ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #281  
Staro 22.02.2022, 01:27
Ronin Ronin je offline
Član
 
Datum prijave: 12.05.2021
Poruke: 22
Nepromenjeno

Svaka cast i hvala na detaljnom objasnjenju od strane kdragan77 i damaagon.

Nego me zanima da li je istina da je penzija posle 25 godina rada 10.000$ ? To mi deluje previse
Reply With Quote
  #282  
Staro 22.02.2022, 02:05
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

To i meni previse dobro zvuci da bi bilo istinito ali ipak jeste.

Imas previse dobre benefite, upravo zbog toga ljudi i ne napustaju posao, 401k tokom 20 godina, dobar union, dobra plata i dosta placenih taksi ...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #283  
Staro 22.02.2022, 07:56
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Imate online ugovor njihov naravno da nije, pa nisu oni predsednik drzave ili senatori da imaju toliku penziju, ako sam dobro video za 35 godina imaju maks 4 soma, a verujem i da zavisi od lokacije.
Reply With Quote
  #284  
Staro 23.02.2022, 07:20
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Years of Service Age Monthly Service Pension
Pension Credit
35 years Any age $3,900
30 or more years Any age $3,400 plus $100/yr of service
for years over 30 up to $3,900
25 years Any Age $2,000 up to age 57
25 Years 57 or older $2,500 plus $100/yr of service
for years over 25 up to $3,500
maximum.
Effective January 1, 2020, the following enhancements will be im-
plemented:
35 years, any age—$4,300
30 or more years, any age—$3,800 plus $100/yr of service for
years
- over 30 up to $4,300

Evo sta ugovor kaze , znaci max penzija je 4300$
Vecina nas max 401 k zbog poreza a to je 19500$ prije 50 a 25k poslije 50 godina
Imamo i taj discount 5% za stocks
I health benefits kazu vrijednost od 500 do 1000$
I zivotno osiguranje od kompanije 100k
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #285  
Staro 24.02.2022, 15:13
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
years of service age monthly service pension
pension credit
35 years any age $3,900
30 or more years any age $3,400 plus $100/yr of service
for years over 30 up to $3,900
25 years any age $2,000 up to age 57
25 years 57 or older $2,500 plus $100/yr of service
for years over 25 up to $3,500
maximum.
Effective january 1, 2020, the following enhancements will be im-
plemented:
35 years, any age—$4,300
30 or more years, any age—$3,800 plus $100/yr of service for
years
- over 30 up to $4,300

evo sta ugovor kaze , znaci max penzija je 4300$
vecina nas max 401 k zbog poreza a to je 19500$ prije 50 a 25k poslije 50 godina
imamo i taj discount 5% za stocks
i health benefits kazu vrijednost od 500 do 1000$
i zivotno osiguranje od kompanije 100k
да ли стварно мора свака порука да иде са потписом од пола стране? да ли су ти подаци у потпису стварно битни и после више од 5 година у уса? ако јесу....ок,онда нека свака порука садржи потпис.
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #286  
Staro 25.02.2022, 19:37
Ronin Ronin je offline
Član
 
Datum prijave: 12.05.2021
Poruke: 22
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
да ли стварно мора свака порука да иде са потписом од пола стране? да ли су ти подаци у потпису стварно битни и после више од 5 година у уса? ако јесу....ок,онда нека свака порука садржи потпис.
Ne znam zasto ti to smeta ?
Ima dosta koristi od toga da ljudi vide koliko traje svaki taj proces od dobijanja zelene karte do USA pasosa.
Reply With Quote
  #287  
Staro 26.02.2022, 04:35
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Juce sam imao taj centar meeting u vezi mog gravience za harassment
Proces je sledeći
Iznesem sta se desilo i koji je clan prekrsen u ovom slucaju je to article 37.
Onda ona je dala svoju verziju i obecala da ce me se obracati I tretirati sa dostojanstvom I uvazavanjem
Union predstavnik je kao dokaz pokazao poruke koje smo razmenili
Onda smo izasli napolje i union Stewart mi je sugerisao da ne prihvatim rjesenje I da idem na sledeci korak ( sa njenim sefom i biznis agentom)
Objasnio mi je da je to potrebno zato sto jos 4 vozaca su podnijela gravience for harassment i da to treba da se ide do kraja.
Oni su vec danas spustili loptu i tako su fini

