ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Poslediplomske studije u Americi (Graduate studies) » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 26.12.2013, 16:32
Morning Star Morning Star je offline
Član
 
Datum prijave: 25.12.2013
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 14
Nepromenjeno

Vuxanne hvala puno na trudu i na odgovoru...link koji si mi postavila takodjer je koristan.U intenzivnoj sam potrazi za necim sto bi mi odgovaralo a vec sam bila citala sve sto je Magelan pisao.Mislim da nisam nigdje nasla da je spominjao Master programe.Takodjer nisam vidjela da je aktivan u zadnje vrijeme(mozda se i varam) a poruku mu ne mogu poslati,cini mi se dok ne napisem 10 postova.Anyway hvala!
Reply With Quote
  #122  
Staro 26.12.2013, 20:09
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Morning Star Prikaz poruke
Vuxanne hvala puno na trudu i na odgovoru...link koji si mi postavila takodjer je koristan.U intenzivnoj sam potrazi za necim sto bi mi odgovaralo a vec sam bila citala sve sto je Magelan pisao.Mislim da nisam nigdje nasla da je spominjao Master programe.Takodjer nisam vidjela da je aktivan u zadnje vrijeme(mozda se i varam) a poruku mu ne mogu poslati,cini mi se dok ne napisem 10 postova.Anyway hvala!
Magelan je tu, samo sto ne pise nesto mnogo u poslednje vreme

Prelistaj malo postove na ovoj temi - Medicinske sestre - tehnicari u USA pa mozemo tamo da nastavimo.

Pozdrav
Reply With Quote
  #123  
Staro 27.12.2013, 10:08
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ej, de si, imas novi avatar. Super, ima i tema i za to. Eto odgovora iz prave ruke...
Reply With Quote
  #124  
Staro 28.12.2013, 13:42
VectorZz VectorZz je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Trenutno studiram saobracajni fakultet u Beogradu, na odseku za drumski saobracaj, vec sam se pre nekog vremena raspitivao za undergrad. tj za transfer na neki od americkih univerziteta , ali nakon razgovora sa jednim od profesora sa mog odseka, shvatio sam da mi je naizgled najbolja opcija da u USA odem tek na master ili phd. Kako moja struka, tj transportation engineering, ne postoji samostalno kao kod nas, vec je u sklopu civil eng, veliki broj predmeta mi je nepotreban na underg, dok se vec na masteru moze pronaci kao oblast specijalizacije za MS of Eng.
Jedno od pitanja, posto se na saobracajnom fakultetu slusa veliki broj strucnih predmeta , pocevsi od druge godine, i evo vec u trecoj godini, vecina predmeta koju ja slusam, dobrim delom cine predmete na masteru na nekim univerzitetima, da li se oni uzimaju kao polozeni ako se poklapaju po programu i oblastima, ili samo imaju prednost pri aplikaciji? sad da ne bude zabune oko poklapanja, nas profesor forsira HCM,tj americki Highway Capacity Manual, tako da poprilican broj analiza , radova, zadataka radimo u okviru HCM-a.
I jos jedno pitanje, ako se upustim u takav proces, zavrsavanja mastera u americi, koji od ovih univerziteta, moze da pruzi neke zadovoljavajuce faktore, vezano za TA i RA stipendije, sama cena zivota u tim gradovima,i naravno kvalitet studija?
Kod:
UC Berkeley
University of Arkansas, Fayetteville
Oklahoma State University
University of Virginia, Charlottesville
Penn State
TExas A&M
NC State
Purdue
Northwestern univeristy
University of Illinois at Urbana-Champaign
Vidim da se neki od ovih koje sam naveo, vec spominju kao kvalitetni programi
Hvala unapred
Reply With Quote
  #125  
Staro 28.12.2013, 16:31
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Sve sto polozis na prve cetiri godine ne mozes da racunas za transfer na master diplomu. Ako polazes ispite na master nivou oni mogu biti priznati kao deo ka doktorskoj diplomi. Ja sam imala brdo ispita u prve cetiri koji su njima na poslediplomskoj. Npr. njima je verovatnoca, pouzdanost (moj ispiti iz druge) nivo za poslediplomske. Al dzaba. Oni gledaju celu diplomu - jel B.S. ili M.S.

Mislim da su svi sto si nabrojao drzavni i da imaju programe za TA i RA ali sigurno znam za moj (Purdue), za Texas A&M i za University of Illinois at Urbana-Champaign. A sto se tice kvaliteta, svi sto si nabrojao su medju najboljima na koje dolaze stranci.
Na Hardvarde, Staforde i slicno idu obicno samo deca burzuja i politicara...

A znam sigurno da imaju transpotation na Oregon State University, jedan moj drug je tamo profesor. ovde Evo vidi koji su im ispiti na smeru klikni
Reply With Quote
  #126  
Staro 28.12.2013, 22:34
VectorZz VectorZz je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

@vuxanne

hvala, upravo gledam sa liste ovih predmeta ja trenutno nemam samo ove predmete vezane za gradjevinu tj pavement i aerodrome.

