ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Social Security Number & Green Card » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #651  
Staro 10.12.2016, 18:18
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Htela sam da edutujem poruku, ali ne moze ako prodje 15 min, pa mogu da se izbrisu ove dve gornje da ne zbunjuju narod.
Definitivno mi je procedura ista kao tvoja. Link za kviz je s desne strane ove home page - nesto tipa Confirm your identity. Tu se odgovara na pitanja.
Uradih to za sebe. Videcu za njih da li da to sad radim u principu mislim da su IOE brojevi dovoljni za pracenje slucaja u smislu dobijanja zelene karte. Ali za posle verovatno treba ako se bude u USA menjala adresa i sl.
Hvala puno na pomoci, sto ti rece nije im bas sajt user friendly, tako da je dobro da ljudi mogu ovde da procitaju sve nedoumice.
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #652  
Staro 12.12.2016, 00:22
vladanik vladanik je offline
Član
 
Datum prijave: 02.11.2015
Poruke: 13
Nepromenjeno

Ne znam sta bih radio da nije ovog foruma, zaista

Hvala mnogo svima na trudu i na prenosenju svojih iskustava. Evo sta se kod mene izdesavalo.

Ja sam fee placao preko ovog linka: www.uscis.gov/uscis-elis. To je adresa na dokumentu koji sam dobio u ambasadi, pise da se preko tog linka placa fee.

Sada sam pokusao da opet odem na tu adresu. Tamo se nalazi opcija "log in". Kada kliknem na nju, dobijam 3 opcije: 1) pay the USCIS immigrant fee 2) file form I90 online 3) pay for the form I-131A. Ako odem na prvu opciju i unesem svoj DOS i Alien registration number, dobijem poruku "The USCIS Immigrant Fee has already been paid for this immigrant." Tu ne mogu uci u svoj nalog.

Zatim sam pokusao da otvorim nalog na adresi koju ste naveli: https://myaccount.uscis.dhs.gov/ Otvorio sam nalog, kliknuo na "verify identity". Trazio mi je DOS i Alien Registration Number. Nekoliko puta sam ih ukucao, ali bezuspesno, stalno sam dobijao poruku da ne moze da nadje tu kombinaciju, ili da su pogresni podaci, ili nesto slicno. Na kraju me je izlogovao iz sistema. Kada sam ponovo pokusao da se ulogujem, trazio mi je da popunim identity quiz. Nakon toga sam dobio pristup svom nalogu. Pise da mi je green card uredno poslat na adresu, da je taj case closed, ali takodje pise pogresna adresa?!? Tj. ulica i broj zgrade su ispravni, ali broj stana nije, tako da je kartica izgleda zavrsila ko zna gde.

Pokusao sam da izmenim adresu, tj. broj stana, ali tu nastaju novi problemi. Posto prava oznaka stana ima jos 2 dodatna slova (stajala je oznaka stana koja ima 1 slovo, a moja oznaka ima 3 slova), nastaje sledeci problem. Naziv ulice i broj stana mogu imati maksimum 34 karaktera. Kada sam ispravio broj stana, to je preslo 34 karaktera Onda sam pokusao da skratim naziv ulice. Avenue sam skratio u Av. i dobio poruku da je sajt detektovao vise adresa sa tim nazivom i da proverim jos jednom adresu Ali sta je tu je, ne mogu nista drugacije uraditi, ostavio sam skraceni naziv ulice i ispravan broj stana.

Zatim sam isao na stranicu https://egov.uscis.gov/e-request/createNdocCase.do da bih podneo zahtev da mi kartica nije stigla. Medjutim, nisam uspeo. Predugacka prica, pokusavam vec pola sata. Stalno mi izbacuje poruku
"You must select the Form Number associated to your Receipt Number. The Form Number you selected does not match our records for that Receipt Number." Za receipt number sam upisao onaj IOE broj, koji sam uspeo da nadjem, tako sto sam otisao na link "try it out now", hvala neizmerno na savetu! A za form type biram I90, pa I90-initial issuance or replacement, nista drugo se ne uklapa.

