ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #291  
Staro 03.03.2022, 04:19
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

A da li je bolje imati svoj neki box truck i raditi kao owner operator,da se razvozi lokalno nesto,da mozes svaki dan biti kuci?
Reply With Quote
  #292  
Staro 03.03.2022, 05:25
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
A da li je bolje imati svoj neki box truck i raditi kao owner operator,da se razvozi lokalno nesto,da mozes svaki dan biti kuci?
Sve zavisi kao gledas na sve to. Npr owner operator moze zaraditi dobru lovu ali nema benefite ( health benefit, penzija itd)
Ovdje u UPS imamo I jedno i drugo i kuci smo svaki dan.
Isto tako imas kao owner operator troskove oko kamiona ,gume gorivo popravke itd.
Ovdje u Ups sa nekih 2h overtime ( 10h total) imas oko 450$ dnevno I nikakvih troskova
Reply With Quote
  #293  
Staro 03.03.2022, 05:34
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Danas sam ima ride with supervizor kao nesto progresion ride. Znaci oni pokusavaju da vide gdje gubim vrijeme na ruti, racunaju I evidentiraju svaku dostavu I uporedjuju sa softerom. Oni to trebaju raditi svakih 6 mjeseci ali sa mnom ovo je prvi put kako sam na ruti ( 2 god)
Ukazao sam na neke stvari sta se treba popraviti da bi ruta bili funkcionalna.
On krenuo sa pricom ti si najbolji driver , sta treba da uradimo da ti olaksamo itd.
Danas sam radio 8h sto je dobro to je jedino pozitivno
Reply With Quote
  #294  
Staro 04.03.2022, 04:43
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Kada se smiri malo situacija posle svakog peak season imaju tu voznju sa supervizorom. Ne znam kako je moguce da si tek sad imao to prvi put nakon 2 godine.

Npr ja sam imao nesto slicno na mom prvom radnom danu kao vozac. Najsmesnije mi je bilo kada mi je nalazio mane i napisao da ne pijem dovoljno vode i da kao moram da stay hydrated. Bilo je tu par stvari ne secam se tacno svega, ali uglavnom moraju da stave par stavki pa makar bio savrsen u svakom smislu
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #295  
Staro 04.03.2022, 05:26
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Kada se smiri malo situacija posle svakog peak season imaju tu voznju sa supervizorom. Ne znam kako je moguce da si tek sad imao to prvi put nakon 2 godine.


