ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #271  
Staro 03.02.2022, 21:18
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ove sedmice UPS je izasao za Fourth-quarter earnings results


Highlights include:
Consolidated revenues of $27.8 billion, up 11.5% from last year

Consolidated operating profit of $3.9 billion, up 91.0% from last year; up 37.7% on an adjusted basis

Diluted earnings per share of $3.52; adjusted diluted earnings per share up 35.0% over last year to $3.59UPS Board of Directors declares quarterly dividend of $1.52, a per-share increase of 49% over the prior year

Kompanija finansijski dobro stoji ali mi kao union nemamo nista od toga osim tog 5% discount pri kupovini akcija .
Bit ce dobra odskocna daska u pregovorima za Ugovor 2023-2028 koji je tako reci iza coska .
Citao sam po nekim forumima da ce se ici za vozace $50/h sa zadrzavanjem svih benefita I da ce se pregovarati za 3% godisnje godisnje povećanje plus inflacija. Svidja mi se ovaj novi president uniona i mislim da cemo imati dobar ugovor . Dosta toga treba popraviti od forced 6 punch ( da radimo 6 dana u sedmici) do nekih ozbiljnih narusavanja ugovora oko prekovremenih radnih sati,suspenzija,otkaza itd.
Ono isto sto su pokvareno napravili povecali su satnicu na 23$/h za part time prije peeka I sada su je vratili na regular 17$ per h. Fakticki smanjena im je plata ali su napravi tu piruetu da bi ih zadrzali za peak sezonu. Svi sesonal employees su imali plus attendance bonus sedmicno +300$ ( morali su da rade minimum 4 dana u sedmici) dok domaci radnici nista tako da su im povecali satnicu da ih fakticki zadrze .