Posto vise ne vredi pokusavati, pozvacu ponovo call centar, sada imam receipt number, pa ce nadam se moci da mi pomognu.
Reply With Quote
  #653  
Staro 13.12.2016, 03:41
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Bas lepo sto smo saznali da se na taj nacin moze doci do Receipt Number-a koji nije stigao e-mailom, sada mozemo da 'prodajemo fazon' i po drugim forumima. A mozda i da pocnemo da naplacujemo ?
S druge strane, mislim da ne treba da odabiras I-90, jer samo pominjanje tog formulara ocekuje $450 Fee http://www.visalawyerblog.com/2014/1...ever-received/.
Ovo sa adresom je definitivno problem, meni 'nije prepoznao' '#' u adresi kao nista smisleno i mada me nista nije upozoravalo na to da nesto valja u dostavnoj adresi to sam kasnije popravio na 'New Experience' linku. A ne bih ni znao da li nesto ne valja da nisam probao 'New Experience'. Morao sam da odaberem da li je '#' Appartment, Floor, Lot, Suite, Trailer ili Unit i da ga izostavim ('#') iz adrese, a ostavim samo broj (sa odabranim Appartment, Floor, Lot, Suite, Trailer ili Unit). Definitivno nesto sto lokalni postar (ili sistem dostave) zna, UCSIS-ov sistem jos nije savladao.
Reply With Quote
  #654  
Staro 13.12.2016, 10:20
R_I_B R_I_B je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2016
US lokacija: Illinois
YU lokacija: Skopje
Poruke: 59
Nepromenjeno

https://citizenpath.com/uscis-receipt-number-explained/

Mozebi ke pomogne linkov...
__________________
DV2017 - prv pat - dobitno
CN: 2017EU00007***
DS form sent: 24.05.2016
Interview date: 08.11.2016
Lekarski: 20.10.2016
8.11.2016 - ishod: ZeLeNi
Lokacija: Wheeling, IL
Reply With Quote
  #655  
Staro 14.12.2016, 01:25
vladanik vladanik je offline
Član
 
Datum prijave: 02.11.2015
Poruke: 13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Jako je zanimljiv sadrzaj linka koji si okacio

Na stranici pise da ako je kartica delivered, da ce u sistemu negde biti moj USPS tracking number. Kod mene na USCIS nalogu pise "USCIS has produced your Permanent Resident Card (Green Card) and mailed it to the address you provided". Znaci da su poslali, ali ne pise da je isporucena. A i nigde ne mogu naci taj USPS tracking broj, ne pise. Da li je moguce da su je bas poslali u ovih poslednjih par dana i da jos uvek putuje...Kad sam cekao 6 meseci, mogu jos par dana. Ali ima novih desavanja, poslali su mi mejl da su pokusali da me kontaktiraju telefonom, ali nisu uspeli, i da bi sada trebalo da se ja njima javim na broj njihovog call centra, koji sam zvao pre neki dan. Mada, sada ce mozda moci da mi pomognu, posto imam receipt number
Reply With Quote
  #656  
Staro 21.12.2016, 01:36
Botanika Botanika je offline
Član
 
Datum prijave: 21.09.2016
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Onda nesto lose unosis.
...... Cak na papiru od ambasade imam 2017EU0**** (meni nije prolazilo ovako), ali ovde treba bez te nule posle EU.
I meni je izbacivao istu gresku: ERROR: We could not find the A-Number and/or DOS Case ID you entered. If your immigrant visa was approved recently, please wait five days before attempting to pay. If the problem continues after five days, please contact the Customer Contact Center for assistance.

Proslo je kad sam izbacila nulu posle EU u DOS Case ID! Hvala na ovom postu, pokusavala bih danima. Sve ok, fee je 165$ i dalje.
Reply With Quote
  #657  
Staro 21.12.2016, 20:36
Botanika Botanika je offline
Član
 
Datum prijave: 21.09.2016
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vladanik Prikaz poruke
..... Predugacka prica, pokusavam vec pola sata. Stalno mi izbacuje poruku
"You must select the Form Number associated to your Receipt Number. The Form Number you selected does not match our records for that Receipt Number." Za receipt number sam upisao onaj IOE broj, koji sam uspeo da nadjem, tako sto sam otisao na link "try it out now", hvala neizmerno na savetu! A za form type biram I90, pa I90-initial issuance or replacement, nista drugo se ne uklapa.

