ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak u SAD » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #151  
Staro 24.12.2016, 22:14
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
A kakva bi bila situacija ako je nosilac zelene karte npr. 5 ili 5,5 meseci van US proveo (npr. u Srbiji) tokom prvog napustanja Amerike (znaci manje od 6 meseci), a da je pre toga ukupno u Americi proveo 1 ili 2 meseca, tek da bi aktivirao postupak izdavanja zelene karte?

Da li i on treba da "strepi" i ocekuje ispitivanje, probleme, da nesto dokazuje i sl..

I koja su npr. ta neka pitanja koja se mogu ocekivati u ovom slucaju, da li bi neko ko je to doziveo ili prisustvovao tome, naveo ta neka pitanja, kao i sta treba odgovoriti a sta nikako ne treba odgovoriti na ta pitanja...
Ne znam iz licnog iskustva, ali citajuci iskustva drugih clanova, mogu ali i ne moraju da Vam postave bilo kakva pitanja. Svaka situacija je za sebe i definitivno nema pravila. Clanovi Magelan i Oskark pisali su o neprijatnostima koje su dozveli prilikom ponovnog ulaska. Znam da zelite da cujete konkretan odgovor na svoje pitanje, ali nisam siguran da li iko moze tacno da Vam odgovori. Pretpostavljam da su i oni (CBP officers) svesni da svako ko je dobio imigransku vizu menja svoj zivot iz korena i da to ne moze uvek da se obavi "preko noci", i da ima nekih "repova" koje neko mora da resi da bi se u potpunosti posvetio zivotu u novom drustvu. Eto, moze i ova poslednja recenica da Vam bude odgovor.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #152  
Staro 31.12.2016, 05:30
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
A kakva bi bila situacija ako je nosilac zelene karte npr. 5 ili 5,5 meseci van US proveo (npr. u Srbiji) tokom prvog napustanja Amerike (znaci manje od 6 meseci), a da je pre toga ukupno u Americi proveo 1 ili 2 meseca, tek da bi aktivirao postupak izdavanja zelene karte?

Da li i on treba da "strepi" i ocekuje ispitivanje, probleme, da nesto dokazuje i sl..

I koja su npr. ta neka pitanja koja se mogu ocekivati u ovom slucaju, da li bi neko ko je to doziveo ili prisustvovao tome, naveo ta neka pitanja, kao i sta treba odgovoriti a sta nikako ne treba odgovoriti na ta pitanja...
Licno znam za slucaj da je nosilac usao u SAD, proveo 10 dana i vratio se u Srbiju. Zelena karta je dosla postom na adresu u SAD i poslata za Srbiju. Nakon toga je nosilac usao nakon 4 mjeseca, samo pokazao zelenu kartu i pasos i nitko nije nista pitao, bio mjesec dana pa nazad za Srbiju na jos 5 mjeseci. I opet povratak u SAD bez ikakvih pitanja na granici
Reply With Quote
  #153  
Staro 31.12.2016, 11:39
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Jeste,ali moguce da ce im to praviti problem kada budu podnosili za americko drzavljanstvo.
Za drzavljanstvo godina u kojoj si 6 meseci van USA, se nece racunati... to mislim da nije pod znakom pitanja...

Moja je nedoumica da li je sam ulazak u drzavu (tj. zadrzavanje statusa nosioca GC kada se ulazi u drzavu) pod vecim znakom pitanja ako ulazimo u USA nakon 10 ili 11 meseci provedenih u Srbiji, u odnosu na slucaj ako smo u Srbiji bili 5 ili 6 meseci (tj. ako smo krace bili van USA)...
Reply With Quote
  #154  
Staro 23.01.2017, 14:29
Вардар Вардар je offline
Član
 
Datum prijave: 21.09.2016
Poruke: 8
Nepromenjeno

Dali je moguce da nakon dobijanje GC u pasos dobijes drugu vizu recimo A2 onda udjes sa a2 vizu u Americi i tamo uradis adjustment of status i aktiviras GC? Radi se o skolovanje za koje moras biti u A2 statusu kad udjes u SAD.
Reply With Quote
  #155  
Staro 23.01.2017, 15:20
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Вардар Prikaz poruke
Dali je moguce da nakon dobijanje GC u pasos dobijes drugu vizu recimo A2 onda udjes sa a2 vizu u Americi i tamo uradis adjustment of status i aktiviras GC? Radi se o skolovanje za koje moras biti u A2 statusu kad udjes u SAD.
Ne, jer vec imas imigracionu vizu u pasosu. Samim tim nema potrebe raditi adjustment of status jer si vec u statusu cim prodjes imigraciono u US.

