ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » IT poslovi (iskustva) » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 16.12.2013, 13:45
mistikos mistikos je offline
Član
 
Datum prijave: 13.12.2013
Poruke: 2
Nepromenjeno

Malo sam pretrazivao poslove na dice.com i indeed , ono sto me obeshrabruje jeste upravo to iskustvo gde skoro svi oglasi traze neko iskustvo i to 3-5 godina.Da li je zaista tako u praksi da strogo traze navedeno iskustvo?
Reply With Quote
  #42  
Staro 16.12.2013, 14:39
Dzordz Dzordz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.01.2013
US lokacija: Jos cekam
Poruke: 128
Nepromenjeno

10 x 1 godina iskustva je i dalje 1 godina iskustva

Mozda ces morati malo da nasminkas CV da prodje HR ali ako si savladao materiju i pokazes se za entry level poziciju ne bi trebalo da imas problema.

Naravno nemoj ni ti da gledas inzinjerske kojekakakve pozicije
Reply With Quote
  #43  
Staro 22.12.2013, 11:47
djuvecar djuvecar je offline
Član
 
Datum prijave: 22.12.2013
Poruke: 1
Nepromenjeno

pozdrav svima!

ovo mi je prvi post na forumu!

Želeo bih da pitam kakav je status freelancera koji rade od kuće u americi (tu mislim pre svega na web dizajnere i web developere) ? Kako je regulisana njihova penzija i da li imaju prava na kredite s obzirom na to da je zarada takvom tipu radnika prilično promenljiva?
Mene zanima ova tematika jer se bavim freelancingom i hteo bih da znam šta me očekuje ako kojim slučajem odem u USA i registrujem se kao freelancer.

A opcije za traženje posla kao web developer po firmama su mi verovatno limitirane jer nemam fakultet i sumnjam da bi me uzeli u obzir? Ili možda grešim ?
Reply With Quote
  #44  
Staro 16.01.2015, 17:52
dxdx dxdx je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2013
YU lokacija: HR
Poruke: 19
Nepromenjeno Dev Bootcamp

Molio bih misljenje onih koji su u IT industriji. Gledam ovih dana Dev Bootcamp nacin skolovanja, tipa Bitmakerslab.com, Startupinstitute.com i Devbootcamp.com. Razumijem da je sve do samog covjeka, koliko zeli i moze da nauci kao i same kvalitete tecaja. Da li je ruby nesto u sto se isplati ulagati ili je bolje poceti uciti neki drugi jezik? Koliko je realno naci posao kao junior developer u USA vs EU, usporedbe radi.
Iz moje perspektive kada iza sebe imam dva fakulteta nevezana za CS (IT) i godine radnog iskustva, a zelim promjenu karijere mozda je pametnije zavrsiti neki jednogodisnji program tipa diploma u Americi ili Kanadi gdje bih dobio vise znanja. Znate li za koji takav program?

Hvala na komentarima.
Reply With Quote
  #45  
Staro 23.01.2015, 07:41
ladolcevita ladolcevita je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2014
Poruke: 26
Nepromenjeno

Mislim da ti to nece trebati. Bolje nauci sam i pokusaj da radis freelance kako bi se pripremio za US podrucje i ovdasnje poslove.
ako vec imas degree opusteno!
Reply With Quote
  #46  
Staro 23.01.2015, 15:34
Cunami Cunami je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.03.2012
Poruke: 44
Nepromenjeno

Volio bi kada bi neko opisao kakvu perspektivu ima neko ko "poznaje" PHP, MySQL, HTML, CSS, JavaScript, Responsive design, Bootstrap, Codeigniter, Laravel, OOP, MVC, MS Access, RDBMS, VBA, Photoshop, Wordpress. Imam neko znanje, ali nemam radnog iskustva. Mogu za sebe reći da sam neki početnik Junior Programer.
__________________
Prva prijava 15.10.2011. - Has not be selected.
Druga prijava 14.10.2012. - Has not be selected.
Treća prijava 02.11.2013. - Izvučeni 2015EU00031xxx
DS-260 Popunili i poslali 02.06.2014.
Ljekarski 21.05.2015. Eurofarm - Sarajevo
Interview 04.06.2015. - Sarajevo - Vize odobrene
Departure Day 06-Sep-2015.
Reply With Quote
  #47  
Staro 23.01.2015, 15:56
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Znam vise od tih sa liste a sebe ne definisem kao IT osobu. Znam i masu drugih vezanih za moju struku. Ali sto se mene tice, svi znaju da umem ovo ili ono, pa mi je problem da kazem ne na poslu kad me neko pita za nesto oko sajtova, uvek mi uvale da budem admin nekih zilion sajtova...

