ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Priznavanje strucne spreme u US » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 26.11.2008, 10:22
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
Veronika, ne vidim razloga za ovakvu poruku, stvarno... Jeste, xeg je mozda upotrebio rec "neka ode" umesto "mozda da ode", ali opet... meni je njegova konstatacija na mestu, jer advokat ne zaradjuje malo, moze da zaradjuje samo manje od ostalih advokata... u tom slucaju ovo (tj. deo toga) sto xeg kaze stoji. advokati ovde obrcu veliku kintu, to je cinjenica. niko ne osporava njihov trud, da se razumemo. ubedjen sam da se xeg slaze sa ovim...

ajde, ovaj deo "neka ode" je mozda malo prejak, ako zelis tako da ga rastumacis.... u pravu si i ti, ne treba izletati se sa izjavama tipa "ja cu ti kazem sta ti treba da radis", pogotovo ako se ne zna situacija, i savet nije trazen....

ali ovo tvoje pominjanje grada meni nije bas najjasnije, te bih te molio da pojasnis vezu izmedju xeg-ove izjave i tvoje konstatacije, ako nije problem...


Uh sto se zakuha na ovoj temi.. ja odavde navijam Jerry, Jerry... Springer show... Oyeaaahhh babe...
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #32  
Staro 26.11.2008, 10:30
Veronika's Avatar
Veronika Veronika je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2008
US lokacija: Croatia
Poruke: 89
Nepromenjeno

Ne ni meni se ne raspravlja jer mi se neda gubit vrijeme na to...Priznajem pretjerla sam .Javno se ispricavam xeg .Sorry
Reply With Quote
  #33  
Staro 26.11.2008, 10:36
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Izvinjenje prihvaceno i ja se izvinjavam tebi Veronika za ono sto je tebe pogodilo

Not now Jerry, not now
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #34  
Staro 26.11.2008, 11:59
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Hmmm, kome li ja sad pisem ovaj post? To Xeg or ArtistFormerlyKnownAsXeg?
No, da mi ovde naravimo financial plan kako se ispunjava a dream…

I have a dream that one day every valley shall be exalted, every hill and mountain shall be made low, the rough places will be made plain, and the crooked places will be made straight, and the glory of the Lord shall be revealed, and all flesh shall see it together.

Vidis, ja truly believe da postoji reason zasto je svako od nas dobio chance za novi pocetak… Neko ga vidi i uhvati sansu, neko ne… ja znam da cu je uhvatiti cim se pojavi u videokrugu i zato drzim oketa sirom otvorena (ili bar ovo jedno sto cika Doca kaze da mu ne treba remont). Da li sam ovde da nekom spasem zivot, pomognem da zivot mnogih postane bolji, napravim svoju iscasenu porodicu proud, pronadjem novi smisao zivota, napravim veliki novac, pronadjem soulmate – ja jos uvek ne znam, a verujem ni ti i Sunshine… A ti vidi sad sta ces sa ovim, jer evo ti timeline i opcije – a da ne generalisem mnogo pa da moram da stavljam granicnike na razlicitosti u sistemu – ja ti dajem UCLA a ti posle trazi dalje….

I pre nego sto pocnem: community service, community service… and again: community serviceAsk not what your country can do for you, but what you can do for your country! U zivotu mozes da budes veliki ili mali covek. Veliki su svesni da prvo moraju da plate their dues – pitaj Obamu koliko je tesko kad maxiras credit kartu da bi platio put i smestaj i stigao na konvenciju, ostavis zenu i dvoje dece sa $20 u novcaniku… i najvise vremena provedes u community service – i posle 8 godina udjes u istoriju. Dakle – budes veliki ili budes mali, nema izmedju. There is more to this life than just living. Sad, neko sve ovo nece moci da shvati ali sta da se radi, i ne bi bilo interesantno kad bi smo svi isto razmisljali…

Nego…
Michelle Dubois: Listen very carefully, I shall say this only once.
René: Well, in that case, could you please speak slowly?
Hahahah

The Master of Laws (LL.M.) Program je jednogodisnji program za studente iz US i strane studente. Program nudi specijalizacije u Business Law, Entertainment and Media Law and Policy, International and Comparative Law, a moguce je i dizajnirati specijalizaciju po sopstvenim potrebama.
LL.M. studenti studiraju full time tokom 9 meseci u toku godine. Program pocinje polovinom avgusta i traje 15 nedelja. Pocinje se nedelju dana ranije sa predavanjem Introduction to American Law zbog studenata koji su se skolovali izvan US. Testiranje je u decembru i predavanja se nastavljaju u januaru. To je jos dodatnih 15 nedelja do sredine maja, i nakon toga je program zavrsen.

Potrebno je sakupiti 22 units da bi se dobila LL.M diploma. Moze da se studira i part time sto produzava vreme studiranja ali i pomaze da se bolje raspodeli budzet i isto tako pomaze ukoliko postoji problem sa jezikom pa je sporiji tempo prihvatljiviji. Minimum je 8 units po semestru.

