ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 14.03.2012, 12:47
igorcar igorcar je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2011
YU lokacija: Beograd, SRB
Poruke: 5
Nepromenjeno Molim za savet od iskusnijih forumasa

Pozdrav svima !

Molio bi za savet jer imam po meni specificnu situaciju.Aplicirao sam za DV 2013 i ukoliko bi me izvukli moje pitanje je sledece.
Imam dva klinca koji idu u osnovnu i srednju skolu i suprugu koji trenutno nisu zainteresovani za promenu sredine. Takodje i supruga nije trenutno u mogucnosti za odlazak zbog roditelja koji su bolesni. Da ne ulazim u detaljne razloge u sustini ja bi mogao da odem u pocetku na nekoliko godina pa u zavisnosti od situacije porodica bi naknadno dosla. S jedne strane imao bi vremena i da se snadjem koliko toliko, obezbedim neki korektan smestaj a verovatno i nesto novca za daljnje skolovanje dece.
Da li neko od forumasa moze da mi kaze ukoliko budem izvucen i apliciram za GC samo za sebe a ne i za porodicu jer sigurno u narednih 2-3 godine nece doci, postoji velika mogucnost da budem odbijen jer apliciram samo za sebe pa samim tim nisam "ozbiljan" aplikant za njihove standarde ? Jeli neko cuo za slicnu situaciju da je samo deo porodice aplicirao ? I kako su prosli ?
Reply With Quote
  #2  
Staro 14.03.2012, 13:16
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Pozdrav Igorcar,

Ako si ti u aplikaciji za 2013 godinu naveo da imas zenu i djecu ( i stavio njihove slike) onda nemas problema. Ako (KAD) te izvuku, ti kao principal aplicant popunjavas svoje formulare (opet u njima navodis da imas zenu i djecu) ali navodis da nece doci s tobom. Sad je jedina caka to sto za Legal Pemanent Resident je duze cekanje da ti djeca i zena dobiju vizu (kad se odluce). Mislim da je sad cekanje preko 3-4 godine.
Druga opcija je da ipak promijene misljenje, odu s tobom na intervju, dobiju vize i odu u posjet Americi na mjesec dana /dok ne dobiju zelene karte, a onda da traze onu dozvolu za ostanak van Amerike duze od godinu dana (i to ima limit) i vrate se nazad. S tim sto trebas imati u vidu da je zelena karta za zivot i rad u Americi, ne samo za posjet.
Neka jos jednom razmisle, a i ti probaj malo uticati na njih. Koliko su stara djeca?
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #3  
Staro 14.03.2012, 13:53
igorcar igorcar je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2011
YU lokacija: Beograd, SRB
Poruke: 5
Nepromenjeno

Hvala mikiSA na brzom odgovoru i na "(KAD)",

Prilikom popunjavanja aplikacije sam stavio slike dece i supruge, tako da tehnicki mislim da sam sve uradio kako treba. Vidim i iz visa bulletina da se ceka za GC po nekoliko godina za spajanje porodice. Ali razvoj situacije zavisi i od situacije sa roditeljima supruge, itd. A deca imaju 9 i 15 godina.
Reply With Quote
  #4  
Staro 14.03.2012, 16:32
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Samo pazi na to dugotrajno razdvajanje moze da te kosta braka. Bar slucaj za koji ja znam. I da li je to vredno?
Reply With Quote
  #5  
Staro 14.03.2012, 18:36
NadjaM NadjaM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2011
Poruke: 51
Nepromenjeno

Igore,

posto sam u slicnoj situaciji...dvoje dece tog uzrasta,verovatno smo slicnih godina,mogu da pretpostavim koje misli i strepnje te muce.Silno zelis da odes a kad pomislis da je to izvesno,knedla ti stoji u grlu.Mnogo je lakse samcima ili parovima bez dece,bar nemaju brige oko njih.