Mi ove godine imamo povecanje za 0.90$ + Cola ( povecanje zbog inflacjje sto je 5.9%) tako sa bi trebali izaci na 43$/h a overtime 64.5$/h . Ovaj 6 punch dan ( subota) sto nas forsaju je cijeli overtime i sve preko 8h svaki dan .
Povremeno cu pisati da održim ovaj topic u životu a ako neko ima pitanja slobodno pitajte.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #272  
Staro 09.02.2022, 12:58
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ako sam nesto naucio u ovom union poslu seniority ( radni staz) je sve
Tesko I dugo se penje uz te seniority merdevine ali polako se napreduje
Seniority je potreban za bidovanja ruta, ako te forsaju 6 dana u sedmici idu sa dna liste prema gore, za 8h request ma za sve zivo
Dva faktora uticu na brzinu napredovanja na seniority listi
1. Koliko vozaca ide u penziju
2. Koji je turnover ( koliko ih daje otkaz), ali samo oni koji su vise ima seniority od tebe
Postoje tri vrste seniority
1. Company seniority
Ovdje se računa sve vrijeme provedeno u kompaniji
Ovaj seniority utice na penziju ,godisnji odmor i ako je u pitanju layout ( da te salju kuci nema posla)
2. Full time seniority
Ovo se računa kada se kvalifikujes kao vozac
Utice na bidovanje ruta, forsanje za rad subotom,8 h request, 9.5 protection itd.
3.Part time seniority
Ovo je samo za part time radnike u skladistu . Ne moze se miksati sa full time seniority tj. full time ima prednost.
Seniority liste sa datumima se objavljuju svaki mjesec i javne su na oglasnoj ploci
Ove sedmice smo imali dvojicu vozaca koji su otisli u penziju tako sa se pomjeram za dva mjesta a i ono što je dobro da prebacuju vozace sa rasporeda utorak-subota na pon-petak. Za mene je to prednost posto ti vozaci ce biti primorani na rad subotom ako im hvali vozaca ( a uvijek hvali)
Na ovaj nacin se radi ta prirodna selekcija , obucavaju ljude daju im raspored uto- sub i onda ih stave pod pritisak. Kada opstanu po ugovoru poslije 18 mj prelaze pon- petak ( ali prve 2 godine rade dosta subota)
Taman kada sve to prodjemo dolazimo na top pay i imamo normalan posao, platu i raspored. A sto je najgore poslije svega mi smo jedne mašine, pokusali su nas slomiti ,prošli razne testove i opstali.
Prolazim ovu zavrsnu fazu za par mjeseci sam na top pay, na svojoj ruti , zadnjih dvije godine sam na rasporedu pon-pet ali sam radio vise subota nego sto sam bio slobodan . Sada polako izlazim iz tog zacaranog kruga , naravno ne racunam peek season : ) ( tu nema pravila i strategija)
Reply With Quote
  #273  
Staro 10.02.2022, 02:36
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Da li ce traziti obaveznu vakcinaciju vozacima kamiona?
Reply With Quote
  #274  
Staro 10.02.2022, 05:39
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Da li ce traziti obaveznu vakcinaciju vozacima kamiona?
Nema obavezne vakcinacije za vozace . Kod mene 70% nece da se vakcinise tako da bi ostali bez puno radnika.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #275  
Staro 12.02.2022, 17:01
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ta tema dovoljno govori o tome o kom tipu ljudi se radi u firmi
Reply With Quote
  #276  
Staro 12.02.2022, 19:31
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ne znam sta se desava ali zadnje dvije sedmice je bruka posla.
Skoro obe sedmice sam morao da pustim gravience for 9.5 protection.
U prvoj sedmici sam imao 9.5h preko 11.5 h dozvoljenih a ova sedmica je 11h preko.
Ovo je jedina mogucnost koju imamo da bi se zastitili ( osim naravno u peek season) od prekomjernog obima posla. Naravno postoji i taj D.O.T protection 60h za sedmicu.
Oni su duzni da isplate 1.5 puta dodatnik za sate preko 9.5 h ( fakticki je triple pay posto smo placeni jednom preko 8h 1,5 puta)ali mi mozemo da pustimo gravience samo ako smo tri dana u sedmice preko 9.5h.
Na ovaj nacin primoravamo managment da radi tj. planira bolje rute i zaposljava nove ljude.
Kada ne znaju neka plate, meni je to dodatnih skoro 1k zelembaca za dvije sedmice.
Nastavice se ....
Reply With Quote
  #277  
Staro 16.02.2022, 14:06
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Počeli su problemi sa managmentom
Iako zelim da budem ispod radara i ostanem neprimjecen oni su našli nacina da me napadnu
Razlog zasto je napad toliko jak je vjerovatno ta dva 9.5 gravience pay koje sam pustio zadnje dvije sedmice
Ove sedmice sam odobren za 8h request I opet su me over dispatch ( dali mi vise od 8h rada) . Poceli su da zovu i da mi prijete i uznemiravaju da moram ubrzati da bi zavrsio za 8h . Zvao sam biznis agenta i rekao sta se desava i da mi je 8h request odobren i nece da me povuku sa ceste prije 5p.m. . Posto je sve to eskaliralo morao se ukljuciti I labor manager posto je contract prekrsen I oni mi osporavaju 8h koji su odobrili. Na kraju su me povukli posto je drugi vozac uzeo 25 stopova od mene. Podnio sam jos jedan gravience for article 37. za harassment od strane managmenta.
Jednostavno nekada se ne moze preći preko nekih stvari pogotovo ako se radi o mom slobodnom vremenu i mojim planovima.
Mi imamo mogućnost da sa 8h request natjeramo dispatch i managment da nam da samo toliko posla za taj dan tako da mozemo planirati to vece. Samo 10% vozaca od ukupnog broja vozaca moze biti odobreno za 8h request za dan i prioritet ima seniority.
Ako managment lay off (vraca ih kuci) vozace I daje vise posla drugima da bi povecali ukupnu produktivnost mi se dogovaramo da svaki dan 10 vozaca trazi 8h request. Na ovaj nacin usporavamo I korigujemo dispatch. Ako se ovo I dalje nastavlja koristimo i call in da ne mozemo raditi taj dan ( zovemo 1h prije posla) . Na ovaj nacin pravimo probleme managmentu da nemaju dovoljno vozaca za odredjeni broj ruta koje su planirali.
Mi imamo pravo na tri 8h request u jednom kalendarskom mjesecu . Ako nam oni odbijaju iako nije limit ispostovan ( 10% od svih vozaca) ona moraju da plate 2h penalty pay na zaradjene sate taj dan. Ako nas over dispatch za 8h request I nece da pomognu ( sto je bio problem kod mene) moraju da daju novi 8h request sledeci dan
Mi imamo 5 vozaca stalno na kuci ( zovu ih prije posla I kazu da nemaju dovoljno ruta) a nas opterete sa njihovim poslom. Mi smo krenuli sa 9.5h protection i 8h request pa cemo da vidimo hoce li se stanje popraviti . Ako ovako nastavi pocet cemo call in sledece sedmice.
Reply With Quote
  #278  
Staro 18.02.2022, 05:40
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ne bih da zvucim bezobrazno ali uz sve benefite i platu od 100k mislim da se previse zalis, kod mene u hubu se znalo do 8.50 zezancija, nakon toga pre work communication i svako svojim putem dok se ne zavrsi posao. Kao neko ko je radio taj posao razumem da ti je nekad muka od svega i slicno, ali opet kada izvagas sa benefitima nije to uopste lose
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #279  
Staro 18.02.2022, 12:57
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Ne bih da zvucim bezobrazno ali uz sve benefite i platu od 100k mislim da se previse zalis, kod mene u hubu se znalo do 8.50 zezancija, nakon toga pre work communication i svako svojim putem dok se ne zavrsi posao. Kao neko ko je radio taj posao razumem da ti je nekad muka od svega i slicno, ali opet kada izvagas sa benefitima nije to uopste lose
Nije da se zalim vec je problem sto drugi vozaci budu vraceni kuci . Igrice menagmenta ne prestaju oni ce gurati po svome sve dok mi ne pruzimo otpor.
Menager se juce dosla izvinuti za svoje postupke prije neki dan. Sada je kasno za izvinjenje , ona mora da ode ove sedmice imamo 5 gravience za harassment protiv nje.
Vec tri dana u habu imamo "delegaciju" ( labor manager,district menager,union president, biznis agent) koji prate sta se desava.

