ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #321  
Staro 01.01.2023, 19:58
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ajde sada redom sta se to desavalo od aprila prosle godine pa do sada .

Samo da vam kazem trenutno sam na bolovanju ( o tome detaljnije kasnije ) tako da imam vremena pisati i odgovarati na pitanja.

Ukratko

Iz predhodnih postova ste vidjeli da sam imao velikih problema sa centar managerom ali iz ove sadasnje perspektive to je nista
Posto nisam imao dogovor sa njom na centar panelu moj slucaj je otisao na local panel . to se desilo 10. maja .
Tom panelu su prisustvovali tri predstavnika menadzmenta ( centar manager,district manager i labor manager) i tri sendikata ( moj stewart,bisnis agent i jos jedan biznis agent) ... Prvo ja prezentujem "otvorenu izjavu" pa onda centar manager odgovor i onda krene diskusija ( vise svadja) . Tu glavnu ulogu igra labor manager ( kao sudija) , on je sef svima i on regulise medjuljudske odnose u tom division ... Sve u svemo objasnio sam situaciju i kako me ona verbalno vrijedjala i prekrsila je ugovor itd . Ono je u odbranu rekla da mi se izvinula i da sam prihvatio izvinjenje i da nema razloga za ovaj panel, rekla je uvijek mozes rutu da napravis slobodnom i da budes swing driver ( vozac bez rute svaki dan druga ruta). Rekao sam laboru samo zelim da se postuje ono sto je u ugovoru da mi date mojih 8h request ako odobrite i da se to ispostuje. BA ( biznis agent) je rekoa da ona nema pravo da zove clanove sendikata na njihov privatan broj i ometa ih u radu , ona kucka kaze rijetko to radim ...

Da skratim labor manager mi je na kraju rekao : Dragane mi cemo ubuduce uskladiti tvoju rutu sa odobrenim 8h request I mi demo te dispatch ispod 9.5 posto si na listi 9.5 . I tako je Panel zavrsen iako nisam bio zadovoljan ona je trebala biti kaznjena a i jeste kasnije se ispostavilo

Oni su sve ovo mogli da stave pod tepih kao uvijek sto rade ali ja sam zvao ETNICKI POMOC telefonski broj i prijavio je korporaciji. Tacno znam dan kada su je zvali iz korporacije i morala je dati odgovore na neka pitanja . Oni ne vole da njihovo ime bude istaknuto gore kao problem tako da je sve to tiglo veliku frku. Ona je na motivacionom sastanku (psm) tog jutra rekla " ovo je Amerika i imate slobodnu volju da radite sta god hoceta, niko vas nije tjerao da radite ovdje i ako se nekome ne svidja moze traziti drugi posao".. Vidio sam da se digla velika frka.Ta Etnicka komisija sastoji se od 5 clanova koji vrse istragu o navodima koje sam naveo, direktno su ukljuceni executives ( vrh kompanije) , tako da to diglo veliku frku...
Ona nije htijela da ode sa pozicije i da ode iz ovog centra ali su joj ponudili da ode u novo skladiste koje je otvoreno blize njene kuce kao rjesenje. Ona vise Nikada nije komunicirala sa mnom a od tada oni su me drzali i postovali ugovor.
Ona je otisla u julu i dosao je novi menadjerski tim dva on rood supervisora i novi manager...

Nastavit ce se...
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #322  
Staro 01.01.2023, 20:05
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik danijel1984 Prikaz poruke
Druze ova tema je jedna od meni najdrazis, ako imas vremena bilo bi lepo je ozivis
Naravno da cu ozivjeti ovo moje cedo . Mozda u buducnosti povucem ove postove i napravim blog i okacim ove postove i nastavim pisanje . Kako vidim ovaj sajt nije vise siguran nema onu ssl sigurnost i izlaze mi notifikacije da je sifra komprimitovana . Mozda je to bio razlog sto ga nije bilo online.

