ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Jet-lag simptomi i posljedice » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 09.03.2012, 05:24
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Amerashi ne znam jesam li dobro razumjela tvoje pitanje, ali nije bas da ti mozes da biras hoces li direktno da letis ili ne. a pogotovo ako ides sa Balkana...
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #52  
Staro 09.03.2012, 10:36
Amerashi's Avatar
Amerashi Amerashi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2012
Poruke: 53
Nepromenjeno

Pa , ja sam provjeravao na aerodromu u Sarajevu , ima let za Ameriku
a sada neznam za koje sve lokacije .
ipak mislim da bi sve bilo jeftinije kada bi se islo iz Sarajeva za USA pa onda na destinaciju koju hocemo . ispravite me ako grijesim. pozz
Reply With Quote
  #53  
Staro 09.03.2012, 12:30
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Ne mora znaciti da bi ti iz Sarajeva bilo najjeftinije leteti za USA. Eto recimo 1 primer. Gledano za isti datum, povratna karta Beograd - Las Vegas je oko 1100eura a samo da malo mrdnem u Madjarsku i poletim iz Budimpeste za Las Vegas je 740eura. Dakle, vise od 300eura sto nije za bacanje. A da sletis u USA u neki grad pa tamo opet vadis kartu za drugu dstinaciju...izaci ce te mnogo skupo. Dakle, treba videti opcije leta iz Hrvatske, Slovenije i Srbije jer put do bilo koje destinacije za polazak moze biti zanemarujuci u odnosu na razlike u cenama karata.
Reply With Quote
  #54  
Staro 09.03.2012, 16:37
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Amerashi Prikaz poruke
Pa , ja sam provjeravao na aerodromu u Sarajevu , ima let za Ameriku
a sada neznam za koje sve lokacije .
ipak mislim da bi sve bilo jeftinije kada bi se islo iz Sarajeva za USA pa onda na destinaciju koju hocemo . ispravite me ako grijesim. pozz
Ne znam sta si i gdje gledao ali nema let iz Sarajeva za USA. Iz sarajeva letis za Bec, Cirih, Istanbul, Ljubljanu, Zagreb, Beograd, Budimpestu i to je to.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #55  
Staro 09.03.2012, 17:18
Amerashi's Avatar
Amerashi Amerashi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2012
Poruke: 53
Nepromenjeno

curlika to jesi u pravu 300 eura i nije za bacit ali valja izdrzat SILAN put ,i sve to ,zafrkancije , jeste da je razlika u cijeni ali za samo neke gradove .

steficacvek . ja gledao u aerodromu u sarajevu
a evo i link pa pogledaj :

http://aviability.com/flight-search/...-united-states
Reply With Quote
  #56  
Staro 09.03.2012, 17:48
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Amerashi Prikaz poruke
curlika to jesi u pravu 300 eura i nije za bacit ali valja izdrzat SILAN put ,i sve to ,zafrkancije , jeste da je razlika u cijeni ali za samo neke gradove .

steficacvek . ja gledao u aerodromu u sarajevu
a evo i link pa pogledaj :

http://aviability.com/flight-search/...-united-states
@Amerachi,
stefica je u pravu, nema DIREKTAN let za USA iz SJJ (mozda i zato sto Boeing 747 nema teoretske sanse da sleti na nas aerodrom???). I tvoj primjer to potvrdjuje: iz Sarajeva letis za Istanbul, a onda ides za NY.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #57  
Staro 09.03.2012, 17:52
Amerashi's Avatar
Amerashi Amerashi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2012
Poruke: 53
Nepromenjeno

Nisam ni primjetio. hehe
Nema onda veze ,vazno je samo , da je cijena karte mala ostalo se da srediti , pozz
Reply With Quote
  #58  
Staro 09.03.2012, 17:56
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Amerashi Prikaz poruke
Nisam ni primjetio. hehe
Nema onda veze ,vazno je samo , da je cijena karte mala ostalo se da srediti , pozz
Cijena nije mala, razlika za let iz SJJ ili iz ZAG zna biti preko 300Eura, a ako odes i do VIE busom, vozom onda zna biti i do 500Eura (ovo puno znaci ljudima koji ne idu sami, nego sa porodicom od 4-5 clanova)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #59  
Staro 09.03.2012, 17:58
Amerashi's Avatar
Amerashi Amerashi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2012
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Cijena nije mala, razlika za let iz SJJ ili iz ZAG zna biti preko 300Eura, a ako odes i do VIE busom, vozom onda zna biti i do 500Eura (ovo puno znaci ljudima koji ne idu sami, nego sa porodicom od 4-5 clanova)
Ja idem sam do New Yorka . imas li kakvu stranicu ili prijedlog kako da smanjim trosak karte na minimum?
Reply With Quote
  #60  
Staro 09.03.2012, 18:24
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Posto je tema vezana za Jet-lag. Najbolja varijanta je ne presedati uopste u americi ako je moguce. Znaci, sva presedanja odraditi u Evropi i kada sletis u Ameriku da si miran. Kao prvo, ako se preseda u Americi..carina se radi na prvom stop-u. To znaci da moras da kupis kofere, pa da ih kasnije vracas itd. Ako treba jos da se obavi procedura imigracije, onda ce to jos dodatno da traje i ima sanse da propustis iduci avion. Druga stvar je upravo jet-lag. Ako npr letis na zapadnu obalu, let je duzi nego za NYC za mozda 3-4 sata, dok ako prvo sletis u NYC....let je duzi za 6 sati. Jet-lag je gori, a avioni u Americi ce ti za tih 6 sati leta dati casu soka i to je to, sve ostalo se dodatno naplacuje. Takodje, ako nosis neke tecnosti koje si kupio u duty free shop-u u Evropi i sa time usao redovno u avion, pri presedanju moci ces ili da bacis tu tecnost, ili da cekiras torbu.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.