ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.10.2012, 20:39
kovac80 kovac80 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.10.2012
Poruke: 12
Nepromenjeno visa violation i green card lottery

Ja sam vec aplicirao, pa bi sad svi Rodjak je bio u USA na j1 vizi koja je vazila od sredine '07. do sredine '08. Ostao je cak do januara 2010 kad je morao da se vrati kuci zbog privatnih razloga. Znaci, ako je tako prekrsio vizu, ima li smisla da aplicira na green card lottery? Ja sam mu vec sugerisao da ne moze, ali bi dobrodosao odgovor od nekog ko se bolje razume.
Reply With Quote
  #2  
Staro 02.10.2012, 21:29
memobos memobos je offline
Član
 
Datum prijave: 18.09.2012
Poruke: 1
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kovac80 Prikaz poruke
Ja sam vec aplicirao, pa bi sad svi Rodjak je bio u USA na j1 vizi koja je vazila od sredine '07. do sredine '08. Ostao je cak do januara 2010 kad je morao da se vrati kuci zbog privatnih razloga. Znaci, ako je tako prekrsio vizu, ima li smisla da aplicira na green card lottery? Ja sam mu vec sugerisao da ne moze, ali bi dobrodosao odgovor od nekog ko se bolje razume.
POZZ.Ja sam u istoj kozi kao i tvoj rodjak stim da sam otisao u USA 99-te,a vratio se 2002 ,znaci viza B1 TURIST.na 6 mjeseci+6 overstay 2 godine.Proslo je 10 godina i sad sam aplicirao za visa loteri,a i u procesu sam za najblizi srodnik F3 i jos imam 2 djece americki drzavljani pa vidje cemo kako ce sve proci.
Reply With Quote
  #3  
Staro 02.10.2012, 23:05
Mirzek's Avatar
Mirzek Mirzek je offline
Član
 
Datum prijave: 02.10.2012
US lokacija: California ili Boston
YU lokacija: BiH
Poruke: 11
Nepromenjeno

Ma vrijedi pokusati aplicirati za GCL. Jedino ako vam USA neda ili zabranila nekim slucajem tezim ulazak u zemlju onda bi mogao biti problem. Ja sam prekrsio tako ulazak jos podavno u Njemackoj, vratio se i dali mi zabranu ulaska 2 godine i poslje ponove otisao kao da nista nije bilo. Lijep pozdrav
Reply With Quote
  #4  
Staro 03.10.2012, 20:11
kovac80 kovac80 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.10.2012
Poruke: 12
Nepromenjeno

Ima li smisla da on koji je prekrsio vizu prijavi izgubljen pasos (koji je ionako od SRJ i treba da se menja) i izvadi novi koji je blank i sa njim u ambasadu?
Reply With Quote
  #5  
Staro 03.10.2012, 21:16
oki9 oki9 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.10.2012
Poruke: 52
Nepromenjeno

Mislim da novi pasos nece mnogo da pomogne, obzirom da su nam se svima pasosi menjali u toku poslednje decenije pa i njemu, te samim tim, njegovo prekoracenje nece *dokazivati* niti osporavati izgubljenim pasosem.
Naime, kada je bio u ambasadi prvi put, legalno otisao, intervju itd..on je dao svoje podatke, otiske prstiju i sl, te ga oni da se tako izrazim *imaju* u sistemu, jel..
verujem da sam *komp* koji bira koga ce izvuci nema pojma o tome ko je sta prekrsio (na forumu imas ljude koji su i dalje na crno u USA a izvukose ih na lutriji), medjutim kada dodje do slanja formulara iz prve koverte, tu se problem javlja...ispunjavnje pitanja..da li ste nekad bili, kako koji vam je ssn broj sta ste radili..bla bla...a on tu bas ne moze da se pravda izgubjenim pasosem.
naime, imam i ja slican problem, s tim sto kod mene nije bio overstay i u tom smislu prekoracenje vize vec sam promenila lokaciju i posao *na svoju ruku* dok sam bila na Work and Travel programu, vratila sam se u Srbiju u predvidjenom roku, vratila svoj ssn, i onaj kartoncic na izlazu na aerodromu...ali do dana danasnjeg ne znam jesam li im se, da tako kazem zamerila - a sve me nesto strah da ih pitam
Sve u svemu, oprosti na opsirnosti, hade prvo da sacekamo izvlacenje, pa da kazemo hop...ovako mu sve dodje..badava
Reply With Quote
  #6  
Staro 03.10.2012, 21:19
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

