ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » IT poslovi (iskustva) » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 13.12.2010, 10:30
pericp pericp je offline
Član
 
Datum prijave: 26.05.2010
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 24
Nepromenjeno IT poslovi (iskustva)

-Kakvo je stanje trenutno u USA sto se tice IT poslova?
-Da li je istina da se obicno krece od neke entry pozicije bez obzira na iskustvo iz Srbije?
-Gde ima vise posla? East ili West coast?
-Plata?

Unapred hvala.

P.S. Ja planiram da probam u San Diegu kad budem otisao sledece godine.
__________________
2011EU00023xxx
xx.05.2010 - koverta iz Kentuckyja
xx.05.2010 - stigla prva koverta
xx.05.2010 - vraćena prva koverta
xx.06.2010 - KCC primio prvu kovertu
Reply With Quote
  #2  
Staro 13.12.2010, 15:41
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pericp Prikaz poruke
-Kakvo je stanje trenutno u USA sto se tice IT poslova?
Poboljsava se.

Citat:
-Da li je istina da se obicno krece od neke entry pozicije bez obzira na iskustvo iz Srbije?
Ne

Citat:
-Gde ima vise posla? East ili West coast?
Zavisi sta trazis. U principu ih ima vise na West coast, ali je i veca konkurencija.
Citat:

-Plata?
Zavisi sta radis, gde radis, koliko imas iskustva.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #3  
Staro 13.12.2010, 16:08
pericp pericp je offline
Član
 
Datum prijave: 26.05.2010
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 24
Nepromenjeno

Hvala na brzim odgovorima.

Radim skoro 3 godine na poziciji network inzenjera (dizajn, instaliranje i odrzavanje racunarskih mreza - najvise cisco uredjaja) Firma je Cisco Gold Partner u Beogradu.
__________________
2011EU00023xxx
xx.05.2010 - koverta iz Kentuckyja
xx.05.2010 - stigla prva koverta
xx.05.2010 - vraćena prva koverta
xx.06.2010 - KCC primio prvu kovertu
Reply With Quote
  #4  
Staro 14.12.2010, 03:20
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno

Hahaha...

MDS ili Saga?

Salu na stranu, sve zavisi od firme u kojoj trazis posao... Generalno, imas dve opcije: da ides ponovo da radis kod partnera, gde ti se vise radi za manje para, ili da konkurises kod nekog Cisco klijenta gde su vece pare i obicno se manje radi. Sanse su ti vece da ces naci posao kod partnera, jer klijenti najcesce zaposljavaju samo proverene konsultante. Takodje, mnogo ti zavisi i koje sertifikate imas i mozes li demonstriras potrebno znanje. Naravno, iskustvo se uvek racuna.

Mislim da bilo gde generalno neces imati problema za posao. Nemoj samo ici po nekim pustahijama, a vecina "normalnih" gradova vapi za Cisco inzenjerima.

Ako ti treba vise informacija, baci mi privatnu poruku.

Srecno!
Reply With Quote
  #5  
Staro 14.12.2010, 17:58
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Primetio sam da ovde dosta IT ljudi radi kompletnu administraciju sistema. Znaci, od cisco rutera, switcheva itd (mreze), pa sve do administracije raznih web klijenata i sl (pogotovo u manjim firmama). Ovde se takodje jos dosta koristi Solaris, tako da znanje aministracije tog sistema bi ti isto islo na ruku (pored linuxa i windowsa).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #6  
Staro 15.12.2010, 00:21
tamacharly tamacharly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2009
Poruke: 70
Nepromenjeno

pa nebi bas rekla da vape za cisco inzenjerima, imam jednog kuci sa 15 god radnog iskustva koji 8 mj neuspijeva naci posao, a ima i prporuke regionalnog menadzera panduita iz europe, i to nismo u nekom gradicu vec u chicagu. ako nemas dobru vezu ili ludu srecu nije bas tako jednostavno.
__________________
Reply With Quote
  #7  
Staro 15.12.2010, 04:19
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tamacharly Prikaz poruke
pa nebi bas rekla da vape za cisco inzenjerima, imam jednog kuci sa 15 god radnog iskustva koji 8 mj neuspijeva naci posao, a ima i prporuke regionalnog menadzera panduita iz europe, i to nismo u nekom gradicu vec u chicagu. ako nemas dobru vezu ili ludu srecu nije bas tako jednostavno.
OK. Moja greska.