Posto vise ne vredi pokusavati, pozvacu ponovo call centar, sada imam receipt number, pa ce nadam se moci da mi pomognu.
Vidim da si ranije pisao da si dobio mejl - Payment confirmation. E pa na dnu tog mejla stoji broj koji je taj receipt number koji ti traze. "Your payment was applied to the following case(s): IOE_ _ _ _ _ _ _ _ _ ".

Ajde srecno sa tom promenom, pa javljaj kako je sve proslo. Izgleda da cu i ja morati adresu da promenim, ne znam samo da li da to radim sad ili kad udjem u USA (?)
Reply With Quote
  #658  
Staro 21.12.2016, 20:41
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Botanika Prikaz poruke
Vidim da si ranije pisao da si dobio mejl - Payment confirmation. E pa na dnu tog mejla stoji broj koji je taj receipt number koji ti traze. "Your payment was applied to the following case(s): IOE_ _ _ _ _ _ _ _ _ ".

Ajde srecno sa tom promenom, pa javljaj kako je sve proslo. Izgleda da cu i ja morati adresu da promenim, ne znam samo da li da to radim sad ili kad udjem u USA (?)
On nije dobio taj broj u e-mailu, ali ga je saznao preko 'New Experience"-a.
Reply With Quote
  #659  
Staro 26.12.2016, 10:33
R_I_B R_I_B je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2016
US lokacija: Illinois
YU lokacija: Skopje
Poruke: 59
Nepromenjeno

http://www.nafsa.org/content.aspx?id=53836

USCIS Fee Changes 2016
October 24, 2016

A final USCIS fee rule was published in the Federal Register on October 24, 2016 [81 FR 73292]. The new fees will become effective 60 days later, on December 23, 2016.
"Applications or petitions mailed, postmarked, or otherwise filed on or after December 23, 2016 must include the new fee."


The new fees will become effective on December 23, 2016 (60 days from the October 24, 2016 publication date of the final rule)

Cenata na intervjuto od $330 ne e promeneta, no zatoa Immigration fee e smeneta od $165 na $220 od 23 Dekemvri pa vo idnina
__________________
DV2017 - prv pat - dobitno
CN: 2017EU00007***
DS form sent: 24.05.2016
Interview date: 08.11.2016
Lekarski: 20.10.2016
8.11.2016 - ishod: ZeLeNi
Lokacija: Wheeling, IL
Reply With Quote
  #660  
Staro 31.12.2016, 08:10
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno NYC SSN i GC

U NYC sam sletela 11.10., a 13.10. se uputila u SSA u Astoriji, sacekala red, da bi mi rekli da zahtev mogu da podnesem u kancelariji na Manhattan-u ili u Jamaica kancelariji.

14.10. (petak) podnela zahtev za ssn. Samo sam rekla da mi se čini da prilikom popunjavanja DS260 nisam apliciral za SSN. Već sam se bila spremila da će mi reći da moram da sačekam tri nedelje od ulaska, ali ništa mi nisu rekli, samo su mi dali da popunim obrazac. Izdali su mi potvrdu o apliciranju na kojoj piše da ih zovem ukoliko u roku od dve nedelje ne dobijm SSN.

Na moje pitanje da li nakon 24 sata mogu da dođem da mi izdiktiraju broj, rekli su mi da takve potvrde više ne izdaju!

Sačekala 2 nedelje, pošto broj nije stigao zvala ih 31.10. Rečeno mi je da je broj izdat 21.10. (posle nedelju dana), da ne mogu da mi ga izdikritaju preko telefona ali da će mi ga reći ako lično dodjem u SSA.

4.11. otišla u SSA, rekli mi da nisu imali broj stana u prijavi, iako sam sigurna da sam sve lepo popunila. Ne znam da li to ima veze sa tim što na sandučiću nije bilo mog prezimena...
Izdali su mi novu potvrdu i na njoj napisali SSN
SSN stigao 10 dana nakon toga 14.11., a na samoj kartici stoji datum 8.11.

Poslodavac mi je prilikom popunjavanja obrazca rekao da što se njega tiče mogu da radim bez SSN-a, ali će oni moći da mi izdaju ček tek pošto mi stigne broj.

GC je stigla 49 dana od ulaska, a 56. dan od uplate takse.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Green Card - Sigurnost Bazzoli Vaša strana 11 07.07.2015 05:01
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.