ARTICLE 37. MANAGEMENT EMPLOYEE
RELATIONS
Section 1.
(a) The parties agree that the principle of a fair day’s work for a fair
day’s pay shall be observed at all times and employees shall per-
form their duties in a manner that best represents the Employer’s
interest. The Employer shall not in any way intimidate, harass, co-
erce or overly supervise any employee in the performance of his or
her duties. The Employer shall not retaliate against employees for
exercising rights under this Agreement. In considering any griev-
ance alleging retaliation for exercising his rights under the Agree-
ment, the severity and timing of the Employer’s actions that modify
an employee’s work assignment or reprimand employees shall be
relevant factors to a determination of motivation. The Employer
will treat employees with dignity and respect at all times, which
shall include, but not be limited to, giving due consideration to the
age and physical condition of the employee. Employees will also
treat each other as well as the Employer with dignity and respect.
Reply With Quote
  #288  
Staro 26.02.2022, 18:00
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Pronasao sam jedan clanak o nasim rutama pa sam ubacio na google translate i malo korigivao

Prvo treba dovršiti studije vremena i kretanja na svim područjima isporuke i na što je moguće više adresa u svakom području. Stajališta su odvojena po vrsti, kao što su obavezni potpis koji se zahtijeva (stanovi, piće), enter diad stop complete vozača, poslovna (uvijek se traži potpis) i stop complete vozača. Svakom stajalištu daje se određeno vremensko ograničenje na temelju koliko u prosjeku traje ta vrsta zaustavljanja na tom području. Sva stajanja i broj stopova za pakete (dostave za paket je fiksna) se zbrajaju i potom dijele među vozačima kako bi se planirao dan od 8 do 9,5 sati. Svako zaustavljanje uključuje vrijeme za vožnju do adrese, isključivanje paljenja, otkopčavanje sigurnosnog pojasa, otvaranje pregradnih vrata, odabir paketa s police, potvrdu sljedećih paketa (pazeći da su tamo gdje bi trebali biti), premještanje pakete po polici prema vratima pregrade, zatvorite vrata pregrade, izađite iz vozila, prošećite do ulaznih vrata kuće, ostavite paket na vratima, pokucajte/pozvonite na vratima, vratite se do vozila, uđite u u vozilo, stavljanje pojasa i startanje vozila. Ne postoji samo dozvoljenost broj stopova za ovo zaustavljanje, već i naknada za paket. Tako, na primjer, to stambeno stajalište ima dva paketa. Dobit ćete dodatno vrijeme za te pakete povrh dozvoljen broj stopova za zaustavljanje. U tipičnom stambenom (resi) susjedstvu gledat ćete oko (otprilike) 30 sekundi vremena po stopu. To je u prosjeku za to područje. Zaustavljanje poslovanja traje dulje jer morate dobiti potpis, pojasniti prezime, upisati ga u DIAD, a također i kad god imate kontakt licem u lice s kupcem što povećava vrijeme jer svi vole UPS tipa i žele razgovarati, što nemaju vremena za pricanje. Jeste li se ikada zapitali zašto vam vozači ispuštaju paket na vrata, a ONDA zvone/kucaju i vraćaju se do svojih vozila prije nego što dođete do vrata? Zato. Tu su i vrijemena za korištenje ručnog kamiona, 4 wheelers kolica, dizala, vrste dizala, broja katova u zgradi, paketa COD-a, odgovaranje na upite kupaca relevantno za dostave.
Dakle, ako imate resi rutu, što znači malo ili nimalo poslova, imali biste rutu koja ima oko 170 - 190 stanica i 220 paketa. Kućni korisnici obično imaju samo jedan ili dva paketa isporučena u isto vrijeme. Dok poslovna ruta, koja će imati oko 75% poslovanja, može imati samo 105 stanica, ali 450 paketa. To je također razlog zašto vidite pakete različitih veličina.

