ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Social Security Number & Green Card » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #601  
Staro 18.08.2016, 17:57
bibip bibip je offline
Član
 
Datum prijave: 29.11.2014
Poruke: 9
Nepromenjeno

Da li je neko imao to iskustvo da ceka green card evo skoro vec deset meseci, od oktobra prosle godine?
Reply With Quote
  #602  
Staro 18.08.2016, 19:52
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bibip Prikaz poruke
Da li je neko imao to iskustvo da ceka green card evo skoro vec deset meseci, od oktobra prosle godine?
Ne, u to sam siguran. treba da jusris gde ti je green card ako ti jos nije stigao. Salji im mail pismo, zovi ih.
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #603  
Staro 18.08.2016, 21:07
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

bibip:
jesi li uplatio onih $165 za izdavanje zelene karte? Ako jesi i imas potvrdu da si uplatio, zovi na taj broj sto ima i ganjaj ih, 9 mjeseci je bas predugo.
Ako nisi uplatio onda znas razlog sto ti nije dosla.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #604  
Staro 18.08.2016, 22:22
bibip bibip je offline
Član
 
Datum prijave: 29.11.2014
Poruke: 9
Nepromenjeno

Znam narode, sve sam probala, moju uplatu za taj fee, sto sam uradila u septembru, evidentirali su tek u februaru 2016., zvala sam ih nebrojeno puta tokom ovih par meseci, na kraju sam preko infopass-a zakazala u imigracionom gde mi je sluzbenica rekla kako oni cekaju na moje otiske I sliku, mesecima... Moja spanska serija ima I nastavak, elem, odmah sam tad uradila taj biometrics, da bi mi sutradan stiglo Pismo kako su mi zakazali sastanak u APC, Application Support Center,opet za biometrics...Verujem da je to bio njihov previd jer sam ja to uradila dan ranije. Naravoucenije iz mog iskustva jeste da taj customer service broj 800-375-5283 nije sluzio apsolutno ni za sta, jer oni zapravo kad ih pozovete nemaju sve informacije o vasem slucaju, a kako se ispostavilo nije imala sve informacije ni ta sluzbenica u imigracionom. I tako poslala sam case inquiry opet pocetkom jula na sta mi je stigao mejl pocetkom avgusta od sluzbe iz Teksasa valjda, znaci glavnih I odgovornih za izradu I slanje zelene karte.Odgovor je glasio da cekaju da mi se zakaze sastanak za biometrics I lista cekanja za to jeste otprilike 60 dana. Sad ih opet zivkam I zivkam...Eto nadam se da niko nece imati iskustvo slicno mom.
Reply With Quote
  #605  
Staro 03.09.2016, 04:17
Mablica Mablica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2013
Poruke: 30
Nepromenjeno

Pozdrav svima,
Samo da javim posle tacno 48 dana su nam stigle gc,
Odmah po dolasku smo se prijabili za ssn u ssa i dobili ga kroz nedelju dana, i jos jedna stvar nismo kacili na p.o. box nasa imena..
Reply With Quote
  #606  
Staro 03.09.2016, 06:41
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mablica Prikaz poruke
Pozdrav svima,
Samo da javim posle tacno 48 dana su nam stigle gc,
Odmah po dolasku smo se prijabili za ssn u ssa i dobili ga kroz nedelju dana, i jos jedna stvar nismo kacili na p.o. box nasa imena..
Super, bas su vam brzo stigle. Da li mozes da objasnis ovo za p. o. box i imena. Hvala
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #607  
Staro 05.09.2016, 03:06
cirapfc cirapfc je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.01.2011
Poruke: 55
Nepromenjeno

Evo da se i ja javim. Dobio sam GC posle 3.5 meseca. Zvao sam ih u medjuvremenu i rekli su mi da zovem opet ako ne dodje u roku 120 dana od datuma placanja onih 165 usd. Naravno, nije stigla te sam ih zvao opet. Problem je bio u tome sto mi nisu promenili adresu na onu koju sam dao prilikom ulaska u USA, posto sam u ds260 pre godinu dana stavio drugu adresu. Poslali su brzo, dobio sam tracking number i GC je za 7 dana bila na adresi iz ds260... Birokratija im bas i nije najbolja. U svakom slucaju, taj covek ju je primio i sacuvao, a ja sam je posle par dana uzeo...

A sto se tice ovog pitanja za PO box i imena, covek je hteo reci da ne moras da stavljas svoje ime na postansko sanduce da bi ti postar ostavio GC.
Reply With Quote
  #608  
Staro 09.09.2016, 00:06
bibip bibip je offline
Član
 
Datum prijave: 29.11.2014
Poruke: 9
Nepromenjeno

Zdravo forumasi, htedoh evo da podelim sa vama I moje iskustvo. Posle godinu dana cekanja I zvanja I sastanaka u imigracionom danas su mi saopstili da su zapravo zagubili moju kovertu sa dokumentima prosle godine u oktobru kad sam usla u zemlju. I sad opet sve ispocetka, izvodi, slike,otisci I jos cekanja...
Reply With Quote
  #609  
Staro 10.09.2016, 07:00
Mablica Mablica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2013
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Super, bas su vam brzo stigle. Da li mozes da objasnis ovo za p. o. box i imena. Hvala
Iako nam je zena iz uscis-a rekla da se pobrinemo da stavimo nasa imena na sanducetu, nismo stavili i apsolutno nema potrebe jer na kovertama stoji ispod naseg imena i ime osobe koja je na toj adresi...
Reply With Quote
  #610  
Staro 25.09.2016, 13:59
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Meni i deci je danas tacno mesec dana kako smo u USA.
SSN jos nismo dobili... Prvo sam cekala tri nedelje koliko je rok da stigne, zatim sam slala mail i zvala broj koji sam dobila u ambasadi... Na mail su mi odgovorili posle pet dana, a dok sam dosla do operatera....
I sve to uzalud. Nikakva informacija ne moze da se dobije ovim putem.
I onda pravac ssn office...
Ono sto je bitno za nove ljude jeste da su mi u office rekli da se broj NAJDUŽE ceka dve nedelje, i ukoliko ne stigne pravac office.
Nama su na aerodromu zeZnuli nesto, nisu kompletno popunili aplikaciju tako da sada opet cekam....
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Green Card - Sigurnost Bazzoli Vaša strana 11 07.07.2015 05:01
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.