Opet, sve zavisi kako se prodajes, sta znas i koje sertifikate imas. Generalno, Cisco pokriva jako mnogo tehnologija, tako da sve zavisi... Security, Data Centers, routing and switching, IPT je nesto za sta ima posla... MPLS neces ni videti ako ne radis za ISP, DWDM i ostale stvari isto. Sad, ima poslova koji su placeni vise, a ima i onih koji su placeni manje... Sve zavisi sta trazis i sta mozes da ponudis za te pare. Pa i u Cikagu!
Reply With Quote
  #8  
Staro 15.12.2010, 04:36
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Primetio sam da ovde dosta IT ljudi radi kompletnu administraciju sistema. Znaci, od cisco rutera, switcheva itd (mreze), pa sve do administracije raznih web klijenata i sl (pogotovo u manjim firmama). Ovde se takodje jos dosta koristi Solaris, tako da znanje aministracije tog sistema bi ti isto islo na ruku (pored linuxa i windowsa).
Evo da se javim i drugom kolegi. Prvo, cestitke na novom poslu, svaka cast. Zadovoljstvo mi je i dalje koristiti Skype znajuci da neko koga "poznajem" radi tamo Srecno!!!

Sad da se vratim originalnom pitanju:

Sad sto se tice ostalih stvari... Ovde ti je prica slicna kao i bilo gde... Imas male firme gde imas jednog coveka za sve, od administracije rutera, sviceva, exchange i domena, do toga da ti korisnik kuka sto mu sporo radi internet i kako se formatira celija u excel.

Velike firme i partneri imaju poziciju network engineer". Jedino tu mozes da se nadas da ces nastaviti da se bavis mrezama, najcesce Cisco mreze, ASA ili Juniper ili Nokia kao FW, Cisco ili F5 kao load balanceri, BlueCoat ili websense kao web filteri... Ovo obicno vazi za one firme koje sam ja do sada video (tipa 100 i vise zaposlenih).

Puno pozdrava
Reply With Quote
  #9  
Staro 15.12.2010, 09:16
pericp pericp je offline
Član
 
Datum prijave: 26.05.2010
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 24
Nepromenjeno

Dal je moguce da covek sa 15g iskustva ne moze da nadje posao u Chicagu? Jel bar isao na neke razgovore ili je samo slao CV?
__________________
2011EU00023xxx
xx.05.2010 - koverta iz Kentuckyja
xx.05.2010 - stigla prva koverta
xx.05.2010 - vraćena prva koverta
xx.06.2010 - KCC primio prvu kovertu
Reply With Quote
  #10  
Staro 15.12.2010, 20:23
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milelj Prikaz poruke
Evo da se javim i drugom kolegi. Prvo, cestitke na novom poslu, svaka cast. Zadovoljstvo mi je i dalje koristiti Skype znajuci da neko koga "poznajem" radi tamo Srecno!!!

Sad da se vratim originalnom pitanju:

Sad sto se tice ostalih stvari... Ovde ti je prica slicna kao i bilo gde... Imas male firme gde imas jednog coveka za sve, od administracije rutera, sviceva, exchange i domena, do toga da ti korisnik kuka sto mu sporo radi internet i kako se formatira celija u excel.

Velike firme i partneri imaju poziciju network engineer". Jedino tu mozes da se nadas da ces nastaviti da se bavis mrezama, najcesce Cisco mreze, ASA ili Juniper ili Nokia kao FW, Cisco ili F5 kao load balanceri, BlueCoat ili websense kao web filteri... Ovo obicno vazi za one firme koje sam ja do sada video (tipa 100 i vise zaposlenih).

Puno pozdrava
Slazem se, ali u svakom slucaju su ti vece sanse ako pored mreza administriras i domen i exchange i Asterisk i sl. Mnogo malih firmi trazi takve admine, ne mora bas biti skrnavez sa excel tabelom i sl :-)
Ja sam licno ovde clan linux udruzenja i cesto su se na njihovoj mailing listi pojavljivale ponude za admina u manjim (do 100 ljudi) i vecim firmama (do npr 200-300 ljudi). Velike firme su politika za sebe. Naravno, ako hoces bas da budes network engineer, onda je to posao u velikim firmama i tamo ne znam kako stoje stvari (nisam licno vidjao oglase, ali nisam u tom domenu). Mnoge firme sa do 200 zaposlenih traze nesto sto ovde zovu "IT guy", u nasem prevodu "ajd ti" :-) Administrira domen, mrezu, exchange, asterisk, vpn, razne alate potrebne firmi (ako je programerska to su cesto build serveri tipa hudson i sl). Povezivanje sa raznim grupama vezanim za sopstvenu struku je jako dobro, jer se tu upravo stvaraju kontakti. Postoji u Chicago i Tech Coctail gde dolaze strucnjaci i rekruteri i razmenjuju informacije, upoznaju se i sl. U pocetku je bio dzabe, sada se placa valjda 15$ i organizuje se 3-4 puta godisnje.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Poslovi i prevare dreamerns Vaša strana 23 15.12.2014 01:14
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.