Studenti sami prave raspored, i uzimaju ih zajedno sa studentima koji su upisali JD program. Pri pravljenju rasporeda ispita, treba imati u vidu da se neki kursevi ne nude svakog semestra. Postoji i mogucnost specijalizacije tokom LL.M studija:
1. Entertainment and Media Law and Policy
2. International and Comparative Law
3. Four separate Business-related tracks:
a. Bankruptcy
b. Business Law
c. Securities Regulation
d. Tax
Krajnji rok da se preda aplikacija za program je February 1st. Potrebna dokumenta:

1. $75.00 Application Fee

2. Current Résumé or Curriculum Vitae: standardni resume koji navodi kvalifikacije i radon iskustvo. Moze da bude i detaljniji od standardnog.

3. Personal Statement: ovo je najvazniji deo aplikacije na UCLA. Treba da se opisu zivotni planovi i ciljevi, i da se objasne razlozi zasto je kandidat prava osoba za ovaj program i kako se vidi sopstveni uspeh u zakonodavstvu… takodje treba objasniti i svoja interesovanja, iskustva u community services. Statement ne treba da bude duzi od 3 strane, dupli razmak, velicina slova 12.

4. Official Transcripts: svedocanstva koja dokazuju zavrseno studiranje u drugoj zemlji. Takodje i za ostale diplome ili kurseve koji nisu povezani sa studiranjem prava. U dokumentu treba da budu navedeni svi ispiti i testovi. Svedocanstva moraju biti prevedena na engleski jezik. Prihvatljivo je svedocanstvo na engleskom jeziku izdato od strane skole ili prevedeno i overeno kod ovlascenog prevodioca.

5. Two Letters of Recommendation: preporuke treba da budu od osoba koje se bave zakonodavstvom i koje su upoznate sa kvalifikacijama i sposobnostima studenta. Preporuke su za Graduate Studies Committee, koji odlucuje o prihvatanju ili ne prihvatanju studenta u program. Pozeljno je da bar jedna preporuka bude od univerzitetskog profesora. Prihvatljiva je i preporuka od poslodavca ali akademska preporka nosi vise bodova tokom razmatranja aplikacije.

6. Official TOEFL or LSAT Score: test treba da se odradi na vreme kako bi rezultati bili dostupni pre February 1st kada je krajnji rok za podnosenje aplikacije. Imati u vidu da je za rezultate nekad potrebno cekati nekoliko nedelja ili meseci. Na testu se navodi School Code 4837 i Department Code 03 kako bi rezultati bili poslani direktno u UCLA. Za informacije za TOEFL ici na sajt http://www.ets.org ili pozvati 609.921.9000. Aplikanti koji su zavrsili skolovanje u US ne polazu TOEFL vec treba da daju na uvid LSAT rezultate.

I sada dolazi na red zasto ja ne preporucujem ovaj program vec JD.
Ukupna skolarina za LL.M program je $41,500 i naravno preracun je da je potrebno dodatnih $19,725 za zivljenje, plus knjige i sve drugo sto je neophodno za studiranje. Takodje, i dodatan iznos je potreban i za one “ne-neophodne” stvari u zivotu bez kojih bi ljudi totalno odlepili… Polovina ovog iznosa se placa na pocetku prvog semestra i ostatak na pocetku drugog semestra. Ne postoji razlika u ceni za non-resident i resident.

Finansijska pomoc je veoma limitirana. Tokom godine dodeljuje se nekoliko Dean's Tuition Fellowship awards. Ne postoji posebna aplikacija, nego se odlucuje na osnovu aplikacije za upis. Moguce je uneti i dodatne podatke u Finance section u aplikaciji koje mogu da pomognu da komisija donese odluku da dodeli ovu pomoc. Ipak, sanse su male ukoliko resume nije odlican i zaista postoji velika financial need. Kao vid pomoci je moguce i dobiti zaposlenje u Law Library na poziciji Research Assistant. Maksimalni broj sati je 15 nedeljno i placa se $15 na sat.

Opcija je i konkurisanje za privatne loans, koji se daleko teze dobijaju nego federal. Svaki univerzitet ima spisak finansijskih ustanova kod kojih mozete da aplicirate.

I jos jedan razlog – ujedno i najbitniji: ovo je sa njihove zvanicne FAQ strane:

Will I get a job in the U.S. after earning my LL.M. degree?
Our foreign applicants should be aware that the LL.M. degree, obtained through a one-year Master's program, does not serve as a substitute for the three-year American J.D. on the U.S. job market. If you are committed to finding long-term employment as a lawyer in the U.S., you might consider a J.D. program. Throughout the U.S., most LL.M. students are unable to find permanent employment in the country after graduation. Many more find internships, pursue positions at home, or find employment in a third country. That said, we offer our foreign and American LL.M. students outstanding services designed to improve your success in pursuing the career path you choose.