Stvarno sam uvjeren da je ovo od jedan boljih poslova od kojih mozes napraviti karijeru za relativno kratko vrijeme . Plata preko 100k, nije potreban koledz , penzija, besplatno osiguranje i.t.d
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #323  
Staro 01.01.2023, 21:11
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Imam vremena pa da ubrzam malo , vi samo trebate da mi date vjetar u ledja sa pisanjem

Ajde sada idemo od jula mjeseca

Novi manager je stupio na duznost pocetkom jula i dobili smo dva nova supervizora , kada kazem nova bas nova imaju samo po 2,3 mjeseca iskustva za volanom kao ups vozaci jedan 23 godine drugi 24 godine starosti.

Cijelo vrijeme oni su me drzali ispod 9.5 planiranog posla ( poslije direkcije labor managera ) , kada kazem drzali mislim nikada nisu presli 3 dana da sam radio preko 9.5 u jednoj sedmici. Mislim da sam u predhodnim postovima objasnio pravilo oko 9.5 protection ali evo : Vozaci ( samo RPCD) imaju opciju da sebe stave na listu 9.5 svakih 6 mjeseci i na taj nacin su zasticeni od prekovremenog obima posla. Pravilo je da mogu da daju posla vozacima preko 9.5 h samo dva dana u sedmici a ako se desi treci moraju da plate troduplo sav taj rad za sva tri dana. primjer Tako da prvog dana imas preko 2h , drugog 1h preko i moraju da te povlace sa ceste svaki dan ako ne zele da pustimo tuzbu (gravience) za prekrsani clan ugovora za prekovremeni rad , ako se desi treci dan ( taj dan ostajes najduze ) sve moraju da plate troduplu za sve sate preko 9.5 za sve tri dana.
Ajmo malo matematike
1 dan + 2
2. dan + 1h
3 dan +3h znaci ukupno 6h preko , mi smo placeni overtime 1,5 puta preko 8 h ali trebaju da plate jos jednom 1,5 puta preko 9.5 h protection. To izadje oko 6X63$ = 378 $ moraju da plate ako prekrse 9.5 protection za ovaj primjer..

Njima su ruke bile vezane sada i jednostavno trebali su da pocnu da rade , to jest da planiraju posla realno za te dane inace slijedi gravience ( tuzba ) i penalty pay.. Ako se ovo desi tri puta u godini taj manager ide na national panel da objasni zasto ne moze da radi taj posao kako treba

Poceli su da rade drugaciju taktiku , da forsaju ljude da rade 6 dana u sedmici tako da sam radio sigurno 35 subota prosle 2022 godine ( 6 dana u sedmici) a 2021 po mojoj statistici oko 30 subota. Moj raspored je od ponedeljka do petka i oni po ugovoru mogu da primoraju ljude ako ima posla u subotu sa dna liste ( seniority lista) . Cijelu proslu godinu su forsali oko 10 do 12 ljudi sa dna liste. Nasa je opcija je da zovemo call in ( da smo sprijeceni da radimo) ali u tom slucaju gubimo call in na dan koji nismo trebali da radimo. Atendence rule je mozes call in 3 puta u 12 sedmica i onda reset za taj prvi call in. Sreca u nestreci Colorado labor department je odobrio PAY SICK PAY za svakih 30 radnih sati 1 sat bolovanja do max 48 h za godinu . Procedura je ista ali se ne racuna kao call in nego sick day i racuna se kao punch in ( kao da si radio ) tako ako imas jedan sick day u sedmici subota se i dalje racuna cijeli dan overtime ( kao 6 punch ).
Trazio sam sastanak sa managerom da popravim rutu i da vidim za ovaj prekovremeni rad . Rekao je da ce da popravi , ma nista

Pojavio se jos jedan problem koji je privukao moju paznju , u roku od 6 mjeseci ( sve je nekako pocelo kako sam na 9.5 listi) nasao sam ujutro 4 puta razbijeno moje suvozacevo staklo . Kao da mi neko pokusava smjestiti neprijavljen incident ( automatski otkaz) , sve sam regularno prijavljivao ali niko nije imao tih problema u cijelom skladistu. Prozor se lako moze razbiti samo ako se malo kvrcne . Da sam izasao napolje na rutu a nisam vidio dobio bi automatski otkaz.
Trazio sam ponovo sastanak da vidim sta se desava i ponovo su sve to gurnuli pod tepih . Sve sam zapisivao i poceo da gradim istoriju desavanja sa svim dokazima, svjedocima,slikama i da sam redovno izvjestavao managment .