Mozda nisam ja bas najbolje propratio , ali koja je razlika izmedju

Master of Engineering (MEng)
i
Master of Science in Civil Engineering (MS)


i da li studenti tj ako neko recimo radi kao RA moze da igra sportove na fakultetu, odnosno da li se to kosi sa NCAA pravilima, znam da je igracima zabranjeno primanje novca , i da li su varcity sports limitirani samo za undergraduate?

Jel postoje neki testovi za GRE ,jos bolje ako neko ima u pdf-u. Predpostavljam da to ima u American Corner u Beogradu, ali kako sad imam 7 predmeta po semestru i jos neki sto sam preneo i pored stalnih radova i terenskog brojanja saobracaja, ne stizem bas da odem da pogledam to
Reply With Quote
  #127  
Staro 29.12.2013, 03:41
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Koja je razlika izmedju Master of Engineering (MEng) i Master of Science in Civil Engineering (MS)
- Obicno MEng je neko ko radi i planira da ostane u indistriji (obicno 10 ispita se poloze i neki projekat se odradi, ne-akademskog tipa) a MS je vise akademska deiploma najcesce bude 7 ispita i magistarska teza (istrazivackog tipa) - MS obicno uzimaju oni koji zele da nastave akademsku karijeru i da krenu ka PhD-ju.

Da li studenti tj ako neko recimo radi kao RA moze da igra sportove na fakultetu, odnosno da li se to kosi sa NCAA pravilima, znam da je igracima zabranjeno primanje novca , i da li su varcity sports limitirani samo za undergraduate?
- Koliko ja znam undergraduate. Graduate nema vremena da zivi na iznenjerstvu, ako radi kao TA i RA, plus uzima ispite, nema se vremena, obimniji su i zahtevniji ispiti nego kod nas.

Jel postoje neki testovi za GRE ,jos bolje ako neko ima u pdf-u. Predpostavljam da to ima u American Corner u Beogradu
- Najbolji ti je Americki kutak. Probaj na google GRE sample questions nesto ces vec naci. Imaju i na ets sajtu neke primere npr. klikni za pdf sa sajta ETS GRE klikni
Reply With Quote
  #128  
Staro 29.12.2013, 21:14
VectorZz VectorZz je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Gledao sam neki rank prema usnews >> link <<
i ovi koje sam naveo, rank CEE programa :
Kod:
#1  University of Illinois at Urbana-Champaign
#2  UC Berkeley
#6  Purdue
#12 Northwestern univeristy
#13 Texas A&M
#16 Penn State
#26 NC State
#45 University of Virginia, Charlottesville
#72 Oklahoma State University
#80 University of Arkansas, Fayetteville
Ono sto me interesuje, tj nigde nisam nasao GRE minimum score, koji je potreban, verovatno zavisi od fakulteta do fakulteta, recimo gledao sam University of Illinois, i pise da nema minimuma na GRE testu, a recimo prosek koji pise da su studenti upisivali na graduate:

Kod:
Fall 2013 Verbal 155	Quantitative 164	Analytical Writing 4.0
Fall 2012 Verbal 155	Quantitative 163	Analytical Writing 4.0
sad neko ko je polagao , jel moze da mi otprilike kaze kakav je to score, a sto se tice GPA ,oni imaju tu opciju, req. by country, sto za srbiju kaze da se GPA gleda case-by-case sto mi u neku ruku odgovara, jer nemam bas neki visok prosek
Reply With Quote
  #129  
Staro 30.12.2013, 02:14
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Evo ti za Purdue CEE:
What is Civil Engineering's minimum GRE score requirement?

We do not have a minimum GRE score requirement. However, as a point of reference our average GRE scores for students who enrolled last year were:
Verbal: 151
Quantitative: 162
Analytical Writing: 3.5
Since our evaluation considers a host of factors such as reference letters, past academic performance, program needs, statement of purpose, and TOEFL (international students) these average GRE scores should not be interpreted as thresholds for admission and rejection.

Izvor klikni
Reply With Quote
  #130  
Staro 19.03.2014, 02:01
Green2014 Green2014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2013
US lokacija: Sacramento, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Nepromenjeno

Pitanje za Vuxanne naravno

Zavrsio sam ETF u Beogradu po starom programu. Pet godina, sto bi trebalo da bude master degree. U medjuvremenu sam dobio zelenu kartu.
Da li se isplati upisati kao resident neki master koji odgovara mom ili slican (energetika je u pitanju), videti sta ce mi priznati od mojih 42 ispita i dati evetualno razliku i dobiti njihov MS na nekom dobrom univerzitetu?
Vuxanne treba mi tvoje misljenje o ovoj ideji da li je pametno i da li je moguce.
Hvala puno
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Programer u Americi greenie Vaša strana 46 29.01.2015 09:16
Porodjaj u Americi Lykoss Stare teme 28 18.01.2013 18:21
svetska kriza u americi bibi Stare teme 15 18.06.2010 11:19
Zene u Americi ex-usa Vaša strana 11 24.02.2009 23:31
Master studije i ostanak u USA nelson Stare teme 1 13.01.2009 17:19

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.