A koja si dva fakulteta zavrsio? Jesu li lukrativni?
Reply With Quote
  #48  
Staro 23.01.2015, 21:28
dxdx dxdx je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2013
YU lokacija: HR
Poruke: 19
Nepromenjeno

Zavrsio sam "Ship management" te kasnije "International Relations and Diplomacy". Inace vec nekih 18 godina radim vani; prvo na brodovima zatim kao manager i konzultant u pomorstvu i oil and gas industriji. Zivio sam u Australiji i Emiratima duze, isto tako od projekta do projekta i poslom boravio po EU, Aziji, USA i Kanadi. U Australiji sam skoro dobio PR, ali na kraju propalo zbog promjene tablice zanimanja itd.

Ono sto je realno je da zena ili ja upisemo MA ili PHD u Kanadi, i onda trazimo PR. Dobra stvar je ako jedan studira onda drugi moze raditi bez problema. Nisam siguran je li isto funkcionira u USA. Znam da mi je prijatelj studirao u USA i zena mu nije mogla raditi za vrijeme njegova studija.

Kako sam jos u srednjoskolskim danima stalno nesto radio po kompjutoru i pomalo programirao zelio bih se vratiti tome. Trazim nacin kako da udjem u posao, a da de moram studirati Computer Science
na BA levelu.
Reply With Quote
  #49  
Staro 25.01.2015, 06:52
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dxdx Prikaz poruke
Zavrsio sam "Ship management" te kasnije "International Relations and Diplomacy". Inace vec nekih 18 godina radim vani; prvo na brodovima zatim kao manager i konzultant u pomorstvu i oil and gas industriji. Zivio sam u Australiji i Emiratima duze, isto tako od projekta do projekta i poslom boravio po EU, Aziji, USA i Kanadi. U Australiji sam skoro dobio PR, ali na kraju propalo zbog promjene tablice zanimanja itd.

Ono sto je realno je da zena ili ja upisemo MA ili PHD u Kanadi, i onda trazimo PR. Dobra stvar je ako jedan studira onda drugi moze raditi bez problema. Nisam siguran je li isto funkcionira u USA. Znam da mi je prijatelj studirao u USA i zena mu nije mogla raditi za vrijeme njegova studija.

Kako sam jos u srednjoskolskim danima stalno nesto radio po kompjutoru i pomalo programirao zelio bih se vratiti tome. Trazim nacin kako da udjem u posao, a da de moram studirati Computer Science
na BA levelu.
Bolje je sto se toga tice tamo, ovde ako jedno studira drugo obicno ima samo boravisnu vizu. Jedina sema da spouse radi je J1 i J2, ali nakon toga moras nazad u maticnu drzavu osim ako ti maticna drzava ne da neki waver. A to obicno mogu samo oni koji su dosli ovde sa nekih fakulteta tamo kao neka razmena.

A sto bi menjao karijeru, tek se u tim industrijama dobro zaradjuje, pogotovo u naftnoj? Pogledaj npr 'logistics management", "global supply chain", "international management" ili slicno nesto...
Reply With Quote
  #50  
Staro 25.01.2015, 22:14
dxdx dxdx je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2013
YU lokacija: HR
Poruke: 19
Nepromenjeno

Cuj, samo prosle godine sam imao 400.000 FF milja sa KLM, tako da mozes zamisliti koliko sam letio. Sve je to dobro, ali pomalo utjece na zdravlje i familju tako da. Inace kao sto je opce poznato vecina poslodavaca u EU i po bliskom istoku zaposljava "preferirani passport" na mid i top management, tako da nije uopce lako. Kada bi kojim slucajem dobio PR u Kanadi ili USA, vjerovatno ne bi bilo potrebe za promjenom. Hvala ti na postu.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Poslovi i prevare dreamerns Vaša strana 23 15.12.2014 01:14
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.