Dva puta se desilo da neko prospe mokracu u kamion po kutijama a i po sjedistu ( posto je bio nesnosan smrad) , sve sam to prijavio I uslikao slike i opet nikom nista , stanje kao redovno. Jednostavno neko me pokusao demotivisati da stvori uslove rada koji nisu normalni .

Tri puta u hladnijim danima neko mi otkopca kabal od grijanja , kada sam prvi put report ( mislio neki kvar ) mehanicar mi je u DVIR ( knjizica gdje prijavljujemo kvarove ) napisao otkopcan kabal . Sve redovno prijavio i svaki put prikopcao kabal da se ne smrznem na rutu.

Nikada prije nisam imao ovih problema , sve je krenulo od febr. 2022 od mog prijavljivanja za harasment i prijavljivanja na 9.5 listu.

Jedino ko je ostao i znao za cijelu situaciju je taj district manager ( bivsi vozac) koji je bio na tom local panelu , svi drugi su premjesteni ali isti problemi su ostali. Mozda i labor manager koji je donio odluka u moju korist i mi smo izgladili situaciju koja se desila. Imao sam osjecaj da me hoce da izbace , posto sam mozda zvao taj etnicki help broj i prijavio clanove managmenta za istu situaciju..

Ili su mozda vozaci ali nikada nisam imao problem sa vozacima, imam svoju rutu i samo vozim . Svima bi bilo dobro da smo svi na 9.5 listi onda bi oni zaposlili vise ljudi ali ljudi to tako ne gledaju. Jako je niska svijest a i local union nije dovoljno snazan da se odupre pa se stalno povlaci i rjesava probleme pretezno vozaca kada su disciplinovani a ne greske managmenta .

Da skratim pricu situacija je ostala nepromjenjena od jula do peek season kada je nastupio pakao za mene . Tada nemam nikakvu protection ( 9.5h and 8h requst) i mogu da rade sta hoce a tako su i radili...

Nastavit ce se
Reply With Quote
  #324  
Staro 02.01.2023, 04:00
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Sada sam zavrsio prebacivanje 80% postova sa ovog foruma na ovaj BLOG
Tako da u slucaju pada ovog foruma imamo sacuvano sve na blogu.
Reply With Quote
  #325  
Staro 03.01.2023, 17:18
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Posle toliko godina rada tamo trebao si do sada ukapirati kakva je UPS Kompanija. Pogledaj malo neke druge forume, secam se da ima bas forum posvecen UPSu nesto browncafe ili slicno.

Skoro sam i gledao neke youtube klipove gde su se vozaci zalili na prekomerni obim posla, nisu mogli dobiti slobodne dane kada su im deca diplomirala , imali svadbe itd...

UPS je dobra kompanija, nudi dobre benefite, ali uz mnogo odricanja i dugih sati. Ne postoji savrsen posao za imigranta u americi.

Po meni UPS je dobra opcija ko krene da vozi sa recimo 25 godina, i onda napreduje/predje u managment tokom vremena.

Ja cu verovatno probati da se vratim ove godine i ostanem full time, samo zelim zaobici to da krenem ponovo od skladista. Vidim da stalno imaju otvorenu poziciju za part time supervisor u mom centru, ne znam koja je fora s tim...

Spomenuo si da su zaposlili 2 nova supervizora , relativno mladja, mislim da to bas i ne ide tako, ako neko ima 25 godina to je jako malo iskustva, i nece dobiti respect od starijih vozaca, a managment ce ih stalno pritiskati, kod mene su bili supervizori 40+ i bio je jedan momak mojih godina koji je tek poceo, ali nikad nije bio da kazem u prvom planu, nego je bukvalno bio potrcko ovim starijim igracima...