I sad - ovo je sve trebalo da bude ubaceno kao pdf doc i odmah posle toga jos jedan ali o JD programu... ali zahvaljujuci onom kojeg necu da prozivam u ovo doba - na to mora da se ceka...
Pa kad ja to budem sve lepo sredila onda cu da udarim jedan edit...

Last edited by Zana; 27.11.2008 at 10:22. Razlog: Spelling
Reply With Quote
  #35  
Staro 27.11.2008, 10:11
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Zana ti si genije!!!
Reply With Quote
  #36  
Staro 23.02.2009, 21:24
Dida Dida je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.01.2009
US lokacija: New York
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 33
Nepromenjeno

U vezi s onim što je Žana rekla:"I pre nego sto pocnem: community service, community service… and again: community service… [b][i]..."

Da li je iko imao iskustva s community service? Ma koliko to suludo izgledalo, Mr. Dida i ja, bismo najradije (ukoliko ne nađemo posao odmah - a po svoj prilici nećemo ) za početak ganjali nešto tako...čini nam se kao dobar način integracije u društvo... i ostvarivanje inicijalnih kontakata sa "domorocima"... Zanima nas ustvari da li mi kao "zeleni" možemo učestvovati u takvim programima/aktivnostima?
__________________
registrovali se - nekad u oktobru 2007
prva koverta - 21.5.2008., 12xxxxx
druga koverta - 4.12.2008.
intervju prošli - 12.01.2009.
usli u junu
GC stigla 20.07.2009.
Reply With Quote
  #37  
Staro 23.02.2009, 23:49
greenboy greenboy je offline
Član
 
Datum prijave: 23.02.2009
Poruke: 4
Nepromenjeno 911

Da se razumemo, nije da mastam da postanem policajac ili vatrogasac ali zlu ne trebalo da se ja ipak malo raspitam kave su sanse za jednog Srbina sa Greenom.
Posto vidim da je kriza i bla, bla, bla... da ne davim o tome, a s obzirom da je drzavni posao najbolji posao ( bar je tako u Srbiji i cvrsto stojim iza toga), a da je plata jednog USA policajca oko 45000 $, da li mi uopste mozemo da pozavrsavamo te njihove akademije (koliko sam video za police officera akademija traje od 12 nedelja pa do nekoliko meseci) i da li postoje neke realne sanse da stranac odnosno naturalizovani Amerikanac sa sve naglaskom napreduje u sluzbi.
Ako nista drugo, hvala vam sto ste barem procitali moje pitanje!
Reply With Quote
  #38  
Staro 24.02.2009, 00:09
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ne znam za druge gradove, ali ovo ti je za LA. Ovo ce biti prebaceno u drugu temu....najverovatnije u vezi sa Government jobs.
Zeleni decace, dobrodosao na Forum

Pozdrav, Z
Reply With Quote
  #39  
Staro 24.02.2009, 01:17
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile

Ne znam sto se tice iskljucivo policajaca, ali mislim da se to odnosi i na njih i na sve ostale poslove u samoj policiji, mora da se ima drzavljanstvo, jer je i aplikacija za posao takva da se naglasava da mora da se ima drzavljanstvo, u suprotnom, nece ni da prihvate prijavu. Na sajmovima poslova, standovi Policije, Marinaca, Vojske, uvek su veoma dobro poseceni, odlicno su organizovani, uvek imaju puno ponuda poslova, ali znam da sam bas pricala s jednom od njihovih HR, te da mi je receno da sa GC ne mogu da radim kod njih. S GC moze da se aplicira za rad u biblioteci i u posti. U biblioteci je entry level pozicija veoma slabo placena (malo preko minimalca), ali je posao laganeza i moze da se napreduje, da ne pominjem da su biblioteke kao svemirski centri opremljeni. Posta je dobra, ali se tesko ulazi, cak i na entry level poziciju, mora da se rade dodatni testovi, koji se opet polazu samo nekoliko puta godisnje etc, da ne gnjavim tim ako te ne interesuje, ima dosta agencija koje vrbuju za pomoc pri pripremi testova, etc....sve je to teorija uglavnom, jer s ovom krizom, praksa je sasvim drugacija sada nego sto je bila... I da, sto ti pomenu vatrogasce, e sorry, za njih se nisam raspitivala...lol...

Sve plate mogu da se provere na sajtu www.salary.com.

Pozdrav!
Reply With Quote
  #40  
Staro 24.02.2009, 01:28
greenboy greenboy je offline
Član
 
Datum prijave: 23.02.2009
Poruke: 4
Nepromenjeno 911

Zana, hvala na ultra brzom odgovoru, a i na dobrodoslici.
Vec neko vreme sam na sajtu ali nisam imao sta da pitam, pa rekoh da se ne mesam :-) a i jos uvek nisam izvucen za Green card ali ima vremena, tek mi je 20 i neka. Bitno je da sam aplicirao.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.