Sve te dostave definirana svojim karakteristikama i potom podijeljena na područja. Dakle, recimo da gledam Elk Grove, CA. Elk Grove ima dva poštanska broja, 95757 i 95758. Ovi poštanski brojevi su podijeljeni u petlje, petlju 57 i petlju 58. Petlje se zatim dijele na područja koja odvajaju vrstu zaustavljanja. Poduzeća će biti u različitom području od stambenih, a stambene kuće će se odvojiti od stambenih stanova (što, očito, traje dulje).
Ova područja su označena s 01, 02, 03, itd. Biznisi će u idealnom slučaju, imati neparni broj. a stambeni će biti parni. Sva ta područja u petlji se zatim segmentiraju, presijeku, kako bi se stvorio planirani dan od 8 -9,5 sati. U petlji 57 možete imati samo dvije rute koje bi bile označene 57A i 57B. U petlji 58 možete imati pet ruta, 58A...58E. Sve ovisi o tome koliko će sekundi/minuta/sati biti potrebno za isporuku cijelog tog područja. Također, samo da vas još malo zbuni, ne mjere se sekundama/minutama/satima, već TMU-ima ili vremenskim mjernim jedinicama. Jedna minuta je jednaka jednom TMU-u, tako da oni zapravo rade s finijim vremenskim detaljima od sekundi. Primjerice, vrijeme za jedan paket je 0,00352 TMU-a ili 2,1 sekundu.
Vozač će isporučiti svoju rutu na način da ona počinje i završava na najbližoj točki zgradi UPS-a, tako da se vrte oko cijelog područja isporuke natrag na početak. Dobiti? Rute su nacrtane kako bi se (da, to je točno) povećala desna skretanja i smanjila količina lijevih skretanja. Iscrtane su i rute kako bi se osiguralo da će sva poslovna zaustavljanja biti gotova prije 17 ili 18 sati, zaboravim koja. Stajanja u stambenim objektima općenito se vrše nakon svih poslovnih zaustavljanja jer nije važno u koje doba dana se isporučuju.