Kada se sve sabere mislim da ne trebas biti nezadovoljan
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #326  
Staro 03.01.2023, 17:22
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ono sto sam primetio kada vozikam okolo jeste da ima mnogo novih lica u UPSu , cak i kada meni dostavljaju pakete skoro uvek bude drugi vozac.

Znam da su imali jako veliki turnover rate za zaposlene u skladistu, s obzirom da su ljudi postali lenji i da niko nece da radi, bas me zanima kako ide sa vozacima trenutno.

Za tih par meseci koliko sam vozio sve vozace sam upoznao, i bukvalno kad god se vozikam okolo vidim samo ove starije sto su tu duze vreme

Doduse moraju povecati hourly za skladiste, s ovog aspekta me to jedino koci da se vratim i krenem ponovo. nakon 4 godina u americi nisam bas u poziciji da radim preko noci za $15 na sat da bi dobio poziciju vozaca kroz ne znam 6 meseci godinu dana. Pritom zahtevan i tezak rad preko noci, a ne neka zebancija
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #327  
Staro 03.01.2023, 18:22
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Posle toliko godina rada tamo trebao si do sada ukapirati kakva je UPS Kompanija. Pogledaj malo neke druge forume, secam se da ima bas forum posvecen UPSu nesto browncafe ili slicno.

Skoro sam i gledao neke youtube klipove gde su se vozaci zalili na prekomerni obim posla, nisu mogli dobiti slobodne dane kada su im deca diplomirala , imali svadbe itd...

UPS je dobra kompanija, nudi dobre benefite, ali uz mnogo odricanja i dugih sati. Ne postoji savrsen posao za imigranta u americi.

Po meni UPS je dobra opcija ko krene da vozi sa recimo 25 godina, i onda napreduje/predje u managment tokom vremena.

Ja cu verovatno probati da se vratim ove godine i ostanem full time, samo zelim zaobici to da krenem ponovo od skladista. Vidim da stalno imaju otvorenu poziciju za part time supervisor u mom centru, ne znam koja je fora s tim...

Spomenuo si da su zaposlili 2 nova supervizora , relativno mladja, mislim da to bas i ne ide tako, ako neko ima 25 godina to je jako malo iskustva, i nece dobiti respect od starijih vozaca, a managment ce ih stalno pritiskati, kod mene su bili supervizori 40+ i bio je jedan momak mojih godina koji je tek poceo, ali nikad nije bio da kazem u prvom planu, nego je bukvalno bio potrcko ovim starijim igracima...


Kada se sve sabere mislim da ne trebas biti nezadovoljan
Nisam ne zadovoljan ali se nesto desava . Ako odes na blog vidjet ces da sam na top pay I da je to jedan of glavnih ciljeva da se dostigne kao vozac. Ja sam se povredio na poslu I to dobro a razlog je da su me pokusali izgurati. Najvjerovatnije da cu tuziti kompaniju a mozda I union posto me ne predstavljaju dobro.

Nema sanse da napustim ali cu ovo izgurati do kraja . Po meni je sve ovo planirano ili da se povrijedim ili da imam udes .

Nikada ne bih presao u managment poslije ovih stvari, to su obična govna druze ..
A kompanija sve smanjuje I sve ide preko ledja managmenta. Pokusavaju na vozace ali mi smo im sve , mi smo izgradili kompaniju...

Na brown caffe forumu sam od prvog dana , odlican forum sa dosta informacija.

Ja cu se pokusati odrzati jos 10 godina ali definitivno cu otici na drugu rutu
Treba mi mozda jos 2 godine da imam dovolj o staza da dobijem dobru ruticu ...
Ostat cu na forumu I pisati ali definitivno prelazim na ovaj blog https://unionposlovi.wordpress.com/ sa postovima ....

Ne znam sta se moze desiti opet sa forumom
Reply With Quote
  #328  
Staro 03.01.2023, 18:33
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Ono sto sam primetio kada vozikam okolo jeste da ima mnogo novih lica u UPSu , cak i kada meni dostavljaju pakete skoro uvek bude drugi vozac.

Znam da su imali jako veliki turnover rate za zaposlene u skladistu, s obzirom da su ljudi postali lenji i da niko nece da radi, bas me zanima kako ide sa vozacima trenutno.