A2 viza je za diplomate koliko vidim:
Citat:
Diplomats and other foreign government officials traveling to the United States to engage solely in official duties or activities on behalf of their national government must obtain A-1 or A-2 visas prior to entering the United States. They cannot travel using visitor visas or under the Visa Waiver Program.
Znaci da imas diplomatski pasos u kojem bi bila ta A2 diplomatska viza.

Ukratko, sve vize koje imas prije dobijanja imigrantske vize se ponistavaju (bar su meni sve ponistili) jer jedna osoba ne moze imati vise viza validnih u isto vrijeme.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #156  
Staro 31.01.2017, 01:38
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Drugari,
Pokusao sam da pronadjem na forumu pogotovo na ovoj temi odgovor na sledece pitanje:

Da li prilikom prvog ulaska u USA moram uci zajedno sa suprugom ili mogu ja prvi pa kasnije ona?
Napomenuo bih da sam ja nosioc vize.

Nasao sam ovde https://travel.state.gov/content/vis...iew/after.html nesto vise na tu temu ali se vodim onim: Ko pita, ne skkita.
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #157  
Staro 31.01.2017, 02:25
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bojan1981 Prikaz poruke
Drugari,
Pokusao sam da pronadjem na forumu pogotovo na ovoj temi odgovor na sledece pitanje:

Da li prilikom prvog ulaska u USA moram uci zajedno sa suprugom ili mogu ja prvi pa kasnije ona?
Napomenuo bih da sam ja nosioc vize.

Nasao sam ovde https://travel.state.gov/content/vis...iew/after.html nesto vise na tu temu ali se vodim onim: Ko pita, ne skkita.

Zavisi sta pise na njenoj vizi, ali verovatno je "Valid only if Acc/FTJ Spouse". Pogledaj post: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...&postcount=129. Ako ima FTJ, znaci da moze i kasnije samostalno, a ako je samo Acc moze iskljucivo sa tobom. Dakle, nista bez tvog prvog ulaska, pa makar i minut ranije.

Last edited by slucajni_prolaznik; 31.01.2017 at 02:30.
Reply With Quote
  #158  
Staro 31.01.2017, 07:17
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bojan1981 Prikaz poruke
Drugari,
Pokusao sam da pronadjem na forumu pogotovo na ovoj temi odgovor na sledece pitanje:

Da li prilikom prvog ulaska u USA moram uci zajedno sa suprugom ili mogu ja prvi pa kasnije ona?
Napomenuo bih da sam ja nosioc vize.

Nasao sam ovde https://travel.state.gov/content/vis...iew/after.html nesto vise na tu temu ali se vodim onim: Ko pita, ne skkita.
Svaki nosioc vize, pa tako i Vi, moze uci u USA pre ostatka porodice. Naravno, i oni moraju uci u USA pre isteka 6 meseci od lekarskog. Pisano je vise puta o tome na forumu...
Postoje izuzeci, kao npr. ako se pozivate na supruznikovu zemlju rodjenja kao eligible. Onda bi morali u isto vreme da udjete u USA.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #159  
Staro 31.01.2017, 09:32
MirkoJ MirkoJ je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2016
US lokacija: Pittsburgh (jednog dana :))
YU lokacija: Beograd
Poruke: 34
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Svaki nosioc vize, pa tako i Vi, moze uci u USA pre ostatka porodice. Naravno, i oni moraju uci u USA pre isteka 6 meseci od lekarskog. Pisano je vise puta o tome na forumu...
Mogu li ja ovde da se nadovezem zanimljivim podpitanjem? uglavnom pisemo o prvom ulasku po dobijanju GC, a posle? Moze li se npr nosioc vize vratiti na 5-6 meseci a pratioc da ostane u USA i samostalno radi/putuje?
__________________
"Even the longest journey begins with a single step"
DV2018- Has not been selected x2
DV2019- Has not been selected x2
DV2020- Has not been selected x2
DV2021- Here we go again
Reply With Quote
  #160  
Staro 31.01.2017, 12:32
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MirkoJ Prikaz poruke
Mogu li ja ovde da se nadovezem zanimljivim podpitanjem? uglavnom pisemo o prvom ulasku po dobijanju GC, a posle? Moze li se npr nosioc vize vratiti na 5-6 meseci a pratioc da ostane u USA i samostalno radi/putuje?
Naravno, cim prvi put aktvirate svoj status kao LPR, svako za sebe ima ista prava da zivi i radi u USA. Sto znaci i da ukoliko bi se, ne daj boze, razveli, supruznik koji nije bio nosilac takodje moze da aplicira sa drzavljanstvo.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.