Mogu ocekivati u narednim sedmicama retaliation od strane managmenta ( pracenje, trazenje greske da me write up itd) . Retaliation ( osveta) je zabranjena po artiklu 37 . ali oni ce svakako pokušati tako da odmah treba prijaviti svaku vrstu narusavanja ugovora.
Mi smo počeli jos juce sa call in , radi se sinhrozovano tako da i preload call in i vozaci . To ih primorava da managment radi ( preload supervizor) tako da sada prijavljujemo rad supervizora kroz gravience . Mi smo placeni 1,5 puta za sve vrijeme sto taj supervizor radi , oni nisu tu da uzimaju nas posao .
Jednostavno dodjemo ranije pratimo sta se desava,kada vidimo da radi nas posao opomenemo ga da prestane ako I dalje radi prijavljujemo .
Na ovaj nacin mi pritiskamo managment da zaposljava a oni nas pokusavaju ubiti poslom .
Vec tri dana na PSM ( sastanak prije posla vozaca I managmenta) naglasavaju da mi nismo help centar I da niko ne zove za pomoc . Kao oni su ispravno uradili dispatch i da mi samo moramo da radimo I zavrsimo u odredjeno predvidjeno vrijeme.
Poceli smo I zvati etnic hotline , to je broj na koje mozemo pokrenuti postupak protiv managmenta da bi korigovao svoje postupke i prestao krsiti ugovor.

Nastavit ce se
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #280  
Staro 18.02.2022, 14:27
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Ne bih da zvucim bezobrazno ali uz sve benefite i platu od 100k
Svaki cent je krvavo zaradjen a i svi ti benefiti. Kada bi mi na kraju dana dali otkaz rekao bih im Veliko Hvala
Posto si ti vozio samo da ti objasnim moj jedan dan
10- 15 air stops
170 stopova 320-420 pkg ( biznis 70- 90 stops )
17 pick ups ( imam close out Ups store 1800) = PU volume = 350do 500
4-8 ODPU ( on demands pick ups)
Moji PU krecu od 14h I imam da zavrsim sve do 19h ( air comit) ili ako neko air me ( pokupi moj air volume) mogu max da ostanem do 20:30 ( sav volume ).
Imam nekih 7 dock stops i imam oko 3 zgrade ( ovo dosta oduzima vremena , lift, tovaris kolica pa istovaras itd)
Radim simultano , tj dostavljam air i nesto dock stops ( da napravim prostora u Package car)
Najvise mi problema prave ti ODPU I tri PPP ( place plaker pu) koje imam u razlicito vrijeme 11h, 14h,18h I tu imam time windows 1h. Ovi PU su specificni posto se radi o medical ( blood work test itd) imaju label plaker( koji uvijek moram skenirati pa tek onda paket) tako da moram biti na lokaciji u to predvidjeno vrijeme.
Moji svaki minut je bitan i tacno znam u nekih 5 minuta kakvo mi je prolazno vrijeme za svaki stop i preostali broj stopova i PU.

Sada na sve to i na moj prethodni napisani post zamislis kasnjenje preload za nekih 15 do 30 min . Ili npr snijeg ,trafic ili da ides nekom pomoci itd.
Tako kada neko kaze da ima rutu I to biznis rutu taj se ukenja od posla
I taj 1min=$1 I nece biti puno u pregovorima u narednom ugovoru
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.