Za tih par meseci koliko sam vozio sve vozace sam upoznao, i bukvalno kad god se vozikam okolo vidim samo ove starije sto su tu duze vreme

Doduse moraju povecati hourly za skladiste, s ovog aspekta me to jedino koci da se vratim i krenem ponovo. nakon 4 godina u americi nisam bas u poziciji da radim preko noci za $15 na sat da bi dobio poziciju vozaca kroz ne znam 6 meseci godinu dana. Pritom zahtevan i tezak rad preko noci, a ne neka zebancija
Radio sam inside i taj posao nije zajebancija. Savjetovao sam u predhodnim postovims najboljr je uci u twilight smjenu ( 6 do 10 navece) I voziti ride share ( aiport only) I cekati poziciju vozaca. Na ovaj nacin sam mogao sa uberom i lyft za 4,5 h ujutro zaraditi oko +200$ I biti slobodan cijeli dan do ups job...
Jako je bitno voziti ujutro I samo aiport posto imas direktno povezanu voznju nazad . Pretezno daju dobre tips oni koju idu na aiport I nazad.

Sada nikako nije dobro vrijeme ova nova CEO je luda I mislim da nece izaci dobro sa ovim novim ugovorom ...

Veliko je sada zlostavljanje I torture na radnom mjestu, nikako nije dobro to sto se radi. To je nacin borbe koji su izabrali . Vidjet cemo sta ce biti .

Moj savijet ti je da probas poslije novog contracta posto ce vjerovatno ukinuti ove 22.4 vozace.
A sto se tice turnovers to je tacno, pogotova sa movim vozacima. Pokusavaju ih unistiti.
Preporucujem jedan dobar podcast na spotify
https://open.spotify.com/episode/5oQ...QqiLeBnHyREhMA

Ovo je cisto zlato za one koje hoce ovaj posao , dosta dobrih savjeta I veoma je smijesno.

.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #329  
Staro 03.01.2023, 18:42
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Evo kopirat cu zadnji post za bloga https://unionposlovi.wordpress.com/ a ovo je i instagram nalog pa cu tamo kaciti neke stvari i mozete se pretplatit https://www.instagram.com/unionposlovi/

Na bolovanju sam pa malo mi je dosadno

Skip to content
Posao u Americi – Union
Posao u Americi – Union
Najbolji prvi posao za imigrante u Americi


January 2, 2023
Top pay od 04.04.2022

Kako sam naziv posta kaze, napokon sam na top pay i moze se reci to je neki vrhunac sa ovim poslom.

Fakticki cijele ove 4 godine menagment pokusavava da te sputava da ne dodjes do top pay i da odustanes. Kao neka military taktika, ako izdrzis ti si dobar za ovaj posao o vrijetis te pare.

U svakom poslu da bi bio expert moras da radis taj posao min 10000 sati i onda se moze kazati za tebe da si expert i znas taj posao . Kao vozac mi nikada ne vozimo godinu ispod 2500 sati tako da za ove 4 godine odradis tih 10k magicnih expert sati.

Sada malo o matematici I brojevima . Posao sam ranije o ta 4 progresije koje postoje u ove 4 godine :

1 godina = 21$/h

2 god = 23$/h

3 god = 28.75 $/h

4 god = top pay 41.51$ /h

Ako se vratite na predhodne postove vidjet cete kako to sve izgleda , zasto je cilj ostati te 4 godine I kao rezultat postici tu magicnu brojku 🙂

40h per week = 41,51$× 40 h =1660 $ x 52 sedmice = 86,340 $

Ovo gore je plata bez prekovremenih sati, a nema dana da nema prekovremenih sati . Zato sto su rute planirane ne oko 9.5h radnih sati zbog 9.5 liste i potencialnog penalty pay..

7.5h × 62,265 $ = 467$ za sedmicu × 52 sedmice= 24.283$

Znaci godisnja plata je 110 623 $ samo da radis tih 9.5 sati , to je od 9 a.m do 7.p.m ( uracunata pauza za rucak )

Ova gora opcija nikada nije moguca posto je dosta vise posla I dosta vise prekovremenih sati . Fakticki sa ovim gore izadje toh 2500h sto smo govorili. 9.5h×5 dana = 47.5h × 52 sedmice = 2470 sati za godinu .

