ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #301  
Staro 08.03.2022, 01:30
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Iz ovog komentara deluje da ti je krivo sto nisi na njihovom mestu
Mozda malo, moja koljena bi bila zahvalna
Nas ce jahati dok nas ne slome
Reply With Quote
  #302  
Staro 08.03.2022, 04:26
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Nisam pisao o OMS teticama ( operation management support)
Nas centar ima 6 teta koje daju podrsku vozacima I custumers . One su rasporedjene da uvijek imaju dvije u toku smjene a ponekad i tri u smjeni i rade od 5 ujutro do 12 navece zavisno od smjena. Ujutro je njihova obaveza da se pripremi diad ( scener rucni komp) I da se ucitaju sve dostave,da se pripreme high value pkg i call tags. To sve mora da ide kao podmazano i da je sve spremno i 1h prije dolaska vozaca. Kada vozaci stignu krenu da ih "grickaju" treba ovo treba ono🙂 . Smjene poslije 9h rade nadzor vozaca i pomazu custumers oko njihovih zahtijeva. Mi komuniciramo sa centrom putem diad tekstualno, te tetice kucaju sve sto treba da se uradi salju demand pick ups I rijesavaju sve te logisticke stvari.
Jednom sam imao prilike da vidim te njihove softvere i programe,veoma zanimljivo🙂 . Oni imaju dosta izvjestaja koje moraju davati managmentu o produktivnosti vozaca o mogucim zastojima ,late air delivery itd.

Ekipica poslije 2h je spremna za razne karafeke oko prebacivanja pick ups , fokusiranja oko pomoci jednih vozaca drugim vozacima ali sve pod kontrolom managmenta.

I zadnja ekipa koja pocinje poslije 6h je ona koja docekuje vozace I stara se oko air volume , ground volume and high value pkg. Ta zadnja oms ne odolazi dok zadnji vozac ne dodje u hab I to sve zavrsi sto se tice izvjestaja. Ti zadnji izvjestaji su o clerk pkg i da li su svi procesuirani kroz sistem tj jel vozac selektovao I povukao te pkg iz Package car a Clark ih sheet na pravu adresu ili returns to sender.
Taj OMS posao zna nekada biti jako stresan posto je u pitanju 80 vozaca na cesti i uvijek su neki problemi a i svi ti izvjestaji svaka dva sata o produktivnosti,. Zanimljivo je da oni uvijek prijavljuju taj red flag ako vozac nema nikakvih aktivnosti 5 min a nije na pauzi, izvjestaje o brzinama dostave ma svakojaka sranja.
Na njima uvijek bdije centar manager I superivizori ( kada nisu na cesti), oni nadziru svu komunikaciju i koji ce se koraci preuzeti u odredjenim situacijama.
Reply With Quote
  #303  
Staro 09.03.2022, 02:51
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Nisam znao koja je pokrivenost za ove tetkice, ali su se uvek motale tu okolo gde se uzima/ostavlja diad kod servera na pocetku/kraju smene. Dodao bih samo jednu stvar, ovo su najgori ljudi koji rade u UPSu barem kod mene u hubu

Kad god je trebalo nesto, da li da mi se naruci uniforma, da li onaj diad punch, ili onaj takoreci kais za preload scanner sta god, uvek su bile nervozne, neljubazne, nisu komunikativne... prosto mi nije jasno kako onakav profil ljudi moze da radi na poziciji customer service
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #304  
Staro 09.03.2022, 12:49
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Nisam znao koja je pokrivenost za ove tetkice, ali su se uvek motale tu okolo gde se uzima/ostavlja diad kod servera na pocetku/kraju smene. Dodao bih samo jednu stvar, ovo su najgori ljudi koji rade u UPSu barem kod mene u hubu

Kad god je trebalo nesto, da li da mi se naruci uniforma, da li onaj diad punch, ili onaj takoreci kais za preload scanner sta god, uvek su bile nervozne, neljubazne, nisu komunikativne... prosto mi nije jasno kako onakav profil ljudi moze da radi na poziciji customer service
Tetice nemaju blage veze
Ove u mom centru su preljubazne ali mislim da me proklinju kada izađem iz office. Uvijek tražim uniformu , jbg uvijek ima nesto novo I treba kosulja I majica. Jedan mi je ormar samo ups outfit ,od svega toga moramo kupiti samo ups carape I ) .

