ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Social Security Number & Green Card » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #661  
Staro 04.01.2017, 17:11
vladanik vladanik je offline
Član
 
Datum prijave: 02.11.2015
Poruke: 13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
4.11. otišla u SSA, rekli mi da nisu imali broj stana u prijavi, iako sam sigurna da sam sve lepo popunila. Ne znam da li to ima veze sa tim što na sandučiću nije bilo mog prezimena...
Zanimljivo, meni GC nije stigao, verovatno zato sto su imali pogresnu adresu u sistemu, iako sam siguran da sam sve podatke dobro uneo. Izgleda da cesto brljaju sa adresama, iako ih unesemo kako treba

Ili mi GC mozda nije stigao zato sto nije pisalo moje ime i prezime na sanducetu, mada to ne bi trebalo da bude problem. Sada sam stavio i svoje ime na sanduce, za svaki slucaj.
Reply With Quote
  #662  
Staro 04.01.2017, 22:53
MirkoJ MirkoJ je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2016
US lokacija: Pittsburgh (jednog dana :))
YU lokacija: Beograd
Poruke: 34
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vladanik Prikaz poruke
Ili mi GC mozda nije stigao zato sto nije pisalo moje ime i prezime na sanducetu, mada to ne bi trebalo da bude problem. Sada sam stavio i svoje ime na sanduce, za svaki slucaj.
Mislim da je upravo tu problem, na vise mesta sam ranije procitao da postar nece isporuciti tu kovertu ako na sanducetu nije odgovarajuce prezime. I ovo je skroz razumno, zamislite vi pogresili npr adresu a on isporuci validan boravisni dokument nekom drugom....
__________________
"Even the longest journey begins with a single step"
DV2018- Has not been selected x2
DV2019- Has not been selected x2
DV2020- Has not been selected x2
DV2021- Here we go again
Reply With Quote
  #663  
Staro 05.01.2017, 00:17
Sookie Sookie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.08.2016
US lokacija: TBD
YU lokacija: BiH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Glupa opaska, ali da da li ste pri ispunjavanju obrazca adresu naveli ispravno?
Kad kažem ispravo onda mislim na ovu varijantu:

Mr. Jack Richardson (ime osobe kod koje se nalazite)
c/o Sookie Forumašica
Green Bell Av. #458
Orlando, Florida 32104

Bit će situacija gdje se neće moći staviti sopstveno prezime na sanduče, a ovo je ispravan način adresiranja kada očekujete poštu na tuđoj adresi.
Reply With Quote
  #664  
Staro 05.01.2017, 15:24
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sookie Prikaz poruke
Glupa opaska, ali da da li ste pri ispunjavanju obrazca adresu naveli ispravno?
Kad kažem ispravo onda mislim na ovu varijantu:

Mr. Jack Richardson (ime osobe kod koje se nalazite)
c/o Sookie Forumašica
Green Bell Av. #458
Orlando, Florida 32104

Bit će situacija gdje se neće moći staviti sopstveno prezime na sanduče, a ovo je ispravan način adresiranja kada očekujete poštu na tuđoj adresi.
Ispravan nacin bi bio ovako:
Sookie Forumašica
c/o Mr. Jack Richardson
Green Bell Av. #458
Orlando, FL 32104

Znam jer primam sestrinu i zetovu postu u ovom formatu (c/o sam ja uvijek).
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #665  
Staro 06.01.2017, 19:45
cirapfc cirapfc je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.01.2011
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vladanik Prikaz poruke
Zanimljivo, meni GC nije stigao, verovatno zato sto su imali pogresnu adresu u sistemu, iako sam siguran da sam sve podatke dobro uneo. Izgleda da cesto brljaju sa adresama, iako ih unesemo kako treba

Ili mi GC mozda nije stigao zato sto nije pisalo moje ime i prezime na sanducetu, mada to ne bi trebalo da bude problem. Sada sam stavio i svoje ime na sanduce, za svaki slucaj.
Meni su isporucili na pogresnu adresu, tj na onu prvu sto sa m dao na intervju u ambasadi. Pri ulasku sam uredno prijavio promenu adrese, ali posto nista nije stiglo zvao sam ih posle 120 dana. Tad sam im opet dao tu istu adresu, gde sam stanovao, oni poslali, ja dobio tracking number, kad ono delivered na onu prvu adresu sto sam dao uambasadi... A na toj adresi nije bilo mog imena na sanducetu, ali je postar svejedno ostavio... Mislim da nema pravila, kako se kome zadesi...
Reply With Quote
  #666  
Staro 06.01.2017, 22:18
Sookie Sookie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.08.2016
US lokacija: TBD
YU lokacija: BiH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Ispravan nacin bi bio ovako:
Sookie Forumašica
c/o Mr. Jack Richardson
Green Bell Av. #458
Orlando, FL 32104

Znam jer primam sestrinu i zetovu postu u ovom formatu (c/o sam ja uvijek).
U pravu si. Ja sam napravila grešku.