Kompanija nastavlja istu strategiju I primorava ljude da rade skoro subotu ( 6 radnih dana u sedmici) , I ta subota je sva prekovremeno posto je 6 punch …

Ako uracunate te subote u formulu to je 9.5 h x 62.265$ = 591.51$ . Fakticki forsaju u mom habu ( skladistu) svaku subotu minimum 10 do 12 vozaca sa dna radnog staza liste. Kada se na ovo sve dodaju te subote , ja sam ih imao 35 ove godine : 591.51$x 35 subota = 20.703$godisnje + 110 623$ godisnja plata = izadje total 131 326 $

Ova gore plata je za 2804 radna sata I to je previse. Ali dok god imamo taj problem sa forsanjem vozaca sa dna liste imamt cemo taj broj godisnjih sati . Kompanija forsa ljude zato sto na taj nacin stedi troskove penzije. Kompanija placa 176 $ po vozacu sedmicno za nasu penziju ali samo na 40h rada , tako da ovih 17h prekovremenih ne uplacuju na nasu penziju. To je fakticki 884h godisnje i u nasem habu forsaju 12 vozaca to je 10608h za godinu . Usteda je na nasem centru oko 265 sedmica × 176$ = 46,675 $ samo na penzijama . Ovo je racunica za samo ovih 12 vozaca a nema vozaca koji ne radi prekovremeno a imamo 70 vozaci samo u nasem centru.

Cijeli nas warehouse ima 3 centra i 270 vozaca , a takvih je 1000 habova u cijeloj Americi. To su igre velikih brojeva I velike ustede za korporaciju. Nadam se da ce se ovo promjeniti u ugovoru 2023- 2028 I da ce kompanija prestati forsirati vozace ili poceti placati benefite za prekovremene sate.

Sa ovim sam pokusao da objasnim finansijski kao je ovo dobar placen posao sa odlicnim benefitima ( penzija,zdravstveno,zivotno osiguranje itd)

Oko 60% budzeta companije ide na plate i sve te benefite ali opet im na kraju ostane 2b do 5b profita za godinu ( pogledajte sliku dole )

Nastavice se …


Published by

kdragan77
Leave a Reply
Logged in as kdragan77. Edit your profile. Log out? Required fields are marked *

Comment *

Notify me of new comments via email.

Notify me of new posts via email.

Notify me of new posts on web and WordPress App via notifications.

Posao u Americi – Union
Proudly Powered by WordPress
Reply With Quote
  #330  
Staro 03.01.2023, 19:04
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke

UPS je dobra kompanija, nudi dobre benefite, ali uz mnogo odricanja i dugih sati. Ne postoji savrsen posao za imigranta u americi.

Po meni UPS je dobra opcija ko krene da vozi sa recimo 25 godina, i onda napreduje/predje u managment tokom vremena.

Nije managment jedini put imas opciju da budes stewart i kasnije odes u BA ( biznis agent) oni udaraju dobru lovu ( oko 118k + bonus) . To isto nije lose a to je moj put . Moj naredni korak je da budem substitute stewart pa onda da idem u kampanju za lead centar stewart. . . Moj background u Bosni je da imam iskustva sa pravom I zakonima tako da mi to pomaze dosta. ...

Mozes i napredujes vise ako imas ambicije do president local union, mogucnosti su neogranicene....

Moje misljenje sa managmentom mnoga toga gubis. Otkaz ti mogu dati zbog nekih glupih razloga, gubis besplatne benefite, penziju itd. Oni te mogu premjetati iz drzave u drzavu kako I'm se cefne ... Dosta ima tih primjera .

Iskreno.mi je drago sto si aktivan na forumu. Ako bilo sta trebas slobodno.me kontaktiraj PM pa cu ti ostaviti broj. Mozemo se cuti ako.nesto treba

Lijep pozdrav I svako dobro
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.