Imas li namjeru da se vraćaš u kompaniju, April I maj je najbolje vrijeme , godisnji odmori startaju..
Krenuo bi sa 22.4 pozicije sto I nije najbolje placeno ( 20 50$/h) ali mislim da ce ta second tier driver position nece biti u narednom ugovoru. To je glupost da ovakav posao bude placen manje...
Rekao sam ti u jednom od predhodnih postova samo gubis vrijeme koje je dragocjeno ako namjeravas uci na driver poziciju. Ova progresija ubija , hvala Bogu jos dva mjececa pa sam na top pay ali dugo brate
Reply With Quote
  #305  
Staro 09.03.2022, 13:16
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ne znam jesam pisao ( puno toga sam vec napisao ) o health benefits

Ovo je mozda i najveci razlog sto sam ostao sa kompanijom. Supruga mi je prve godine u Usa imala operaciju i kada sam video te troskove pao sam na dupe ( mislim da je total 39k $$$) a mi platili samo 10$ copay.
Prije dva mjececa isla raditi root canal i naplatili joj 800$ i sada vratili check 790$. Dobro znam da je ovo osiguranje top 5% u Usa I malo je stvari da nismo pokriveni.
Chiropractor je pokriven skoro neograniceno ( imam max 3 xmassage sedmicno u trajanju od 1h). Ovo zena koristi maximalno

Svi veci dental radovi (mostovi, implants itd) su pokriveni 85%.

X ray , Magnetna rezonanca j
100%

Nalazi krvi ( radim onih 6 epruvete) preko 30 parametara sve pokriveno ( vidim racune I do 2k $)

Vision smo pokriveni do 240 $ za cvike i sociva godisnje.

Imam filter na team care web situ i kada ukucam od 2016 do sada ustedili smo preko 200k $$$

Volim vidjeti njihov izraz lica kada ukucaju broj mog osiguranja I vide da necu platiti nista
Svi clanovi uze porodice imaju pravo na ovo osiguranje pod istim uslovima.
Nasi troskovi su jedino union fee = 2,5 satnice mjesecno
Reply With Quote
  #306  
Staro 10.03.2022, 04:51
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Planiram da se vratim, ali ciljam pocetak sledece godine. Malo mi ne ide na ruku to sto moram biti cover driver prvih par godina, jer mislim da je bas bezveze da ti svakih ne znam 10-15 dana menjaju rutu, taman upoznas neku rutu kad ono dobijes novu, pogotovo ako su biznisi u pitanju. Da dobijem bilo kakvu rezidential rutu nikad ne bi imao problema...

Najjace mi je bilo kao helper jednom na country ruti haha, Lik tacno zna kome sme da udje u garazu da baci paket, zna ko, gde, i kakvog psa ima....

Mislim da je dobra kompanija generalno sa dobrim prilikama za napredak, i mislim da se ne trebas zaustaviti sa pozicijom vozaca

Npr ja bi ciljao nekog centar managera ili sta vec, vidim da se stalno menjaju. Eventualno neka office pozicija u Atlanti...


Iskreno sada gledam nekreatnitnu i samo zbog toga radim ovo sto radim, pa cu se nadam se uskoro opredeliti za novu karijeru , mlad sam 26 god
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #307  
Staro 10.03.2022, 10:24
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Planiram da se vratim, ali ciljam pocetak sledece godine. Malo mi ne ide na ruku to sto moram biti cover driver prvih par godina, jer mislim da je bas bezveze da ti svakih ne znam 10-15 dana menjaju rutu, taman upoznas neku rutu kad ono dobijes novu, pogotovo ako su biznisi u pitanju. Da dobijem bilo kakvu rezidential rutu nikad ne bi imao problema...

Najjace mi je bilo kao helper jednom na country ruti haha, Lik tacno zna kome sme da udje u garazu da baci paket, zna ko, gde, i kakvog psa ima....

Mislim da je dobra kompanija generalno sa dobrim prilikama za napredak, i mislim da se ne trebas zaustaviti sa pozicijom vozaca

Npr ja bi ciljao nekog centar managera ili sta vec, vidim da se stalno menjaju. Eventualno neka office pozicija u Atlanti...