Mi planiramo (ako dobijemo),da ide prvo suprug ili on i ja zajedno (u zavisnosti ko bude nosilac) pa da se ja vratim po decu a on ostane tih 6 meseci da pripremi nas dolazak.Naravno,sve to zavisi od razvoja situacije,ali bismo sigurno svi ostali ili se zajedno vratili ako ne uspemo tamo.Ni jedna "Amerika" i nikakav novac nije vredan nase porodice i srece nas cetvoro.
Nije mi jasno zasto tvoja deca ne zele da odu,ali ako stvarno ne zele (samo da nisu pod necijim uticajem),verovatno nece zeleti nikad.Oni sada nisu u nekim godinama kad su strasno vezani za nesto (drustvo,devojka-momak),osim za svoje roditelje tako da im je odlazak laksi a i dozivljavaju ga kao neku avanturu(kao moja deca npr.)Naravno,treba im predociti sve poteskoce koje ih ocekuju,jer su dovoljno zreli da to shvate,ali i benefite koji su sasvim izvesni.
Ako bi bili izvuceni sada u maju,otprilike bi otisli za oko godinu dana(koji mesec ranije ili kasnije),tako da bi i tvoja supruga mozda promenila misljenje.

U svakom slucaju,moj predlog ti je da u slucaju da budete izabrani,za sve posaljes papire,svi odete na razgovor i otputujete zajedno bar po papire,mozda malo osetite zivot tamo pa onda odlucite.Znam da je to za porodicu skupo,ali realno,ako imate nekoga da vas prihvati tamo na mesec dana,ne mora biti neizvodljivo.

Sve najbolje!!!
Reply With Quote
  #6  
Staro 22.03.2012, 06:01
jovana04 jovana04 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.03.2012
Poruke: 3
Nepromenjeno

eej cao imam jedno pitanje i problem, dobila sam vizu na 8 meseci i ulazak na 6, i ja sam se vratilaa iz amerike pre vremena i sve regularno , da li je tacno da ne mogu da apliciram za vizu odmah pri isteku ove i da moram da cekam 6 meseci ili je to glupost.. a takodje sam rkla u ambasadi da ostajem mesec dana a ostala sam 3 i po, da li to isto ima veze , da li ce oni da obracaju paznju na to.. unapred hvaala.....
Reply With Quote
  #7  
Staro 22.03.2012, 15:16
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Onoliko dugo koliko si bila u USA toliko bi po pravilu trebala da budes izvan prije nego se vratis nazad.

To sto si ostala tri i po mjeseca nema nikakve veze sa tim sto si rekla da ces ostati mjesec dana u ambasadi. Ti si dobila ulaznu vizu na 6 mjeseci, toliko obicno i daju i ti si to ispostovala sto je najvaznije i ubuduce ne bi trebala da imas problema sa dobiajnjem vize.

Poz.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #8  
Staro 22.03.2012, 16:26
jovana04 jovana04 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.03.2012
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Onoliko dugo koliko si bila u USA toliko bi po pravilu trebala da budes izvan prije nego se vratis nazad.

To sto si ostala tri i po mjeseca nema nikakve veze sa tim sto si rekla da ces ostati mjesec dana u ambasadi. Ti si dobila ulaznu vizu na 6 mjeseci, toliko obicno i daju i ti si to ispostovala sto je najvaznije i ubuduce ne bi trebala da imas problema sa dobiajnjem vize.

Poz.
a mene zanima jel ja mogu odmah da apliciram za vizu kad mi istekne ili moram da cekam 6 meseci?? hvala..
Reply With Quote
  #9  
Staro 22.03.2012, 21:23
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ne, nema nikakve potreba da cekas 6 mjeseci nakon sto ti viza istekne.

Izvini na mom prvom konfuznom odgovru.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #10  
Staro 22.03.2012, 21:59
jovana04 jovana04 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.03.2012
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Ne, nema nikakve potreba da cekas 6 mjeseci nakon sto ti viza istekne.

Izvini na mom prvom konfuznom odgovru.
hvala tebi na odg, jer su m zbunili i svi mi pricaju razlicito. i mislila sam da ce da mi prave problem sto sam ostala 3,5 mes a rekla sam mesec dana, znaci samo odem u ambasadu i kazem iskreno koliko sam bila???
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pomoć molim tubi Stare teme 3 30.10.2011 16:54
Pomozite mi molim vas!!1 stankovich Stare teme 18 03.09.2011 14:10
Molim Pomoc Nightstray Stare teme 39 17.07.2011 20:18
savet..vasa iskustva... nelson Vaša strana 3 09.06.2009 11:47
Nedoumice, nedoumice.. Molim savet, hitno! nikolar Stare teme 19 07.05.2009 16:23

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.