I sad moram još nešto dopisati jer inače neće da objavi post.
Reply With Quote
  #667  
Staro 07.01.2017, 14:09
Dzems2016 Dzems2016 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2016
US lokacija: Buffalo
YU lokacija: Bosna i Hercegovina
Poruke: 7
Nepromenjeno Upit vezan za diplome

Pozdrav svima, ja sam jedan od sretnika koji je u 2016 izvucen na Dv lutriji i svu proceduru sam zavrsio u rekordnom vremenu. U decembru zakazan intervju u ambsadi i odmah nakon toga sam i usao u USA, 5 dana prije Nove godine. S obzirom da sam sad usao samo da bi aktivirao status i biti cu ovdje jos mjesec i po zanima me sljedece> , U BiH se vracam jer imam odbranu magistarskog rada i nakon toga planiram se doseliti u USA. Ovdje imam srecu jer imam kod koga da budem na pocetku i nekog ko mi moze dosta pomoci na samom startu(Hvala Bogu). E sad me zanima sljedece, drzava u kojoj boravim u Americi je NY i u Bosni sam zavrsio fakultet zdravstvenog usmjerenja(javni-drzavni ) po bolonnjskom sistemu 3+ i 2 godine mastera(cekam odbranu zavrsnu), eh sad me zanima kakve su mogucnosti posla ovdje za medicinare, kako ide oko priznavanja diplome, inace sam zavrsio i srednju Medicinsku.)??? Hvala svima unaprijed na savjetima i sretna nova godina >)
Reply With Quote
  #668  
Staro 07.01.2017, 20:59
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dzems2016 Prikaz poruke
Pozdrav svima, ja sam jedan od sretnika koji je u 2016 izvucen na Dv lutriji i svu proceduru sam zavrsio u rekordnom vremenu. U decembru zakazan intervju u ambsadi i odmah nakon toga sam i usao u USA, 5 dana prije Nove godine. S obzirom da sam sad usao samo da bi aktivirao status i biti cu ovdje jos mjesec i po zanima me sljedece> , U BiH se vracam jer imam odbranu magistarskog rada i nakon toga planiram se doseliti u USA. Ovdje imam srecu jer imam kod koga da budem na pocetku i nekog ko mi moze dosta pomoci na samom startu(Hvala Bogu). E sad me zanima sljedece, drzava u kojoj boravim u Americi je NY i u Bosni sam zavrsio fakultet zdravstvenog usmjerenja(javni-drzavni ) po bolonnjskom sistemu 3+ i 2 godine mastera(cekam odbranu zavrsnu), eh sad me zanima kakve su mogucnosti posla ovdje za medicinare, kako ide oko priznavanja diplome, inace sam zavrsio i srednju Medicinsku.)??? Hvala svima unaprijed na savjetima i sretna nova godina >)
Dobrodošli na forum i srećna Nova godina i Vama. Magelan, jedan od moderatora foruma, je iz Vase struke i vise puta je pisao u vezi teme koja Vas zanima. Mozete procitati ovde.
Ukoliko želite da Vas upisemo u tabelu izvucenih za DV-2017, molim napisite Vas CN (npr. 2017EU00010xxx), datum slanja DS-260 kao i datum intervjua. Hvala.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #669  
Staro 07.01.2017, 21:09
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Nepromenjeno

Korisno je pisala i Zana o tome: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...3&postcount=32

Verovatno je to isto.
Sve što vas zanima možete naći na Pronađi, dole levo. Nema teme koja nije obradjena ovde! Srećno! I Better future- svaka pohvala za silne odgovore. Naslednik Tikicin- ko zna možda budete sledeće godine i Vi u NY POzdrav!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće
Reply With Quote
  #670  
Staro 08.01.2017, 01:03
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jasmin_nikol Prikaz poruke
Korisno je pisala i Zana o tome: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...3&postcount=32

Verovatno je to isto.
Sve što vas zanima možete naći na Pronađi, dole levo. Nema teme koja nije obradjena ovde! Srećno! I Better future- svaka pohvala za silne odgovore. Naslednik Tikicin- ko zna možda budete sledeće godine i Vi u NY POzdrav!
Hvala, svi dajemo doprinos. Nije bitan kvantitet, vec kvalitet
Moze i taj NY, necu da cepidlacim
Srecno i Vama!
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Green Card - Sigurnost Bazzoli Vaša strana 11 07.07.2015 05:01
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.