Iskreno sada gledam nekreatnitnu i samo zbog toga radim ovo sto radim, pa cu se nadam se uskoro opredeliti za novu karijeru , mlad sam 26 god
Nezgodno je prvih 2 , 3 godine onda to legne na svoje. Mozda i nije losa ideja sledece godine posto je naredna godina novi ugovor mozda bude promjena na bolje. Mislim da 90% da ce ova 22.4 pozicija da ide i da ce ostati samo RPCD.
Sto se tice mene ostajem sada na ovoj poziciji i na ruti pa cu da vidim kasnije . Meni je 45 godina tako da su sve opcije otvorene mislim na lakse rute a mozda i feder driver position ( sami trailer)
Meni se jedino ne svidja feder driver zato sto moras voziti prvih 5 godina samo nocnu smjenu i sto moras voziti triple ( tri prikolice) . To mala greska i ti si out a pričaju ljudi da zna ta zadnja prikolica od vjetra da se njise tamo vamo: ) pogotovo ako je polu prazna.
Ako si u managment mogu da te prebacuju gdje god hoce , cak i u drugi state,drugi district.
Meni je drago da nisi odustao od kompanije ,super su uslovi ( plata benefiti , penzija) a ti još u najboljim godinama ...
Reply With Quote
  #308  
Staro 11.03.2022, 14:14
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Malo sam pricao o finansijama sa vozacima , koji su 10+ godina u kompaniji.
Kazu mi ti odlucujes koliku platu hoces imati svake godine .
Ako radis 9.5h svaki dan plata ce ti biti oko 120k . Ako hoćeš da radis svaku + drugu subotu dobrovoljno plata ide na +130k posto si tu sedmicu blizu 60h ( subota je overtime)
Svaka subota radna stavlja te na max platu + 150k ali to je svaka sedmica 60h rada ( 2940$ sedmicno bruto)
Ovdje nisam računao peek season kada DOT ( department of transport) odobrava i 70 h radnu sedmicu ( preko 60h je dupla satnica)
Neki vozaci su toliko gladni para (na sve ovo gore navedeno) da ne uzimaju ni godisnji tako da im to bude isplaceno 15. januara naredne godine zavisno od broja sedmica koje imaju za godisnji odmor. Mi godisnji imamo prvu sedmicu( option week) placenu 50h, ostale sedmice 45h = regular $/h .
I na sve to lova od gravience za over 9.5h , ako sam preko 9.5 tri dana u sedmici sve je triple pay.
Ako hocu da me ne pojede porez max moj 401k( ove godine 20500$) I Roth ira( 6k godisnje) I da idem na 5% after tax ( ovo dodje kao neka ustedjevina koju mogu uvijek isplatiti)
Kazu mi nije lose 100$ sedmicno odvojiti za stocks posto imamo taj 5% discount.
Kada se sve to rasporedi i ujka Sam uzme svoje budem na oko 50k do 60k neto.
Sve su ovo kalkulacije na satnicu 42.5$/h ( trenutno je top pay 39.60$/h) koju cemo dostici 1 augusta ove godine ( 1$ povecanje + inflacija 6% ( tkz Cola= cost of living adjustments)
Slusam dva, tri podcasts svi govore o strajku sledece godine i pripremama za isti. Union ce ici na satnicu 50$ /h plus godisnje povećanje ( ono je oko 3% +cola). Moze se ocekivati veliki otpor od strane kompanije iako je profit za 4 kvartal 3.9 bilion .
Union ce i povecati odvajanje za penziju od strane kompanije sada je trenutno 175$ po pay check i naravno poboljsanje benefita health incurance itd.
Moj je plan raditi oko jos 15 godina ako sve bude bilo sa zdravljem , do moje 60 godine.
Jos nisam definitivno odlucio da li da idem u feder vozace kada budem stariji sve je kako tijelo bude izdrzalo.
Neki planovi su da se ima oko 500k na 401k , Roth oko 200k I nekih 1000 stocks od kompanije kada budem isao u penziju. Penzija od ups je za tih 20 godina radnog staza I te godine starosti mjesecno 2.500$ . Za to vrijeme cemo otplatiti kucu I to ce biti dobar assets u portfolio.
Supruga ima istu strategiju oko investiranja ( max 401, max roth) samo ima prednost njena kompanija daje 10% na tvoj ulozeni 401k.
Mi smo oboje zivotno osigurani na 1 mil. $ tako nedaj Boze necega da drugi supruznik moze normalno zivjeti.
Nasa strategija je uvijek bila da se moze zivjeti od jedne plate u slucaju da neko izgubi posao i naravno da se ima emergency fond minimum 6 do 12 mjeseci ( svih troskova)
Sve ove stvari oko investiranja I stednje, kreditne istorije sam znao prije dolaska u USA , tako da sam napravio neke projekcije kako bi trebalo da se napreduje . Po svaku cijenu sam htio da ispunim svoje ciljeve a to je da za 5 godina imamo kucu I apliciramo za drzavljanstvo a za 20 do 25 god od dolaska idemo u penziju .
Reply With Quote
  #309  
Staro 12.03.2022, 22:41
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Copied from a Facebook thread...
What a real cost of living adjustment looks like:

In August 2020 drivers made $38.44; that would be $41.96 in today’s dollars using the consumer price index (CPI). So we are already behind.

The February 2022 CPI was .08% or 9.4% annual inflation.

Using the government’s past CPI numbers, and using February’s CPI going forward…

Here is what we need just to keep 2020 buying power:

August 2022…$42.16

August 2023…$46.21 At contract signing

August 2024…$50.64

August 2025…$55.51

August 2026…$60.83

August 2027…$66.67

August 2028…$73.07

And before someone says that is too much, consider what management got a month ago…

1.5 MIP comes out to a yearly bonus (on top of wages) of the following:

4 months’ salary MIP for Supervisor (say $33,000)

7 month’s salary for a business manager (say $70,000)

11.8 months salary for a division manager (say $180,000)

There is also, in addition, the ownership incentive of 1 month’s salary.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #310  
Staro 13.03.2022, 02:35
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

73 dolara po satu, pa njima je izgleda bas losa ta droga... Neko na kraju uvek plati sve te beneficije i ogromne plate a to su korisnici, a onda odluce da odu kod drugog gde je jeftinije. Sindikati koliko su dobri toliko su i losi, mac sa dve ostrice. UPS je ogromna firma al ko garantuje za 5-6 godina da ce imati mogucnosti da isplacuje sve to...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.