Iznimke se prave za rute cijelo vrijeme tako da se mali resi dijelovi mogu zaglaviti u poslovnim odjeljcima. Nažalost, gradovi nisu savršeno usklađeni s biznisima s jedne strane i resi s druge strane, ali UPS daje sve od sebe da to ima smisla za vozača.
Rute se također mijenjaju ovisno o tome je li dan punog ili malog prometa. Ponedjeljkom gustoća obujma i zaustavljanja obično su mnogo veća pa bi petlja 58 mogla imati šest ruta. No, utorkom je poznato da su lagani pa mogu postojati četiri rute. Cijela ova petlja mora se preusmjeriti kako bi se prilagodio planiranom danu od 8 -9,5 sati po vozaču. Centri imaju planove automobila koje postavljaju u računalni program (DPS - dispatch planing system) koji će nove rute uskladiti prema tome koliko je zaustavljanja/paketa predviđeno za taj dan. Ako se očekuje lagani dan pa se unosi plan automobila s manje vozača, ali tada je volumen veći i centar treba dodati automobil, možete završiti s onim što se zove dodavanje/rezivanje. Ovo je u osnovi dodavanje vozila koje svima isporučuje dodatnu opremu koja bi ih premjestila na 9,5 planiranih dana. Ova ruta imala bi stajališta u brojnim petljama i područjima. A ako obujam bude manji od očekivanog, vozilo bi bilo isključeno iz plana, a ta zaustavljanja dodana na preostali broj ruta.
Dakle, ruta 57B ne bi imala samo njegovu normalnu rutu, već bi njegova normalna ruta činila samo planirani dan od 7,5 sati, najmanje 0,5 sata dodatnog rada u drugom području ili petlji. Zbog toga ponekad nemate istog vozaca.
Što se tiče DPS-a, da, to je računalni program ALI ne kreira rute. Svaki centar ima PDS (supervizor otpreme paketa) koji kreira svaku rutu i unosi je u sustav. Nakon spremanja, učitavaju programe u DPS dan prije na temelju prognoze.
Reply With Quote
  #289  
Staro 01.03.2022, 14:59
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Opisao sam vam u predhodnim postovima da sam u procesu rjesavanja gravience za harassment protiv centar managera. Ona je poslal svoje pse svakodnevno da me prate pa sam juce zvao policiju i rekao da me neko stalno prati I mislim da je rijec o porch pirates ( kradljivci paketa ). Dao sa sam detaljan opis automobila i svoju lokaciju ( to jest narednih nekoliko ulica ) . Poslije pola sata oni su zaustavili to vozilo mogu misliti njihovog iznenadjenja .
Sinoć mi supervizor kaze nije ti fazon ,mi samo radimo sto nam je receno.
Danas cu podnijeti jos jedan gravience for harassment posto nije dozvoljena nikakva osveta od strane managmenta u fazi rjesavanja prvog gravience. Sada moram kontaktirati menagment svaki put u 2h da im javim da li sam preko 9.5 h I ako jesam koliko stopova trebaju da pomognu da bi bio ispod 9
5 . Sve je ovo zbog te dvije sedmice koje sam bio over 9.5 I moraju da plate. Od toga je sve krenulo .
Sada svake sedmice trazim 8h request i na taj nacin ih tjeram da rade ,da smanjuju moj dispatch. Ovo ce potrajati jedno vrijeme jbg tako mora biti.
Moje customers traze od mene kontakt od mojih managera da bi mi ostavili preporuku i pohvalu o mom radu. Tako da sam im dao email I telefon od mog centar menagera i njenog managera. Oni su mi licno rekli da ce ups izgubiti biznis sa njima ako odem sa rute na ovaj nacin.
Nasao sam se u borbi u koju nikako nisam htio da ucestvujem I to 3 mjeseca prije top pay sto mi nije bas trebalo. Moj full time seniority je 29. Maj tako da mi je jos malo ostalo da dodjem na tu carobnu platu koju svi cekamo u ovoj pokvareno progresiji plate.
Od 5 vozaca koji su pokrenuli gravience za harassment niko nije nagodio sa njom i nas je dogovor da idemo svi na state panel. Rad menagment koji dodju na dva state panela u 24 mjeseca radi se dodatna evaluacija njihovog rada.
Ona vec 6 godina terorise vozaca I svima je preko glave njene diktature
Nastavice se .....
Reply With Quote
  #290  
Staro 02.03.2022, 12:35
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Sta reci a ne zaplakati..
Juce sam imao opet 8 h request day koji je regularno odobren ali su mi opet stavili previse stopova. Opet sam morao da zovem union predstavnika da mi skinu broj stopova da bi bio ispod 8h.
Oni nemaju pojma o dispatch i ne znam ni kako rade taj posao . Kako mi se cini oni to samo ostave kako im softer izbaci bez neke korekcije.
Sefica me je stavila na njen specialni program "9.5 buddies" . Sto znaci imas pm vozaca koji je isto na 9.5 protection i on ce preuzeti tvoj volume kada si over dispatch. Ona na ovaj nacin okreće vozace jedan protiv drugog a isto tako moze lako postici da ne budemo preko 9.5h preko 3 dana ( posto onda moraju platiti) .
Posto mi moramo javiti prije 2 p.m jesmo li preko 9.5 onda ona ima dovoljno vremena da kombinuje. Ako smo oboje preko 9.5 ona opteretiti jednog jedan dan a drugog drugi dan a peti dan smanji dispatch. Na taj nacin nas zajebava ali mi smo skontali sta se radi .
Mi smo krenuli sa call in tako da zovemo svaki dan 3 regular driver,tako da mora zvati vozace koje je poslala kuci zato sto je nas opteretila sa volume.
Oko 8 vozaca imamo svaki dan sa 8h request tako da I na taj nacin usporavamo ups masinu.
Definitivno moramo u strajk sledece godine , neke stvari moraju biti ispravljene u novom contractu.
Nastavice se .....
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.