio dozvolu i evo sad vozi...a dosao je isto sa J1
Negde ovde sam isto citao da je samo problem da se izvadi ID, a da ostalo sve lakse (sto se tice dozvole za kola, pa za kamion) ??
Zasto mislis da ce skola da nesto pomogne? Ajde logicki - skola ti isto nije put do radne dozvole tako brzo. Nekad je moglo to lakse, ali stvari se zatezu. Iscitaj malo moje postove na ovoj temi pa ce ti biti jasnija cela tematika.

Ja sam ti napisao - mozda se provuces negde sa J1 do 01.07. Mozda. Krenes da obijas pragove po svim mogucim DMVs pa mozda nekom sluzbeniku i promakne. Ponavljam - MOZDA. Recimo da se provuce 1:10.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #375  
Staro 05.04.2015, 15:49
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@Sasa_70

Posao kao dispatch mozes da dobijes ali u startu je plata oko $500 nedeljno. Dobar dispatch zaradjuje dosta samo pod uslovom da ima odlicne kontakte sa brokerima, a do dobrih kontakata se niti dolazi lako niti preko noci. Vecina dobrih dispatch-era su bivse kamiondzije. Kao kamiondzija naucis dosta stvari o celom tom poslu pa mozes da ceo trucking sagledas iz vise uglova dok neko ko sedne odmah u office te stvari ili nikad ne nauci ili ih nauci na tezi nacin. Dakle, ne dolazi se lako do visokih plata u dispatch-u. Momci koji zaradjuju preko $5.000 mesecno imaju iza sebe godine iskustva.

Imaj u vidu da ti za to zanimanje treba dobar Engleski, da budes maher u komunikaciji sa ljudima jer ces raditi sa gomilom nepismenih i polupismenih nekulturnih vozaca, a i brokeri umeju da budu jako nezgodni i sa nemogucim zahtevima...

Sto se tice tipa firme i poreza - tu nisam ekspert.

Posao nije toliko tezak, radis kroz aplikaciju, ali ponavljam ono sto taj posao cini teskim je dilovanje sa raznorazim mentalnim sklopovima

Kako doci do pozicije - ukoliko znas nekog u US ko radi u trucking kompaniji i voljan je da te preporuci, tako ces jedino uci u biznis. A onda te stave da radis sa nekim neko vreme da vidis kako to ide pa u jednom momentu krenes da radis sam. U vecini situacija ce ti taj koji te trenira samo pokaziti osnovne stvari, niko ti naravno nece dati ni jedan kontakt, a trikove ces morati sam da ucis.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #376  
Staro 05.04.2015, 16:47
Sasa 70 Sasa 70 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.06.2014
Poruke: 46
Nepromenjeno

Magelan,

Hvala ti puno na odgovoru, svaki savet ili informacija moze nam puno pomoci oko toga cime cemo se baviti u Americi, za sada jos uvek lutamo u tome.

Prva ideja je bila dispatch, jer se moze raditi od kuce , pa na taj nacin ustediti vreme i novac. Ja cu nastaviti da istrazujem i ako nesto novo saznam javicu ti.

Reci nam dali je tacno da ako uradis nostrifikaciju diplome u jednoj drzavi recimo Virginia gde si ti, ili Illinois, da nostrifikacija vazi samo za tu drzavu (state) sto znaci da ako se jednoga dana preselis u drugi state moras ponovo da radis nostrifikaciju, ili to nije tacno, malo smo zbunjeni oko toga.

Hvala ti jos jednom i zelimo ti lep dan.
Reply With Quote
  #377  
Staro 05.04.2015, 17:21
free's Avatar
free free je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2011
US lokacija: Schaumburg, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 126
Pošalji Skype™ poruku korisniku free
Nepromenjeno

Jos jedan info za sve nove imigrante koji dolaze u IL. Svi koji su dosli posle oktobra prosle godine, koji polaze vozacki ispit, kad im urade dozvolu nedaju vam je odmah nego je posalju postom za Springfield na dodatne provere, koje znaju da traju i po 3-4 nedelje, pa tek vam kasnije stigne dozvola postom, Isto je i za obican ID. Znaci polozite pismeni, polozite voznju, slikate se i da vam daju dozvolu kao sto je pre bilo, opa ona u kovertu a vi se susite jedno mesec dana bez iste
__________________
U Americi od 21.10.2013
Reply With Quote
  #378  
Staro 05.04.2015, 17:46
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sasa 70 Prikaz poruke
Magelan,

Hvala ti puno na odgovoru, svaki savet ili informacija moze nam puno pomoci oko toga cime cemo se baviti u Americi, za sada jos uvek lutamo u tome.

Prva ideja je bila dispatch, jer se moze raditi od kuce , pa na taj nacin ustediti vreme i novac. Ja cu nastaviti da istrazujem i ako nesto novo saznam javicu ti.

Reci nam dali je tacno da ako uradis nostrifikaciju diplome u jednoj drzavi recimo Virginia gde si ti, ili Illinois, da nostrifikacija vazi samo za tu drzavu (state) sto znaci da ako se jednoga dana preselis u drugi state moras ponovo da radis nostrifikaciju, ili to nije tacno, malo smo zbunjeni oko toga.

Hvala ti jos jednom i zelimo ti lep dan.
Nostrifikacija za koje zanimanje? Zdravstvo ili mislis na prebacivanje CDL-a iz drzave u drzavu?
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #379  
Staro 07.04.2015, 13:24
Sasa 70 Sasa 70 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.06.2014
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Nostrifikacija za koje zanimanje? Zdravstvo ili mislis na prebacivanje CDL-a iz drzave u drzavu?
Magelan,

Moja supreuga je zavrsila veterinu, i razmislajmo da nostrifikuje diplomu na nekom univerzitetu u Chicagu. Neki prijatelji su nam rekli da ako nostrifikuje diplomu u Ilinois da moze raditi sa diplomom samo u IL, i da ako se jendog dana preselimo da zivimu u drugi state na pr. Kenutcky da ta nostrifikacija tamo nevazi.

Neznamo koliko je to istina.

Hvala ti na svu nesebicnu pomoc
Reply With Quote
  #380  
Staro 07.04.2015, 23:30
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sasa 70 Prikaz poruke
Magelan,

Moja supreuga je zavrsila veterinu, i razmislajmo da nostrifikuje diplomu na nekom univerzitetu u Chicagu. Neki prijatelji su nam rekli da ako nostrifikuje diplomu u Ilinois da moze raditi sa diplomom samo u IL, i da ako se jendog dana preselimo da zivimu u drugi state na pr. Kenutcky da ta nostrifikacija tamo nevazi.

Neznamo koliko je to istina.

Hvala ti na svu nesebicnu pomoc
Lekari i medicinski tehnicari licencu iz drzave u drzavu prebacuju po principu reciprociteta. U prevodu, imas licencu u jednoj drzavi, posaljes potrebnu papirologiju nadleznoj komori u drugoj drzavi, platis licenciranje i za nekoliko nedelja dobijes licencu. Imas pravo da u isto vreme budes licenciran u vise drzava.

Kakva je procedura za veterinare, nisam siguran. Trebalo bi da je slicno ako ne cak i isto, ali treba proveriti.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.