Npr ja sam imao nesto slicno na mom prvom radnom danu kao vozac. Najsmesnije mi je bilo kada mi je nalazio mane i napisao da ne pijem dovoljno vode i da kao moram da stay hydrated. Bilo je tu par stvari ne secam se tacno svega, ali uglavnom moraju da stave par stavki pa makar bio savrsen u svakom smislu
Duga je to prica
Lik koji je sklepao ovu rutu je otisao u penziju kada sam preuzeo rutu. Niko nije znao rutu tako da niko nije vozio sa mnom ( pravilo je da pokazu rutu 3 dana) . Nasao san nacin kako da sto brze naucim I imam svoj nacin kako je vozim. Ali problemi nastaju kada oni dodaju više i vise biznisa i vise pick ups a ruta je i tako opterecena. Zato tražim 8h request I koristim 9.5 protection zbog svih tih njihovih budalastina.
Prema ugovoru trebaju da voze jednom godisnje minimum ali eto ...
Dugo sam ukazivao na probleme na ruti ali sve se to guralo pod tepih sutra ćemo pa next week. Onda sam max uspori o tako da sam bio over +4 h ali meni je bilo dovoljno samo da im malo koriguju rutu I to je to.
Danas su sve to uradili i jos ce nesto da riješe u narednih 10 dana sada je ruta dosta laksa sa manje tih PPP pick ups i skinuli su mi 2 regular pick up. Lakse se dise
Moja rutu vozim South to North jedne velike ulice ( 6 traka) i jako mi je bitno da ne ostanem poslije 3h na toj cesti nego da sam u residential area.
A ta tri PPP pick up su u tri razlicita vremena i lokacije sa time window od 1h. A jos su mi zapaprili rezidential na desnoj strani te ulice skroz North na ruti a moje pick ups su South tako da i da hocu ne mogu ici lijevo posto moram preci tri trake da bi se ukljucio .
To je najgora opcija da imaš dve area residential na pocetku i kraju rute a ubace ti pick ups da startaju od 3h .
Zato mi rece on juce ovo je sve sjebano , to su veliki rizici u saobraćaju za koje nema potrebe da radim svakodnevno.
Reply With Quote
  #296  
Staro 04.03.2022, 21:50
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Slobodan mi je dan ( produzeni vikend ) vidite kako me managment voli ...
Meni je rekao lik kada sam poceo raditi sa kompanijom. Nadji tu liniju do koje su spremni ici ( da li da te kazne ili puste na miru) i lagano idi po toj zici kao akrobata . Njih je 5 ,6 a nas je 70 i oni su ljudska bica i oni ne mogu sve stici i sve pratiti . Doslo je moje da radim toplo, hladno i polako gledati kako nivelisem na toj "žici ".
Sada cu malo o loop i rutama
Kod nas u habu imamo tri tima po jedno 4 do 5 loop za svaki tim.
Moj tim je 1.grupa I mi imamo 4 loop
Sa nekih 15 standarnih ,regular ruta i ostalo su ubacene dodatne rute ili over flow ( prev. Ono sto je preko) .
Svaki supervizor ima svoju grupu i pomaže drugima kada su odsutni tako se desava da mora da nadzire 10-15 loop sa preko 30 regular ruta.
Moj loop je 7000 loop i imamo 5 regular rute 7a , 7b,7c ,7d ,7e i overflow pretezno rezidential area sto mi ne mozemo stici zbog previse biznis volume.
Najbolje je ujutro doci pa na komp malo pogledati loop kako izgleda da imaš bolju veliku sliku ko je zeznut ili ce biti . Managment voli da se igra pa stalno cackaju po loop zbog kako oni kažu manjeg volume, a pravi razlog je productivity i njihov bolji rezultat zbog njihovih bonusa .
Svaki loop ima teem leader koji zna sve o loop i koji moze svaki dan da screech route ( vozi rutu koliko je planirano i cak i brze) ako hoce i zna sve o biznisima na ruti,kodovima apartmana itd. On zna loop bolje od Managment I njihovih softvera. Leader je taj koji odredjuje tempo i kako ce se raditi i svi gledamo u njega, mi svi cesljamo po statistici od predhodnog dana i gledamo sta je danas na planu jer po tome znamo kako je vozimo.
Meni se sve to tako cini fascinantno da se sve zna a da se nista ne kaze. Posto svi su veoma dobro informisani i znamo sta se desava.
Za managment je bitan broj stopova ( dostava) a nama volume ( broj paketa) . Oni ako pokusavaju da ubijede da smo laksi danas ( po stopovima) a nece da diskutuju o volume ( iako naplacuju po tezini paketa i velicini pkg) .
Svako jutru pogledam racunar I saberem broj stopova na loop I koji je volume , pogledam kako su braca vozila po rutama juce i koliko su preko planiranog. Na ovaj nacin znam kako da vozim taj dan
Sva ostala prazna prica je samo farsa da nas dovedu u zabludu.
Mi gledamo da imamo bar 2,3 vozaca da nam preuzmu residential volume po mogucnosti apartmane i dan fino prolazi .
Managment ima tri dana unaprijed koji volume koji dolazi u hub i onda krenu planirati koju ce strategiju raditi. Zato njihovi bonusi zavise od stopova i volume i oni imaju bonuse na 3. mjesecnom nivou i naravno veliki bonus na kraju godine .
Na ova tri tima imamo dve osobe koje rade dispatch ali sve po naredbama supervizora a strategiji centar managera. District manager odlučuje koji broj vozaca ide vani za svaki centar tri dana unaprijed ( kazu da on ima volume i 5 dana unaprijed)
Gledajuci sa strane od strane laika ali i od nekih vozaca mi samo dostavljamo kutije i to je to . Ovo sam sve naucio sam vec prve godine ali sam pricao sa nekim vozacima koji su 10+ godina sa kompanijom da potvrdim neke stvari. Ostali su ljudi paf kada sam poceo pricati I objasnjavati
Do tog razgovora sa tim vozacima bio sam tako reci nevidljiv "zdravo za zdravo" sa vozacima ali od tada sam dobio njihov respect .
Naravno ima i vozaca koji imaju privilegije kod managment ali to loop I statistika sve pokaze. Imamo vozace koji idu sa 120 stopova ( volume top 250 pkg) I rade 10h I sluze za back up ako neko zaskripi.
Mi na loop prepoznamo cinkarosa i lako to rjesavamo ( on stalno pomaze) I taj nikada nece biti leader ( to se procuje). Managment ga pokusava zastititi ali to nije moguce jer su sebi ipak vazniji i na kraju njihov dogovor pada u vodu .
Nastavit ce se ....
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #297  
Staro 05.03.2022, 03:08
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Izgleda da u tom tvom Hubu supervisori nemaju nimalo ljudskih kvaliteta

Kad sam ja radio tacno se znalo kako sve funkcionise i ako nisam zalazio u to, bilo je poprilicno vidljivo.

Npr imali su jednog lika koji je kretao rutu nesto ranije, tipa u 7, i on bi uvek zavrsio prvi.
Imali su par vozaca koji imaju country rute i njih nikad nisu dirali, bio je i jedan Rumun koji ima petoro dece i njega nikad nisu dirali, ali su ljudi pricali da je lud haha. Zavrsio bi svoju rutu i bio u Hub svakog dana u 4.

Kad sam bio helper ovome sto je drzao rookie meetings on je za njega pricao da on bukvalno trci da bi pre zavrsio, nema komunikaciju sa klijentima niti bilo sta, i vozi kao lud.

Na svo to moje cudjenje i par pitanja Jose koji drzi rookie meetings kaze meni sta mislis koliko se puta on povredio i koliko je operacija imao zbog toga, kaze 4 povrede zbog kojih je isao na par operacija i svaki put bio van posla po par meseci,a Jose se za 25 godina nijednom nije povredio jer on je u fazonu take his time...