Ne vredi mu nista da odnese nov pasos.On je na ulasku u US popunio I94 koji se predaje na aerodromu pri izlasku iz US.Na njemu pise ulazak u US i koliko moze biti,a taj dokument se predaje pri izlasku iz zemlje kada se i proverava da li je ispostovao duzinu boravka.Znaci u njihovom sistemu on je jos uvek tamo.
Ne vredi mu ni da slaze da je zaboravio da preda I94,da je izasao na vreme jer se mora zakleti da su svi podaci koje je naveo u formularima za GC istiniti.Kada budu saznali da je nesto slagao bye bye,deportacija.
Jedino da se prijavi i napise istinu u svim formama i dodje na intervju sa konzulom pa sta bude.
Reply With Quote
  #7  
Staro 04.10.2012, 00:15
oki9 oki9 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.10.2012
Poruke: 52
Nepromenjeno

Olivera,
izvini sto zloupotrebih ovaj post, ali u postu iznad tvog je ono sto sam ja pisala, pa me zanima mozes li mi nesto vise reci o tom mom problemu...
da li bih odmah na izlasku iz usa *znala* da sam na black listi ... (predala sam I94 uredno sve)
svakako mislim da odem do ovogodisnjeg savetovalista za dv lutriju pa cu ih pitati al sumnjam da cu nesto saznati..
dakle problem je:

otisla na work i travel u 3 jun 2005 - vratila se 16 okt 2005 (program traje 4+1 mesec - ispoštovala)
krajem jula, promenila posao usled otkaza na prethodnom, presla iz wisconsina u nevadu, nasla posao radila jos dva meseca i izasla iz zemlje, predala kartoncic i ssn
regularno i nesmetano radila sa tom vrstom vize J-1 i na tom drugom poslu

jesam li se ...sto se kaze ...pozdravila sa legalnim odlaskom pa i preko lutrije?
Reply With Quote
  #8  
Staro 04.10.2012, 00:48
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

Oki9,mislim da nemas razloga za brigu,ali moram da se ogradim jer nisam upoznata sa W&T programom,da li potpisujete ugovore,da li se viza ili ugovor vezuje za samo jednog poslodavca itd
Javice ti se vec neko ko je bio na J1 vizi ili je blize upoznat sa procedurama,ugovorima i svemu ostalom na W&T programu.
Reply With Quote
  #9  
Staro 04.10.2012, 01:02
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kovac80 Prikaz poruke
Ima li smisla da on koji je prekrsio vizu prijavi izgubljen pasos (koji je ionako od SRJ i treba da se menja) i izvadi novi koji je blank i sa njim u ambasadu?
Ne. Jedino kad bi promenio Ime i Prezime, imena roditelja i maticni broj tj JMBG Tada verovatno nije davao otiske prstiju tako da ono ...

Sad ozbiljno. Najbolje da pozove ambasadu i objasni situaciju pa da ih pita za misljenje. Postoji neki Zakon po kome posle koliko vremena oprastaju prekoracenje ostajanja na vizi.
Reply With Quote
  #10  
Staro 04.10.2012, 07:55
kovac80 kovac80 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.10.2012
Poruke: 12
Nepromenjeno

Mislim da je za prekoracenje do jedne godine ban tri godine, a preko toga ban deset godina. Mada, kad bi vec coveka izvukli na lutriji, mogli bi progledati kroz prste ako osim prekrsaja vize nije imao nekih drgih prekrsaja ili daleko bilo krivicnih dela.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Diversity Visa Lottery or...? djon Stare teme 6 06.10.2010 20:44
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14
DV-2009 Green Card Lottery srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 03.10.2007 17:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.