Takodje pravila koja postuju vozaci na prvi pogled meni nisu imala smisla, ali kad krenes da vozis i vidis kakvih debila ima i kako voze ljudi u americi, sve to dobija smisao ..
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #298  
Staro 05.03.2022, 05:45
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Izgleda da u tom tvom Hubu supervisori nemaju nimalo ljudskih kvaliteta

Kad sam ja radio tacno se znalo kako sve funkcionise i ako nisam zalazio u to, bilo je poprilicno vidljivo.

Npr imali su jednog lika koji je kretao rutu nesto ranije, tipa u 7, i on bi uvek zavrsio prvi.
Imali su par vozaca koji imaju country rute i njih nikad nisu dirali, bio je i jedan Rumun koji ima petoro dece i njega nikad nisu dirali, ali su ljudi pricali da je lud haha. Zavrsio bi svoju rutu i bio u Hub svakog dana u 4.

Kad sam bio helper ovome sto je drzao rookie meetings on je za njega pricao da on bukvalno trci da bi pre zavrsio, nema komunikaciju sa klijentima niti bilo sta, i vozi kao lud.

Na svo to moje cudjenje i par pitanja Jose koji drzi rookie meetings kaze meni sta mislis koliko se puta on povredio i koliko je operacija imao zbog toga, kaze 4 povrede zbog kojih je isao na par operacija i svaki put bio van posla po par meseci,a Jose se za 25 godina nijednom nije povredio jer on je u fazonu take his time...

Takodje pravila koja postuju vozaci na prvi pogled meni nisu imala smisla, ali kad krenes da vozis i vidis kakvih debila ima i kako voze ljudi u americi, sve to dobija smisao ..
U predhodnom poslu sam opisivao rute I loops kako to izgleda kada managment gleda te brojeve jer od toga direktno zavise njihovi bonusi.
Posto je u ovoj kompaniji sve igra brojeva i vremena potrebnog da se ostvare ti carobni brojevi , jako je bitno da budemo slozni I znamo kao to funkconise.
Vecina vozaca I ne ulazi u te analize i samo vozi svoj tempo ali mi pojedini ipak gledamo i pokusavamo da edukujemo clanove o produktivnosti i tim brojevima menagmenta.
Sa njihovog stajališta njima je najbitnije da se ne napravi udes I unisti package car i da nema povreda i da nas jasu kao dobre konje. Nasa sloga i znanje kako to funcionise je jako potrebno da nas vise cijene i da se nagodimo oko cijelog volume I produktivnosti.
Vozaci koji dodju samo da odvezu rutu I imaju svoj tempo a ne ulaze detaljno u dispatch i broj ruta i volume izgledaju nezainteresovano i bas onako kako ih zamislja managment da rade po metodama i budu sigurni.
Za retirement rute situacija je jasna 90 stopova i 150 milja voznje to je laganini ali treba docekati takve rute min 10 god staza
Reply With Quote
  #299  
Staro 06.03.2022, 11:19
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ajmo malo o ovim cinkarosima vozacima
Managment ih vrbuje vec na pocetku njihove karijere pa ih pogura na mjesto sortera ili nesto lakse small sort ( samo envelope i manji paketi)
Kasnije im sugerisu da postanu vozaci ali njihov savez ostaje cijelo vrijeme
A postoji promocija u part time supervizor pa onda otkaz pa rehiring kao vozac off the street
Tako kada odeemo na sajt vidimo da neki vozaci imaju company aktivan email sto je nemoguce ako nisu bili u menagmentu
Pretezno ti ljudi su pricljivi,prijateljski nastrojeni sa svima dobri , jer moras biti da znas sta se desava. Oni prolaze isti proces kvalifikacije za vozaca ali dosta laksim kriterijimima.
Oni su ispocetka uzimaju overflow volume ali uvijek slabijim loop sa malo stopova . Pomazu drugim vozacima,sticu povjerenje a ovamo igraju dvostruku igru.
Ista je plata ali oni imaju uvijek neke retention bonuse I carobno dobijaju referral program za peek itd.
Ali pravi njihov bonus su njihov overtime I manji broj stopova.
Kada bi jednog takog dobili u loop kao lidera to bi bio dzek pot za managment. To ti je kao trut u kosnici pcela. Sreca to se uvijek pokaze kroz rad i zrtvovanje.
Na jedan centar uvijek imas 2,3 cinkarosa I to je tako.
Managment ih naziva savers driver posto kao oni idu stalno da pomazu ali u stvari dispatch im da malo pa onda sluze kao back up . Oni rade laganini po nekada I po 10,15 dana I kada mi trazimo 8h request I udjemo u konflikt da ga dobijemo oni se pojavljuju kao spasioci situacije .
Zato i moramo javljati ranije da ne mozemo odraditi za 8h da bi se njima dalo do znanja da malo ubrzaju i pomognu gospodarima.
Oni su uvijek dobri momci za managment
Reply With Quote
  #300  
Staro 07.03.2022, 15:08
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Iz ovog komentara deluje da ti je krivo sto nisi na njihovom mestu
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.